0

@michal26 nic nie zobaczą, bo tu są uj a nie obniżki.
Przed chwilą sprawdzałem na stacji obok mnie. Pb i ON zeszło niecałe 30gr w dół, a lpg 15gr.
Przy obniżce VAT z 23% na 8% wszyscy eksperci mówili o 70gr na ropie i benzynie i 40gr na lpg.

A wcześniejsze obniżki, które niby to były spowodowane zniesieniem akcyzy? Równie dymajace ludzi. Baryłka ropy po 80 USD, a cena u nas na stacjach po 6,09. Rząd zapowiada zniesienie akcyzy, w międzyczasie baryłka spada do 60USD a u nas ropa spada na 5,79. To pytanie... Spadło bo znieśli akcyzę, czy spadło bo ropa na świecie spadła? Jak baryłka zaczęła iść w górę, to na stacjach znowu pojawiło się 5,96.

Przy zniesieniu akcyzy i obniżce VAT realna obniżką powinna być około 1zl na litrze.


PS pamiętacie jak za rządów PO pękło 6zl na stacjach? Alez wtedy było oburzenie, te konferencje Kaczyńskiego.... A baryłka kosztowała wtedy rekordowe 120USD

0

@Vhaeraun zgłoszenie nabycia a przerejestrowanie to dwie oddzielne kwestie. Zeby przerejestrować to musisz iść do urzędu. Tam dostaniesz od razu dowód tymczasowy, a po około dwóch tygodniach dowód stały

0

@Momals11 jestem tym wyborem zażenowany i uważam, że taki koleś w ogóle nie powinien mieć podjazdu do reprezentacji

2

@Rust_Cohle to ja dorzucę Dr House, bo widzę że nikt nie dał i polecę trochę nieoczywistosciami... Porucznik Columbo

0

Czy była chociaż jedna piłka ktorej nie stracił Abde?

3

@KlimO przecież w WOŚP jest wszystko transparentne do bólu. Sprawozdania finansowe są przecież dostępne

2

@Mixtape Luis Enrique, Samuel Eto'o to takie pierwsze z brzegu, które u nas były top ;)

1

@masq potwierdzam. Lepiej jak kobieta jest trochę starsza :)

0

@Don-Corleone to co tutaj jest napisane z tymi wyliczeniami to nie jest prawda. Pensje liczy się inaczej.
Natomiast w Nowym Wale ludzie będą płacić teraz podatek od swojej składki zdrowotnej.
Będą płacić 17% z 9% składki zdrowotnej

4

@Striker nie, to nie jest dobre porównanie. Gdyby on tam tylko pracował, czyli komentował mecze, to wtedy masz rację. Natomiast jeśli ktoś wykorzystuje swój wizerunek do zachwalania jakiegoś produktu, czyli go reklamuje swoją twarzą/marką to bierze również odpowiedzialność za jego jakość.

Wziąć pieniądze za polecenie produktu a potem schować się do dziury to każdy by chciał.

To jest też kwestia odpowiedzialności za rzeczy które podpisujemy

5

@Janas11224 zazwyczaj równouprawnienie kończy się kiedy trzeba wnieść pianino na czwarte piętro

6

@barcanawieki Lewandowski wtedy nie mówił na gali jednego po czym robił drugie ;)

1

@Uukasz_93 w niezłym szoku byłem jak sypał grad i nagle niebo rozbłysło, a za chwilę grzmot

0

@tomek8756 podatek katastralny miałby przede wszystkim fatalny wpływ dla wynajmujących :p

1

@Coutinho007 przecież Ronaldinho jest starszy raptem 5 lat od Cristiano

4

@Kacper1998 no to powiem w skrócie, bo nie chce mi się za dużo pisać....
Zajmuje się samochodami, na temat wiedzy nie zaczynajmy dyskusji, bo przegrasz. Napomnę tylko, że zajmuje się m. in zmianami konstrukcyjnymi w autach, tuningiem, zmiana układów hamulcowych itd itd itd.
To tak na początek o Twoim argumencie odnośnie wiedzy o samochodach.
W nawiasie dodam też, że mam auto o większej pojemności niż wspomniane przez Ciebie 1.6

To teraz do rzeczy. Hybryda to badziew. Hybryda kumuluje w sobie największe wady auta spalinowego oraz auta elektrycznego a w ogóle nieuwypukla zalet obu rodzajów napędów.
O ile jest jakikolwiek sens rozmawiać o pełnym elektryku jako drugie auto w rodzinie o tyle hybryda to nic innego jak łechtanie ego właściciela któremu wydaje się, że jest eko, a tymczasem jest dokładnie odwrotnie.
Hybryda jest zaprzeczeniem ekologii.


1

@Przemek2323 za późno :p
Od ponad trzech lat walczę w sądzie, a od dwóch wszystko kompletnie stanęło i nic się nie dzieje

0

@patry295 również poproszę o oznaczanie

1

@Adi123456789 pod warunkiem, że w końcu podniesie głowę.
Dla mnie to taki Deulufeu tylko z lepszym dryblingiem. Głowa w dół i jazda

1

Brawo dla Barcy, brawo za naprawdę fajny mecz. Jestem dumny z chłopaków i widać że to idzie w dobrą stronę.

I kolejny mecz po którym utwierdzam się, że EZ ABcDE to nie jest piłkarz na Barce. To jeździec bez głowy. Głowa w piłkę i jazda, a jak już podniesie głowę to myśli wolno... I tak w każdym meczu

1

Dembele na prawą, Ansu na lewą i zamienić Frankiego z Gavim pozycjami :)

0

@Janiama jest trochę niedociągnięć. Szybciej z przodu i za duże dziury między obroną a pomocą gdy bronimy, ale progres od ostatniego klasyku widoczny gołym okiem

0

@Nhyz akurat pierwsze 20min dla Realu

1

Gdyby jeszcze tylko grali szybciej... Za mało ruchu z przodu. Dla mnie Ferran do zmiany a Dembele na prawo

0

@pluszek że co? O tym meczu mówimy?

0

@dniel powiem Ci więcej.... W niektórych branżach jak zakładasz firmę to czasami przez kilka lat nic nie zarabiasz a pracujesz po kilkanaście godzin dziennie.

0

@michal26 do tego jeśli masz JDG i zrobisz dwa tygodnie urlopu to nie zarabiasz ;)

Dla mnie najlepszy i najbardziej sprawiedliwy jest podatek liniowy. Powinna być jedna stawka pit, cit, jedna stawka (ewentualnie dwie max) VAT i podatki stały by się proste, nie tracilbys czasy na kombinowanie jak to zrobić żeby zapłacić jak najmniej podatku itd. Ogólnie temat rzeka.... Można do tego dodać, że przedsiębiorca płaci zus o wiele więcej niż pracownik, a za to ma o wiele mniejsze świadczenia.

PS a propo godzin pracy które poruszyłeś, to ja potrzebuje trochę czasu żeby ogarnąć wszystko i Ci odpowiedzieć, bo noce są dla mnie za krótkie póki co :p

3

@Przemek2323 jutro rano będzie taka suma, że nie zmieści się na pasku tvp

4

Ruqui nikogo nie przekonał do siebie, no może oprócz kilku ekspertów na La Rambli

0

@michal26 ogólnie motoryzacja
Mechanika, pomoc przed zakupem - dokładne sprawdzanie aut dla klientów, auto detailing, autolawety

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?