0

@Tomek54321 Wszystkich czyli kogo? Obrażasz kibiców bo nie podoba im się idea elitarnej grupki klubów odcinającej się od reszty "parweniuszy"?

1

@ramon59 Tylko że taka ankieta to było by coś w stylu: wiecie kumie, są dwie możliwości, albo wy pójdzie do miasta na jarmark a ja prześpię się z twoją żoną albo ja prześpię się z twoją żoną a wy pójdziecie na jarmark. Jedni i drudzy patrzą którędy by wydusić więcej kasy pod płaszczykiem podniesienia poziomu emocji itp. pierdół.

0

@JarekS Piłka to nie jest sport tylko biznes. Show idzie w kierunku jakiegoś gó.nianego wrestlingu, ma być zabawa, ma wygrać ten co ma wygrać, gawiedź ma zapłacić za TV albo bilet/hamburgerczycośtam/koszulka/szalik i iść do domu. A im ma się zgadzać kasa. Czytałem niedawno książkę o calcio i przypomniał mi się taki cytat jako motto jednego z rozdziałów: "Istnieje duże ryzyko, że całkowicie zawładnie nami pieniądz, a w naszym społeczeństwie materializm wygrał przez nokaut z duchem (...) Niestety, obecnie futbol jest sportem finansistów". Gianni Rivera, legenda włoskiej piłki, wypowiedź z 1998 roku. I co z tego że pojawia się krytyka kibiców, części dziennikarzy, ludzi związanych kiedyś ze środowiskiem jak ten sędzia. Karawana jedzie dalej. I nie lubię kreowania jakiś "true prawdziwków" ale piłka idzie w stronę żeby była produktem dla ludzi którzy mają dylemat co zrobić z kasą i pieniędzmi więc pójdą na mecz (Anglia - Włochy to co innego niż np. Dania, inny podpis pod selfikiem) niż dla kibiców którzy się tym emocjonują.

0

@dowi8 Ale osoby publiczne na pewne rzeczy nie mogą sobie pozwolić.

1

@martin86 Dlatego masz dobrą lekcję żeby nie wierzyć we wszystko co mówią media, zwłaszcza jeśli coś dotyczy tzw. poprawności politycznej.

0

Jeszcze wyjdzie na to że kupno Douglasa to nie był zły transfer - nie przyniósł tyle problemów i strat. Za tego Matheusa to ktoś powinien tłumaczyć się przed sądem.

0

Myślałem że o możliwości gry na takim czy innym poziomie decyduje postawa na treningach i w meczach a nie raporty medyczne. Kurde, może ja bym sobie zrobił badania i też mi wyjdzie że mogę grać na najwyższym poziomie? Lata niby już nie te ale z raportami medycznymi nie powinno się dyskutować.

2

@HavertzKai Po pierwsze taka wymiana to trochę bujanie w obłokach, po drugie przyjście Kane'a nie odciąży budżetu na wypłaty tylko jeszcze bardziej go obciąży.

1

@marcin000019 Ja osobiście żałuję wszystkim profesjonalnym piłkarzom bo pieniądze jakie dostają pracownicy pt. kopacz skórzanej piłki to jakaś paranoja. Nieważne czy to będzie Messi czy pan piłkarz z kabaretowej polskiej ekstraklapy. I to nie jest jakaś zazdrość że uny majo a jo nie tylko zwykła ocena stanu rzeczy.

0

No dobra, niech będzie że kolano Umtitiego jest sprawne ale sam Umtiti nie wydaje się być sprawny na poziomie który by upoważniał do bycia zawodnikiem Barcelony.

0

@Pstryk W przypadku Umtitiego nie do końca masz rację. Podpisano nowy kontrakt z gościem który w tamtym okresie był czołowym stoperem na świecie a miał śmiesznie niską klauzulę odejścia i już czaili się potencjalni kupcy. Niestety z tamtego czołowego stopera nie został nawet główny klient gabinetów medycznych (jak chociażby Verma który teraz odżył a ME) tylko klient różnej maści szamanów.

1

@JarekS Fajnie, spełnił marzenie pt. gra w wielkim klubie, a teraz może niech szuka realizacji innych marzeń. Czyli niech zwolni miejsce w klubie który marzy o powrocie do normalności. Jednym z etapów tego powrotu jest przebudowa kadry i wydaje mi się że raczej nie ma tu miejsca dla Braithwaita.

1

@R_da_Souza_Faria Pewnie chodziło o to że projekt był realizowany w 2020 roku a to był rok przestępny.

15

@slayer I jeszcze jedno: Messi wiele zrobił dla Barcelony ale Barca dała mu to że jest tam gdzie jest. Nie wiadomo jakby się potoczyła jego kariera gdyby klub nie zainwestował w dzieciaka z Rosario. To nie da się wypracować kompromisu?

17

Ja pierrrr... temat jakby gadka była o gościu który musi jakoś sklecić domowy budżet za najniższą krajową i wyżywić trójkę dzieci i żonę którą akurat dotknęła redukcja etatów w robocie. A mówimy o gościu który może sobie podcierać tyłek studolarówkami bo nie chce mu się iść do sklepu po papier toaletowy. Prawdziwy futbol to jest chyba tylko w A klasie gdzie trener ściąga zawodnika po 15 minutach bo stwierdza że ten jest naje...ny. To co oglądamy w TV czy na stadionach to tylko śmierdzący biznes.

6

@daniel32778 Pewnie tak ale czy jest sens zawracać sobie głowę takimi komentarzami?

1

Ładnie, pięknie tylko boję się co będzie dalej jak będzie tak eksploatowany. Olimpiada fajna rzecz, wielka przygoda, największa impreza sportowa na świecie ale jak ktoś grał w ME to obligatoryjnie powinien być zwolniony z igrzysk. Zresztą piłkarsko IO to impreza drugiej kategorii, kiedyś mogli grać piłkarze którzy nie przekroczyli jakiejś bariery w pierwszej drużynie, potem ograniczenia wiekowe itd. Fati miał rozstawiać świat po kątach a złapał kontuzję, Pedri może wysiąść przez przemęczenie, co zresztą skutkuje większą podatnością na kontuzje.

3

Co za czasy... kiedyś emocjonowaliśmy się jak klub ogłaszał kupno nowego zawodnika, dzisiaj cieszymy się na wiadomość że może uda nam się kogoś sprzedać.

3

Skoro jest taki ambitny to dlaczego nie myśli o transferze do klubu gdzie będzie pełnił ważną rolę i będzie doceniany tylko kurczowo trzyma się kasy w Barcelonie? Serducho serduchem ale w takim klubie trzeba mieć też pewien poziom umiejętności.

0

Ale lipa, Hiszpanom będzie ciężko po takim upadku

2

Braithwaite "Jeśli zmieni klub, to tylko akceptując korzystniejszą finansowo ofertę". Kto przeciętniakowi da więcej niż Bartomeu? Wychodzi na to że nie pozbędziemy się balastu finansowego i sportowego typu Brait, Umtiti i paru innych.

0

@ramon59 Taa, pewnie tak samo jak Szczęsny odpala.

0

@JarekS Bartomeu już siedzi. Siedzi w fotelu i zaśmiewa się do rozpuku patrząc jak nowy zarząd próbuje posprzątać burdel po nim.

3

@etobzyk Ten to akurat nie darmozjad, próba wyłowienia młodego zdolnego, ciągle na wypożyczeniach, Barca to za wysokie progi więc dzięki i powodzenia.

13

Szkoda Holandii, zawsze im kibicowałem na turniejach. W jakimś stopniu to pewnie sentyment po drużynie Van Bastena, Gullita, Rijkarda i m.in. jednego bardzo nielubianego przez część użytkowników strony stopera.

1

Ten transfer od początku był błędem, od początku czyli od pierwszego podejścia kiedy Griezmann zaczął pajacować z kręceniem filmików itp., wtedy było dać sobie spokój. A teraz niby ma jakieś liczby, jest istotnym zawodnikiem ale czy jest wart tych pieniędzy?

0

Tylu świetnych zawodników w tym zestawieniu, tyle wspomnień i tylko całość bruździ obecność niejakiego luisa f. pseudonim świński łeb.

0

@Marsmall Jest jeszcze problem że można gościa wystawić na sprzedaż tylko z chętnymi do kupna będzie problem i jedną z głównych przyczyn są kosmiczne zarobki na które inne kluby nie będą chciały się zgodzić.

6

Braithwaite może wiele dać Barcelonie - zwolnić miejsce w składzie.

0

@MASTURBINHO He he he, ale masz poczucie humoru. On nawet jak zacznie grać w miarę przyzwoicie to i tak nie będzie to poziom adekwatny do jego wynagrodzenia.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?