0

@pax de la Fuente to się nawet w OM nie sprawdził, Miranda też raczej nie błyszczy. Abde to się Xavi pozbył. Ilias miał chyba z 17 lat jak mu Holender zaczął dawać szanse, a później go zwolniono. Nie przepadałem za Ronaldem, zrobił sporo złego ale w zakresie młodych jakieś zasługi ma. Póki co u Xaviego widziałem parcie na wynik i przez to brak rotacji. Młodym szans specjalnie nie dał, nie licząc Balde co do którego tak jak pisałem - sam wyraził zdziwienie, że zaczął fajnie grać.

0

@MOLESTA Transfer był głupi co wyszło po czasie. W momencie jego dokonywania uważam, że taki głupi nie był. Guardiola wprost mówił, że potrzebuje innych rozwiązań w ataku i takie miał zapewnić Ibra. Początkowo działało, później nastąpiła walka o pozycję między nim a Messim i się posypało. Ale transfer Eto realnie obniżył wartość - z tego co pamiętam wyceniony został na ponad 30 mln. Wyobraź sobie zatem, że nie był włączony to nie tylko mielibyśmy w składzie Eto, Ibre i Messiego czyli gotowy przepis na wysadzenie szatni w powietrze ale i zapłacili w całej zabawie ponad 70 mln zamiast wspomnianych 40. I tak swoją drogą - Eto zagrał ten jeden sezon po transferze, a później to już był zjazd, łącznie z zaliczeniem grania w Czeczeni czy czymś takim

17

Bokiem to nam wyszło kurczowe trzymanie się nazwisk przez lata i to nawet w okresie kiedy już nie dawały tyle co wcześniej. Jeden z kolegów wspomniał, że Real swobodnie działa na rynku ale zobaczcie, że tam jest pomysł na politykę transferową. U nas od co najmniej 5 lat mówiło się, że powinniśmy szykować następce Busiego ale ciągle nie chcieliśmy nikomu zapewnić realnej szansy i teraz nie ma Busiego a my nawet nie mamy pomysłów kogo w jego miejsce ściągnąć, jaki ma być profil zawodnika itd. Griezmanna ściągnęliśmy ale nikt nie wie po co - nawet trenerzy nie mieli pomysłu gdzie go w składzie upchnąć. Były oferty za Rakitica ale na siłę go zostawiliśmy bo my nie sprzedajemy. Po kolejnym roku dość przeciętnej gry (wiek zrobił swoje) oddaliśmy go darmo do Sevilli. Ostatnim zawodnikiem sprzedanym w okresie gdy miał sensowną wartość był chyba Eto - Guardiola wiedział, że należy wymieniać regularnie w kadrze znaczące postacie żeby pobudzać resztę, dawać impuls i wprowadzać jednocześnie kogoś, kto będzie mniej nasyconym zawodnikiem.
Dziś jest jak jest - trzeba sprzedawać, do wzięcia Parejo za darmo to bym nie wybrzydzał tylko brał, na LaLiga jest więcej niż przyzwoity, a i w fazie grupowej LM też się przyda. Dobrać młodego Diaza, zostawić Nico i mają się przy kim rozwijać. Nie możemy grać samymi młodymi - potrzeba nam trochę doświadczenia. Dogadać z Gironą wymianę Martineza na Desta, Collado i może kogoś jeszcze wezmą. Z kontraktów zejdziemy, dopłata wtedy będzie niewielka i mamy perspektywicznego PO. Trudno, na LM i tak w tym roku nie liczę, a zluzowanie kadry pozwoli nam nie tyllko dalej rozwijać młodzież ale przede wszystkim złapać oddech finansowy. Przecież młodzi - zdolni pojawiają się regularnie, to nie jest tak, że jak dziś nie kupimy Gulera czy kogoś innego, to przez 10 lat nie będzie zawodnika perspektywicznego i utalentowanego do wzięcia

0

@pax Torre sobie przy Xavi'm nie pograł, Nico odesłany na wypożyczenie, pierwsze miesiące dla Balde też raczej udane nie były. Koeman wyjścia nie miał (dość podobna sytuacja do Xavi'ego) i młodych do składu wprowadził. To za jego kadencji Araujo stał się u nas podstawowym stoperem, to on wprowadził Nico, Pedriego i Gaviego. Dawał szanse Jutgli (trochę zarobiliśmy na transferze) i Iliasowi. To za jego kadencji debiutował Moriba. Niestety, ale pod kątem młodzieży - mimo ograniczeń finansowych i często ilościowych jeśli chodzi o zawodników - to Xavi nie daje sygnałów, że ufa młodym. W sumie sezon wygrany a Pena czy Tenas konsekwentnie na ławce. To kiedy oni mają się ograć? Nawet jesienią - w lidze zaczynał grywać Balde, a w meczu z Bayernem w podstawie wyszedł Alonso, który w zasadzie odbył jeden czy dwa treningi z drużyną

2

Nie potrafię zrozumieć niechęci do postawienia na młodzież. Kurcze, przecież nasz złoty okres zaczął się od tego, że Guardiola (też nowicjusz na tym poziomie w owym czasie) wpuścił do składu Busiego, Pique i Pedro. Koeman nam odkrył Pedriego i Gaviego. A Xavi co prawda wpuścił Balde ale sam stwierdził, że jego poziom to dla niego zaskoczenie a inni młodzi to u niego nie mieli czego szukać. Sam był swego czasu wpuszczony młody i obdarzony zaufaniem przez van Gaala.
Jasne, że powinniśmy mieć nieco doświadczenia w składzie i z Parejo się waham. Bo z jednej strony nie po to pozbyliśmy się Sergio, żeby istotną pozycję obbsadzić 34-latkiem. Z drugiej strony to właśnie jest niezbędne doświadczenie, na LaLiga ciągle dające radę, zwiększenie możliwości rotacji i dodanie takiemu Nico kogoś do podpatrywania. Co do Nico, to jeśli nie zostanie to ma nadzieję, że wypożyczenie do Betisu - świetna opcja dla niego, szansa na sporo minut i to w drużynie która chce - jako jedna z nielicznych w Hiszpanii - prowadzić grę.
Carrasco to trzymam kciuki, żeby temat upadł. Po co? Na co? i to za 19 mln?! Skupmy się na sprowadzeniu Diaza (8 mln to myślę, że spoko opcja), nawet z Parejo bo w sumie darmowy transfer z niewielkim kontraktem, jeśli się uda Gulera to też byłaby niezła sprawa i jakiegoś prawego obrońcę - czy to Martinez czy ten gość z Valladolid. Może któryś z tych klubów przyjąłby Desta w rozliczeniu.
I rzeczywiście - ten tydzień to wypchnięcie Collado, Langleta i Umtitiego

1

@Tatazolwinia Nie rezygnuję z nieswoich pieniędzy. Po prostu myślę, że jeśli był gotów do grania a trenerzy Barcy miejsca dla niego nie widzieli, to można było wcześniej ruszyć się choćby na wypożyczenie. Pokazałby że jest zdrowy, może grać na odpowiednim poziomie to szybko znalazłby klub i odrobił kontrakt z Barcelony. A tak wiele grania mu nie zostało, najlepsze lata zmarnował na trybunach w Barcelonie i każdy ma wątpliwości przy jego zatrudnianiu

4

Myślę, że nie ma co go gnębić tym szamanem. Tak się czasem dzieje, że leczenie źle nie przebiega ale sprawności się nie odzyskuje. W przypadku Umtitiego niesamowity pech z tym zdrowiem bo przed kontuzją zapowiadał się na zdecydowanie jednego z najlepszych obrońców w perspektywie kilku lat. Większy żal mam do niego za 3 ostatnie lata kiedy po wyleczeniu kontuzji był jasno informowany, że nie pogra sobie wcale w Barcelonie a mimo tego ambicje schował w kieszeń i odliczał kasę na koncie. Jego wybór ale efekt jest taki, że zamiast cieszyć się graniem to przez kilka lat wyłącznie dzielił czas na leczenie i grzanie trybun. Teraz jak czytam, że dalej jego pensja jest problemem to nie wierzę, że gość aż tak nie lubi piłki. Bo gdyby to była jego pasja to nie wierzę, że kontrakt byłby problemem.

0

Do regulowania tempa gry i rozgrywania już jest FdJ i Pedri. Jeśli dojdzie jeszcze Gundogan to naprawdę mamy większą swobodę w wyborze defensywnego pomocnika. Nie mamy szukać "następcy Busiego" tylko zawodnika który zapewni odpowiednią jakość i wykonywanie konkretnych zadań. Dla mnie Brozovic kimś takim jest, do rotacji Nico, Kessie też tu coś da. Rozumiem, że to "szycie" ze średniej jakości materiału (wyłączając Brozo - swoją drogą to nie licząc Rakitica omijamy Chorwatów a ci goście są naprawdę znakomici w wielu przypadkach, o Gvardiolu nie piszę bo to nie nasza półka, ale jest Brozo, jest Majer czy nawet Juranovic) ale cóż - jesteśmy gdzie jesteśmy i nie ma co się zarzynać. Najwyżej nie zrobimy mega wyniku ale poprawimy sytuację na tyle, że z większą swobodą uzupełnimy tę pozycje w przyszłym roku. Szok dla mnie, że listy z nazwiskami nie mamy od co najmniej dwóch lat i jej po prostu nie aktualizujemy.
Poza Gunduganem i Roque wolałbym uzupełnić skład zakupem Martineza z Girony (bo PO nie mamy żadnego) i rozważeniem podpisania Daichiego i Marcusa Thurama. Poza tym skupić się na pozbyciu nadmiaru zawodników: Umtiti, Langlet, Dest, Garcia, Ferran/ Abde.
My naprawdę nie mamy złego składu tylko brakuje nam jakościowych zawodników do rotacji. Wypadł Pedri i nie miał kto rozgrywać. Po to potrzebny nam Gundogan. Jako uzupełnienie Riad i Casado z BarcyB i naprawdę nie będzie źle. Ale skończmy już z tymi drugimi Xavim, Iniestą czy Busquetsem. Oni już byli i stali się legendami tego klubu. Ale dziś można grać nieco inaczej, zawodnicy też mogą wypełniać nieco inne role i wcale nie oznacza to, że gra będzie brzydka i nieefektywna.

0

Czyli Neymar gra jesienią - bo wiosną są urodziny siostry i jest obowiązkowa kontuzja. Ale dzięki temu możemy jesienią oszczędzać Dembusia i na wiosne - cały i zdrowy dogrywa swoje pół sezonu. Układ do rozważenia :))))
A tak na poważnie - myślę, że to już jednak melodia przeszłości. Oczywiście jesień we Francji miał fajną ale wiosna to chyba już z 4 sezon z rzędu do zapomnienia. Pensja pewnie niemała by była a pożytek ograniczony. To już było, dziękujemy, pamiętamy i zapraszamy w roli fana ale nic ponadto

3

Rodri i Złota Piłka?! W tej Hiszpanii to rzeczywiście odjechali albo komentarze w środku imprezy zbierali.... Jeśli idzie o transfery to jestem dla Realu pełen podziwu - oczywiście im też się wtopy zdarzają ale wyciągnięcie Joselu za sumarycznie 2 mln Euro to jest majstersztyk. Nie robię z niego magika footballu, LM im nie wygra ale nawet przy rotacjach w LaLiga sporo bramek (i punktów) im zapewni

3

Byłby to świetny transfer. Wtedy rzeczywiście jakiegoś twardziela na DP bo do rozgrywania i regulowania tempa byliby właśnie FdJ, Gundogan i Pedri.
Gdyby transferowo zainteresowali się nasi jeszcze Arnau Martinezem i np. Daichi Kamadą to myślę, że druga linia na sezon byłaby gotowa. Oczywiście wymaga wzmocnień ale bez nadmiernych wydatków pozwoliłaby nam zrobić kolejny krok do przodu - nie od razu na głównego faworyta LM ale rozwojowo. Zakładam, że przychodzi Roque i Inigo Martinez. Jako transfery out: Eric, Abde i Ferran. Nico może kolejne wypożyczenie, a jak nie to transfer (może z prawem odkupu?). Z rezerw Chadli i Cassado.
Problem z Dembele - sprzedaż gościa to konieczność załatania dziury co przy ograniczeniach finansowych łatwe nie będzie. Zostawienie to borykanie się z przedłużeniem umowy. Jeśli się nie uda, to po sezonie odchodzi za darmo. Ale to chyba jednak lepsza opcja niż problem z zastąpieniem go w tym okienku. Niby nie zarabiamy ale budżetowo za rok jesteśmy w innym miejscu po dwóch latach obrotowych z lepszymi wynikami które są brane pod uwagę przy obliczaniu FFP

0

@Edoss No właśnie ja bardziej widzę Raphinhę - sensowniejsze granie, więcej kombinacyjnej gry, liczby daje lepsze i nie wypada na pół sezonu

0

@Edoss Wiem że pozbycie się Dembusia to marzenie ściętej głowy ale kto broni marzyć...

1

Niech wezmą Dembusia w ten deal zamiast Raphinhi i nawet obniżą dopłatę - wtedy nawet z 10 mln by było satysfakcjonujące. Ale Raphinha dla mnie na ten moment nie powinien być ruszany

0

@Jackazz Z Fatim właśnie się zastanawiałem czy kolejny taki sezon jak właśnie zakończony to ryzyko obniżenia wartości. Mam wątpliwości bo sezon miał kiepski i nie wiem czy taki sznur chętnych po niego się ustawia gotowych wyłożyć większą kwotę. W sumie dość głośno od kilku tygodni że klub byłby otwarty na oferty, a w sumie tylko wymiana z Wilkami póki co była na tapecie. Wydaje mi się, że wiele już na nim stracić nie możemy, a ewentualnie lepszy sezon niż właśnie zakończony może ustawić nas za rok w lepszej sytuacji z ewentualną sprzedażą. Jeśli zaś sezon będzie naprawdę dobry to i nie będziemy chcieli go sprzedać

1

Fati niech zostanie - jak przełamie się psychicznie to sporo radości nam da. Jeśli nie, to po kolejnym sezonie będziemy w identycznej sytuacji i sprzedać go teraz czy za rok to budżetowo dla nas podobny przychód.
W Torresa chyba ostatecznie straciłem wiarę - nie strzela, nie kiwa, nie asystuje. Jeśli znajdzie się kupiec (co wcale łatwe nie będzie) to niech idzie. Wypożyczenie chyba nas nie ratuje bo tracimy zawodnika którego jednak trzeba zastąpić (chyba że zastępstwo to Abde), a do kasy nic nie wpływa.
Do sprzedania na dziś dla mnie Garcia - w obronie sobie nie pogra, w pomocy mam nadzieję że również.
Ci co piszą, że do sprzedania Alonso i Roberto to rozumiem, że to przejaw myślenia życzeniowego. Dla mnie też obydwu tu być nie powinno ale na dziś nikt ich z klubu nie ruszy. Jeden i drugi pewnie wypełnią kontrakty które świeżutko z nimi podpisujemy. Bezsens? Dla mnie kompletny ale zakładam, że nie po to klub z nimi kontrakty przedłuża, żeby ich latem pogonić. To lepiej by było nie przedłużać umów bo kasy za nich nikt nie zapłaci.

0

@FCBurnley Wiele z moich wypowiedzi to nie zrozumiałeś. Skończyli w środku bo w jednym sezonie w walkę o utrzymanie zaangażowani byli Święci, Leicester, WHU, Leeds, których od paru lat w tym gronie nie było. Fulham może i skończył w środku tabeli ale to raczej wyjatek niż reguła. O miejsce w europejskich pucharach raczej się nie bił. Nigdzie nie napisałem, że Langlet jest wart 20 mln - napisałem, że śmieszy mnie dysproporcja w ramach której za gościa który jednak ma doświadczenie w walce o wyższe cele niż środek tabeli, który choćby w tym sezonie zagrał ponad 30 spotkań w drużynie, która raczej myślała w którym z europejskich pucharów zagra w kolejnym sezonie jest dyskusja nad obniżeniem kwoty 12 mln, a jednocześnie za takiego Palhinha wołają 50 mln. Może nie jestem ekspertem od PL ale raczej w tym sezonie nie słyszałem, żeby ta ksywka padała choćby w kontekście główneggo kandydata do środka pola w reprezentacji czy kandydata na gwiazdę sezonu. Ale może mi coś umknęło... Jak mówiłem ekspertem od PL nie jestem

0

@slayer Gość 28 lat, który gra w Fulham i mówi się o kwocie rzędu 50 mln. A z drugiej strony jest Langlet, którego oczywiście nie cenię przesadnie, ale jest w tym samym wieku i jednak grał w Sevilli, Barcelonie i Totenhamie czyli jednak sprawdził się na znacznie wyższym poziomie trudności niż walka o utrzymanie z Fulhamem. W tym sensie użyłem określenia noname bo jednak o nic poważnego jednak w porównaniu nawet z Langletem nie powalczył i dodatkowo jest gościem z przebłyskiem w ostatnim sezonie. Gdyby rzeczywiście był wart 10x więcej niż taki Langlet to w wieku 28 lat nie broniłby się przed spadkiem z Fulhamem tylko był podstawowym zawodnikiem choćby TOP8 PL

0

No to obrona kompletna - LO: Balde/ Alonso, ŚO: Garcia, Araujo, Christensen, Kounde, Martinez, Riad i Umtiti, a na PO Roberto i Dest. Może i nieco straci na tym nasze mityczne DNA, ale teraz gra systemem 5-3-2 to pestka i to z regularnymi rotacjami. I nawet nie trzeba już nam transferów w przednich formacjach bo i miejsc do obsadzenia niewiele więc z tego co mamy też się da coś ulepić. I wtedy to już mur-beton idziemy na rekord z ilością wyników 1:0
A tak na poważnie to nie kumam jak za gościa co właśnie całkiem przyzwoicie zagrał 35 meczów w PL i to w drużynie z górnej połówki nie można dostać jakiejś sensownej kwoty. 6 mln to niech sobie Totki schowają tam gdzie światło nie zagląda. Dziś na naszej stronie było o jakimś noname z Fulhamu co ma niby być alternatywą dla Busquetsa tylko że wołają za niego 50 mln, a my Langleta nie możemy opchnąć za 12 mln?! I tak w tych wszystkich wyliczankach obciąża nasze konto, i tak jest na liście zarejestrowanych - postawić sprawę jasno. Chcesz grać w przyszłym sezonie to sobie znajdź klub co wyłoży za ciebie z 15 mln EURO. Inaczej oczywiście ci płacimy ale masz rok urlopu. Tak samo z Umtitim. Zestaw na ŚO: Araujo, Chritensen, Martinez, Kounde i Riad nam starczy. Garcia co najmniej wypożyczenie - jeśli przy regularnej grze dalej będzie tak elektryczny to po sezonie sprzedać. Nas nic nie kosztował więc jak za niego da ktoś choćby z 5 mln to i tak w całości idzie na plus. A francuskie gwiazdy niech już do klubu nie zaglądają

0

@sendesara Nie do końca się zgodzę. Raz, że Xavi to w sumie trochę się miota z pomysłami na granie. Dwa, że rozgrywać dał FdJ i Pedriemu, a Busiego w sumie w znacznej mierze od tego zwolnił. Jak jeszcze doszedł by mu taki Gundogan to już nie ma potrzeby, żeby DP był od regulowania tempa gry - tę rolę w znacznej mierze przejął FdJ

1

My nie szukajmy drugiego Busiego tylko pomocnika którego potrzebujemy na określony pomysł na grę. Dla mnie na dziś bardziej potrzebujemy gościa, który będzie czyścił środek pola bo od rozgrywania i regulowania tempa gry to mamy FdJ i Pedriego. Może i Marokańczyk by się tu sprawdził, z Bayernu to by się bardziej przydał Goretzka niż Kimmich choć na przyjście tego drugiego bym się nie pogniewał. Zakładając, że trafi do nas Gundogan to w zestawieniu z FdJ i Pedrim ciągle nie mamy kogoś kto odciąży tych gości z pracy defensywnej. Modric z Krosem mogli robić swoje bo mieli Casemiro, Xavi z Iniestą mieli najpierw Toure a później Busiego. Ambrabat z formą z mundialu by się nadał ale czy na codzień w Fiorentinie też tak błyszczał? Alternatywą mógłby być jakiś typ z ligi francuskiej - tam jest sporo zawodników, którzy na tej pozycji niesamowicie potrafią zabezpieczyć środek pola i dać przestrzeń zawodnikom odpowiedzialnym za kreację gry

0

Jeśli za BigSama po tych wszystkich przejściach dostaniemy 4 mln to uznam to za mistrzowski transfer. Do tego chyba rzeczywiście Eric i Kessie na sprzedaż, a Nico dalsze wypożyczenie. I wtedy Roque, a może i na tego Gulera by starczyło. Fajnie że jednak plotki o PO się zaczynają pojawiać - jest on nam niezbędny.

0

@Granto Ci "darmowi 30 latkowie" to w perspektywie czasu opcja znacznie droższa. Bo na takiego Diaza wydasz dziś 8 mln, do tego kontrakt pewnie w granicach 4-5 mln brutto/ rok. Perspektywa 10 lat gry na odpowiednim poziomie, a nawet jeśli ma odejść to ładny grosz wpada do kasy. Przy kontrakcie 4 letnim dość szybko się transfer amortyzuje i łatwo wypracować zysk (nie jak przy Torresie co go za 55 mln ściągnęliśmy). A taki Inigo przychodzi jako gość do rotacji, kontrakt pewnie wyższy, na ligę styknie ale prochu już nie wymyśli. Gundogan, którego przyjścia bym chciał bo sportowo go dziś potrzebujemy, to będzie nas w skali kontraktu kosztował pewnie grube pieniądze (z 15 mln brutto/ sezon + premia za podpis), a za 3 lata odejdzie za darmo. Dziś kilku takich 30 latków potrzebujemy ale na odpowiednim poziomie a nie Roberto czy Alonso. Ale priorytet to powinny być właśnie takie Diazy.

2

Nico to mógłby wrócić - póki co mamy 5 pomocników, z czego jeden idzie ponoć na wypożyczenie a drugiego chcą spieniężyć. Jest rzecz jasna nasz Universal Soldier Roberto ale podchodźmy do sprawy poważnie. Nawet do rotacji uważam, że mógłby się przydać.
Umtitiego to niech ktoś bierze byle tu nie wracał. I tak mamy spory tłok na ŚO, a fajnie jakby do rotacji wszedł Riad.
Collado jak się nawet w meczu o pietruszkę w Elche nie łapie to już bida.
Abde jest dla mnie zagadką - niby miał niezłe momenty w Osasunie ale liczb nie wykręca, ale co gorsza z tego wiatru co robi niewiele wynika. Może ktoś dokładniej obserwował ale jak dla mnie to gość na którym trochę możemy zarobić a zbawić nas i tak nie da rady bo za mały rozmiar kapelusza.
Rozumiem, że o takich tuzach jak Dest to już nawet nie piszemy bo gość w zasadzie nie gra od kilku miesięcy?
I czekam na to jak o Langlecie będziemy mogli czytać już tylko we wspominkach o byłych zawodnikach - Totki, dawajcie, wierzymy w Was i Wasz pomysł na kadrę

0

@Serducho Ja nie napisałem że jest lepszy - to oczywiste że nie jest. Ale jest nam bardziej potrzebny aktualnie i będzie zapewne bardziej przydatny jeśli przyjdzie. Chyba, że masz wieści o jakimś megakozaku co go z rezerw czy juvenilu wyciągamy, a on od razu gra jak Busquets za najlepszych lat i tak samo ustanawia standard gry na tej pozycji. Bo środek pola z FdJ, Pedrim, Gundoganem i Gavim + goście do rotacji to będzie działał elegancko. Ale środek pola w którym FdJ znów obciążony zostaje wszystkimi zadaniami defensywnymi, Pedri i Gavi dalej są młodzi, a zatem różnie z ich regularnością i zdrowiem i do tego dajemy im Leo przed nimi po to aby za niego robili całą robotę ofensywną to dalej mamy problem w poważnych meczach

7

Jeśli już poświęcamy transfery których potrzebujemy jak Guendogan to ja dziękuję, ale jestem jeszcze większym przeciwnikiem powrotu Leo

0

@pioz123 Liga jest kiepska, a PSG nie ma w niej z kim rywalizować. Raz na 6-8 lat są już tak znudzeni, że próbują wygrywać bez jakiegokolwiek zaangażowania i wtedy przebije się jakieś Monaco czy inne Lille. Ale generalnie wygrywają tą ligę na stojąco. Nie twierdzę, że Leo to dziad ale nie oczekuję, że zagra na poziomie jak 5-6 lat temu. Na MŚ błysnął bo i motywację miał inną. Poza tym co innego zmusić ciało do wysiłku na MŚ, a co innego na 60 meczy w sezonie. Jasne, nawet jak przyjdzie to może nawet będzie decydujący w Gran Derbi ale w decydujących bojach w LM raczej nie będzie tym co przechyla szalę wygranej, szczególnie jak nie będziemy mieli 10 hartów na boisku którzy są w stanie przykryć jego brak zaangażowania w obronie

1

@pioz123 serio PSG z ligi francuskiej odnosisz do czegokolwiek poza naszą ekstraklapą? przecież takie liczby to on tam robił z zamkniętymi oczyma a w swoim primetime przy tym układzie sił jaki tam obowiązuje to by na koniec sezonu miał grubo ponad 60 bramek (w lidze hiszpańskiej w trakcie jej dominacji w Europie potrafił kończyć sezon z 50 bramkami)

0

@Murazor Co do oceny Griezz będziemy się różnili - jak dla mnie za dużo tych warunków które powinny być spełnione żeby grał dobrze ("za późno przyszedł", "za duże pieniądze", "trener go źle ustawiał" itd.).
Clue mojej wypowiedzi jest takie jak w końcówce Twojej - Abidala wspominam z sentymentem, a reszta do zapomnienia. Czasem tak bywa, że jakaś nacja słabo się wpisuje w określone środowiska. U nas Francuzi wiele nie wnieśli, w Realu zapisali ładną kartę (Ziozou, Benzema czy wcześniej Kopa). U nas natomiast niewielu Brytyjczyków ale i Lineker i Archibald co swoje zrobili. A w Realu raczej ciepło ani Woodgate'a ani Owen'a wspominać nie będą. Podobnie z Holendrami - u nas sztos, a u nich Drenthe...

0

Espanyol to jest jednak nie klub a stan umysłu. Cały sezon grali piach, a teraz będą skarżyli wszystkich świętych. Jak ja się cieszę że lecą z ligi. Nigdy ich nie lubiłem i jednym z bardziej satysfakcjonujących momentów w tym sezonie było potwierdzenie mistrzostwa na ich terenie. Naprawdę nikomu w życiu źle nie życzę, niech sobie istnieją i niech im się wiedzie ale w Hiszpanii jest sporo fajniejszych klubów które w ich miejsce wolałbym oglądać w rywalizacji z Barcą. Ot, choćby taka FC Andora...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?