Irmscher10
Dołączył/a: październik 2019
Gdańsk
5 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Xwowrak jeżeli mówimy o letnich to z tej dwójki Hankook. Jeśli zimowe to Nokian
0
@Messibestplayerintheworld proszę zaznacz C. Ostatecznie :)
0
@Szakalaka12369 do 2.0 tfsi instalacja będzie miała sens tylko w przypadku naprawdę dużych przebiegów ze względu na ogromny koszt instalacji.
Tam jest bezpośredni wtrysk, a co za tym idzie można zastosować dwa warianty instalacji LPG. Pierwszy wariant to klasyczna sekwencja, ale musi być dotrysk benzyny ze względu na chłodzenie wtryskiwaczy benzynowych.
Druga opcja to podawanie gazu w fazie ciekłej przez wtryskiwacze benzynowe. Takie instalacje są bardzo drogie i wymagają sporej ingerencji w auto, ze względu na modyfikacje układu paliwowego.
Przy przebiegach rzędu 20-25tys km rocznie odradzałbym gazowanie tego silnika. Mialoby to sens ekonomiczny przy przebiegach rzędu 50tys rocznie
1
@IronSanHybrid pierwszy raz widzę tak fajnie zrobiony film :)
Oczywiście znam dokładnie zasadę działania mechanizmu różnicowego :) przydałby się jeszcze taki filmik, żeby wyjaśnić co niektórym jak działa mechanizm z ograniczonym poślizgiem, czyli tzw szpera :)
1
@dmcteam Barca jest drużyną z miasta. Wystarczy jej 10 pierwszych piłek i 5 pierwszych gestów i już wie, że ich słaba psychika wysłała maila do nadciągającej kupy, że spotkanie jest w spodniach
0
@Szakalaka12369 a moim zdaniem jest to źle dobrana i niepoprawnie serwisowana instalacja. Uwierz mi, że wiem co mówię. Sam dwoma autami z lpg zrobiłem 300tys km, w jednym był plastikowy kolektor ssacy. W rok to auto robiło u mnie 55tys km. U mnie przejechalo 145tys, sprzedałem je znajomemu przy przebiegu 340tys i jeździ dalej.
Poza tym, jestem mechanikiem, tuninguje też auta i wiem co mówię.
PS zastanów się jaki czynnik musi zadziałać aby kolektor ssacy wybuchł i odpowiesz sobie na pytanie co tam było nie tak :)
0
@Krzychu1010 to może ja wtrącę swoje 3 grosze, bo się na tym znam.
Po pierwsze. Jeżeli założysz dobrą instalacje (i tu polecam naszego polskiego STAGa) i montaż będzie poprawnie technicznie zrobiony to będziesz zadowolony. Jeżeli montaż będzie skopany to będziesz klął, że gaz to tylko do kuchenek i takie tam.
Drugą bardzo ważną rzeczą jest, aby silnik był sprawny przed założeniem gazu.
Trzecia rzecz to regularny serwis instalacji co 10tys km przez ludzi którzy mają o tym pojęcie, a nie ludzi którzy wiedzą jak brać pieniądze.
Jeżeli te trzy warunki będą spełnione, to nie będziesz wiedział że masz instalacje lpg w aucie.
Gazu będzie Ci palil około 20% więcej niż benzyny no i zimą będzie potrzebował trochę benzyny na rozruch. Biorąc pod uwagę wszystko powyższe, czyli droższy przegląd coroczny, serwis instalacji, koszt montażu i fakt że benzyny też będzie trochę znikać to instalacja powinna Ci się zwrócić po około 15tys km zakładając jakąś średnią stabilizację cen pb i lpg
Aha, jeszcze jedno. Właściwie nie ma silników które nie tolerują lpg. W głównej mierze jest to tylko kwestia dobrania odpowiedniej instalacji i opłacalności
0
@endriuuu2 np Lotosa paktowal :p
1
@ObiwanKenobi krotkofalowo nie. Długofalowo jak najbardziej będzie się opłacało :)
1
@skakun95 hmmm, a mnie się wydawało że do ćwierćfinalu wprowadził ich wysoki presing, dobry mental oraz geniusz Modrica i Benzemy, ale pewnie się nie znam :)
1
@AmigoBlancos PSG ma jeszcze większy gen frajerstwa niż Barca w ostatnich latach.
Rok temu pomijając już skuteczność Dembele... Ale jestem przekonany, że gdyby Messi trafil wtedy karnego do szatni to nawet Barca Koemana by ich odesłała z kwitkiem
1
@koksik2700 fajnie macie, ja robię koło 4tys km miesięcznie i na rowerze nie wyrobię takiego przebiegu :p
0
@clyde mam tak samo jak Ty...
1
@barcelonaLM gdyby Messi trafil karnego do szatni...
0
Efekt Messiego działa :p
2
Nie wierzę, że to pisze będą od 24 lat kibicem Barcy.... Ale brawo Real :)
PSG to jedyna drużyna której nie znoszę bardziej niż Realu
1
Wybór drużyny w tym meczu to jak wybór między kiłą a rzeżączką. Najfajniej nie mieć nic z tych rzeczy i najlepiej, aby obie drużyny odpadły z hukiem
2
@AmigoBlancos a ja będę za Wami. Jednak niechęć do PSG jest większa niż do Realu. Real to wróg, ale swój, a PSG przez te cyrki z UEFA, szejkiem nie potrafię zaakceptować
0
@Xwowrak nie mam Twittera. Jest szansa na jakiś link na pw?
0
@AdiKingu96 mam nadzieję, że Ukraińcy przerobią ruskich na pierogi :)
1
@Janiama Rosja się sama ograła. Mam nadzieję, że w tym najważniejszym meczu też dostaną sromotny w....
1
@Barca1992 Antek Macierewicz i wcale by mnie nie zdziwił Jaro Kaczyński
24
Ja mam dwa słowa do Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA): Idi na c**j
0
@maroon paliwo nie zatrze silnika :)
1
@michal26 nie ma takiej możliwości. Stare bierzesz ze sobą po to, aby zmieniło na nich naklejkę homologacyjna aby była ona zgodna z dowodem rejestracyjnym
0
Przez Was musiałem sprawdzić kto to jest ten Jaś Kapela, bo 80% postów o tym gościu.
1
@Borneo zależy w którym etapie kariery. Był czas kiedy robił to dość często.
0
@JackH Twój dziadek był jednym z czterech którzy uciekli samochodem?
1
@prokofiew fajny to mechanik który mówi "przy skrzyni było kombinowane". Czyli co konkretnie? Tak mu się wydaje, czy wie?
Podaj mi rok tej laguny
0
@michal26 jeszcze tylko podam przykład ze stacji obok mnie, bo na innych nie sprawdzałem....
Ja dostałem podwyżkę cen paliw i to o 40gr na litrze.
Wczoraj cena była 5,95zl
Ja odliczam VAT
Czyli 31.01
5,95 - 23% vat = 4,84zl netto
01.02
5,66 - 8% VAT - 5,24 netto
Czyli Kowalski dostał obniżkę, a ja dostałem podwyżke. Transport zapłaci więcej za paliwo, pójdą ceny wszystkiego dookoła w górę