0

@Emhyr Popatrz na ilość urazów i dopuszczanie zawodników do gry w Barcelonie. Nie zastanawia Cię, że prawie każdy łapie kontuzje? Przypadek? Nie sądzę. W Dortmundzie i Rennes był inny sztab medyczny o nie było problemów. Coutinho w Bayernie fizycznie wyglądał dobrze, u nas słabo. Uważam, że mamy beznadziejny sztab od przygotowania fizycznego. Do tego predyspozycje Ousmane. W Realu mają dobry sztab, a Hazard czy Bale też łapią kontuzje. Walijczyka też posadzisz o brak profesjonalizmu? Według mnie to nieuczciwe.

1

@Emhyr Dawaj kwity na jego nieprofesjonalne prowadzenie się. Na to, że nie trenuje nóg. Domysły i spekulacje mnie nie interesują. Teza, że mu się nie chce bez poparcia tego faktami jest bez znaczenia.

0

@kempnou To moja opinia, masz inny pogląd i ok.

41

Większość się śmieje z Ousmane, a mi jest go po ludzku bardzo żal. Wiadomo, że biedny nie jest, ale na pewno chciałby grać. Uważam, że gdyby nie kontuzje, to byłby topowym skrzydłowym na świecie. Jak jest w rytmie meczowym to jest piekielnie szybki, gra obiema nogami i w Borussii miał świetne liczby. Niestety zdrowie nie dopisuje. Bardzo dużo osób już przypięła mu łatkę idioty i jest przekonana, że to kwestia jego stylu życia. Niestety dowodów nie mają, a osądzać można szybko i łatwo. Za Koemana dostosowali treningi, Ronald powoli go wprowadzał i parkycznie cały sezon miał spokojny. Dopiero na Euro się posypało. Niestety ze względu na ilość kontuzji Laporta powinien się poważnie zastanowić nad przedłużeniem kontraktu. Ja życzę mu zdrowia i powodzenia niezależnie jak potacza się jego losy. A co do kwoty transferu i pensji - pretensje nie do niego tylko do osoby, która takie warunki zaoferowała ;)

0

@FioletoweOczy Tylko przed wystawieniem trzeba przedłużyc kontrakt, a to ryzykowne.

0

@LukaszUH Masz jakiekolwiek kwity, że baluje? Może po prostu jego organizm się nie nadaje do profesjonalnego sportu bo zbyt szybko łapie kontuzje. Kingsley Coman przez kontuzje miał zakończyć karierę. Czy też to kwestia balowania?

3

@fotohobby Koeman też przyszedł po części z miłości do klubu. Zrezygnował z bycia selekcjonerem Holandii i przyszedł do Barcy w beznadziejnej sytuacji, w jeszcze gorszej sytuacji instytucjonalnej. Odroczył swoje płatności, bardzo długo był źle traktowany przez Laportę, także on nie był tylko dla kasy.

0

@Krystian1588 Jeśli Barcę przejmie jakiś prywatny inwestor traktując ją jako zabawkę to raczej przestanę oglądać. Wolę oglądać te ciężkie chwile jak teraz niż patrzeć np na wygrywane trofea mając świadomość, że to w wyniku inwestycji, a nie ciężkiej i systematycznej pracy.

0

@lj89 Niestety też wielka niewiadoma.

0

@Krystian1588 Rozumiem co masz na myśli, ale to przywiązanie do barw to osobna kwestia. Część ludzi kibicuje tym, których piłkę uważa za atrakcyjną. Są tacy, którzy nie mają ulubionych klubów tylko cenią spektakl. Natomiast inwestowanie klubu z nielimitowanych źródeł niszczy konkurencję. Gdzie było PSG czy Chelsea zanim przyszły te zewnętrzne źródła finansowania? Ja czuję wielką satysfakcję, że kibicuję Barcelonie od czasów Kluiverta i Rivaldo, kiedy walczyliśmy do ostatniej kolejki o 4 miejsce premiowane awansem do kwalifikacji LM. Teraz troszkę historia zatoczyła koło, ale Barca zawsze sama pracowała na swój sukces. Wspomniane przeze mnie kluby pewnie prezentowałyby dalej tylko solidną piłkę gdyby nie rzeka pieniędzy, która nie płynęła z dobrego zarządzania tylko z prywatnych źródeł.

1

@Krystian1588 Nie jest to jakiś mega mocne uczucie, ale niechęć mam do Chelsea, City i PSG. Wynika to z faktu, że bez tego rodzaju inwestycji (Abramowicze, Szejki) jaki mają pewnie nie byliby teraz tak wysoko ;) Oczywiście mają prawo być tak zarządzani - po prostu nie lubię czegoś takiego.

1

@headhuntersFCB Jeśli się liczy do grona młodych to Riqui Puig. Lata lecą, a on stoi w miejscu. Co do pozostałych - przy odpowiednim trenerze i zdrowiu Araujo, Ansu, Pedri, Nico czy Gavi mogę być bardzo dobrymi piłkarzami.

1

@PatrykBarca Nie wiem czy oglądałeś Athletic Bilbao i jego intensywność pod sterami Valverde :)

0

@El dominatore Przemyślę propozycję ;)

6

Ciekaw jestem, ile byłoby tutaj dyskusji gdyby usunąć pozycję 'Gorące dyskusje'. Czasem mam wrażenie, że część tematów jest powtarzana i tworzona tylko pod wytworzenie kłótni między dwoma stronami barykady. Tematy oczywiście są tak dobierane żeby polaryzować. Granie na emocjach, brak argumentów i kulturalnej dyskusji.

0

Przyjmując, że Xavi do nas przyjdzie zachęcam do odsłuchania odcinka Michała Zachodnego na temat stylu gry drużyny prowadzonej Xaviego.

Jest też powiedziane, jakie są różnice między ligami hiszpańską i katarską.

1

@Rust_Cohle Nie działa.

0

@johny11 "znajomość, o literówkę się czepiasz, nie ma jak błyszczeć. Mingueza, lepiej Ci faktycznie duża różnica, no, ale....To właśnie sezonowcy nie mający nic konstruktywnego do napisania, szukają takich szczegółów." - przypominam, że ja zwróciłem tylko uwagę na błędnie napisane nazwisko. To Ty wyzwałeś mnie od sezonowców bo nie mam rzekomo nic konstruktywnego do napisania to szukam szczegółów. Jakby ktoś pisał Nessi to też szczegół? Dla mnie przekręcanie nazwisk jest irytujące, dla Ciebie może nazwiska nie mają znaczenia.

3

@Comentateiro Zgadzam się. Dodałbym tylko, że składka powinna być w takim wypadku dobrowolna. Skoro ktoś nie będzie mógł korzystać to po co ma się składać. Do tego worka dodałbym osoby palące, pijące alkohol, żyjące w stresie, śpiące za mało, źle się odżywiające, otyłe. Osobniki takie przez obniżaną z premedytacją odporność a co z tym idzie choroby, blokują w szpitalach miejsca osobom, które dbają o siebie.

23

Co to za różnica? To nie jest nasz zawodnik tylko wypożyczony.

1

@kamilos1214 Myślisz, że stali się bogaci jak mieli włosy? Po prostu łysina zupełnie nie wpływa na sukcesy na jakiejkolwiek płaszczyźnie. Liczy się akceptacja samego siebie, pewność siebie i umiejętności. Każda kobieta wybierze łysego ogarniętego faceta niż fajtłapę o bujnej czuprynie. Z łysych których znam, żaden nie narzeka na brak kobiet. Wręcz przeciwnie. Co do akceptacji samego siebie - ja w gimnazjum i liceum czułem się bardzo niepewnie nosząc okulary. Miałem myślenie jak Ty - nikt nie chce być z okularnikiem i będą mnie widzieć jako słabego lub 'kujona'. Z perspektywy czasu czuję się świetnie w okularach i jak je zdejmuję to czegoś mi brakuje :) Kujonów cienię bardziej niż nieuków i luzaków. Także moja rada - głowa do góry i łysina zupełnie w niczym nie przeszkadza. Problemem nie jest łysina tylko brak pewności siebie - ogarniesz temat i zapomnisz o łysinie.

3

Ciężko mi uwierzyć, że Laporta nie poleci wiedząc, że można w ten sposób zaoszczędzić ponad milion euro.

0

@kamilos1214 Ciekawe czy Bruce Willis albo Jason Statham się przemują łysiną. Możesz mieć problem z kobietami, jeśli nie zaakceptujesz samego siebie. Łysina to żodyn problem. Poza tym niektóre dziewczyny wręcz lubią łysych ;) Każdy ma jakieś preferencje.

2

@PJ777 Moim zdaniem Marc po prostu miał gorsze mecze, ale wcześniej zawiesił sobie bardzo wysoko poprzeczkę. Jak był w formie to sam wygrywał mecze i kibice przyjęli to za normę. W lidze przy większości bramek był bez szans.

1

@johny11 Mingueze można lubić lub nie, ale to wychowanek ciężko pracujący na to, żeby być w kadrze pierwszego zespołu. To, że gra w pierwszym składzie to wybór trenerów. Należy mu się szacunek. Pisanie, że nie warto się uczyć nazwisk piłkarzy, którzy robią nieporównywalnie więcej dla klubu od przeciętnego kibica jest w mojej opinii niepoważne i pokazuje brak szacunku. Na szacunku powinien opierać się ten sport. Mam wrażenie, że Ty wolisz być ignorantem i jeszcze wyzywać innych od sezonowców. Nie zazdroszczę podejścia. Kończąc dyskusję - życzę miłego dnia.

1

Niemiec wbrew ostatnio powszechnej opinii la bamby nie był wczoraj "ręcznikiem". Bardzo się cieszę, życzę mu ustabilizowania formy na wysokim poziomie. Jak każdemu piłkarzowi Barcy.

0

@johny11 Taki już ze mnie sezonowiec od 20 lat z Barceloną :) Po prostu uważam, że warto znać nazwiska zawodników, którym się kibicuje. Niestety często pojawiają się na tej stronie właśnie jakieś Minquezy, Langlety, a nazwiska Braithwaite to niektórzy nawet boją się pisać.

0

@Rewolucja123 Czasem też w bardzo prostych sytuacjach kopał piłkę na aut, albo bardzo niedokładnie podawał. Busi to samo.

0

@Biniu_VeB_X Bynajmniej używa się przy zaprzeczaniu. Powinno być "przynajmniej próbował walczyć" lub "bynajmniej nie bał się walczyć i przyspieszać gry. "

4

@johny11 Kto to jest Minqueza? Znajomość zawodników Barcelony nie lepsza niż poziom dośrodkowań Oscara.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?