SirChuck
Dołączył/a: lipiec 2016
5 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@rogalos13 upraszczasz transfer di Stefano - miał grać po jednym sezonie w każdym klubie ale głównym winnym sytuacji były przepisy w Ameryce Pd. gdzie w zasadzie nie było jasne z którym klubem negocjować. Do tego dyrektorom Barcy nie chciało się polecieć dopiąć transferu i dopłacić trochę pesos i całej historii by nie było. Ostatecznie gra di Stefano dla Realu była efektem jego determinacji. Nie naginano nic specjalnie dla Realu
1
Z tą drużyną reżimu to mimo wszystko trochę pojechali. Też przez długi czas powtarzałem ten stereotyp ale jak się zagłębić w historię to wcale łatwo też nie mieli w czasach Franco. Wściekamy się ale w tym czasie mieli naprawdę świetny zespół i w dodatku współtworzyli Puchar Mistrzów Europy i go regularnie wygrywali. Cynizm można im przypisać ale nie ze względu na czasy Franco ale za osiągnięcia w XXI kiedy często ich wyniki były konsekwencją decyzji sędziowskich takich jak karny z kapelusza z Juventusem w ostatnich minutach dwumeczu czy też bramka po kilometrowym spalonym z Bayernem. W lidze też mieli zdecydowanie więcej "szczęścia" niż Barca - po dziś dzień nie potrafię zrozumieć jakim cudem nie wywalono z piłki chociaż na pół roku Pepe po tym jak zdeptał i skopał zawodnika Getafe. A to tylko jeden z przykładów. To wszystko jednak mniej istotne - interesuje mnie oczyszczenie dobrego imienia Barcy które obecnie kojarzone jest z korumpowaniem sędziów. A jak się z tego obronimy to mam nadzieję, że takiemu Tebasowi wytoczą proces o grube miliony za publiczne manipulowanie faktami tak aby szargać klubowi wizerunek. Następni w kolejce powinni być włodarze Sevilli i klubu ze wzgórz pod Barceloną bo jako pierwsi nie słuchając wyjaśnień wyszli przed szereg
0
@Yoshi94 Dwa sezony z sześciu miał z ponad 40 meczami wliczając w to mecze pucharowe (czyli na możliwe do rozegrania jakieś 55-60 on raz miał 42 a raz 44 mecze). Poza tym jeden sezon z całymi 9 meczami, jeden z 32, raz 23 mecze i w tym póki co ma 28, w najbardziej optymistycznej wersji zagra jeszcze z 5 spotkań. Nawet jak liczyć średnią to wychodzi ok. 30 spotkań/ sezon. W tym czasie 40 goli i drugie tyle asyst czyli miał udział przy ok 80 bramkach (średnio przy 23 bramkach w sezonie). Życiówka to 14 bramek w sezonie, poza tym nie robi nawet wyniku dwucyfrowego. Potrafi zagrać fajny mecz, potrafi zrobić wiatru ale w sumie fajny mecz to gra raz na 3-4 spotkania, a z tego wiatru niewiele zwykle wynika. Ja konsekwentnie uważam, że latem należy się go ostatecznie pozbyć i zapomnieć o gościu. Powtarzam to na naszych forach już od 2 lat i nie zmieniałem zdania nawet jesienią jak coś tam popykał ale też ciężko powiedzieć żeby ciągnął nas w trudnych momentach
0
Mnie to co innego szokuje. My przedłużamy z nim kontrakt, a tymczasem dwa ostatnie sezony + bieżący to odpowiednio 20, 12 i 25 występów. Minutowo to jeszcze gorsza mizeria (w tym sezonie zakończył występy na 1094 minutach). Nie pamiętam ile klub mu płaci w tym sezonie, ale poprzednie dwa to coś ok. 10 mln netto czyli każdy występ tego gościa kosztuje klub nieco ponad 600k Euro (w tym sezonie średnia spadnie ale i tak w skali 3 lat każdy występ to solidny wydatek). A my kontraktów Araujo czy Gaviego nie możemy zarejestrować. Xavi - jak Ty mnie teraz zaimponowałeś nosem do zawodników
5
Wydaliśmy latem tyle kasy na nowych zawodników a ciągle ciężko się to ogląda. W zasadzie mecze naprawdę dobre to nieliczne odchyły w tym sezonie. Poza tym przepychanie wyników 1:0. W obronie wygląda to wszystko nieźle ale pomoc i atak słabo. Ja nawet nie mam pretensji do Lewego - to jest napastnik pokazujący się do gry ale bramki strzela po właśnie takich akcjach w których czasem sam bierze udział a czasem je po prostu finalizuje. A u nas ślepe przywiązanie do Busquetsa ("bo nie czas na eksperymenty" - jak to stwierdził Xavi), co mecz gra Gavi który od kilku tygodni to w zasadzie wychodzi z wścieklicą w oczach ale grą to jest zainteresowany umiarkowanie, skrzydłowi mają taką "formę", że trener zamiast ich wpuszczać na boisko to obstawia atak nominalnym LO, a służby medyczne zdają się na ślepy los przy leczeniu zawodników i prognozowaniu ich powrotów do gry. Ja rozumiem, że Pablo Torre jest młody ale Gavi z Pedrim jak wskakiwali do składu to starsi nie byli, a mniej kreatywny od teraz grających pomocników nie będzie. Że popełni kilka błędów - trudno, ale dostanie potwierdzenie że klub na niego liczy i zyska wiary w siebie. Z takim Getafe czy Gironą chyba aż tak kosztowne błędy by nie były. Alarcon mniej pożyteczny w ataku też nie będzie niż piach który grają Torres z Fatim od kilku miesięcy. A można go wypromować jak Jutgle i sensownie sprzedać. Przy okazji może coś strzeli. W rezerwach też jest jeszcze Ilias czy Victor, że o Chadlim nie wspomnę. Aha, zapomniałem zupełnie o naszym "universal soldier" Roberto - od trzech lat jest jak Dembele i spędza w szpitalach nie mniej czasu niż Francuz ale my im uparcie kontrakty nowe dajemy...
1
@Pustelnik my przed mundialem też nie rozstrzeliwaliśmy rywali - na chwilę obecną to chyba 1/3 naszych wygranych to wyniki 1:0
Z dzisiejszej prasy cieszy wynik podmiejskiego klubu - mam nadzieję, że znów mecz z nami przypieczętuje ich spadek.
Gaviemu zamieszanie kontraktowe nie służy - ostatnio ewidentnie bardziej skupiony na swoich szaleństwach które w zasadzie niczemu nie służą niż na porządnej grze w piłkę. W jego przypadku wyczekuję powrotu do formy z jesieni kiedy walka była elementem świetnej gry a nie ideą samą w sobie
8
Jeśli wiceprezesi LaLiga mają relacje biznesowe z klubami to rzeczywiście na pewno kierują się dobrem ligi a nie poszczególnych klubów.... Szkoda że jeszcze o przedawnieniu nie wspomniał. Ze dwa tygodnie temu jak zaczęły pierwsze syfy na niego wypływać mówiłem, że nic nam nie pozostało jak sięgnąć po popcorn i oglądać jak w kinie kolejne wydarzenia. To się Tebas teraz przejechał
0
@Dany9555 Nie chodzi o to kto mu płaci - z tego co wiem to jestem na stronie kibicowskiej, gdzie w znacznej mierze zależy nam na tym aby klub któremu kibicujemy dobrze funkcjonował.
Co do Dembele to próbuję sobie przypomnieć co on takiego wybitnego zrobił w pierwszej części sezonu i jakoś przypomnieć sobie nie mogę. W pierwszej części sezonu w lidze decydujące bramki (czyli te, dzięki którym przechylaliśmy szalę wygranej na naszą korzyść) strzelali Lewy, Pedri i Raphinha. Dembele ma całe 5 bramek więc jak na gościa co tu dotarł za 120 mln to wynik na kolana nie rzuca. W europejskich pucharach żaden z nich niczego specjalnego nie zrobił, a Dembele na wiosnę to już tam nawet nie występował bo - co wydaje się szokujące - był na L4. Ale chętnie przeczytam co tam wybitnego zrobił Dembele jesienią
3
Czytam kolejny news o tym gościu i nie wiem czy to żart czy spóźniony prima aprillis. A przelewy na konto to oczekuje pełne czy też takie na pół gwizdka? Bo nie negując niczyjego prawa do wiary i przestrzegania jej zasad, to jeśli to choć część prawdy, to ewidentnie ogranicza po jego stronie wypełnianie kontraktu. SKończmy naprawdę przygodę z tym gościem bo to jest jeden wielki kabaret od samego początku: najpierw strajk żeby wymusić transfer, potem wieczne L4, jeden przebłysk na 3 mecze, od czasu do czasu coś tam strzeli ale w sumie niczego w ważnych meczach w których znika, kopie się po czole w finałowej akcji z Liverpoolem, która mogła ostatecznie rozstrzygnąć dwumecz w półfinale LM i zmiast wielkiej traumy mogliśmy mieć wielki triumf, przepychanki z agentem, teraz nie gra od 3 miesięcy bo rehabilitacji nie są mu w stanie prowadzić bo gość ma ramadan.... Żeby domknąć klamrą to potrzebujemy jeszcze strajku na wymuszenie transferu latem
3
Dla mnie numerem jeden do sprzedaży jest Dembele - sportowo wychodzi mu jeden mecz na pięć, statystyki nie powalają, co chwila na L4 (w tym sezonie może już nawet nie wrócić), finansowo wynik zdecydowanie na plus (transfer już zamortyzowany albo bardzo bliski tego) i dodatkowo ograniczamy czas i energię na roczną awanturę z jego agentem o kwestie przedłużenia kontraktu. A do tego nawet na rok przed końcem kontraktu można za niego ze 30 mln wyciągnąć.
Ansu jeśli coś to na wypożyczenie ale chyba jednak na jeszcze jeden sezon bym go zostawił.
Sprzedaż Ferrana może się pod kątem bilansowym nie spiąć więc chyba jednak jesteśmy na niego skazani mi że sezon ma beznadziejny.
Raphinha i Lewy jak dla mnie powinni pozostać - nie da się wymienić wszystkich a dodatkowo obaj jednak sporo wnoszą i przy uzupełnieniu kadry na innych pozycjach mogą dawać jeszcze więcej
0
@payn100 Masz rację, szczególnie że Ansu ma pod tym względem drugi wynik w Barcelonie (zaraz po Lewandowskim). Myślę jednak, że nawet mniejszy problem to jest ta cała statystyka - obaj po prostu bardzo słabo się prezentują w tym sezonie.
1
Dogadać się z Gironą na oddanie im Collado czy Desta i zrobienie myku z rocznym wypożyczeniem z obowiązkiem wykupu za 15 mln. Gość naprawdę jest dla nas świetną alternatywą - prawdziwego PO nie mamy w składzie, każdy którego oglądamy to cenowo poza zasięgiem (i bez możliwości dogadania jakiś akceptowalnych z naszego punktu widzenia warunków), a do tego większość to na zasadzie Kounde czyli ŚO których z konieczności przekwalifikowano na PO. Profilem gość pasuje pod to czego potrzebujemy, wiek pozwala mieć nadzieję na to, że zdecydowanie urośnie. Wtedy defensywę mamy dopiętą i możemy się skupić na drugiej linii.
Ale swoją drogą to nasz atak nieźle wygląda - wydaliśmy Dembele (120 mln) Lewy (50 mln, Rafinha (60), Torres (55) i nie strzelamy bramek, a ligę przepychamy wynikami po 1:0 .... Z drugiej strony myślę, że jak będzie działała obrona i druga linia to i atak może mieć łatwiej
1
Nie chce grać dla Lipska bo uświadomił sobie, że raczej do składu nie wskoczy. Koncertowo zmarnowane ostatnie dwa lata. Ogony w spadającej Valencii, treningi z pierwszą drużyną Lipska - widać że rzeczywiście postawił na "projekt sportowy" odchodząc z Barcelony
2
@DonVincenzo dokładnie tak - uważam, że Messi był niesamowitym zawodnikiem (choć osobiście więcej radości miałem oglądając Ronaldinho ale to oczywiście kwestia indywidualna) ale ściągnięcie go na kolejny sezon w dłuższej perspektywie nic klubowi nie da. Roque dla mnie na dziś nie jest żadnym zbawcą czy nawet zawodnikiem zdolnym wygryźć Lewego ze składu ale jeśli odpali to może nie być jednym z tysiąca ale takim który zrobi różnicę. To trochę tak jakby Real miał się zastanawiać czy ściągnąć teraz Endricka czy CR7 - pokazali że wybierają przyszłość. Czy Endrick jest lepszy od Portugalczyka? Oczywiście, że na dziś nie jest ale w perspektywie kilku najbliższych sezonów może dać znacznie więcej. Żaden młody zawodnik nie jest gwarancją sukcesu ale to jest właśnie ryzyko i rodzaj inwestycji.
U nas FdJ odpalił dopiero w czwartym sezonie, a taki van den Beck który był nawet ważniejszy w Ajaxie grając z FdJ dziś szuka wypożyczeń po Evertonach i innych tego typu klubach. Czasem się trafi a czasem nie
11
Cała sytuacja dopełnia obrazu LL jako zwijającej się ligi. W europejskich pucharach powoli przestają się hiszpańskie zespoły liczyć. Finansowo nie konkurujemy już w zasadzie ani z PSG, ani z PL ani z czołówką Bundesligi (przyjmuję, że nominalnie dla klubów pokroju Barcy to konkurencją powinny być PSG, Bayern czy czołówka Bundesligi, dla zespołów jak Betis czy Villareal jako konkurencję powinniśmy rozpatrywać Lyon, kluby z miejsc 6-12 PL czy też kluby 2-6 z Bundesligi). Prezes ligi kłóci się z prezesem federacji i robi wszystko, żeby jego flagowy klub (jeden z dwóch) miał jak najgorszy PR i jeszcze mu cały czas pod górkę robi. Mało tego, dba o to, żeby kluby z ligi nie były konkurencyjne dla pozostałej części Europy. A prezesi tych klubów podpisują wszystko co im podstawi pod nos i jeszcze nie potrafią myśleć nawet własnym interesem (tak dla jasności - LaLiga bez Barcy lub Realu to marketingowo jest warta tyle co polska ekstraklapa i myślę, że CVC szybciutko z kontraktu się by wywinęło jakby jeden z tych klubów z ligi wypadł).
3
No tak - jak ściągniemy Messiego to odpuszczamy Roque do PL?! Czy ktoś w tym klubie na głowę upadł?! Sentymentalnie ściągniemy Messiego na góra jeden sezon (chyba że za zasługi będzie miał miejsce w once de gala do 50-tki) odpuszczając gościa, który może się świetnie rozwinąć i być atutem naszego ataku na wiele lat. Ja rozumiem jak byśmy Leo upychali poza sensownymi planami transferowymi to jeszcze spoko ale jeśli robimy to kosztem tworzenia perspektywicznego projektu sportowego na lata to jak dla mnie to działanie na szkodę klubu
14
tak tylko nieśmiało chciałem zauważyć, że żadnego z naszych prezydentów za korupcję nie skazano (Barto nawet za niekompetencje póki co nie poniósł konsekwencji), a o działaczach UEFA czy FIFA chyba tego powiedzieć nie można. Taki Infantino pozwala nawet by wbrew przepisom FIFA Messiego przyozdabiali w jakieś sukienki przy odbieraniu Pucharu za MŚ, a przyznanie Katarowi organizacji MŚ jest co najmniej dyskusyjne prawnie. Ceferin - Blatterowi czy Platiniemu też się wydawało, że są tytanowi także mądrości życiowe schowaj w kieszeń. Rummenige lekceważący? Może niech mu ktoś przypomni, że jego kumpel nawet odsiadkę zaliczył za oszustwa podatkowe. Szef kibiców? No rzeczywiście autorytet... No i wisienka na torcie to oczywiście prezydent PSG - z kraju gdzie z przestrzeganiem podstawowych praw człowieka mają spore problemy będzie prawił komunały o sprawiedliwości itd. Doborowe towarzystwo....
0
Możemy się śmiać ale dobór słów w hiszpańskich gazetach jest obiektywnie niesamowicie obrazowy. Był Kapitan Grzmot, dziś "armata wycelowana w Barcelonę". U naszych dziennikarzy ani obiektywizmu (tego nie mają również hiszpańscy pismacy) ani bogactwa językowego.
0
Dzięki za info - ważne w kontekście patrzenia na decyzje trenerskie. Inna sprawa, że Xavi ma chyba jednak spore ciśnienie z wynikiem i przepis przepisem, a młodych i tak trzyma w obwodzie. Jeśli chodzi o nasz obecny pierwszy garnitur to jeśli dobrze rozumiem, to do Gaviego i Balde należy doliczyć Araujo bo on chyba też formalnie nie jest jeszcze w pierwszym składzie albo jeszcze jesienią nie był. Prośba o info w tym zakresie bo pewności co do naszego wojownika z Urugwaju nie mam
0
@sebsbastiams.fcb.fan92 wiesz, jak czytam że Messiemu chcą dać kontrakt 10 mln netto nie wiem dlaczego mamy nie mieć na fajnego skrzydłowego. Poza tym rolę skrzydłowego mógłby przejąć właśnie Thuram
1
@cules100pro Zakładam, że jeśli nawet podpisze niski kontrakt to zachowa prawa do wizerunku i te "100 czy 200 mln" o których piszesz to opowieści z gatunku mchu i paproci. Pewnie w klubie o możliwościach finansowych wiedzą więcej - po prostu nie chciałbym, żebyśmy odpuścili rzeczywiście potrzebne wzmocnienia w tym okienku dlatego, że robimy w budżecie miejsce dla Messiego
0
@sebsbastiams.fcb.fan92 O Iliasie czytałem, że raczej odejdzie ale gdyby dać mu realną perspektywę gry (w przypadku sprzedaży Dembele), to dlaczego miałby nie zmienić zdania. O Collado słuchałem na naszych podcastach, że nie ma do czego wzdychać i chyba skrzydło to nie do końca jego pozycja
3
Nie możemy rejestrować Gaviego czy Araujo, którzy mogą stanowić o naszej sile przez najbliższe 7-8 lat ale zarżniemy budżet żeby zagrać na emocjach i ściągnąć Messiego, który pogra sezon, wepchnie kilka bramek w lidze a w LM znów bezradnie rozłoży ręce ale trener będzie się bał go zmienić. Brzmi logicznie....
Mam nadzieję, że chociaż uda nam się zabezpieczyć transfer Roque, choćby odłożony w czasie o rok. Wtedy swoją drogą fajnie marketingowo do rozegrania lato 2024 - Real ściąga Endricka a my Roque. Oby się udało, a chłopaki niech się napędzają wtedy w rozwoju wzajemną rywalizacją jak czynili to przez lata Messi i CR7. W połączeniu z Gavim i Pedrim w środku pola znów możemy się mocno wybić jako klub
0
@sebsbastiams.fcb.fan92 Właśnie dlatego, że najpierw czystka z transferami "out", to pisałem, że warto spieniężyć opcje rzeczywiście dochodowe czyli Langlet, Dest, Umtiti, Busquets, Colado, Dembele i myślałem o MAtS. MAtS i Dembele to nie tylko znaczna ulga w budżecie płacowym ale i realny przychód z transferu. Busquets robi miejsce w budżecie. Reszta specjalnie dochodu nie przyniesie, w budżecie coś tam zwolnią, sportowo są bezużyteczni. Wtedy zyskujemy pewną swobodę. Przy takich ruchach mamy szanse przekonać Iliasa do pozostania, zarejestrować Gavi, Araujo i Balde i może realnie pomyśleć na początek o Guendogan i Thuram.
0
@sebsbastiams.fcb.fan92 nie ze wszystkimi typami na sprzedaż się zgadzam ale fajna analiza. Z rezerw jak dla mnie to do przesunięcia Riad, może Akhomach i ewentualnie Casado. Barbera chyba odchodzi więc nie biorę go pod uwagę. Collado jak dla mnie do sprzedania. Alarcon póki co zaczyna dostawać szanse ale przyszły sezon też co najwyżej do rotacji w pierwszych rundach PK.
Z bramkarzami - gdyby sprzedać MAtS'a ja bym zaufał Inakiemu. Na wypożyczeniu pokazał, że można na niego liczyć. A jeśli się nie sprawdzi to szukajmy.
Pablo Torre koniecznie do wypożyczenia bo tu nie pogra. A co ciekawe, moim zdaniem przy zmianie systemu na 4 pomocników konieczne jest uzupełnienie tej formacji. Guendogan byłby świetnym transferem. Gdyby przesunąć Garcię do środka na pozycję Busquetsa to może i nad Ndicką dałoby się zastanowić.
No i atak - jeśli wzmacniać, to ja bym skupił się na Thuramie. Klub nie jest mu obcy, zawodnik fajny technicznie, silny, szybki - myślę, że kapitalne uzupełnienie pierwszego składu. Zdecydowanie wolałbym oglądać w przyszłym sezonie jego niż Dembele
7
Niepotrzebny nam do niczego zawodnik, kontrakt podpisany za Bartka, transfer zamortyzowany czyli w zasadzie większość tej kwoty doliczymy jako czysty zysk, pozbywamy się z listy płac zbędnego zawodnika, a i sam zawodnik zdaje się być pozytywnie nastawiony do takiej zmiany - brzmi zbyt dobrze, żeby miało okazać się prawdą ale trzymam kciuki i mam nadzieję, że odnalazł tam miejsce dla siebie. Miał u nas swoje momenty ale chyba nikt nie brał pod uwagę jego obecności w kadrze na przyszły sezon. A już na pewno nie Xavi...
0
No to się wśród naszych "patriotów" zacznie, że d..a nie trener, bez ambicji, niech krowy idzie wypasać, co on w piłce osiągnął pastuch jeden itd. :) nie dość że w 1992 r. walnął bramę w finale IO armadzie Wójta, to jeszcze teraz odmówił niegodziwiec jeden :))
a tak na poważnie - w sumie ciekawie by było choć myślę, że w jakimś klubie jeszcze sporo fajnego mógłby zrobić. Lubiłem oglądać jego Barcę, na Celtę też się dobrze patrzyło, Hiszpania poza ostatnimi MŚ też fajnie wyglądała
5
Ale to jest towarzystwo. A najlepsze to, że jeden o drugim wie więcej niż o własnych dzieciach i póki jest zmowa milczenia to spoko, ale jak jeden wpada to wszystkich ciągnie na dno. Rzeczywiście - bierzemy popcorn i patrzymy jak się obrzucają:)
1
Fajna i ciekawa analiza. Moim zdaniem dziś przy transferach musimy uwzględniać wszystkie aspekty w równym stopniu. Biorąc to pod uwagę Torresa bym nie sprzedał - sportowo póki co rzeczywiście liczb nie daje ale finansowo musielibyśmy go pchnąć za jakieś 70 mln żeby ten ruch miał jakikolwiek sens a na to raczej szans nie ma. Do rotacji zatem się nada, a kolejny rok amortyzacji powoduje, że po kolejnym sezonie ten ruch może już być opłacalny pod każdym względem. Ansu do zostawienia ze wszystkich powodów jak opisano w artykule - nic dodać, nic ująć.
Absolutnie do sprzedania Langlet, Dest i Umtiti - sportowo nic nam nie dadzą, finansowo już bardziej na tym nie stracimy.
Kessie moim zdaniem wnosi to czego się po nim spodziewałem - trochę siły, trochę bramek, sensowne zmiany. Ja bym zostawił.
FdJ ze zmienioną pozycją odpalił i tak jak przed sezonem nie miałem nić do jego transferu, tak teraz stawiam go w jednym rzędzie z Araujo, Christensenem Gavim i Pedrim - nie do ruszenia.
W pierwszej kolejności opchnąłbym Dembele - ja wiem, że sportowo w miarę się broni ale przed nami rok cyrku z przedłużaniem kontraktu, możliwe, że odejdzie za darmo a w sumie gra przebłyskami, jeden mecz super, a trzy kolejne co najwyżej przeciętne. Nowy kontrakt, nawet jeśli podpisze to koszt ogromny. Nie widzę argumentów przeciw takiemu transferowi.
Z dwójki Alba - Busquets ja bym zostawił Albę. Dogadać z nim obniżenie kontraktu i naprawdę jako zmiennik może dać nam sporo. Sergio natomiast do poważnego grania już nie ma po prostu siły i szybkości. Dziś poważny przeciwnik go tłamsi na boisku.
Garcia może być próbowany jako zastępca Sergio - jeśli nie da rady do transfer co najmniej do rozważenia.
Jak pisałem w innym wątku - ja bym rozważył sprzedaż MAtS'a. Finansowo ruch kapitalny, a sportowo jesteśmy w stanie ten ruch zrównoważyć.
0
Zakładając, że w pełni prawdziwe te doniesienia to trochę się przestaję dziwić nieporadności Hiszpanów w ostatnich latach jak tak sobie "wrzucają niższy bieg" na treningach. I później taki Morata kopie się po czole, a cała drużyna bez pomysłu kopie wszerz boiska, ewentualnie do tyłu. I finalnie zbawcy upatrują w ponad 30 - letnim Joselu, który robi za gwiazdę w drużynie rozpaczliwie broniącej się przed spadkiem (nikomu nie życząc źle mam nadzieję, że akurat ten zespół nie obroni się skutecznie)