Rhaan
Dołączył/a: czerwiec 2019
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@FcPortoFan1999 grają ze słabym bruk betem który nie gra o nic, dodatkowo mecz domowy. Jeśli są wystarczająco dobrzy na grę w esa to powinni poradzić sobie nawet w 10. A że są słabi… ta drużyna to Rodado i 10 parodystów.
0
@FcPortoFan1999 na boisku liczą się nie tylko umiejętności ale również inteligencja. Ostatnie mecze udowadniają że Ci zawodnicy są po prostu głupi. Nie zasługują na awans i tyle.
0
@tristan87 polecam filmiki Krzysztofa Maja na YT o czasopismach naukowych. To jest taki wał że głowa mała a najpopularniejszy wydawca światowy trzepie kasę na poziomie Apple za publikowanie…
0
@kanver_ to ma być nasz transfer defensywnego pomocnika? XD
0
@BORO_12 A ja Ci wierze, pytam tylko w kontekście porównywania kandydatur. No po prostu każdy dostępny trener ma jakieś znaki zapytania. Flick też bo nie został sprawdzony poza bundesligą.
EDIT: I właśnie ten brak doświadczenia w innych krajach to dla mnie największa niewiadoma.
0
@ziomal88 A jak mu poszło w lidze? Najlepszych trenerów weryfikuje właśnie liga, tam stracił do City 21 punktów.
0
@BORO_12 a co uważasz jest większym ostrzeżeniem. Kiepskie 2 lata w reprezentacji czy kompromitacja z Bayernem? Bo dla mnie to drugie.
0
@BORO_12 i rozegrał w niej 25 meczy.
EDIT: Do tego warto dodać że nie licząc meczy towarzyskich przegrał tylko 2 razy a jego kiepski bilans punktowy to głównie ostatnie 5 meczy towarzyskich. O punkty przegrał jedynie z Węgrami i Japonią. Gdzie z Japończykami miał posiadanie 74 - 26 strzały 26 - 12, takie mecze się zdarzają.
2
@Bajson Arsenal > Crystal Palace, Arsenal może być 8 ale każdy wiedział że to jest marka. Mieli 2 sezonu gdzie byli na 8 miejscu a tak zawsze walczą o top 4. Czasami się nie udawało ale Arsenal to jednak big six.
Crystal Palace natomiast w ostatnich 10 latach ani razu nie było wyżej niż 10 miejsce. Jak było wcześniej nie wiem bo nie chciało mi się sprawdzać.
Młody zawodnik potrzebuje minut, u nas by ich nie miał. Podstawowy duet obrońców to jest Araujo - Cubarsi, mamy do tego Inigo Martineza i Faye w rezerwach. To jest już 4 lecimy dalej. Christensen docelowo nie będzie grał jako pomocnik, czyli mamy piątego, opcją na ŚO cały czas pozostaje Kounde. Z wypożyczenia ma wrócić Garcia to jest 7... Naprawdę mamy sporo obrońców, sporo młodych zawodników i nie mamy możliwości ogrywania dosłownie każdego młodego. Potrzebny jest balans w drużynie. Jak pogodzić rozwój Faye Cubarsiego i Riada?
1
@FcPortoFan1999 No wszystko zależy jak się patrzy na piłkę. Trofeum cieszy bez dwóch zdań ale zwykle jest poprzedzone dobrym sezonem. W zeszłym roku wygraliśmy ligę. Cieszyłem się tydzień, super uczucie. Tylko przez cały sezon walczyłem ze sobą żeby w ogóle ten mecz odpalić, bo naprawdę ciężko się to oglądało. Dlatego wolę mieć przyjemność z gry co tydzień, niż wymęczone trofeum.
1
@BORO_12 No tylko w Bayernie notował kosmiczne 2.53 pkt na mecz, w reprezentacji może zwyczajnie nie miał czasu na to żeby wdrożyć swoje pomysły. Nie chce oceniać bo futbol reprezentacyjny to jest zupełnie inna bajka.
Ja Tuchelowi nie che umniejszać, sukces w każdej drużynie znaczy coś innego. W PSG miała być LM, poległ w finale z Flickiem. W Chelsea wygrał LM ale w lidze do City stracił 21 pkt i zajął 4 miejsce, jak dla mnie Chelsea ze swoim budżetem powinna walczyć o inne cele. W każdym razie po prostu to trener pragmatyczny, do nas się nie nadaje. Byłby na wylocie w grudniu.
0
@FcPortoFan1999 nie wiem czy można to zdefiniować latami, za Valverde oglądanie Barcy było bardzo męczące. Autentycznie wolałbym sezon z np 1/2LM 2 miejscem w lidze i przegranym finałem PK, ale po grze przyjemnej dla oka niż wymęczony w bólach tryplet którym będę się cieszyć przez tydzień ale wcześniej będą mi przez cały sezon krwawić oczy.
Ale zdaje sobie sprawę że jestem w mniejszości i większość woli trofea...
1
@BORO_12 no ja reprezentacji nie liczę bo moim zdaniem to jest zupełnie inna praca. Nie masz tam codziennej pracy z piłkarzami, nie odpowiadasz za ich przygotowanie fizyczne, nie masz możliwości wypracowania schematów.
To czy Tuchel jest lepszy się jeszcze okaże, no i w ogóle co to znaczy lepszy. Nie wygrał dużo więcej niż Flick w swojej karierze a pracował o wiele dłużej, dodatkowo 3 miejsce w lidze z Bayernem, 1.95pkt na mecz i to po transferze Kane'a... No słabo.
0
@FcPortoFan1999 ja mam bardzo proste oczekiwania. Chcę żeby oglądanie Barcy ponownie sprawiało mi przyjemność. Bo ostatnio to chyba za czasów MSN. Jak nic nie wygramy to trudno.
0
@BORO_12 No dokładnie, miał jeden sezon i wygrał tryplet. Czyli na tle obecnych trenerów to jest ścisła topka. Kto może się pochwalić lepszymi dokonaniami? Arteta jeszcze nic nie wygrał, Alonso ma 1 dobry sezon z Bayerem. Motta nic nie wygrał, De Zerbi nic nie wygrał, Marquez nic nie wygrał. Tuchel owszem ale to jest trener pragmatyczny i raczej nie wyobrażam sobie Barcelony stawiającej autokar w polu karnym.
2
Jeżeli przyjdzie Flick to super, w ogóle nie popieram argumentu że jest "niesprawdzony".
Aktualnie jedyni trenerzy którzy są gwarantem sukcesu to Guardiola i Klopp, z obecnych trenerów tylko oni wygrali wszystko i przez wiele lat łączyli wygrywanie trofeów, regularne punktowanie i efektowną ofensywną grę. Wszyscy pozostali albo mieli max 1-2 dobre sezony albo nic nie wygrali.
1
@wojopancer No jesteś blisko, nie można go zwolnić bo dosłownie 3 tygodnie wcześniej powiedzieli że zostaje i że wszystko jest super. To tak jakbyś przez rok dawał d*** w pracy, potem szef przyszedł i powiedział że jesteś najlepszym pracownikiem na świecie, a po tygodniu zwolniłby Cię w trybie dyscyplinarnym bo kichnąłeś w jego obecności.
Czy miałbyś wtedy pretensje do szefa? No niby wiesz że przez rok Ci nie szło ale przecież szef był zadowolony a zwolnił Cię za jakąś pierdołę.
W skrócie, chodzi mi o powagę klubu, a przynajmniej o jej resztki.
0
@Bajson Gdyby to był tak wielki talent jak mówisz to nie szedłby do Crystal Palace tylko do czołowego klubu w europie, idzie jednak do 10 drużyny PL. U nas to jest jakaś absurdalna wiara w tych naszych wychowanków, ilość piłkarzy z La Masi którzy odnieśli sukces w topowych klubach jest jak na lekarstwo. Albo grają u nas albo w średniakach europejskich. Pamiętajmy do tego że chłopak za 3 tygodnie kończy 21 lat, owszem stary nie jest ale do najmłodszych również już nie należy ( oczywiście jeśli mówimy o topowych talentach ), w 1 składzie mamy już 17 letniego Cubarsiego a w rezerwach jest 19 letni Faye.
0
@tbas I tak właśnie wygląda rozmowa z człowiekiem który do końca nie zna znaczenia słów i potem piszę takie farmazony... Napisałem że ta perspektywa jest "PRZEKŁAMANA"
Przekłamanie - informacja częściowo zmieniona, nie w pełni prawdziwa.
Napisałeś perspektywę Xaviego i owszem, jest ona przekłamana bo wylistowałeś co Ci pasuje, pomijając niewygodne fakty, jak chociażby transfery, które wpływają na to że Xavi miał jednak dość komfortową sytuacje i mocną kadrę a gra i wyniki nie powalały.
Napisałeś również, uwaga cytat: "Pensja nadal z dupy", 8mln euro i 4 mln euro dla sztabu.
Napisałeś że ratuje nam dupsko wyprowadzając z 10 miejsca na 2. No tylko czy przypadkiem po drodze nie miało miejsca miejsca jakieś wydarzenie? No jakiś ważny czynnik który coś zmienił! Hmmm może na przykład okienko transferowe i powrotu po kontuzjach? Lista zawodników która dołączyła lub wróciła po długich kontuzjach:
Pedri, Dembele, Aubameyang, Ferran Torres, Adama Traore, Dani Alves. No faktycznie, magiczne dotknięcie czarodziejskiej różdżki. Sorry ale przy takich transferach to nawet Barjuan mógł nas wyciągnąć z "dupy".
W skrócie, narracja jest przekłamana, bo nie jest obiektywna, nie zawiera żadnej analizy pracy trenera a jedynie kilka z dupy wyjętych faktów wybielających Xaviego.
Następnym razem zanim się sprujesz to przeczytaj dwa razy albo zastanów się czy rozumiesz wszystkie słowa.
1
@tbas No bardzo fajna ta perspektywa Xaviego, nawet byłbym wstanie uwierzyć że Xaviego bo nie ma nic wspólnego z rzeczywistością i jest przekłamana.
Przypomni mi proszę ile wydaliśmy na transfery za kadencji Xaviego? Ponad 200mln euro + wartościowe wypożyczenia. W zeszłym sezonie wygraliśmy ligę? Owszem wygraliśmy, Ter Stegen zaliczył prawdopodobnie najlepszy indywidualny sezon bramkarski w historii la liga, Real i Atletico było beznadziejne, ale nie żebym umniejszał wygranej, liga to liga, problem Realu i Atletico że byli jeszcze słabsi, chodzi o to że nasza gra była słaba, była okropnie słaba i pokazała to LM z której najpierw nie wyszliśmy z grupy LM a potem zostaliśmy upokorzeni przez ManUnited w LE, to United które od kilku lat ma problem żeby w ogóle grać w europejskich pucharach.
Xavi mało zarabiał? A no ile miał zarabiać facet który w CV ma wpisane trenowanie pastuchów na pustyni? Nie napisałeś też słowa o tym że w tym sezonie zarabia już znacznie więcej, więc pensja już nie jest z dupy.
Oczywiście postępowanie zarządu to jest całkowita kompromitacja klubu i nie da się tego usprawiedliwiać, ale nie róbmy z Xaviego męczennika. Każdy inny trener który w grudniu powiedziałby że odchodzi po sezonie, zostałby z tego klubu po prostu wywalony.
1
@ranger3120 to ile Ty się z tymi laskami widujesz / piszesz że po 2 tygodniach Ci się nudzi xd ja rozumiem po kilku miesiącach ale w tydzień dwa to się można raptem kilka razy spotkać ...
2
@NeroTFP1 MATS ma 16 z Barcą, ma również LM a ostatnie 3 lata przechodzimy kryzys. Do tego zaliczył historyczny sezon wygrywając nam ligę rok temu. Oczywiście Valdes grał w o wiele mocniejszej ekipie dlatego bardziej kojarzy się jako legenda ale dla mnie MATS jest klasę lepszy niż Valdes.
0
W tym klubie do póki nie ma oficjalnej prezentacji i podpisania kontraktów to nic nie jest pewne, wszystko jest plotką.
Deco rozmawia z Flickiem? To szansę na pozostanie Xaviego rosną.
0
@TR3YWAY a co jak Robercik to prawdziwa Sigma i ma układ z Aneczką że ona się ociera o hiszpańskie chorizo a on o polskie influencerki?
4
@negreanu symetryzm polega na tym że akceptujesz wyroki które Ci politycznie pasują i analogicznie olewasz te które nie pasują ( UE i USA ).
0
Jak można chcieć postawić na Tuchela, no przecież to jest absurd. Ja oczywiście nie twierdzę że facet nie jest fachowcem, bo oczywiście jest topowym trenerem. Tylko trzeba się zastanowić nad tym jak jego drużyny grały, kiedy odnosiły największe sukcesy. Widać to teraz kiedy prowadzi Bayern. Nagle musi dominować, prowadzić grę, naciskać i mając bezdyskusyjnie najlepszą kadrę w Bundeslidze notuje 1.95 pkt na mecz, zajmuje 3 miejsce w lidze…
3
@Kgorecki2500 sondaż dla gazety wyborczej xD
0
@Kibic_83 Fermin to jest zawodnik który kapitalnie atakuje wolne przestrzenie i pole karne, ale nie potrafi kreować. A przynajmniej, żeby ktoś się nie przyczepił, nie potrafi tego robić na wystarczającej regularności…
Jeśli nie ma miejsca albo nie dostaje piłek to chłopaka nie ma. Taka jego specyfika i nikt nie powinien od niego oczekiwać że nagle stanie się Xavim lub Iniestą. Ja w ogóle uważam że to jest świetny kandydat do sprzedaży. Jest dobry, strzela bramki, można na nim bardzo dobrze zarobić a jednocześnie, z całym szacunkiem do niego, nie pasuje swoim profilem pod Barcelone.
39
@Kgorecki2500 super rozwiązanie! Teraz wystarczy wprowadzić pesel dla ludzi i nie będzie bezdomnych! A nie czekaj…
0
@Hasszz Jak Raphinha będzie najlepszym piłkarzem w historii piłki albo chociaż top 3 napastników ostatnich 10 lat, to wtedy można się zastanowić czy przymknąć oko na jego nieprofesjonalne zachowanie.
@Terroriser ile Ty masz lat że bredzisz o jakiejś duszy wojownika ? 15? Idź grać w fortnita czy w co teraz dzieci grają i odstaw pisanie w internecie jak przestaniesz rzucać takie farmazony.
W zeszłym roku broniłem Raphinie twierdząc że daje nam więcej niż Dembele i zdania nie zmieniam, dzisiaj nie twierdzę że jest słabym piłkarzem ani nie twierdzę że się do niczego nie daje. Twierdzę że nie pasuje do Barcelony bo u nas skrzydłowy ma obowiązek umieć grać na małej przestrzeni i tworzyć przewagi. On tego nie ma, piszesz o double double, co to za jakiś nowy wyznacznik wartości? Liczy się liczba G/A, xG, xA, kluczowe podania i wygrane pojedynki. Tutaj Raphinha ma gorsze liczby chociażby od Lewego i absolutnie nic nie usprawiedliwia obrażania trenera. A zwłaszcza jak przegrywasz rywalizacje o skład z 16 latkiem.