11

Spodziewałem się, że bartomeu będzie chciał możliwie jak najdłużej ciągnąć swoje urzędowanie. Oczywiście w zaistniałej sytuacji może sobie bez problemu znaleźć wytłumaczenie. Ciekawe tylko co nim kieruje, czyżby potrzebował czasu żeby zatuszować jakieś swoje sprawki? Czy liczy że przez ten czas pamięć o wszystkich upokorzeniach na niwie sportowej rozmyje się na tyle że będzie można przepchnąć jego poplecznika?

0

@escarabajo Tak jak mało kto przewidział że stoper na którego tyle czasu czekalismy się posypie i nie będzie z niego pożytku, tak pewnie mało kto przewidział że Arhtur zakończy w takich okolicznościach swoją przygodę z Barcą.

1

Trzeba było go sprzedać a nie wymieniać za jakiegoś dziadka, który w momencie kiedy trzeba budować nową drużynę do niczego nie jest nam potrzebny. Facet jest po prostu głupi pozwalając sobie na takie zagrania w takiej sytuacji kiedy ma konflikt z ciągle jeszcze aktualnym pracodawcą i perspektywę gry w nowym klubie gdzie na dzień dobry pokazuje się z takiej strony.

3

Czyli tak jak przypuszczałem, zmiana trenera, może jakieś kosmetyczne zmiany wśród działaczy a bartomeu będzie dalej pilnował stołka.

3

Jeszcze nie ma oficjalnej wiadomości, nawet nie wiadomo ile w tym prawdy a ile domysłów ale i tak jechanie po Koemanie zaczęło się w najlepsze.

6

Z tego co widzę to niektórzy chcą żeby nie dał sobie rady i poległ jak najwcześniej.

0

@Damianosbarca Messiego raczej nie wrzucaj do worka z innymi, myślę że on ma świadomość że klepiąc piłkę w dziadka już nic nie wygra. A inni powinni się zastanowić czy w ogóle są jeszcze potrzebni w tym klubie na dotychczasowych zasadach. I jeślidalej będzie tak że zawodnicy będą oceniać trenera a nie trener zawodników to lepiej niech zostanie Setien, i tak się nic nie zmieni a nie trzeba będzie płacić odszkodowania za zerwaną umowę.

4

To się popisał. Daje tylko bartomeu argumenty w sporze o ten cały durny transfer do Juve i niesubordynację na koniec pobytu w Barcy.

0

@vukoo1 Nie da się zorganizować wyborów w dwa tygodnie. Sam uważam że wybory powinny być jak najszybciej ale w granicach rozsądku, dwa tygodnie nie spełniają tego kryterium. Zresztą nie ma się co przerzucać możliwymi datami bo bartomeu pewnie będzie zwlekał z ogłoszeniem wyborów i możliwe że odwlecze ich aż do przyszłego roku.

0

@Gall Więc bartomeu niech się zdecyduje czy chce rzeczywiście coś zrobić czy zadowoli się kosztownym gestem pod publiczkę. Kosztownym i kontrowersyjnym bo n€ymar ma wielu wrogów wśród kibiców. Barca w tej chwili nie jest klubem na szczycie gdzie jednym transferem gwiazdy zdobywa się poklask kibiców. Ale myślę że to tylko wymysły pismaków.

1

Odgrzebanie tematu n€ymara to chyba najgłupszy pomysł na jaki mogli wpaść pismaki.

0

@vukoo1 No tak, jak chcesz nowych wyborów w dwa tygodnie to Barca musi tylko zatrudnić sasina i masz "wybory" jak na tacy.

0

@hazo428 Kto ma robić? Nie ma postanowienia odnośnie trenera, nie wiadomo co ze sztabem odpowiedzialnym za transfery, i co z zarządem więc kto ma robić tę rewolucję? Barca to nie klub jakiegoś Wojciechowskiego czy innego Stasiaka, że prezesik se wejdzie do szatni i powie ty już nie grasz i sprawa załatwiona.

5

@jolowanila Czytałeś dokładnie tekst? Jest w nim porównanie weteranów z obu drużyn. Zresztą jeśli dziadki nie maja siły biegać to co zmieni nastawienie? A i starzeć można się w różny sposób, nie dotyczy to tylko sportowców.

0

@Mateee93 Arthura już u nas nie ma.

2

@Pablit Tu nie ma czasu na trofea. Tu trzeba zrozumieć że czeka nas teraz w najlepszym razie sezon, dwa przejściowe gdzie trzeba skupić się na budowie drużyny od nowa bo nie mamy już nic. Jeśli ktoś będzie wymagał trofeów od zaraz to znaczy że nie zna historii klubu i jest oderwany od obecnych realiów. Albo robimy coś co będzie działać przez dłuższy czas albo klecimy prowizorkę która może poskutkuje jakimś mistrzostwem kraju ale długofalowo nic nie da.

1

@wonsz_w_pomidorach Zawodnika meczu to można wybierać między Puigiem, Rakiticiem i Araujo.

2

@Hipo10 W ogóle zająć się piłką a nie biznesem. Dopiero co było tyle głosów krytycznych w stosunku do Pique że zajmuje się pierdołami zamiast skupić na piłce jeśli chce być traktowany jak profesjonalny piłkarz, a Xavi który bawi się w trzepanie kaski od szejków w peryferyjnej lidze zamiast spróbować profesjonalnej trenerki ma być wybawieniem tego Titanica?

0

@Imonkey Nawet jeśli wspominał o tym zwierzchnikom to skoro nie nagłośnił sprawy widząc ich bierność i brak zrozumienia problemu to tak jakby nic nie zrobił. Efekty widać dzisiaj.

0

@Pablit Gigantycznej raczej nie ale jako zmiennik by się nadał, problem leży w tym że lubi często zaglądać do gabinetów lekarskich a takich zawodników powinniśmy unikać.

0

@jolowanila I co z tego? Przeczytaj raz jeszcze: "Wygrana z braku konkurencji liga tylko zamydliła obraz, gdyby wtedy zaczęto proces reformy może nie doszło by do wczorajszego upokorzenia".

5

Nie będzie żadnego trzęsienia ziemi, Barca nie da sobie rady z pozbyciem się zadowolonych z siebie rentierów. Kto weźmie na siebie utrzymanie zawodników o tak wysokich wymaganiach płacowych? Chyba żeby rzeczywiście postawić na rozwiązywanie kontraktów i płacenie odszkodowań, tylko czy klub na to stać w obecnej sytuacji. Zresztą bartocośtam stać tylko na półśrodki albo nawet ćwierćśrodki. Zwolnić Setiena, może Abidala, może jakiegoś figuranta z zarządu i to wszystko. Wietrzenie składu powinno się odbywać razem z wietrzeniem biur, w innym wypadku próby wymiany składu niewiele dadzą.

0

@Greenalley Alba nie ma następcy, to jest problem, Firpo się nie nadaje, na kupno klasowego LO nas nie stać.

3

Ale tu nie ma co podnosić. To nie był jednorazowy cios, to był powolny upadek klubu gdzie nie robiono nic aby ten proces wyhamować i odwrócić więc potrzebny jest proces odbudowy a nie tylko otrząśnięcie się i powrót do gry. Barcy nawet nie stać na odbudowę sportową, mimo różnych głosów o przebudowie składu będzie problem jak pozbyć się naszych beneficjentów z kosmicznymi kontraktami o kupnie nowych zawodników nie wspominając. Do tego dochodzi beznadziejny, niechętny do opuszczenia stołków zarząd. Mecz z Bayernem to nie był jednorazowy cios.

0

@Pablit Ale po co? Na pierwszy skład za słaby, jako zmiennik może by się nadał ale uważam że powinno się również odciążyć sztab medyczny a Rafinha raczej w tym nie pomoże.

7

@PieN Jak to co? Zwrócił uwagę na problemy klubu w prywatnej rozmowie z Capello. To dużo, premia mu się należy. Skoro był taki zaniepokojony to dlaczego wtedy głośno nie alarmował? Wychodzi na to, że bał się o stołek, postawił wyżej lojalność do ch...wego prezesa i święty spokój na dobrze płatnym stanowisku niż dbanie o rozwój klubu. Albo g... zauważał a teraz się mądrzy patrząc z góry na truchło Barcelony.

0

@prezes757 Przecież nie mówimy tylko o obecnym sezonie, upokorzenie z Bayernem nie wzięło się znikąd. Oznaki kryzysu widoczne były od jakiegoś czasu i bartmeu nic z tym nie robił. Co więcej, popisał się np. przedłużeniem umowy ze słabym trenerem który odwdzięczył się kolejnym blamażem w LM. Kryzys zaczął się jeszcze przed Abidalem, jego zatrudnienie to było zagranie pod publiczkę aby uciszyć krytykę ze strony kibiców.

0

To trochę zmniejszy straty z tytułu ewentualnej dopłaty za Coutinho jeśli Bayern wygra LM. K...a zapłacić za wygranie trofeum przez inną drużynę, tak potrafi tylko Barca. Jeśli musiało do tego dojść to będzie to nie tylko kolejna strata finansowa ale i kolejny blamaż wizerunkowy.

0

@lukasz159 A co tu ma Rivaldo do powiedzenia? Powiedzmy sobie szczerze, wypowiedzi osób spoza klubu teraz są mało istotne. Inna rzecz że nie ma się co spodziewać wnoszących cokolwiek wypowiedzi ze strony najważniejszych osób w klubie. Tacy ludzie jak bartomeu nie są wstanie wznieść się ponad wodnisty bełkot.

1

Taka ankieta zaciemnia obraz całości. Nie wiem ile osób dotąd zagłosowało ale w tej chwili głosy wyglądają tak: 80% bartomeu; 14,3 piłkarze; Abidal 2,5; trenerzy 3 z ogonkiem. Czyli wychodzi, że nieudolna polityka transferowa i słabi trenerzy to drobny szczegół a przecież tak nie jest. Przyczyn tego kryzysu nie da się raczej zobrazować przy pomocy ankiety. Bardziej miarodajne może było by wystawienie wszystkim czterem grupom ocen w skali 1-10 przy czym 1 to najmniejszy wpływ na powstanie kryzysu a 10 największy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?