1

@Ayato2k Z czym do ludzi, gdzie Nico i Simons a gdzie Roque. Jeden jest najlepszym zawodnikiem 5 drużyny la liga, drugi jednym z czołowych zawodników 4 drużyny bundesligi a Roque był czołowym zawodnikiem 8 drużyny ligi brazylijskiej, która po jego odejściu aktualnie jest liderem xd Roque nie gra bo jest słaby i to widać gołym okiem, tylko tutaj jest jakaś mania młodych zawodników, normalnie drugi Ronaldo tylko na złość Xavi mu nie daje szans.

2

@Safrani praworządny kraj to taki w którym minister kultury wysyła siepaczy do TVP i każe wy****, potem przejmuje kontrolę nad krystalicznie czystą wodą a na koniec stawia TVP w stan likwidacji bo sąd nie chciał wpisać do krs nowych władz wybranych na zasadzie, odwołałem to powołam xD

0

@Emhyr Rafa nie gra na jako PS, na PS gra Yamal, Raphinha gra jako LS albo jakaś pseudo 10 ale na pewno nie jako PS, no chyba że zaliczamy go jako zmiennika.
EDIT: chodzi mi zestawienie w hierarchi, tak żeby zawodnik mógł grać jako starter.

Dani Alves - Jordi Alba, pamiętam takie boki obrony i jakoś to działało :) W przypadku City to zwróć uwagę że tam bardzo często do ataku podpinają się środkowi obrońcy, pomocnicy mocno atakują pole karne a nawet robią przewagi na bokach. U nas stoperzy nie potrafią grać tak wysoko.

W kwestii amortyzacji to ja się nie będę wypowiadać bo nawet nie mamy pojęcia jak to naprawdę wygląda. Te moje transfery to jedynie takie gdybanie, szukanie graczy najlepszych do sprzedaży. Uważam że gdyby odeszli Rapha, Kounde i Fermina a przyszedł Nico i Kimmich to drużyna byłaby o wiele mocniejsza. Boki obrony widziałbym wtedy Balde na lewej i Cancelo na prawej, do tego Fort, Julian Araujo i można by jeszcze kogoś ściągnąć. Środek pola, Kimmich - Frenkie - Pedri - Gavi - Gundo (do zestawienia wedle życzeń ) i atak Nico - Lewy - Yamal.

Można się przyczepić do małej ilości opcji rezerwowych w ataku, bo mamy Felix ( jeśli zostanie ), Ferrana i Roque ( jesli zostanie ), ale przy tak dużej ilości pomocników można zagrać 4 pomocników i 2 w ataku, zwłaszcza przy ofensywnych bokach obrony.

1

@Emhyr

Fermin - absolutnie nie zgadzam się z tym że Fermin może grać na innej pozycji w pomocy niż SPO, on z piłką przy nodze często wygląda niczym połączenie zmęczonego Lewego z późnym Oriolem Romeu, chłopak nie potrafi dobrze utrzymać się przy piłce, nie potrafi grać na małej przestrzeni, nie potrafi regulować tempa gry, nie ma dobrego otwierającego podania. On kapitalnie atakuje wolne przestrzenie, pole karne przeciwnika, ma dobry timing i strzał. Opcja rezerwowa? Jeżeli można zarobić na nim 40-50 mln euro to nie stać nas na posiadanie tak drogiego rezerwowego który będzie nie 12 zawodnikiem tylko 16-17. Przecież w nowym sezonie zdrowy będzie Gavi, Pedri i Frenki. Dojdzie do tego nowy pivot.

Kounde -> to chyba rola dyrektora sportowego a nie moja żeby znajdować zawodników do klubu. Real gra asymetrie? Świetnie, zazdroszczę Realowi ostatnich sukcesów ale na pewno nie chciałbym żebyśmy grali jak oni, wolałbym żebyśmy grali jak City i Liverpool.

Rafa -> Jest tak wybitnym skrzydłowym że 16 letni Lamine Yamal wygryzł go do tego stopnia, że nikt nawet nie bierze pod uwagę że Raphinha może grać na prawym skrzydle, czyli swojej nominalnej pozycji. Trzeba mu szukać miejsca w środku boiska albo na lewym skrzydle. Raphinha nie potrafi robić przewagi, to jest zawodnik który albo dostaje podanie za linie albo dośrodkowuje, on nie nadaje się do grania z nisko ustawioną linią obrony a właśnie z takim przeciwnikiem musimy się często mierzyć.

Raphinha miał tak naprawdę dobry marzec/kwiecień i grudzień. Wtedy nabił znaczną część swojego G/A, i wiąże się to z tym że na wiosnę zaczęliśmy grać na niego długie piłki i odeszliśmy od gry środkiem pola, jeżeli mamy zamiar grać taką piłkę, czyli wybitnie nie barcelońską, to ok, taki zawodnik może zostać. Tylko wszystko sprowadza się właśnie do pytania jak chcemy grać, bo zawodnicy o których rozmawiamy mają za sobą dobry sezon i mają jakość, tylko właśnie nie za bardzo pasują do "Barcelony"

Mówiłeś na początku o przywiązywaniu się do nazwisk i braku chęci sprzedaży, no moim zdaniem to problem w tym że nie chcemy sprzedawać zawodników po dobrych sezonach tylko wypychamy ich w kryzysie, to jest absurd. Pół roku temu jakby ktoś napisał sprzedać Araujo to zostałby zlinczowany a dzisiaj sporo osób tutaj to poważnie rozważa.

Moim zdaniem powinniśmy sprzedawać zawodników po dobrych sezonach, kiedy już wycisnęliśmy z nich dużo i możemy dużo zarobić albo też zawodników którzy nie do końca pasują do naszego stylu grania. Jak można to połączyć to już w ogóle super.

0

@Emhyr No właśnie ja na to patrzę całkowicie inaczej, zwróćmy uwagę na to jak sprzedaje Real, Real sprzedaje zawodników po dobrych sezonach, kiedy zawodnicy dali więcej niż realnie potrafią.

Fermin -> nie może być następnym Pedro bo to nie ta pozycja, możemy mieć wyrobnika na skrzydle ale nie na pozycji ŚP, która i tak jest przepełniona, potrzebujemy pivota a w ŚP mamy już Gundogana, Pedriego, Gaviego, Frenkiego, SR i Christensena. Wróci Gavi i dla Fermina nie będzie miejsca a na bank jest wart ponad 50mln euro.

Kounde -> no moim zdaniem można grać na 2 ofensywnych bocznych obrońców, bo dobry obrońca powinien umieć zarówno atakować jak i bronić, jeśli chcemy grać piłką, kontrolować mecz i atakować pozycyjnie to potrzebujemy obrońców którzy będą robić różnice również w środku boiska.

Rafa -> U nas to jest taka klasyka, można zagrać fatalne 6 miesięcy, jeśli ostatnie 2 są dobre to jest się topem topów, facet ma w tej chwili 21 G/A, Felix ma 16 G/A a Ferran 15 G/A , czy to jest jakaś gigantyczna różnica ? Raphinha zwyczajnie nie pasuje do naszego stylu grania i żadne double double tego nie zmieni. A za kasę z jego sprzedaży można przecież ściągnąć zawodnika która da podobne albo lepsze liczby, jednocześnie pasując do naszego stylu grania.

5

@Emhyr MATS ma 32 lata, na najwyższym poziomie może jeszcze grać wiele lat. To jest ścisła światowa czołówka bramkarzy, idealny pod nasz styl gry, kapitan. Jak można chcieć go sprzedać to ja nie mam pytań. W zeszłym sezonie facet nam mistrza zrobił bo gdyby nie jego kapitalne interwencje to pewnie nawet w LM nie gralibyśmy.

Pedri i Frenki, dwóch zawodników po kontuzjach i pod formą w ostatnich miesiącach. Jeden i drugi młody i z potencjałem. Oddanie ich teraz to sprzedaż poniżej wartości, weźmie ich porządny trener i to będzie 2 absolutnie topowych zawodników na swoich pozycjach.

Ferran, jak najbardziej do sprzedania, tylko kto go weźmie? To jest paździerz nie napastnik.

Prawdziwi zawodnicy do rozważnie sprzedaży to np Kounde, Raphinha, Fermin. Każdy z nich ma dobry sezon za sobą, na każdym można zarobić dobre pieniądze i żaden z nich do końca nie pasuje do naszego stylu gry. Żeby nie było, absolutnie nie kwestionuje potencjału i klasy tej trójki, zwyczajnie patrząc na "stereotypowego" PO, ŚP i PS Barcelony, żaden z nich nie pasuje. Kounde nie potrafi atakować, Fermin źle wygląda z piłą przy nodze a Raphinha nie ma za grosz dryblingu. Na tej trójcę można zarobić dobrą kasę.

1

@Safrani ja tam lubie sobie poczytać wysrywy Rosjan, no czy to nie jest zabawne? Spotyka się jakaś grupa ludzi, prawdopodobnie chleją całe spotkanie a zapewno już najebani na nie przychodzą, debatują, debatują i walą takie pierdoły oderwane od rzeczywistości, no bo czemu nie! Czemu Rosja nie jest wielka? bo jest za mało Rosjan, jak zrobić żeby Rosja była wielka? No trzeba zrobić więcej Rosjan! No to słuchaj Mieciu, wpisz tam że do 2120 roku powiększymy populacje kraju 4 krotnie xD no i gitara, plan jest? jest! Co z tego że jakieś 3/4 ruskich na oczy kibla nie widziało a połowa zapewno nawet dziury do srania nie ma, do 2050 roku Rosja będzie równomiernie zaludnionym krajem małych i średnich miasteczek. xD

7

@Cule1234 no oczywiście że tak, w DNA Barcelony chodzi o mental ofiary i syndrom oblężonej twierdzy. Flickowi tego brakuje, on po porażce się wkurwi i powie że daliśmy dupy. Xavi natomiast jak prawdziwy cule powie: "byliśmy lepsi, przegraliśmy przez sędziego i w ogóle to trawa była o 3mm za długa".

6

@BorzyKrzys seryjni samobójcy to teoria spiskowa? XD jakoś dziwnym trafem Ci samobójcy odbierają sobie życie akurat chwilę przed składaniem zeznań i akurat wtedy nie działają kamery i żaden świadek nic nie widział xD

0

Stary dobry SR, rozmowy kontraktowe trwają to można znowu przez 3/4 kontraktu leczyć kontuzje i grać piach.

0

@tbas jude gang to bojówka cracovii

0

@FcPortoFan1999 Zależy jak interpretujesz triumf, bo wiesz, jak Wisła nie awansuje do ekstraklasy to nikt o tym pucharze pamiętać nie będzie. Trzeba będzie kroić budżet i nie będzie wzmocnień, a póki co to Wisła nawet nie jest pewna gry w barażach.

0

@FcPortoFan1999 Moment radości napewno, ale czy triumfu? Jeszcze nie, jeszcze dużo pracy. Jesteśmy jednak przyzwyczajeni do trochę innych standardów, do walki o mistrzostwo i gry w europejskich pucharach. Oczywiście to się skończyło 13 lat temu, ale takich rzeczy się nie zapomina.

Mnie cieszy również fakt że tak bardzo wyśmiewane decyzje Królewskiego, okazały się słuszne, że prowadzenie drużyny w oparciu o dane to jednak nie jest wydziwianie i czarna magia tylko powiew świeżości w Polskiej piłce. Na zachodzie to jest norma i mam przeczucie że nawet jak się w tym sezonie nie uda, to za rok Wisła awansuje, a potem to już będzie z górki.

2

@FcPortoFan1999 brakuje mi słów. Dla Wisły to jest tak ważna wygrana że ciężko to opisać. 7mln nagrody powinno naprawić budżet klubu.

0

@FcPortoFan1999 spotkał się równy z równym… niesamowite, ale ja poczekam do ostatniej minuty

1

@Litman pisałem o tym graniu na czas to mi wypominali niektórzy że to finał więc można.

1

@Ogorinho1974 przecież Grosik dzisiaj to 90% ofensywy Pogoni. Winna innych zawodników że nie brali na siebie gry.

1

@FcPortoFan1999 nie no jest źle, tylko obie drużyny wyglądają równie słabo. Pogoń biega bo musi.

Powinni od razu walić karne

0

No będę to powtarzał do śmierci, Wisła ma gen frajerstwa niczym Barca w pucharach.

0

Grasz z 1 ligowcem i przy 1:0 grasz na czas xD

0

Klasyczna Wisła, no nawet mnie to nie dziwi. Dokładnie tego się spodziewałem. Chwila nieuwagi i jeb, gol z niczego.

0

@FcPortoFan1999 grając w 1 lidze trzeba myśleć o awansie a nie pucharach.

3

Obrońcy Pogoni chyba już ogarnęli że Alfaro i Baena robią zawsze ten sam zwód i schodzą do lini xd

0

@Stinger_ @FcPortoFan1999 panowie proszę, nie róbcie mi nadziei.

1

@Stinger_ tylko że Wisła to w ostatnich latach Polska Barcelona. Przynajmniej pod względem genu frajerstwa…

2

Z perspektywy kibica Wisły powiem tak, ja już jestem ukontentowany. Zależało mi żeby się Wisła nie skompromitowała, tymczasem pierwsze 45 minut zdecydowanie dla Wisły. Naprawdę więcej mi nie trzeba, jak jakimś cudem wygramy to super ale ja się nie łudzę.

Pogoń powinna zapaść się ze wstydu pod ziemie. Grają w finale PP, mogą zdobyć swoje 1 trofeum, rywalem jest 5 zespół 1 ligi a oni zwyczajnie wyglądają jakby do końca nie wiedzieli co się dzieje.

0

@Saviola88 zawsze się mści

1

Ech i tak cały sezon wygląda. Wisła ciśnie, nie wpada a potem kilka kretyńskich wylewów i wygra Pogoń…

0

@Criss18Barca no tak, lepiej zacząć wchodzić o 15:30 i wejść akurat na drugą połowę.

0

@Criss18Barca prawda jest taka że w meczu z PSG zarówno Pedri jak i Frenkie byli w fatalnej formie i po kontuzji. Ty zakładasz że Gavi gdyby się zdążył wyleczyć to byłby w optymalnej formie i zrobił 14km przy 40 skokach pressingowych.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?