0

@Socjopata @Cave
biedaki z was :)
Za najtańszy wariant iPhone'a 11 z 64 GB pamięci na dane trzeba będzie zapłacić 749 dolarów. To niecałe 3 tys. złotych, do tego zostaną doliczone podatki i marże polskich sprzedawców. Cena iPhone'a Pro Max z 512 GB pamięci w Polsce może sięgnąć nawet 7 tys. złotych.

0

@YouShouldListenToMe tego to akurat nie wiem,

2

0

@YouShouldListenToMe A taki jeden ;)

0

@YouShouldListenToMe To podobnie myslisz do Jacka Wilka.

3

Dzisiejsza msza swieta, bedzie zawierac lokowanie produktu.
https://pbs.twimg.com/media/EEF8BDdXoAI1rnf?format=jpg&name=medium

0

@sebasek99u siebie chyba w takim razie tego nie widzisz.
Przecież dokładnej tym zdaniem opisujesz swoje podejscie

0

@sebasek99 Ogol woli takiej dyskusji uczestniczyc? Nie znam dyskusji, w ktorej prezekonasz kogos argumentami. Przekonuja emocje, nie argumenty.

0

@sebasek99 Jesli nie widzisz uszczypliwosci ze swojej strony, to juz trudno.
I to nigdy nie jest zwykla pogadanka, naiwnoscia jest tak twierdzic. Samo to , ze bohatersko mi odpisujeesz duzo znaczy.
Dlaczego Hitlera nie mozna przywoalc. Pani aktorka znana, tez mowila ze sie jak w gettcie czuje, w obecnej Polsce, to bylo raczej idotyczne, a nie stwiredzenie do czego czlowiek jest zdolny.
Fakt, pisze czasem chaotycznie, ale taki jestem. Moze rzad powiniem mnie zakazac?

1

@sebasek99 Jaki belkot? Przeciez tak samo moge Tobie zarzuci, ze udajesz otwartego na swiat intelekutaliste, ale tylko wtedy gdy narracja jest zgodna z Twoim swiatopogladem. Jednak zawsze widac w jakich momentach zabierasz glos, chcesz ukryc lewicowy intelektualizm, ale to nie jest takie latwe, bo wprawne oka wychwici duzo. Ja nie odlatuje, tylko nie chcesz zrozumiec tego, co pisze, Jak czesto zreszta.
Napisalem juz kilka razy, ze nie jestem anarchista i pewne ramy akceptuje.
Najlatwiej cos nazwac belkotem, tupaniem nozka czy odlatywaniem.
Nie chcesz zmienic perspektywy myslenia, wiec nikt do niczego Cie nie przekona. Ja zmienilem perspektywe, bo wywodzie sie z domu, w ktorym lewicowe wartosci i ateizm byly czym normalnym i nadrzednym, wiec znam i te i te strone i zdarza sie, ze bronie czegos, z czym sie nawet nie zgadzam, bo na tym moim zdaniem polega demokracja i pluralizm.

Podsumuje - Wolnosc, to jedna najwazniejszych wartosci i bardzo ale to bardzo trzeba uwazac, by jej nie starcic. Jestesmy krajem post-komunistycznym i dziwi, ze tak szybko o tym zapomniales.

0

@NGTRX Jestem za minimalna inwazja panstwa, szczegolnie w gospodarke. Co jest zlego w przypominaniu przeszlosci? CZlowiek jest drapieznikiem i 80 lat tego nie zmieni. Nie wiem, co to za histeria, gdy ktos uzyje tzw ad hitlerum.
Nie jestesmy w sadzie, wiec mozna uzywac ad personam i ad hitlerum .
Zreszta to ad hitlerum pokazuje od razu, ze chcesz zdeprecjonowac osobe, z ktora dyskutujesz - bo przyjelo sie uzywanie tego odsylajac do Korwina, ktory jak wiadomo jest posmiewiskiem.
Tak spokojnie, a jednak agresywnie.

0

@Persyfl Tak, to moj problem, ze jezyk nie jest w stanie przkazac tego, co pomysli glowa.
Kodeks karny musi byc, nie jestem anarchista, tylko uwazam, ze wiele z idei wolnosciowych to najlepsze rozwiazania.
Ktos kiedys stwierdzil, ze eksterminacja Zydow tez bedzei lespza dla ogolu, bo przeciez ich naukowcy stwiedzili, ze to podludzie.
Tak, to ekstremalny przyklad, ale czasem ekstemalna przyklady potrafia cos zobracowac.
MOzesz zaitneresowac sie tym temataem, i poczytac ludzi madrzejszych nize ja, ale nie wydaje mi sie, ze chcesz.

0

@sebasek99 Przeciez to wlasnie Ty chcesz, by ludzie byli prowadzone jak bezmylsne masy przez Omniwiedziacego Pasterza. Ty chcesz regulacji, bo cos tam jest dobre dla ogolu. Problem zaczyna sie wtedy, gdy ktos narzuci Ci cos, z czym sie nie zgadzasz - nie wiem ile moge to jeszcze tluamczyc.
Chodzi o zasade, a nasza cywilizacja jest oparta na zasadach.
Powtorze - mozna zrobic wyjatek i wprowadzic obowiazek szczepien - jednak , wyjatkow nie powinno byc, bo stanowia one precedens.
Czlowiek jest zdolny zrobic z drugiego mydlo - i to jeszcze nie tak dawno temu. Mamy wiec powody byc sceptyczni, Idologie lewicowe, chcialy wlasnie zniewolewnia czlowieeka , a nie jego wolnosci . Jak to sie skonczylo?

0

@sebasek99 Uwazam, ze stopinowo mozna przeregulowac kazda sfere zycia. Jesli swiatopogladowo sie z kims nie zgadzanmy , np. PiS to wtedy zgodnie sie buntuje, ale gdy ktos inny dobrymy checiami ogranicza nasza wolnosc do juz jest ok.
Przestalbys pisac, gdyby ktos madrzejszy i bardziej dosiwadczony by Ci powiedzial, ze wypisujesz banialuki? Watpie.
Chodzi o zasade, nie mowie , ze stanie sie od razu tragedia, ale ze jest to zalkiem mozliwe. Zbyt duza regulacja to jeden z najwiekszych grzechow. Ty chcesz by ktos Toba regulowal , ja nie. Oczywscie zaprzeczysz, ale w grucie rzeczy tak jest.
Tylko przyklad, ktory jest niezgodny ze Twoim swiatopogladem, pokazazlby Tobie, o czym jest mowa. Nie wiem, wprowadzamy na sile chrzescijanstwo - tam gdzie go nie ma, bo to jest lepsze dla ogolu - przeciez juz byla taka sytuacja.

Zawsze wlacza sie lapka, gdy ktos mowi, ze cos jest lepsze dla ogolu. Tak samo myslisz krytcznie, wiec dziwie sie, ze ta lampka sie nie wlacza.
Chyba piszemy o innych rzeczach.
Those who know history, are doomed to repeat it.

ps. jestem zaszczepiony, jestem za szczepieniem.

0

@Persyfl Kodeks karny? Ok, brnij dalej w ten tok myslenia. Bo ja Ci tego nie jetem w stanie wytlumaczyc.

0

@Persyfl czytaj - a tak to mieszasz się w słowo, a było to już napisane
Chodzi o zasadę.
Kto o tym decyduje? Czy zawsze można takiemu pasterzowi ufać i gdzie jest granic?
Malo ludzi myśli w takich kategoriach
Ja nie rozmawiam o szkodliwości tylko o wolności
Nie umiem tylko tego napisać tak, by było to zrozumiale.
Temat zacza sie od agitki (nie pierwszy raz) @Ghandi , ktory robi to minimiu na poziomie krytykowanego przez siebie Ziemby.
Wolnosc to jest wartosc, ktora obecnie jest bardzo ciezka to zrozumiena, nawet dla niektorych to pojecie abstrakcyjne, bo maja jej namiastke na codzien.
Za chwile moga zakazao, coli, soli oraz gry na komputerze.... bo to jest dla nas dobre.
A wiemy co jest wyslane dobrymi checiami

0

@sebasek99 nie masz w ogóle obaw, że właśnie pod pozorem czegoś coś inne będzie załatwiane.
Moim zdaniem tylko dlatego, że żyjemy w dobrobycie. Pewne instynkty są uśpione.
Nie wiem, może rząd nie pozwoli na wycieczki w Tatry podczas burzy / bo przecież niektórzy popełniania to ryzyko - dziwne, że właśnie wtedy można przeczytać komentarze - selekcja naturalne - sami się o to prosili.
Musimy po prosti liczyć, że te, który mówimy nam, jak mamy żyć, będzie światły i nie skoncza mu się pieniądze
Tak - myli sie czlowiek nieustannie.

0

@sebasek99 Ty zaczynasz czepialstow o slowka, a mowisz bym nie rozmywal tematu? Pamietasz jak kiedys zarzuciles klmastow i tez sie myliles?
Sa rzeczy, w ktroych nie mozna sobie pozwolic na zaniedbania- no wlanie o tym caly czas moze. Moze zdarzy sie jakis Kaczotuski, ktory stwierdzi, ze najwazniejsza jest strefa wiary i ofiar z malych owieczek - Wlasnie o taka perspektyw chodzi.
Oczywiscie, czasem trzeba cos tam nagiac, gdzis przymknac oko, ale granica jest bardzo cienka.

ja osobiscie to obowiazku szczepien nie mam az tak wiele, wiec moglbym zdzodzi sie, ze zniewolenie to za duze slowo.

0

@Odesseiron Dla Ciebie to tak czy siak jest malo interesujace ;)

0

@sebasek99 Dlatego napisalem (dla uwaznych). Wolnosc ma zawsze swoja cene i konsekwencje. Jedna z konsekwencji wolnosci jest odpowiedzialnosc.
Musimy stawiac na nauke, rozwoj, ale nie na zniewolenie nawet pod najlepszym pretekstem.
Granica zniewolenia jest jedank bardzo cienka. Nikt z nas nie chce jej przekroczyc, nikt nie chce zyc w panstwie, w ktorym obowiazkaowa jest jedna religia, jedna doktryna.
Tak samo mozna powiedziec, ze np. homoseksualiscie tylko moge przezyc w spoleczenstwie - bo wiekszoc jest nie- homoseksualna.
Spawa moze tez sie tyczyc, anarchistow, pod dobro wiekszosci mozna zamiast slowa "szczepienie" podstawic wiele innych slow.

Kazdemu z nas (to jest ewolucyjnie ekoniczne) latwo sie poslugiwac latkami, ale momentami stwarza to ogromne zniekszatlcenie rzeczywistosci.

2

Zaden podatnik nie ucierpial podczas realizacji tego dokumentu.
Zapomniani. Historia krakowskiej szkoły ekonomicznej / Forgotten. History of the KSE

"Zapomniani. Historia krakowskiej szkoły ekonomicznej" to film dokumentalny pokazujący życie polskich przedwojennych liberalnych ekonomistów. Adam Heydel, Ferdynand Zweig i Adam Krzyżanowski proponowali wolny rynek, wolny handel i wolność gospodarczą jako najlepsze narzędzia najskuteczniej pozwalające międzywojennej Polsce budować bogactwo swoich obywateli. Niestety, władze państwowe nie chciały ich słuchać i korzystać z ich rad.

W filmie pokazujemy korzenie liberalizmu krakowskiego które wywodzą się z czasów Austro-Węgier i które reprezentował Julian Dunajewski, minister skarbu Austrii, mąż stanu i konserwatywny liberał. Mówimy o gospodarce międzywojennej Polski, specyfice porządków, jakie zaprowadzała sanacja i sprzeciwie szkoły krakowskiej wobec przymusu. Prezentujemy pomysł, jaki Adam Krzyżanowski i Ferdynand Zweig mieli na wielki kryzys. Ważny wątek w filmie to pokazanie relacji Adama Heydla z dwoma wielkimi ekonomistami tamtych czasów. Ludwig von Mises był jednym z nauczycieli Krakowiaka, Joseph Schumpeter był jego przyjacielem. Opisujemy wolnorynkowe pomysły szkoły krakowskiej, jej wkład w rozwój przedwojennego biznesu i pytamy naszych ekspertów o to, dlaczego szkoła krakowska nie była słuchana przez rząd. Film wieńczy opis tragicznej historii końca szkoły, jej przemilczenie w PRLu i szansa na odrodzenie dzisiaj, kiedy każdy z nas może przypomnieć o Zapomnianych.


1

@Ghandi Moze pewnych rzeczy nie rozumiesz lub nie chcesz zrozumiec, bo latwiej Tobie funkcjonowac w swiecie stereotypow? Jesli juz dajesz latke , prawicowiec, lewicowiec, to moze sie zapoznaj sie z pogladami, a nie sloganami.
Przeciez jesli ktos uwaza, ze panstwo nie powinno decydowac o szczepienach, tylko rodzice , to czy musi biegac z latka (czyli twoimi uprzedzeniami) antyszcczepionkowca, prawda? Jest za odwaleniem sie aparatu panstwa od obywatela, ale jest za szczepieniem swoich dzieci.
Zbyt duzo hasel, zbyt malo zglebienia tematu. Potem mamy w Polsce niepotrzebny podzial na oswieconych i ciemnogrod. To nie jest wszystko takie czarno-biale. Oczywisice istnienia ludzi nawiedzonych, zaprzeczajacych nauce czy po prostu glupich/naiwnych nie bede kwestionowal.
Demokracja ma swoja cena, a wolnosc jeszcze wieksza.

7

Nasz wieszcz, przewidzial tok myslenia niektorych wyborcow, niektorych partii politycznych.

"Głupiec mówi: Niech sobie źródło wyschnie w górach,
Byleby mi płynęła woda w miejskich rurach"

0

@goldenboy Te pierwsze dwa sezony - miodzio

0

@Janiama głosujcie na mniejsze zło ;)

0

@tombard no chyba każdy wie, co to jest

3

@kerouac Czyli co? Ja jestem Marek Sierocki, ewentulnie discopolowiec, @Ratamahatta Maga Ogorek, a @ViscaBarca123 ksiadz proboszcz? (sorry musialem :) #noSpina)

1

@kerouac A z tych wokalistek, cos juz przsluchales? Bo mam jeszcze jedna. Gigi z Etiopii. Pikny glos. Caly album (Gigi (Guramayle), 2001.) utrzymany w INNYM (rytmy) klimacie niz ten utwor.


Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?