0

@Lucassito Równie dobrze może okazać się że jakby Barca zaczęła grać z jakimś planem to zaskoczyło by to kompletnie przeciwnika nie spodziewającego się takiego przebiegu gry.

2

@Alcazar Nie zapominaj że mamy w kadrze trzech bramkarzy, zawsze można przesunąć jednego z nich na stopera, w końcu nowoczesny bramkarz to taki ostatni obrońca. Polityka Barcy' która poszukuje bramkarzy dobrze grających nogami może przynieść niespodziewane dodatkowe korzyści. A wy wszyscy umiecie tylko narzekać na wąską kadrę i kontuzje zamiast szukać pozytywów.

7

@VenoM To chyba nie chodzi konkretnie o sztab medyczny bo ci powinni się zajmować zawodnikami którzy mają już jakiś uraz a o sztab odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne i odnowę biologiczną. Tak mi się w każdym razie wydaje, nie wiem jaki jest podział kompetencji i w jaki sposób jedno z drugim jest powiązane, w każdym razie osoby za to odpowiedzialne powinny być rozliczone z tak dużej ilości urazów.

0

@pJona Coutinho w przeciwieństwie do Arthura to podobno była opcja od razu do gry a nie do ogrywania. Jakoś nie wypaliło. Zresztą porównaj sobie kwoty.

30

Widzę że zrobiła się moda na jechanie po Arthurze, nagle okazało sie że lepszą opcją jest dziadek Pjanic a Arthur był tu za długo i do niczego się nie nadawał. To co powiedzieć o gościach typu Delufeu albo Denis Suarez? Mimo wszystko uważam że Arthur to zawodnik któremu warto było jeszcze dać szansę a nie wypychać go z klubu w taki sposób, robiąc transakcję księgowych a nie transfer sportowy. Jeśli już to można go było sprzedać a nie wymieniać za przeciętnego emeryta.

1

@Iberatista Ale to nie jest powód żeby go potraktować w ten sposób. Zresztą koleś ma dopiero 23 lata i wszystko przed nim, gorsze wynalazki bujały się w Barcy i po wypożyczeniach chociaz było wiadomo że nic z nich nie będzie. Mimo tego że teraz z jego strony nie jest to zachowanie profesjonalne to trudno się dziwić jego rozgoryczeniu, zresztą przyjechał by tu tylko po to żeby potrenować a Setien i tak by nie dał mu zagrać żeby go jeszcze upokorzyć. Po co mu to?

0

@MESSIah16 Van Basten stwierdza że gra w innej lidze niż włoska dała by więcej De Ligtowi jeśli chodzi o jego rozwój jako zawodnika, przeczytaj uważnie. Nie chodzi o samo granie tylko o grę w konkretnym klubie i lidze. To o wypożyczeniach napisałem jako sytuację podobną ale nie odnoszącą się akurat do De Ligta.

6

@lj89 Z tym czekaniem w kolejce to całkiem możliwe, dostęp blokują ci z abonamentem: Umtiti, Dembele.

1

@SzalenstwoBarcy Spokój w sensie że nie będzie stresu i emocjonowania się grą o najwyższą stawkę?

0

@MESSIah16 Van Basten mówi o indywidualnym rozwoju zawodnika a nie o kolekcjonowaniu trofeów. Trochę podobny dylemat dla młodego zawodnika to czy iść na wypożyczenie i grać czy siedzieć na ławce i zbierać tytuły.

1

@Remi1899 Ale to w Barcy a nie w Juve są j...ci działacze dający robić z siebie idiotów.

11

W tym klubie nawet nie da się normalnie rozstać z zawodnikiem . Najlepsze jest to że Arthur został potraktowany jakby sam chciał odejść za wszelką cenę i klub go w ten sposób ukarał za nielojalność. Z jednej strony takie zachowanie zawodnika jest trudne do przyjęcia ale z drugiej trudno się dziwić że nie chce mieć do czynienia z klubem który potraktował go jak jakiś odrzut.

13

Wydaje mi się że branie pod uwagę Dembele w kontekście tego sezonu nie ma sensu. Nie wiadomo w jakiej będzie dyspozycji po tak długiej przerwie, poza tym zbyt szybki powrót może poskutkować odnowieniem kontuzji albo złapaniem nowej. Jeśli mamy mieć z niego jakikolwiek pożytek czy na boisku, czy jako ewentualny transfer to jest on nam potrzebny w pełni zdrowy.

1

@donleo12 Te kontrowersje odnośnie szacunku Arthura do klubu w większości wyszły już po transferze kiedy klub potraktował go jak potraktował, poza tym mogli go sprzedać a nie wymienić żeby się zgadzały cyferki w excelu.
P.S. To ty nie szanujesz klubu i robisz co chcesz?

0

Hehe, optymista. Ciekawe skąd wie że w 2022 będzie mundial?
A tak poważnie to wiadomo że jego przełożonym zależy żeby Messi czy inne gwiazdy zagrały na tym trochę poronionym mundialu.

3

@donleo12 A co takiego dobrego zrobił oceniając na podstawie tego artykułu? Awans do pierwszej drużyny wyróżniających się młodzieżowców jako sukces transferowy? Zakontraktowanie na pięć lat emeryta, zresztą wymienionego za 23-latka? Ściągnięcie młodzików którzy może w przyszłości dadzą coś Barcy? To były by znaczące ruchy ale w biednym klubie który co sezon musi uzupełniać ubytki po odejściu najlepszych zawodników. W Barcy odejmując sprawę Pjanicia powinny to być standardowe roszady przed sezonem. Nie widzę więc tu nic takiego co miało by zamknąć usta krytykom Bartomeu.

4

@xavi890 Może masz rację ale teraz znajdź kogoś kto tę źle niewyglądającą kadrę zmieni w drużynę.

1

@Bogan Nawet jakby był to VAR w Hiszpanii o niczym nie świadczy, porównanie do lądowania na Marsie jest jak najbardziej na miejscu.

1

@heniek168 Różnie bywa, inny mistrz Świata Schurlle nie pomógł w utrzymaniu w PL Fulham , nie dał rady gdzieś w Rosji(chyba Spartak) i w wieku 29 lat zakończył karierę. Umtiti może nie mieć wyjścia jeśli chce grać chyba że wystarczy mu siedzenie na ławce i sprawdzanie zer na koncie. Niech idzie gdziekolwiek bo u nas jego czas niestety minął.

0

Bartek zawsze powie coś głupiego i nie inaczej jest tym razem.

1

Barca to Adaś Miauczyński tego sezonu: z posiadania piłki drugi, w tabeli drugi.

0

@AlexDark00 OK, ale czy Wilki nawet pomimo dobrego sezonu to klub z europejskiej czołówki? Miałem na myśli przykład zawodnika który zrobił by karierę w jakimś topowym klubie co sugerowało by że Barca straciła zawodnika który mógł stanowić o jej sile. Chyba jedyny taki to Thiago Alcantara.

0

@CarloCule Wiadomo że Barcę trzeba odmłodzić ale sama wymiana starych na młodych nie podnosi wartości drużyny - o to tylko mi chodziło. Nie neguję potrzeby zmiany warty, a wymianę Pjanić - Arthur uważam za błąd.

13

@hazo428 Kibice Juve pewnie już teraz piszą że to dobry transfer.

0

@liberoFCB Wartość zespołu podnosi się wygrywając mecze i zdobywając trofea a nie poprzez odmładzanie składu. Wiedzą coś o tym kibice drużyn które po sezonie muszą sprzedawać najlepszych zawodników a w ich miejsce wprowadzać młodzież.

2

@Messibestplayerintheworld Tak, już widzę jak szejkowie przyjmują do siebie odrzuty z Barcy. Jeszcze może dopłacą. AAle to dobrze bo n€ymar nie jest tu potrzebny.

3

Tytuł trochę mylący. Nie stawia na młodzież tylko nie ma kim grać więc sięga po młodych. Z drugiej strony to czy przez te wszystkie lata z Barcy wypłynęli jacyś zawodnicy którzy tutaj nie dostali szansy a po odejściu zrobili karierę? To niestawianie na młodych też bierze się trochę stąd że La Masia nie miała nikogo ciekawego do zaoferowania, a ci którzy dostali szansę ostatecznie okazywali się za słabi. Podobnie z młodymi kupionymi do Barcy, wyjątkiem może niestety okazać się Arthur. I niestety obawiam się że tacy zawodnicy jak Alena, Cucurella czy Miranda wpisują się w ten nurt. Oby Puig czy Fati zwiastowali zmianę tego stanu rzeczy chociaż wcale nie jest powiedziane że spełnią oczekiwania i że nie są tylko wyjątkiem.

1

No i zgadza się: mistrzem został ten kto miał zostać mistrzem znaczy że pomyłek nie było.

1

@HavertzKai Bardzo słusznie tylko jak się gościa wrzuci na głęboką wodę zaraz po kontuzji a może nawet z nie do końca zaleczoną to efekt może być znowu opłakany. Chyba że Setien przyjął taktykę Żukowa czy kogoś takiego: wszyscy na front, ofiary się nie liczą. Bo w razie niepowodzenia jemu też grozi "kulka w łeb".

2

@barteq Był bardzo dobry ale jak był zdrowy, niestety nie zanosi się na to że w najbliższym czasie będzie więc trzeba go pożegnać. Nie jest nam potrzebny kolejny Vermaelen tylko zawodnik do gry.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?