0

@Dejvo Kimmicha chociażby, kończy mu się kontrakt i myślę że około 60-70mln Bayern by zaakceptował.

3

@Dejvo Nie wiem kto to Messinho ale jeśli mamy wydać 50mln na BSilve to ja naprawdę uważam że można dołożyć 30mln i za 80 ściągnąć topowego DM'a albo LS.

2

A gdzie pan Silva ma grać? Bo rozumiem że Yamal jest naszym podstawowym PS a Raphinha nigdzie się nie wybiera. Czyli że miałby grać ewentualnie w środku pola, na pozycji Gundogana, Pedriego, Gaviego i Fermina. Dobrze rozumiem? Przypomnijmy do tego że facet kończy 30 lat w tym roku czyli już na nim nie zarobimy. Oczywiście ja nie odbieram klasy sportowej, bo to zawodnik topowy, tylko że ani nie perspektywiczny ani jego przyjście nie łata braków kadrowych na LS i DM'ie.

5

@Kuba_1 Żenada, dno i kompromitacja. Taki cyrk robić, tylko po to żeby po przegraniu wszystkiego ogłosić że zostaje? I potem co? Za rok powie że na 100% nie przedłuży kontraktu, no chyba że znowu wszystko przegra? Wtedy przedłuży.

0

@pluszek A ja mam takie pytanie, jak podchodzisz do wynajmu pokoi gdzie normą jest że masz 4-5 metrowy pokój albo 10m pokój dwuosobowy i dosłownie mieszkasz w pokoju z obcą osobą? Dlaczego 15m "mikro kawalerka" jest chorą patologią a dosłowne składowanie ludzi w małych pokojach jest czymś społecznie akceptowalnym? Jeżeli ktoś chce wynająć sobie 15m2 to czemu mamy mu bronić. To nie jest tak że ta osoba nie ma wyjścia, najwidoczniej ma budżet na to albo na wynajem pokoju i woli wybrać mieszkanie samemu w 15m2 niż w wynajętym pokoju z obcymi ludźmi.

Tak tylko dodam że ja sam chciałbym aby każdy mógł mieszkać w wielkim apartamencie, nie życzę nikomu że był w sytuacji gdzie musi wybierać między jedną patologią a drugą, ale ludzie w takich sytuacjach się znajdują i nie rozumiem dlaczego ktoś inny ma decydować która opcja jest dobra a która zła.

0

@Pasiak Szczerze mówiąc niczego ponad to co napisałeś się po Tobie nie spodziewałem. Smutne, ale ja w przeciwieństwie do Ciebie potrafię uszanować drugą stronę i nawet znam kilku inteligentnych kibiców Cracovii, życzę Ci żebym kiedyś mógł tak o Tobie powiedzieć.

6

@Emhyr Nie mieliśmy szczęścia! o to to, dokładnie tak i jeszcze sędzia był zły a trawa źle skoszona! Za rok to już napewno tryplet.

0

@Pasiak No i mamy to, pokaz inteligencji na najwyższym poziomie. Kto broni Wiśle być operatorem? A NO MIASTO BRONIŁO, to jest naprawdę niesamowite że Majchrowski 20 lat otwarcie mówił że jest kibicem Cracovii, chodził rok w rok na noworoczny trening a kibice pasów piszą o jakimś sprzyjaniu Wiśle przez miasto, to jest już wyższy lvl absurdu.

Naprawdę wystarczy odrobina wysiłku i chęci żeby zainteresować się tematem stadionu i wiedzieć że wszystkie problemy Wisły związane ze stadionem Reymana wynikają z decyzji podejmowanych przez naczelnego kibica cracovii, pana Jacka Majchrowskiego.

0

@jakub1906 Jak zadeklarowany zwolennik cracovii 20 lat rządził miastem to wszystko było super, jak nagle zostaje wiślak to płacz i skandal.

Wisła za wynajem stadionu na mecz płaci ponad 200tyś zł co z samej ligi daje ponad 3.4mln zł. Cracovia płaci łącznie 1mln zł za rok i jest operatorem stadionu.

3

@mightyanaldevastator Różnica jest taka że Holender mówił prawdę czyli "gówno gramy mając gówno kadrę" a Xavi mówi "super gramy, tylko sędziowie źli, Real zły i wszyscy źli, tylko my dobrzy", prawdopodobnie mówi tak bo mamy dobrą kadrę i złego trenera.

1

@tomek8756 @Safrani No tak, bo on dostał emeryturę za ładne oczy, wcale nie jest tak że odprowadzał składki ( w przypadku jak mówimy o emeryturze z zus ) albo inwestował ( w przypadku dochodu pasywnego ). Mógłby teraz mieć na koncie X milionów więcej i 0 "emerytury" ale inwestował i ją ma, czy to jest dużo? Nie, to nie jest dużo, dla człowieka który x lat żył w USA 33tys zł to ok 10k USD, to jest kasa którą dostaje junior developer na start w nowym jorku. Mówienie że jest odklejony to tak jakby dziecko z Azji zarabiające 3 dolary tygodniówki mówiło że my jesteśmy odklejeni bo mówimy że 2k zł miesięcznie emerytury to mało.

1

Każdy klub na świecie był kiedyś przekręcony przez sędziów, a raczej był pokrzywdzony przez błędne decyzje i jakoś nie słyszałem żeby jakieś mecze powtarzano, ba nawet sędziowie nie byli karani, a tu nagle wychodzi Lapcio, cały na biało i zaczyna płakać że wszyscy źli, tylko my dobrzy...

Ja już rozumiem dlaczego Koeman musiał odejść, bo już odchodząc od formy drużyny, facet mówił prawdę, że nia ma składu na wygrywanie pucharów, jakby gadał że wszytko jest super ale sędziowie nas okradają to do dzisiaj zarząd stałby na stanowisku że Koeman to drugi Guardiola.

2

Dla mojego zdrowia psychicznego to świetna decyzja, od razu dostaje informację że nie gramy o nic w przyszłym sezonie, nie ma co liczyć ani na dobrą grę ani na trofea i można na luzie zająć się obowiązkami a nie tracić czasu na to gówno i wkurzać się co tydzień.

Xavi pokazał że nie ma bladego pojęcia o tym jak wytłumaczyć drużynie czego od nich oczekuje, chociaż może inaczej. Nie potrafi tego zrobić względem pomocników. Ja do tej pory nie mam pojęcia kto jakie ma zadania na boisku. Mając w środku pola Gundgoana, Pedriego, FDJ, Fermina, Oriola i Christensena przegrywamy środek boiska dosłownie z każdą drużyną która zdecyduje się o ten środek powalczyć. Zawodnicy, może nie licząc Fermina który ma prostą instrukcję -> atakuj pole karne, nie mają pojęcia jak poruszać się w obronie ani w ataku, kto, gdzie i jak ma się ustawiać i za co jest odpowiedzialny.

Nasz "lepszy" okres gry przypadł na moment w którym zaczęliśmy posyłać długie piłki od obrońców do wybiegających skrzydłowych, z tego zaczęły padać bramki, bo wyprowadzenie składnej akcji zwyczajnie przerasta naszą linie pomocy, a mówimy to jednak o zawodnikach klasy światowej. Możemy się spierać, czy taki styl gry jest dobry czy nie ale na pewno nie jest to styl gry Barcelony.

0

@kanver_ Suarez ostatni sezon dla Barcy rozegrał mając 33 lata, Lewy ma aktualnie 35. Porównajmy sobie sezon Lewego w wieku Suareza czyli ostatni sezon w Bayrnie: 46 meczy 50 bramek i 6 asyst.

1

@macio_944 ja tam nie wiem jak zmieniła się dynamika, za to wiem że po zejściu Lewego strzeliliśmy 1 bramkę i 2 straciliśmy a Roque nadaje się na wypożyczenie do Celty póki co a nie do grania u nas. Chciałbym żeby w końcu zamiast krytykować pojedynczo zawodników ludzie dostrzegli że tutaj problemem jest drużyna której nie ma. Xavi nie potrafi stworzyć działającego organizmu, tutaj po prawie 2 latach nie ma pół schematu.

0

No to mamy koniec sezonu i można podsumować Xaviego. Jestem nim okropnie rozczarowany, spodziewałem się że ułoży dobrze linie pomocy i to będzie naszą najmocniejsza formacja, że będzie grać dobrze atakiem pozycyjnym. Skończyło się na tym że zagrożenie stwarzamy jedynie po stałych fragmentach, długich podaniach za linie i indywidualnych akcjach.

0

@Kgorecki2500 No ja tu jednak stanę w ich obronie, bo gadanie o możliwości składaniu ustaw to pic na wodę. Żadna ustawa która nie została uzgodniona przez większość sejmową nie zostanie wprowadzona więc jeżeli nie mają poparcia PO i PL2050 to nie złożą takiej ustawy bo zwyczajnie nie ma po co a wręcz może doprowadzić do spięcia w koalicji.

3

@FcPortoFan1999 w Polsce mamy niestety kult wyników. Możesz oddać 0 celnych strzałów w 120 minut, jeśli awansujesz to jesteś bogiem i nie wolno Cie krytykować… Mi paradoksalnie najlepiej oglądało się kadrę Sousy, przynajmniej od czasów wczesnego Nawałki.

0

@tomek8756 Po co komu godne płace które zachęciłyby obywateli do wstąpienia do służb, co jednocześnie podniosłoby ich poziom? Lepiej nałapać marginesu który ledwo mówi po Polsku, dać im głodową pensję i kazać pałować każdego kto ma problem, jak ja kocham ten kraj.

0

@MesQueUnClub96 Dzisiaj byle przeciętniak notuje 20ppg a Doncić triple double robi co mecz. LBJ z Irvingiem wybrał mistrzostwo, jak Doncić zrobi to samo to możemy porównywać która para była lepsza.

4

@Xpert77 bierzemy Marqueza bo nie mamy kasy więc ściągniemy mu Olmo :) zajebista logika.

1

Wy myślicie że City nie wygrywa bo nie potrafi strzelić Realowi? Pepula chce ich zmęczyć dogrywką przed El Clasico.

1

Miałem ostatnio taką szaloną myśl, Barca zatrudnia trenera bo to dobry trener a nie bo "zna klub"

1

@FcPortoFan1999 tak racja, pomieszały mi się sezony z pucharami. Ja osobiście mam nadzieje że Cupiał nie wróci, facet zostawił zgliszcza po sobie, fanie że stworzył wielką Wisłę, ale stworzył również kolosa na glinianych nogach który bez kroplówki z Telefoniki nie potrafił sobie poradzić.

Z tymi Hiszpanami to też ciężka sprawa, bo obiektywnie patrząc to właśnie Hiszpanie przez lata byli najlepszymi zawodnikami. Wcześniej Carlitos, Jesus Imaz, Fernandez, teraz Goku i Rodado, problem jest raczej z systemem, Wisła ma kadrę na ekstraklasę ale nie da się skutecznie grać "krakowskiej tiki taki" mając zawodników na poziomie 1 liga / dołu ekstraklasy. Tutaj zawsze ktoś nie dojedzie, źle poda, głupio straci. W tej lidze trzeba przestawić się na granie typowo niemieckie. Szybkie ataki, solidna obrona i żelazne przygotowanie fizyczne.

0

@FcPortoFan1999 No z tą różnicą że jak Wisła upadła to aż żal patrzeć... Pamiętam jeszcze mistrzostwo z 2012 roku, potem kapitalną przygodę w LE poprzedzoną walką do ostatnich minut z Apoelem, który potem zaszedł aż do 1/4 LM. A teraz? Wisła uparcie chce grać "krakowską" piłkę, to trochę jak to nasze mityczne DNA Barcelony. Tylko jak nie ma do tego zawodników to potem efekty są jakie są.

1

@Pedri16Future @Faro Dane podaje z sofa score ale na tej samej zasadzie można powiedzieć że Frenkie na początku meczu fajnie oszukał rywala na skrzydle i wypuścił Raphinhie na pojedynek 1vs 1, w tamtej akcji prawie bramka padła ale ja nie o tym. Chciałem pokazać że cała pomoc grała źle i tutaj nie ma co się czepiać jednego zawodnika, całość grała źle bo mamy trenera pastucha który nie potrafi ustawić drużyny. Wczoraj PSG nam odebrało piłkę jak jeszcze graliśmy w 11. Posiadanie 40 do 60, u siebie... Sorry ale nie graliśmy z City żeby akceptować takie coś.

Edit: no z tym zdjęciem przesadziłeś chyba. Jeden screen nic nie mówi, ja tam widzę że w sektorze z którego wraca było 2 na 2 więc gdzie miał być? Miał zostawić Cancelo 1 na 2 ?

1

@FcPortoFan1999 A w tej sprawie to ja mam traumę, Barca i Wisła mają ten sam gen przegrywu. Rok temu byłem na barażach i byłem tak zniesmaczony że powiedziałem sobie że więcej tam nie przyjdę. Pełne trybuny a oni nie potrafili 3 podań wymienić w meczu z Puszczą Niepołomice...

Więc jak Wisła awansuje to miło ale nie nastawiam się, raczej obstawiam jeszcze 1 sezon w 1 lidze.

0

@Faro No słabo, to teraz dla kontekstu dajmy Gundogana. 0 przechwytów, 0 kluczowych podań i 14 strań vs 6 strat Frenkiego

Edit: Jeszcze Pedri: 0 KP, 0 Przechwytów i 3 straty.

0

@FcPortoFan1999 A no finał PP faktycznie obejrzę ale jak mam być szczery to bez emocji bo niestety nie wierze w to że Wisła ma jakiekolwiek szansę z Pogonią.

@mcsarna Ja Polskiej kadry od dawna staram się nie oglądać, nawet jak wygrywamy to oczy bolą od patrzenia, po prostu zero przyjemności a tylko się człowieka wkurza.

1

@Kidd Wszystkie teksty o sprzedaży zawodników to nic innego jak przejaw skrajnych emocji. Ja pomimo tego że winie Araujo za tą porażkę i ta czerwona boli jak cholera to nie chce go sprzedawać. Lewego FDJ itd też nie chce sprzedawać, jedyne czego chce to trenera z prawdziwego zdarzenia. Jak mi się to marzy... Taki trener z tytułami, który potrafi poukładać drużynę a nie wiecznie jakiś wynalazek z mitycznym DNA. Drużyna Xaviego zaczęła grać lepiej jak przestaliśmy grać piłką, zaczęły się długie piłki w pole karne albo crossy z obrony na skrzydła. To są te kapitalne wynalazki trenera z NAJWIĘKSZYM DNA BARCY. Wczoraj przyjechał Lucho i w pierwszych 25 minutach miał 60% posiadania piłki. Tak bardzo Barceloński jest Xavi.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?