Rhaan
Dołączył/a: czerwiec 2019
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
6
@regatta52 Jeżeli dawanie platformy Ziemkiewiczowi jest obrzydliwe to jak nazwiesz to co robi gazeta wyborcza? Chyba brakuje epitetów.
1
@marcin62 Myślę że grafika rodem ze skyrima by przeszła gdyby na rtx4090 gra potrafiła wyciągnąć trochę więcej niż 40 klatek na sekundę :)
4
@Mow_mi_Douglas Proces projektowy budowy drogi w Polsce trwa ok 9 lat, jak więc widzisz wybudowanie elektrowni atomowej czy lotniska z infrastrukturą również musi trwać, pis by to wybudował, może nie w terminie ale jednak i mówię to pomimo że pisiorów nie trawie.
@esem91 inwestycji nie ma i nie będzie, Polska ma kupować od niemiec a nie się rozwijać. Zamiast CPK lotnisko w Berlinie a zamiast elektrowni atomowej będziesz miał umowę na zakup energii z Niemiec i ciesz się polaczku że przepłacasz tylko dwa razy.
@junior1905 sprawdzają przetargi? Tak samo jak robili konkurs na audyt CPK? czy tak samo jak ekspertyzy o sensowności inwestycji, które były na mordę?
1
@Forsyth silnirazem to ta organizacja promowana przez PO? xd
1
@45 zagraliśmy dwa mecze, z zespołami grającymi otwartą piłkę i w obu mieliśmy farta bo przeciwnicy zmarnowali swoje dobre okazje, a nam wszystko wchodziło. To nie były mecze które kontrolowaliśmy. Zwyczajnie byliśmy bardziej skuteczni, co ciekawe w obu tych meczach nasza pomoc przegrała środek pola a okazję tworzyliśmy po długich podaniach.
6
Dla dobra kolektywnej gry trzeba grać Ferminem notującym 18 podań w meczu i Sergim Roberto który gra na poziomie Getafe? Dobry ekspert. Można dywagować czy to profil pod Barcelone ale farmazony o SR i Ferminie to odklejka najwyższych lotów.
1
@Vampir707 jeżeli JDG jest takie super a UOP tak dojony to dlaczego jak pójdziesz do banku z dochodem 14k na ryczałcie to Cie wyśmieją i powiedzą że nie masz zdolności kredytowej?
1
@misterio Zlikwidować 500+ i jeszcze na służbę zdrowia zostanie :)
2
@michal26 3D tego nie poprze, pewnie się wstrzymają.
1
@Borneo O chłopie, w jakim Ty świecie żyjesz? Ty chyba nie pamiętasz rządów PO prawda? Nie było łamania konstytucji? No to może przypomnijmy wszystkim, jak to się w ogóle wydarzyło że PiS wybrał nadprogramowo sędziów TK. Otóż wybrał ich dlatego że PO zaocznie (nielegalnie!) wybrała 3 dodatkowych sędziów pod koniec swojej kadencji aby zabetonować TK. Potem pis doszedł do władzy i również złamał konstytucję bo odwołał nie tylko tych nielegalnych sędziów dublerów ale również tych legalnie wybranych.
Oprócz tego możemy sobie wymienić:
- Afera hazardowa
- Afera stoczniowa
- Afera Ambergold
- Afera podsłuchowa!
- Afera reprywatyzacyjna
Ja przypomnę że po 8 latach rządów PO poparcie spadło im do 24% z 39% w 2011 roku. Tak świetnie platforma rządziła.
Żeby nie było, ja tutaj nie bronię pisu, pis to jest dokładnie taki samo zło jak PO.
Natomiast wszystkie reakcje UE pokazują jedynie jak zgniła i skorumpowaną organizacją jest UE. Unia która walczyła z pisem nie dlatego że łamał konstytucję a dlatego że nie szedł pod rękę z unijną polityką i dowodzi temu odblokowanie środków unijnych pomimo nie wprowadzenia żadnego kamienia milowego.
Pewnie nie pamiętasz ale PO w 2007 roku to była jeszcze partia chadecka! ale her Tusk po negocjacjach z Brukselą zmienił poglądy i stał się lewicowym liberałem, oczywiście wszystko w imię ciepłych posadek w UE.
1
@Borneo o chłopie, o czym Ty w ogóle piszesz. Że według Ciebie PO nie jest autokratyczna? Tusk jest takim samym despotą co Kaczyński, jeśli tego nie widzisz, Twój problem. To się nazywa fanatyzm polityczny.
1
@Borneo Pisiorów też tak broniłeś czy tylko PO?? PO obiecało 100 ustaw na 100 dni, obiecywali kwotę wolną do 60tyś, gdzie jest ustawa? Jakieś pierdololo o audycie, no już mieliśmy audyty których nikt nie zrobił i ekspertyzy których nikt nie wdział, tak zwane ekspertyzy na mordę. Kolega powiedział że się nie opłaca. Skąd się biorą tacy polityczni fanatycy to ja nie wiem.
2
@Dari0G Nigdzie na świecie żadna była republika radziecka nie rozwinęła się bardziej niż Polska. Twierdzenie więc że przy lepszych rządach byłoby jeszcze lepiej jest niezasadne, bo historia lepszego przypadku nie zna. Wyciągasz aferę alkoholową, ok rozumiem, ja nie mam zamiaru go bronić za to. Będę jednak bronić efektów które są widoczne dzisiaj. Ja przypomnę może jak to w ogóle było z Balcerowiczem, on jak zostawał ministrem finansów to został nim ponieważ absolutnie nikt inny nie odważył się podjąć próby ratowania gospodarki, w tak czarnej dupie byliśmy.
1
@Dari0G Oceniam skutek reform w perspektywie 30 lat a nie całokształt.
@MessiForeverTheBest może Ci się to podobać lub nie ale gdyby nie jego reformy to jeździłbyś teraz na szparagi do niemiec.
1
@FrankliN7 no masz rację, debil ze mnie. Postaram się wierzyć na słowo, zacznę od czytania gazety wyborczej :D
3
@Kgorecki2500 widać Wrocławianie nie oglądają sutrykaliów.
4
To jest straszne jak media manipulują opinią publiczną.
Czytam artykuł na onecie że w Argentynie mamy rekordowy wskaźnik ubóstwa po przejęciu rządów Javiera Milei, czytamy rownież że inflacja spadła z 25% na koniec listopada do 13% w styczniu (inflacja m/m) Argentyna aktualnie boryka się z inflacją na poziomie +200%. Jej ograniczenie jest więc istotne ale przedstawione w sposób sugerujący, że drastyczne cięcie sociali wpędza ludzi w ubóstwo. Dlatego zestawiłem sobie dane o ubóstwie z ostatnich lat. Milei rządzi od grudnia, poziom ubóstwa na koniec 3 kwartału 2023 w Argentynie wynosił 49.5%!!! A na koniec drugiego kwartału ok 44%. Jest to wydaje się kluczowa informacja przy ocenie reform nowego prezydenta której brakuje w artykule. Jak widzimy Milei nie jest powodem rekordowego ubóstwa, powodem jest szalejąca inflacja, która za jego rządów spada, a rządzi raptem od grudnia! Czy okaże się dobrym prezydentem tego nie wiem, ale nie rozumiem nagonki i szczucia na ograniczenie socjali. Gospodarka potrzebuje czasu żeby się odbić a socjaliści blokują większość reform. Pamiętajmy jak było z Polską, owszem reformy Balcerowicza sprawiły że lata 90 były ciężkie, ale pozwoliły nam być dzisiaj tu gdzie jesteśmy a nie na miejscu innych byłych republik radzieckich. Za granicą mówi się wręcz o gospodarczym cudzie nad Wisłą.
0
Uwielbiam to że większość nas kibiców zmienia podejście zależnie jak wiatr zawieje. Kounde ma kilka dobrych meczy na PO i nagle mamy go budować. No moim zdaniem to jednak na boku obrony ma grać zawodnik usposobiony ofensywnie który umie również bronić a nie stoper który czasem dobrze tam zagra w obronie i absolutnie nic nie da w ataku. Jeżeli nie będzie balansu w którym zarówno LO jak i PO potrafią zagrać do przodu to mocniejsi rywale zwyczajnie ustawią się pod to rozwiązanie. Jule to dobry zawodnik ale to nie jest nominalny PO a na SO jest słaby bo zdarza mu się stracić koncentrację. Wolałbym go wymienić na klasowego PO, oczywiście pod warunkiem że taki by się znalazł.
0
@Faro Ile razy trzeba jeszcze sprostować te brednie o 40 mln żebyście przestali je powielać? Frenkie ma ok 18mln brutto.
@Gaz Gundogan nie gra na pozycji Frenkiego, ma całkiem inne zadania na boisku, Gundogan nie jest po swoim primie, facet w zeszłym roku wygrał LM i PL z City, będąc KLUCZOWYM zawodnikiem. W ogóle jakie to jest porównanie, Gundogan to jeden z najlepszych pomocników na świecie i w wieku Frenkiego to grał jeszcze w Borussi a w 157 meczach ligowych miał bardzo podobne liczby do Frenkiego w Barcelonie.
Żeby nie było że tylko słodzę, Frenkie oczywiście popełnia błędy, zwłaszcza odpuszcza krycie w obronie , ale widać Gundogan popełnił dokładnie taki sam, błąd w stylu "Frenkiego" w meczu z Napoli przy bramce. Mimo wszystko trzeba być ślepym żeby nie widzieć jak istotny jest dla nas w momencie wyprowadzenia piłki. Przecież aktualnie gdyby nie Cubarsi i jego kapitalne passy przez 2 linie to my byśmy z własnej połowy nie wyszli. Z mocniejszym rywalem który nie będzie marnował setek jak Napoli i Atletico będziemy mieli problem. Już w meczu z Atletico, które 3 dni wcześniej grało 120 minut z Interem, pierwsze 35 minut to była katastrofa, Atletico było o wiele bliżej gola, jednak my byliśmy skuteczni. Oddaliśmy tylko 9 strzałów, padły 3 bramki. Zazwyczaj potrzebujemy ponad 10 strzałów na jedną bramkę. Dodatkowo kapitalna interwencja Matsa czy ciągłe strzały w trybuny Atletico.
W ogóle zwróćcie uwagę jak ostatnio wygląda konstruowanie naszych akcji, są tylko dwa schematy. Jeden to jest wysoki odbiór po pressingu, a drugi to jest długa piłka z pominięciem z lini pomocy. Druga linia leży i kwiczy.
2
@Peniu no oddaje mu to, jest aktywny. Tylko z piłką przy nodze wygląda przeciętnie i nie ma dla niego pozycji. W dłuższej perspektywie potrzebujemy zawodników którzy potrafią utrzymać się przy piłce. My naprawdę rzadko mamy tyle przestrzeni co w meczach z Napoli i Atletico.
0
@Emhyr no nie trzeba było bo zwyczajnie nie trafili w bramkę xd
0
@Peciak mam doładnie takie samo zdanie. Nie zachwycił mnie ten mecz. Nie raz mieliśmy masę okazji i zwyczajnie je marnowaliśmy, dzisiaj nam po prostu wpadało, Raptem 9 strzałów i 3 bramki.
6
Ostatnie 5 meczy to 1 stracona bramka. Niesamowite jak poprawiliśmy grę w obronie.
1
@Veysel fermin gra bajecznie xD no nie mogę… w tym meczu to dobrze dostawił głowę do ciasteczka od Lewego i to by było na tyle. Oprócz tego 18 celnych podań i 7 strat w 80 minut.
0
@Lisek Gundogan jest świetny ale bez Cubarsiego i Yamala to by było za mało.
4
La Masia jest niesamowita. Mamy problemy kadrowe, problemy finansowe i gramy średnio. Nagle pojawia się dwóch 16/17 latków i ciągną tą drużynę.
1
Uśmiecham się jak czytam te komentarze o brakującym Christensenie. Nam brakuje wyprowadzenia piłki a nie trzymania pozycji w fazie ataku. Brakuję Frenkiego i Pedriego. To jest właśnie efekt grania z Ferminem w środku pola w starciu z mocnym rywalem. Środek pola zwyczajnie nie istnieje. Oczywiście Roberto też nie pomaga.
0
Przecież to był faul… Roberto został odepchnięty
0
Oglądam sobie Wisła : Miedź, przysięgam nie widziałem gorszego meczu, ilość nie wymuszonych błędów, złych przyjęć, podań do nikogo, spartolonych setek jest niesamowita. Ja rozumiem że czasem jakiś zawodnik gra poniżej swojego poziomu ale żeby wszyscy na boisku tak grali?
0
@maroon może odpowiadać własnym mieniem, pewności nie mam, trzeba prawnika zapytać. W każdym razie auto tracisz