SirChuck
Dołączył/a: lipiec 2016
5 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
JEśli najświeższe warunki odpowiadają prawdzie, to bardzo dobry deal i to dla obydwu stron. Jeśli Riad się sprawdzi to odzyskanie go za 7 mln będzie promocją. Jeśli nie, to zyskujemy 3 mln, a Betis też wiele nie traci - poziom na 3 mln na pewno gość sobą prezentuje, pytanie jak wysoko jest w stanie podnieść swoją wartość?
1
Moim zdaniem nie powinniśmy tego typu "newsów" wrzucać jako główny wątek na stronę. Już pal licho kasę na transfer - gość od lat deklaruje uwielbienie dla Realu, zanim poszedł do Paryża było blisko podpisania go przez Królewskich. Chyba po prostu szejku podbija cenę lub chciałby zrobić po złości i piłkarzowi i Realowi
6
Uważam, że dla Garcii to fajny kierunek na roczne wypożyczenie. A jak Langlet chce utrzymać pensje to czuję rok na trybunach. Jak Totki nie chcą położyć na stół 15 mln to trudno - niech siedzi, wtedy zimą może mu się to znudzić i zejdzie z pensji. To jest niesamowite, że my takie kontrakty rozdawaliśmy, że goście już wolą nie grać niż iść gdzie indziej. Opcją dla Langleta jest Arabia - tam mu zapłacą ile chce, a i poziom sportowy w sam raz dla niego
1
Ja też jestem za ściągnięciem Kamady - świetny ruch i piłkarsko i marketingowo. A do tego sam Kamada to zdaje się już po kontrakcie. Wtedy wypchnąć Kessiego i mamy rzeczywiście niezłą linię środkową: Gavi, Pedri, FdJ, Gundo, Oriol, Kasada i młodzi do rotacji czyli Casada i Garrido. I wtedy nie ma wymówek dla Xaviego, że nie miał kogo w pomocy wystawić albo że musiał ciągle "żelazną czwórkę"
0
@Untouchable Rzeczywiście, ten centymetr to jest ta znacząca różnica. Że też go nie zauważyłem.. A tak na poważnie - piszę o pewnej tendencji, obaj wysocy i dość szczupli, masa mięśniowa to jeszcze nie domena Nico, a nigdy nie była domeną Sergio i stąd w jakiejś mierze przekonanie że to następca Busiego. Ja ich też nie widzę na jednej pozycji i chyba przychylam się do tego co mówi o nim Xavi - jest to zawodnik grający nieco wyżej, z naturalnym ciągiem na bramkę i umiejętnością uderzenia z dystansu
0
Sprzedaż Abde to powinien być nasz ruch - sporo na nim można zarobić, a jakoś umiarkowanie wierzę żeby to był zawodnik co nam wygra LM. Dest niech się pokaże w preseason ale ewentualny transfer powinien być jednak opcją. Langleta nie wspominam - dla mnie gościa już nie powinno być w klubie za naprawdę sensowne pieniądze (15-25 mln - tyle by za niego wyciągnął Real bo jednak solidny facet, zweryfikowany przez PL, a tam na gorszych ogórków wydają większą kasę). Na Fresnedę powinniśmy znaleźć środki - jest to spoko opcja na której raczej nie stracimy. A Felix - no cóż, ja bym kasy nie wykładał bo póki co to on nigdzie furory nie zrobił, a koszt operacji naprawdę spory. A jeśli tak stawia sprawę, to akurat z Atletico to możemy go wziąć w formule ze zmiennymi np. 3+2 (15 bramek w sezonie) +5 za wygraną ZP :)))) I wtedy jesteśmy kwita za wyjęcie od nas Griezza, Luisa i Villa
0
Ciekawe jakie warunki odkupu mamy ale jeśli naprawdę wskoczy na poziom na jakim warto go sprowadzać do domu to do ceny 30 mln jest nieźle. Jeśli będzie wyceniany przez inne kluby na mniej to dobrze, że teraz go spieniężamy. Serio, były zachwyty Puigem i wieloma innymi ale z ich odpalaniem było średnio. Daliśmy szansę Delofue i też okazało się że gość to poziom Evertonu czy innego Udinese ale nie klubów bijących się o LM. Liczyłem na szansę Nico ale obiektywnie patrząc jego pozycja jest dość mocno obsadzona a on rzeczywiście póki co wiele nie pokazał (wiem - szans miał jak na lekarstwo). Historie kontuzji też już za nim. A ŚPD widzi w nim większość bo budową ciała przypomina Busiego. Tylko że nie gra jak Busi, a i sam Busi w dzisiejszej fizycznej piłce też nie musiałby się stać takim punktem odniesienia jakim był w swoim primetime - byłby czołówką ale nie wzorcem jakim był przez kilka lat. A Nico chyba nawet w rezerwach nie grał na ŚPD i generalnie większość trenerów u nas (nie tylko Xavi) ustawiało go wyżej (ale to do weryfikacji)
0
Cena za Oriola spoko ale 3 lata to sporo kontraktu. Dobra, miejmy nadzieję, że swoją rolę wypełni.
Teraz jeszcze dogadajmy Fresnedę i możemy zaczynać sezon. Opcja wymiany Felixa na Ferrana nie brzmi źle.
Można jeszcze postarać się spieniężyć Abde póki jest coś wart bo po sezonie na ławce u nas to za rok będzie wypychany za dopłatą z naszej strony.
0
Wymiana Ferrana na Felixa to byłaby świetna wiadomość. Moim zdaniem nie zaczniemy w najbliższej przyszłości grać tak, aby Ferran tu pasował ze swoim stylem gry. Budżetowo też dobry ruch. Felix u nas mógłby odpalić choć z drugiej strony póki co Portugalczycy furory tu nie zrobili, a jeden to nawet dość negatywnie się zapisał w historii.
Byleby nie było jakiejś dopłaty z naszej strony większej niż 10 mln bo jak dla mnie goście póki co na jednym poziomie tylko po prostu kluby pomylili - Felix bardziej do nas pasuje, a Ferran do Atletico. Ale póki co jeden i drugi zawodzi, jeden i drugi w podobnym wieku i z brakiem sensownych osiągnięć i obydwaj co najwyżej dają nadzieję, że coś może z nich być
5
Tak, tak, krytykujmy zanim pierwszy raz piłkę kopnie. Bo na pozycji DefPom to mamy takich wirtuozów, że zjadają Rodriego i Kante na śniadanie. Aha, no i jak w Football Menago - kupujemy kogo chcemy bo mamy luz gotówkowy.
Mieliśmy już w historii kilka nieoczywistych transferów, które sporo osób krytykowało zanim pokazali się na boisku a później okazywało się, że sporo pożytku z gości było. I wcale nie musiały to być drogie transfery. Przykłady? Pamiętam Mathieu na ŚO - śmiało się wielu, a gość sporo dał drużynie. Kolejny to Paulinho. Może i Oriol pójdzie ich tropem i dam nam trochę siły w środku polu, choćby w zmaganiach ligowych
0
Z większością ciężko się nie zgodzić. Dla mnie MLS mimo wszystko jest mocniejsza bo tam już emeryci tak nie błyszczą, jest sporo dobrych zawodników choćby z Meksyku. Ciężko mi też uwierzyć, że rychło wyprzedzą ligę holenderską - z drugiej strony jest tam wielka trójka a pozostałe kluby to raczej poziom dość przeciętny
5
A nasz inny orzeł ze Sportingu to już transfer dopięty? Trincao ostatecznie jest sprzedany i mamy dopłacone brakujące kwoty? Bo cisza w temacie
1
Z naszym finansowym fair play i sytuacją kontraktową w budżecie pisanie o Neymarach, Bernardo czy innych takich pomysłach (że o czołowych DefPom nie wspomnę) to chyba przejaw bujnej wyobraźni/ mokrych snów/ przenoszenia rzeczywistości z football managera do świata rzeczywistego
3
Od lat Busi nie dawał fizycznie nic w roli DM. Od kreacji mamy kilku zawodników i potrzebujemy choćby solidnego zabezpieczenia w środku - w tej roli się Oriol do tej pory sprawdzał. Jeśli mamy gościa za 3-5 mln z niskim kontraktem na dwa lata to ryzyko żadne. Do tego może dać nieco swobody FdJ w rozgrywaniu, do kreacji dodatkowo jest Gundo i Pedri. Niezależnie od formacji jaką ustawi Xavi to potrzebujemy z 6 zawodników do środka pola. Póki co mieliśmy czterech, a odszedł Busi. Na Kessie'go nie liczę - myślę, że to raczej temat do sprzedaży niż dalszego próbowania. Jeśli zostanie, a dojdzie jeszcze Oriol to i tak mamy 6 zawodników, chyba, że ktoś poważnie traktuje pozostanie w kadrze bohatera meczu z PSG...
co do Torre - wprost tego nie ma ale jak rozumiem mowa o wypożyczeniu?
0
Ja to widzę negatywnie z kilku powodów. Po pierwsze, MAtS swoje lata już ma i przedłużenie kontraktu do 2028 r. oznacza, że kończąc kontrakt będzie miał 36 lat. Wcale już nie musi prezentować takie formy jak w minionym sezonie. Poza tym ostatni sezon rzeczywiście wybitny w jego wykonaniu ale wcześniejsze aż tak świetne nie były. Zobaczymy czy tendencja zwyżkowa się utrzyma - mam nadzieję że tak, są przesłanki żeby tak było ale nie jest to pewnik. No i na koniec to co wałkowaliśmy w ostatnich latach regularnie - dziwimy się, że fatalnie wyglądają transfery z klubu ale wszystkich trzymamy za zasługi do samego końca (a nawet dłużej - patrz Sergi Roberto) bo my jesteśmy Barca, więcej niż klub i inne takie pierdoły. A później po prostu nikt gości już nie chce, a nawet gdyby chciał to zawodnicy nie chcą odejść bo mają wysokie kontrakty i nikt im nie zapłaci porównywalnych pieniędzy bo ich wkład sportowy jest do zarobków nieadekwatny. Reasumując kontrakt do 2026 to max jak dla mnie - dłuższy to utrzymywanie głupiej tendencji jaka jest w tym klubie od lat
0
Fajnie stawiać sobie ambitne cele ale tu chyba trochę przygalopował. Z drugiej strony jeśli nie znajdzie się chętny do wypożyczenia Ferrana to jesteśmy na niego skazani. Ciężko żywić nadzieję, że ktoś za niego wyłoży 40 mln (a to dopiero pułap na którym zerujemy transfer więc zysku z tego księgowo jest okrągłe 0). Pozostaje nam zatem realnie liczyć na to, że po przepracowaniu preseasonu pozytywnie nas zaskoczy i zacznie być przydatny choćby w rotacji na słabszych przeciwników kiedy podstawowi zawodnicy będą odpoczywać (jeśli Xavi zacznie stosować rotacje)
1
Brozovic to jeszcze mogę dyskutować ale Marokańczyk miał udane MŚ i tyle go widzieli. Może niektórzy oglądali jeden mundial w życiu i to w skrótach na YT ale każdy turniej kreuje gwiazdy które po turnieju spisują się umiarkowanie. Nie wiem jak będzie z Ambrabatem ale chyba nie ma przypadku w tym, że kluby z TOPu się o niego nie zabijały wcześniej a dziś perspektywicznym juniorem już nie jest.
2
Czytam i nie wierzę, śmiać się czy już tylko gasić światło. Ja wiem, że u nas ostatnim kapitanem z krwi i kości był Puyol a reszta zwykle charakterologicznie to kapitanowie byli bardziej z tytułu niż zachowań ale taki wybór to już byłoby apogeum wszystkiego. On nigdy lojalny nie był - po prostu nikt by mu tyle nie zapłacił ile mu Barca przelewa. Rok temu nawet z kartą na ręku nie był w stanie sobie znaleźć klubu co by jego (i jego agencika) oczekiwania finansowe spełniał. Na istotne mecze nigdy go nie ma bo akurat się leczy i tak zlatuje mu z pół sezonu. Teraz nawet nie jest jasne co umową i znów zaczynamy cyrk pt. przedłużanie kontraktu, a my go rozpatrujemy jako kapitana... Na dziś w składzie do tego miana nadają się MAtS i Araujo. Ale Dembuś to nawet przy wyjątkowym umniejszeniu rangi kapitana się do noszenia opaski nie nadaje. Nie mogą mu jakiegoś znacznika w szpitalu dać (coś w stylu - ulubiony pacjent albo najwierniejszy z wiernych) dla zaspokojenia zachcianki 5-latka?!
0
Ciekawe jak długo jeszcze będą drażnili ludzi wpisem o tym, że Sergi Roberto jest z pierwszej drużyny... Jakiś Al-Hilal by go nie łyknął? Good price za pogromcę PSG, może grać na kilku pozycjach. Taki transfer to jakby z trzech graczy kupili. A - i przy okazji może się podzielić doświadczeniem z lokalnymi służbami medycznymi bo pewnie i tam spędzi z pół sezonu jak to ma w zwyczaju
2
Mamy dziś w składzie co mamy. Jak rozumiem, zgodnie z pierwotnym założeniem Alonso idzie do rotacji na LO, na co mam nadzieję pamiętając jego wybitne występy na ŚO. W środku jest Inigo, Araujo, Kounde i Christensen, do rotacji Riad. Gdzie więc miejsce dla Garcii?! Jego trzeba wypożyczyć na sezon, najlepiej dogadać się z Gironą (jako choćby część opłat za Romea) lub Betisem. Eric potrzebuje regularności, a nie występu raz w miesiącu po którym całe miasto z niego bekę kręci bo znów farfocla odwalił, a gość zły nie jest, ma świetne otwarcie gry i w naszym systemie grania naprawdę w przyszłości może dać całkiem sporo tylko musi się otrzaskać z boiskiem. Tymczasem on ma za sobą raptem 7 tys. minut grania w seniorach i ciągłości żadnej. Romeu - no cóż, samymi młodzieżowcami grać nie możemy, na ukształtowanego DM z TOPU nas nie stać to wolę Romeu niż nikogo. Dałbym jedynie szanse Nico, aby się przy doświadczonym grajku ogrywał. Fresneda czy Martinez na PO to konieczność - nie mamy tam nikogo. Roberto to żart nie zawodnik, do tego w zasadzie w ciemno możemy obstawiać, że pół sezonu spędzi na leczeniu, a jak gra to chyba wolę, żeby się jednak leczył. Kosztuje to klub tylko kilka EURO a nie kolejne bramki na przeciwników. Jak się znalazł chętny na Desta to nawet nie pytać ile dają - spakować walizki i pomachać na drogę. Dopiąć wypchnięcie Langleta i naprawdę nie kombinujmy. Zamiana Ferrana na Roque to marzenie ale sezon przeżyję. Nie ma co oczekiwać cudów - kolejne okienko będzie łatwiejsze, finansowo będzie lepsza trzylatka kalkulowana więc można będzie realnie wzmocnić zespół. Póki co naprawdę nie nawołujmy do grania wyłącznie juniorami bo tak się niczego nie wygrywa. Potrzeba zarówno juniorów (ciągłość sensownego grania), graczy ukształtowanych (w szczycie możliwości) oraz weteranów (którzy kierują resztą i pozwalają rozwinąć się młodzieży). Mamy świetny duet na ŚO (Araujo-Christensen), który ma do pomocy zarówno weterana jak i młodych. Analogicznie wygląda sytuacja na LO. Z juniorów postarałbym się jeszcze o Diaza z Urugwaju
1
A taki Diaz jako potencjalny następca Busiego w dalszej perspektywie do wyciągnięcia za 8 mln. Ale spoko, lepiej się skupić na gościu, którego transferu Chelsea nawet nie chce negocjować. Jak sami go wyjęli za 19 mln to stawiam, że na stole musi się znaleźć nie mniej niż 30 mln. Skoro i tak postrzegamy go jako wzmocnienie na przyszłość to chyba wolę zainwestować w Urusa - perspektywa identyczna, a cena znacznie rozsądniejsza. Do tego charaktery graczy z Urugwaju to coś czego tej drużynie trzeba jak chwilowo nie mamy zawodników zdolnych zdominować umiejętnościami
0
Chłopaki - to czytajcie ze zrozumieniem. Balde jest spora szansa że w poniedziałek rozpocznie preseason z resztą ekipy, Martinez póki co indywidualnie, Pedri i Araujo mają wyleczone kontuzje i czekają na zielone światło od lekarzy. Procedura taka, że stawią się w klubie i będzie wszystko jasne
0
Ależ stękania i biadolenia. Jest jak jest - nie możemy brać udziału w licytacjach, na zdrowie nam to wyjdzie. Zamiast 5-6 transferów zróbmy 3 i odbudujmy swobodę finansową. Osobiście wolałbym, żeby ściągnęli Roque niż PO. W ataku do rotacji mamy Ferrana więc ktoś przyjść musi. Typowego PO nie mamy ale jeśli kolejny sezon pogramy tam Kounde i Araujo to też biedy nie będzie. Jest Dest - wiem, że można się pośmiać ale na MŚ dawał radę więc grać potrafi, przy dość solidnej naszej obronie powinniśmy przykryć jego mankamenty, a póki co nie słyszę, żeby trwała o niego licytacja więc może nie będzie wyjścia i u nas zostanie. Fresneda czy Martinez? W sumie obojętne - pieniądze podobne, a obydwaj trochę niewiadoma czy dadzą radę. Na Concelo nie mamy kasy, a też chyba nie ma przypadku, że i City i Bayern się go pozbywają. Nie brzmi to jakby miał nas zbawić. Lepszy niż Dest - to jasne, ale może lepiej zaufać któremuś z tych młodych.
Podśmiewanie z niedoszłego transferu Gulera też już sobie darujmy. Wybrał i tyle. Przecież jakby chciał grać u nas to zapłacenie klauzuli by wystarczyło. Postawił na Real i jego prawo. Z ciekawością popatrzę co z niego będzie. Potencjał jest ale to nie znaczy, że zaraz Modric się o skład będzie musiał martwić. My tych młodych też mamy - jest Pedri, jest Gavi, jest Pablo Torre, a z Barcy Atletic też już powoli gracze do środka pola się przebijają. wierzę, że nie będziemy po Turku płakali. Na marginesie, jakoś wybitnie się na kartach naszej historii nie zapisali. Rustu przychodził jako co najmniej uznany bramkarz (po świetnym mundialu) i przegrał rywalizację z Valdesem, który wchodził do piłki seniorskiej i zaliczał sporo gaf. Turan to już była całkowita wtopa transferowa
1
zobaczymy jak wyjdzie ostatecznie ale transfer jest jakimś rozczarowaniem dla mnie. Spodziewałem się solidnego wzmocnienia ale Kessie wiele nie wniósł. Może zamiast na siłę sprowadzać jakiś Parejo czy innych Romeów, to można było Kessiego na DM obok FdJ sprawdzić. Prawda jest taka, że po przybyciu Guendogana mamy kim regulować tempo gry i rozgrywać i w tym celu nie potrzebujemy sprowadzać jakiegoś "następcy Sergio" tylko mieć tyfusa w środku co odwali brudną robotę w defensywie
10
A ja uważam, że jego wypożyczenie to świetna opcja. W praktyce nie jest to gość z dużym doświadczeniem więc mógłby go nabrać. Betis preferuje ofensywną piłkę i prz odpowiedniej liczbie minut można go zweryfikować. Tych minut u nas nie dostanie, a przede wszystkim nie dostanie ciągłości. Jeśli tą dałby mu Betis to po sezonie można decydować. Może się okazać, że jednak wskoczy na wyższy poziom. A jeśli nie, to po sezonie w którym nieco pogra zyska na cenie, a z naszego punktu widzenia to później czysty zysk księgowy.
0
@Litman Sezon wcześniej Balde nie miał nawet pewnego placu w Barca Atletic, a latem wystrzelił Nico jakby nie patrzeć - jak był zdrowy - to w zasadzie miał pewny plac w Valenci, było nie było klubie z LaLiga
1
Drogie Totki, odliczanie czas zacząć. Do jutra do południa cena to 10 mln. Później z każdą godziną wzrasta o 0,5 mln Euro. Od północy 1 lipca 2023 r. Langlet jest dla was nie na sprzedaż. Trudno, najwyżej nie ściągniemy Brozovica ale ciągle my w dobie kryzysu potrafimy walczyć o tytuły, a z Wami nie wygrywa ani Conte ani Mourinho. Bawcie się dalej we własnym sosie i walczcie o zaszczytne 6 miejsce w lidze bo już widać, że nawet Arsenal zdążył wrócić na właściwe tory, a Newcastle Was wypchnął z TOP6 (ManU, ManC, Liverpool, Newcastle, Arsenal).
Trudno, najwyżej nie klepniemy zamierzonych transferów, jako kibic mogę przetrwać kolejny sezon bylebym nie musiał tej żenady pt. na co nas stać? nie musiał przechodzić przez kolejne sezony. A bilans w kolejnym roku obrotowym da nam już większe możliwości.
Z innej beczki - który to as był na miejscu Alemanego, że podpisywał takie umowy z Langletami i innymi, że nawet nasterydowanych klubów z PL nie stać na te kontrakty?!
0
@pax Miranda jak dla mnie szans miał bo Alba ciągle był TOP. Jutgla pojawił się w klubie w sezonie w którym Koeman pracował do października. Jeszcze raz - nie bronię Koemana, ale z musu czy nie kilku młodych wprowadził i im ufał. Najlepszy przykład - Araujo. Relacja Xaviego z Balde jest o tyle inna, że całe poprzednie wakacje to Xavi wypychał Balde z klubu twierdząc, że sprowadzi sobie Alonso z Chelsea. Dopiero pod koniec wakacji stwierdzono, że może nie ma co go z klubu wypychać na siłę.
Może moje rozczarowanie bierze się z tego, że liczyłem że Xavi jednak młodzieży zaufa skoro sam jest wychowankiem. A póki co nie widzę w nim odwagi aby wprowadzić "swojego Busquetsa czy Pedriego" tak jak w swoim pierwszym sezonie zrobił to Guardiola. Czekam na przełamanie w tym zakresie - może presja wyniku nieco zeszła po mistrzostwie i nowy sezon jednak nieco inaczej będzie wyglądał.
0
@wiewior rzeczywiście - wyleciało mi to z głowy. Inna sprawa, że jego sprzedać w tym czasie nie chcieliśmy, po prostu zapłacili klauzulę wykupu. Ale to był zdecydowanie finansowo nasz najlepszy transfer
0
@Murazor jakbyś wiedział że się przewrócisz to byś z domu nie wychodził. Że słabo transfer wyszedł to wyszło po czasie. A Ibra jednak dłużej grał na dobrym poziomie niż Eto. Sam Eto, którego uwielbiałem, też myślę, że u nas by już wiele wielkiego nie pograł - ewidentnie z Guardiolą mieli się dość, Kameruńczyk już rok wcześniej był na wylocie