2

I Koeman po takim meczu powinien polecieć.

0

@gryfiT. Nie zdziwie się jak Koeman wypowie zaraz podobne zdanie xD

0

Co ten De Jong wyprawia? Dlaczego gra z tyłu. Przeciez on tam się duuuuuuusiiiii

2

Co tam Panie Koeman? Co nie zagrało w meczu?

1

Puig po tych 10 minutach gry był bliżej strzelenia bramki niż De Jong przez cały mecz grający bardziej z przodu a nie jako pivot bo tam by się dusił xD

2

@amanter szkoda ze tylko ze średniakami. Ale rozkręci się

0

@Kubix93 @busquets5 De Jong powinien grać na pivocie z lepszymi rywalami. Ale no tak zapomniałem on się tam dusi a więcej daje w ofensywie co właśnie widać w tym meczu i w meczu z PSG w którym Barca strzelila o 3 bramki mniej niż ich rywale. Co z tego że Sergio nie nadąża, Frenkie i tak musi grać przed polem karnym. Nawet jeśli się tam "dusi" to przynajmniej nadąża i potrafi wspierać defensywę w obronie czy to w rozegraniu.

0

@busquets5 no i typowa odpowiedź użytkowników o których mowa w moim komentarzu. Dziękuję za przypomnienie bo zapomniałem o tym wspomnieć

4

Ćwiakala też daje do zrozumienia, ze Sergio odstaje przeciwko lepszym rywalom ale horda ekspertów z tej strony i tak stwierdzi że Sergio musi grać bo nie ma nikogo w jego miejsce.

0

Idealny mecz aby spróbować innego wariantu gry i wystawić skrzydłowego na lewą flankę a Griezzmanowi znaleźć jakąś inną bardziej angażującą rolę. Skoro nie potrafi dryblować ale świetnie odnajduje się w grze kombinacyjnej i dobrze gra w obronie to moze lepiej zestawić go z pomocnikami. Albo poprostu wsadzić go w pole karne aby stał i czekał na podanie bo jego gra przed polem karnym nie daje kompletnie nic. Nawet nie spróbuje strzału z dystansu

0

@sendesara Masz rację. Źle odczytałem obrazek. Z Tottenhamem być może faktycznie De Jong był ustawiony nieco wyżej ale nie jeestem pewien bo to jednak są średnie pozycje. Z takich analiz Messi bedzie rozstawiony jako środkowy pomocnik. Tutaj dla przykładu masz mecz z Realem https://betweentheposts.net/wp-content/uploads/2019/03/Schermafbeelding-2019-03-06-om-14.12.46.png. i w większości meczów Frenkie grał jako pivot.

0

@sendesara Jak nie był jednym defensywnym pomocnikiem na boisku jak był. Przecież masz to rozrysowane na obrazku który pokazałeś. Ajax grał w formacji 1-4-3-3. z De Jongiem na pivocie. Odpal sobie skróty spotkań Ajaxu w LM. Każdy zespół inaczej broni niż atakuje więc logiczne, że piłkarze zmieniają nieco swoje pozycje. Edit, mój błąd w tym spotkaniu faktycznie było jak mówisz

0

@sendesara Ale podczas rozgrywania piłki De Jong był ustawiony z tyłu.

0

@Janas11224 Masz rację. Zwycięskiego składu z ostatniego meczu LM nie ma co zmieniać. Po za tym to sezon przejściowy, więc nie ma co ryzykować. Czekam na twój komentarz gdy Sergio będzie dziś zamieszany utratę bramki.

0

@Gall Lepszy słabiej grający De Jong na pozycji pivota niż będący w dobrej formie Sergio Busquets. Mało tego De Jong w reprezentacji też gra jako defensywny pomocnik. Ironia losu.

0

@MarioVeB! skład z półfinału LM Ajax vs Tottenham http://sharemytactics.com/128385/Ajax-Tottenham-formation-tactics.png kto tu nie odróżnia pozycji?

0

@Janas11224 Dyskutuję właśnie z janas11224 który uważa, że oprócz Busquetsa nie ma w zespole innego defensywnego pomocnika mimo, że w kadrze jest De Jong. Jeszcze śmie się do mnie zwracać "synek". Zejdź na ziemię albo zrób sobie lepszy research i zapoznaj się dokładnie z kadrą drużyny której kibicujesz bo mało wiesz, a najwięcej cwaniakujesz.

0

@MarioVeB! kolejny xDDDD EE to gdyby De Jong grał w Ajaxie jako ofensywny pomocnik to spokojnie wygrałby tam Ligę Mistrzów. Ten Ten Hag to jednak śmieszny trener. Koeman też coś kiedyś bredził, że De Jong powinien grać na swojej pozycji czyli ŚPD. Ironia losu

0

@Janas11224 Ze wzoru Hajty to obliczyłeś panie ekspercie? Jeżeli przyjmiemy, że twój wynik z równania Hajty jest prawidłowy to i tak uważam, że z tak słabym Frankiem na śpd, a Puigiem ustawionym nieco wyżej drużyna zyska na jakości. Zadam Ci pytanie. O ile więcej daje De jong z przodu aniżeli Puig? Obliczysz mi to?

1

Wielu kibiców chyba zapomniało, że De Jong może grać jako pivot. Demencja u tak młodych ludzi to coś bardzo niepokojącego.

0

@busquets5 A w Ajaxie też nie mógł grać na tej pozycji?
@Janas11224 Puig wyżej aa De jong na pivotaa. Czego ty nie rozumiesz?

0

Sezon przejściowy mówili. Koeman stawia na młodych mówili. Trincao złapał formę więc musi zacząć kolejny mecz na ławce, a o Busquetsie w środku pola już nie chce mi się dyskutować.

0

@Quavosk I nie celuje piłkami w sędziów mimo, że koronawirus wpływa negatywnie na mózg

5

@jeyx77x Tutaj nie chodzi o samą ofensywę ale za Valverde Barca o wiele lepiej broniła i traciła mniej bramek. Ernesto potrafił reagować podczas spotkania robiąc często genialne zmiany dające punkty zespołowi. Potrafił grać z silnymi drużynami. Niestety przytrafiły się dwie wpadki w Lidze Mistrzów. Gadanie że to dzięki Messiemu notował świetne wyniki jest bardzo słabe bo w ostatecznym rozrachunku liczy się kolektyw jako drużyna. Messi bez pomocy kolegów niczego by nie wskórał. Pod względem taktycznym Ernesto zjada Koemana na śniadanie. I zresztą nic w tym dziwnego bo Valverde ma o wiele większe doświadczenie.

2

@sebasek99 Nie prawda. Matheus Fernandez jest w chmurze

0

@Kwasiak98 Najważniejsza walka to była o pas. Gdyby nie pokonanie Dominica to Janek nie miałby czego bronić

@KacperVEB 60/40 dla Izziego który przechodzi do kategorii wyżej? Żebyś się nie zdziwił jak padnie po pierwszym lepszym liściu

0

@Borneo Pedri wygrał miejsce w składzie tak jak napisałeś ale później Coutinho doznał kontuzji i mimo wszystko Hiszpan musiał grac. Jeżeli chodzi o Puiga to Koeman powiedział że powinien pójść na wypożyczenie po czym przypomniał sobie w grudniu że ma go w składzie. Chłopak nie grał praktycznie pół roku więc nie wiem po co wymieniasz jego nazwisko w kontekście rzekomego stawiania na młodzież. Mało tego to na Puiga postawił Setien w zeszłym sezonie. Moim zdaniem Koeman nie wykonuje żadnej wybitnej pracy z młodzieżą. Gdyby rzeczywiście tak było to powinien sięgnąć po skrzydłowych z rezerw w momencie gdy Fati doznał kontuzji. Jedynymi piłkarzami z rezerw którzy dostali jakieś minuty w lidze na boisku to był to Moriba i Mingueza przy czym Mingueza grał najwięcej z konieczności.

0

@Borneo@Borneo tzn z kim miałby eksperymentować?

0

@VamosRakieta Jeden z niewielu prezydentów który wyraźnie odcisnął swoje piętno na Barcelonie. Ehh nostalgia psuje psyche

0

@Borneo grają bo muszą grać i to nie są żadne widzimisię trenera. A Trincao trafił na Camp Nou za 40 mln po to aby walczyć o miejsce w składzie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?