0

Karny niepodyktowany to jedno. Ale mieć 3 setki i nie dobić ani razu to drugie. Tak to się później kończy nieskutecznosc w duecie z sędziowaniem.

1

Czy myślicie ze to przypadek że najbardziej brutalnie grająca drużyna w kolejnym meczu gdy gramy na nich nie dostaje żadnych kartek? :) tak jakby sędzia celowo pozwalal na co raz to bardziej zaostrzajaca się i przerywana grę. Zawsze tak samo jest w meczach z nimi, ciekawe :)

0

Taka to jest gra, jedna akcja z dupy po 2 przebitkach i wpada, zdarza się. My za to dwie setki i nie wbijemy ani jednej z nich, no to z czym do ludzi. Tu powinno być 3.1 do przerwy.

0

@clyde za co te stypendium?

0

@CLS63AMG nie wiem na ile komentujący wyżej oglądają LFC w tym sezonie, a na ile powielają populizmy obecnie znane. Zmierzając do sedna. Te powtarzane populizmy jakby TAA miał słabo bronić myślę że można już między bajki włożyć. Rozmawiałem 2 dni temu z kumplem który jest zagorzałym kibicem LFC. Po zmianie trenera czyli od tego sezonu LFC zmienił sposób gry i wahadłowi nie są już ustawiani tak wysoko przez co TAA nie daje już tyle w ofensywie i nie notuje takich liczb. Ustawiany jest jako klasyczny PO i notuje bardzo solidne występy wywiazujac się dobrze lub bardzo dobrze głównie z zadań defensywnych.

0

@LinekMichal nawet gdyby chciał to 30-40? Tylko kto Ci za niego tyle da :D myślę, że w obecnej sytuacji z pocałowaniem rączki puscilibysmy go za 10mln, a może nawet i za symbolicznego ogórka kiszonego :D

5

Hmm naszła mnie taka myśl, a co gdyby tak w kolejnej fazie PK trafić Real i znowu w tym sezonie zlać ich taką soczystą manitą? Bezradny real wychodzący na nas z obsraną zbroją i piękny nastolatek Yamalek wożący się z nimi jak taczkami gnoju taki obraz płynący w świat kolejny raz w tak krótkim odstępie czasu to by było coś pięknego :D

4

Co do De Jonga, niestety ale szanse na jego odejście tego lata nie są jakieś wielkie. Z punktu widzenia finansowego i życia w mieście takim jak Barcelona to lepszego miejsca nie znajdzie. Jedynie zastanawia mnie czy mimo wszystko nie poświęci tego żeby po prostu grać w piłkę. U nas sygnał powinien być jasny. W każdym możliwym meczu ławka i brak gry. Czy przy takich brakach w regularnej grze przez 1,5 roku będzie w stanie wyrwać gdzieś indziej kontrakt i wrócić na w miarę dobry poziom? Zastanawia mnie co wybierze holender, być może do tej pory się łudził że jednak będzie grać u Flicka i może zmieni zdanie z końcem sezonu i odejdzie gdzieś. Oby, bo to by nam dużo pomogło.

0

@pt9 miałem do czynienia z jedną taką agentka która wynajmowała mi kiedys mieszkanie i dodała na fb więc śledziłem jej relacje. Celem nadrzednym tych agentów to kręcenie rolek, tik toków i kreowanie się na niewiadomo kogo a jak trzeba było coś załatwić to baba kompletnie nic nie ogarniała i nie pomagała. O niczym nie miała zielonego pojęcia, całymi dniami leżała na kanapie ze swoim pudelkiem i w 4 literach miała wszytko :) ale tak jak mówisz piękne ubranie, samochód i prowadzenie socjali to było na pierwszym miejscu :)

0

@Krzysiek723 dokładnie, tymczasem gra od 4 lat za taką samą kasę jak również od 4 lat trzepie mierny Eric Garcia który co okienko jest wypychany z klubu i pląta się po różnych wypożyczeniach. Na miejscu Araujo czułbym się traktowany przez klub który kocham jak ostatni śmieć.

2

@pt9 taa podpisuj Pan szybko bo zaraz po Tobie wpada 3 następnych oglądać, albo no generalnie te mieszkanie jest już zarezerwowane, ale jeśli Pan się zdecyduje do jutra to ja coś wykombinuje i podpiszemy umowę xd tymczasem Ty dziękujesz, a gość wydzwania po 3 miesiącach czy czasem zdania nie zmieniłeś, bo dziwnym trafem nic nie sprzedał.

I tak na serio insiderskie info od agenta. Bardzo często praktykuje się rozwiązanie pokazując na stronie dewelopera że 90% mieszkań ma status zarezerwowane, żebys myślał że faktycznie tak jest i szybko kupił te które jeszcze jest wolne, bo jesteś tym szczęśliwcem i na Ciebie czeka ostatnie wolne ;) tymczasem realnie zarezerwowanych jest może 10 góra 20%. Co zresztą jakbyś przyuwazyl to widać jak wejdziesz po roku dwóch na inwestycje, a te mieszkania dalej są dostępne lub zarezerwowane :)

Cała branża jest dramatem. Ale hajs się zgadza i od lat to na rękę rządowi przez co nie ma mocniejszych regulacji. Co z ustawą która miała wejść w życie o jawnym udostępnianiu cen za mieszkań na stronach? Dlaczego dalej przywala się na machlojstwo i naciąganie ludzi? Mamy super ustawy że ceny mają być wszędzie jawne, cena na metce sprzed ostatnich 30 dni nawet ma być jawna żeby sklepy nie oszukiwały. Tymczasem deweloperzy ponad prawem :)

0

@blakkudium tak tak, szkoda tylko że zapomniał jak się biega w meczu z Interem na Camp Nou i zaprzepaścił decydującą bramkę w końcówce. Cały zespół zasuwał, a on truchtem wracał mimo że ledwo co wszedł na boisko, a obrońca Interu do końca przez całe boisko rura wyprzedził go i strzelił. No niech mnie kule jak on biega

0

@pollack nie no stary sorry ale piękna odklejka. Ile on razy ma jeszcze udowadniać coś dobrą grą? 2 lata temu miał dostać podwyżkę, bo zagral sezon życia i były przed nim wielkie perspektywy, ale dla dobra klubu i na prośbę Laporty zgodził się to odroczyć i został oszukany. Mijają dwa lata, a Ty chcesz żeby on znowu udowadniał to co już udowodnił i został raz wydymany bez mydła? Ma to zrobić po raz kolejny i znowu dać się wydymac? Serio tak uważasz czy nie myślałem nad tym co pisałeś?

Edit. Aaa dobra widzę że dołączyłeś w 2024, więc pewnie nawet nie wiesz jak wyglądała sytuacja te 2 lata temu w jego przypadku, bo nawet tego nie śledziłeś. Typowo nie wiem, ale się wypowiem

3

@norbi77 @Who_you_mam otoz to panowie, zgadzam się i miło czas i posłuchać głos rozsądku w gąszczu tego bezpodstawnego płaczu ;) dodam jeszcze od siebie, że Araujo aktualnie ma jedną z niższych pensji w zespole i jest na tym samym poziomie co Erica Garcia i to od kilku lat to o czym my tu mówimy. I szczerze? Sledzac od lat jego postawę w mediach i na boisku i to jak zawsze ciepło wypowiadał się o Barcelonie to wątpię żeby twardo żądał niewiadomo jak wysokiego kontraktu. Poszedł na rękę klubowi, odroczyl swoją podwyżkę, a jest robiony na szaro na to mi wygląda. Wydaje mi się że chce po prostu uczciwego traktowania jak każdy człowiek.

0

@Bobo25 tylko problem w tym że taki Yamal dużo starszy od tego brzdąca ze zdjęcia więc nie można oczekiwać po nim przemyślanych i dojrzałych zachowań w każdej sytuacji :D

0

@Rafix98 powodzenia :P na klasyk który był rozgrywany na Camp Nou przy dostępności 100k miejsc było ciężko o bilety. W tym są oczywisice karnetowicze. Teraz dostępność miejsc będzie na poziomie ilu około 50k? Nie chce nastawiać pesymistycznie, ale daj znać jak Ci się uda dostać bilety :)

1

@Who_you_mam tak jakby Anka to było niewiadomo co xd sorry, ale podobna półka wizualnie do Igi. Zobacz sobie jak Anka wyglądała w jej wieku ;) zresztą Iga to sportowiec więc musi mieć większe udo czy łapę :P

0

@Nightraider oczywiście zgadzam się. Dlatego pytanie o jakiej podwyżce jest mowa, bo to jest kluczowe, natomiast pewnym jest ze aktualny kontrakt na poziomie Erica Garcia jest zbyt niski i szczerze rzadko się zdarza żeby taki obrońca miał tak niski kontrakt. Jak już powolujesz się na Pereza i jego świetne poganianie zawodników to tylko podpowiem, że w realu mało kto ma tak śmieszny kontrakt jak Araujo. Tam nawet Vasquez ma znacznie wyższy jak i wszyscy pozostali. Tylko głębocy rezerwowi czy młodziaki pokroju gullera czy endricka dostają mniej od Araujo (też nie jakoś super dużo mniej :))

0

@Ryoumen dobrze napisane. Yamal ma kontrakt do 26 więc musi dostać nowy już niedługo. Wyobrażasz sobie sytuację że przedłuża na aktualnych warunkach, bo klub jest w trudnej sytuacji i go o to prosi, a następnie po roku czy dwóch mówi Lapcio sorry ale kłamałem xD i nieważne czy w tym czasie Yamal by się połamał, bo równie dobrze mógł się te 2 lata wcześniej wypiąć i pójść np do PSG, ale nie zrobił tego bo chciał grać dla Barcy i zaufał Laporcie. Jestem w stanie się założyć że po takiej szopce Yamal również powiedziałby papa i odszedł gdziekolwiek.

1

@Nightraider jasne zgadzam się i również nie dałbym mu więcej niż 10 baniek. Czyli w takim razie rozchodzi się o kwestie której nie znamy czyli negocjowana wysokość kontraktu. Dlatego moim zdaniem nie można w tym momencie jednoznacznie stwierdzić że Araujo to najgorszy sprzedawczyk i leci wyłącznie na hajs. Moim zdaniem walczy jedynie o równe traktowanie i uczciwe podejście do swojej osoby i postawy

0

@Ryoumen jak kolejna podwyżkę jak on już ma mega wysoki kontrakt? Przecież to jedynie araby byłyby w stanie wyłożyć za niego więcej. I oczywisice mógłby wtedy przyjąć taka propozycje, ale szanujmy się to oznacza koniec profesjonalnej kariery i emeryturę. Nie możesz porównywać dwóch różnych sytuacji gdy kontrakt jednego to jeden z najlepszych kontraktów w top5 lig Europy, a kontrakt drugiego to znacznie poniżej średniej klubowej na poziomie piłkarza pokroju Eric Garcia

0

@Derean z jednej strony tak, a z drugiej strony czy z kolei Juventus dałby Araujo wyższy kontrakt niż 9,1mln sprawiając tym samym że z miejsca stałby się drugim najlepiej opłacanym zawodnikiem w klubie i to na pozycji ŚO? Też mi się to nie widzi, bo zaburzyloby to drabinkę placowala w Juve, więc na dwoje babka wróżyła.

0

@Ryoumen a kiedy Rapha to zrobił?

Podpowiem, w momencie gdy miał już kontrakt na poziomie 13mln czyli prawie 2x większy niż Araujo. Myślisz, że Araujo mając obiecana podwyżkę i gdyby zarabiał też 13mln to również nie zarzekałby się że nigdzie nie odchodzi? :D dodam więcej, Fati i De Jong również zarzekaja się że nigdzie nie odchodzą, zgadniesz dlaczego? :)

1

@Nightraider dokładnie zgadzam się. Napisałem że chociaż zbliżona do Kounde powinna być, a nie 2 razy nizsza czyli na poziomie Erica Garci. W Juve również nie dostanie takiej pensji jaka ma u nas Kounde, a raczej max 30% więcej niż ma u nas teraz. Skoro miał obiecana podwyżkę to na prawdę nie można mu dać te 20-30% więcej chdozby za jego postawe, za to że jest kapitanem i za to że przede wszystkim mu się to wcześniej obiecało, a on sam pomógł klubowi wczesniej i zgodził się odroczyć podwyżkę? Domyślam się że chciałby po prostu uczciwego traktowania ze strony zarządu naszego, a na ten moment nie widzi mi się żeby tak właśnie to wyglądało.

0

@Derean no właśnie o tym mówię taki Ansu Fati ma od Araujo 2x większy kontrakt to jest śmieszne. Nie wiemy ile Araujo wymaga, a moim zdaniem wymaga po prostu profesjonalnego podejścia i żeby traktować go poważnie, a tego klub aktualnie nie robi. Myślisz że w Juve dostanie 2x tyle co ma obecnie u nas? Oczywisice że nie, dostanie tam max 30% więcej, a z tego co piszesz to wynika że u nas mógłby tyle dostać, a jednak coś jest nie tak? Pytanie co? Chyba nie beznadziejna sytuacja klubu i grotrskowe zarządzanie Laporty, co nie? Nie no na pewno nie to przecież Barca to jest wzór instytucja i takich wtop nie zalicza :)

5

Widzę ogólnie dość spory negatywny stosunek do Araujo. Zastanawiam się czy jest on podstawny, czy wynika z ignorancji lub nie przyswajania do wiadomości pewnych faktów czy faktycznie z samego podejścia urugwajczyka, który w żadnym momencie nie komentuje swojej sytuacji i nie stawia klubu w złym świetle.

Czy możemy podsumować kilka faktów? Ode mnie kilka poniżej na obronę Urugwajczyka, ale chętnie poczytam również te przeciwko jeśli ktoś chciałby wypunktowac w komentarzu to zapraszam.

Ode mnie:
1. Chodzą ploty, że Araujo jak na kapitana przystało zgodził się na odroczenie podwyżki pensji już jakiś czas temu, a od przeszło roku Laporta robi go w balona. Jeśli to prawda to nie dziwię się, że może czuć się oszukany przez swojego pracodawcę chyba każdy by się tak czuł.
2. Jeśli chodzi o samą wysokość kontraktu. Jeśli wierzyć internetom to Araujo od 4 lat zarabia stałą pensje 7mln brutto co zdecydowanie odstaje od poziomu płac w naszym zespole. To jest przecież kontrakt na poziomie Erica Garcia (tak tego Garcia który co sezon jest wypychany na wypożyczenia, bo sportowo nie dowozi, więc nawet nie stawiajmy go obok urugwajczyka, bo to żart jakiś, a mimo to kasuje zbliżona pensje od tych kilku lat). Przy okazji kolega z formacji Kounde zarabia prawie dwukrotnie więcej i to również już wieloletni kontrakt i jasne o ile teraz na niego zasługuje to czy te 2-3 lata temu każdy był tego samego zdania czy jednak stawiał Araujo wyżej? Mimo to urugwajczyk grzecznie czekał na swoją kolej nowego kontraktu i jak widać się nie doczekał. A moim zdaniem zdrowy Araujo to nadal jeden z topowych obrońców, nasz kapitan, który charakterem i sercem zawsze na boisku był za klubem i zasługuje na pensje chociaż zbliżona do francuza.

Czy Waszym zdaniem faktycznie powyższe arguemtny nie są istotne w podejściu Araujo do chęci zmiany klubu? Czy trzeba od razu mówić mu nara i twierdzić że jest pazerny i leci tylko na hajs? Ciekawe czy wszyscy inni co mają kontrakty znacznie wyższe, a jest to zdecydowana większość zespołu również na miejscu Araujo dałaby się tak traktować i gralaby u nas grzecznie poniżej średniej płacy :)

0

@Derean xDD same perełki w jednej wypowiedzi xD
1. "coś tam mu niby obiecał" no tak co tam zapewnienia i obiecanki w końcu mało istotny element że własny pracodawca robi Cię w balona.
2. "nie zasługuje na topowy kontrakt" - świetnie, a czy dwa sezony temu mówiłeś to samo gdy każdy tu twierdził ze to najlepszy obrońca na świecie? Za to zasługuje żeby mieć kontrakt od kilku lat na tym samym poziomie co Eric Garcia który mimo że do pięt Araujo nawet nie dorasta to klub wypych go co sezon na wypożyczenia, bo sportowo nie dowozi, ale hajs od kilku lat trzepie taki sam co Araujo, to jest ok wg Ciebie?
3. "powinien mieć mniej od Kounde (13 baniek)", jasne ale wiesz ile ma aktualnie Araujo i to że jako kapitan zgodził się mieć odroczona podwyżkę, a teraz jest robiony na szaro? Tak, od kilku lat (sick!) zarabia niemal dwukrotnie mniej niż Kounde, a przypomnę że jeszcze te 2-3 sezony temu zanim złapał kontuzje każdy mówił że jest na absolutnym topie i stawiał go wyżej od Kounde który już wtedy zarabiał te 13 baniek (fajna dysproporcja w zarobkach i poszanowanie dla kapitana)

3

@FCB24 arcane idealnie 2 sezony i to dość szybkie. Najwyżej oceniany też jest ten serial według tych kryteriów na netflixie

0

@paweldunajecfcb z doświadczenia znajomych wiem, że jak sam siebie będziesz oszukiwać jakimiś gumami to prędzej czy później wrócisz do nałogu. Efekt placebo moze pomoc ale krótko terminowo. Najważniejsza jest głowa i jak sam twardo nie zdecydujesz żeby przestać to zamierzonego efektu nie osiągniesz

11

@dominox1998 najlepsze że Kounde ma to coś, ma te dogrania i udowadnia to nie pierwszy raz. Może to nie jest sprinter ze świetnym przyspieszeniem, ale uwielbiam tego dzika i sportowego świra. To jest skała i lokomotywa na boku obrony. Co równie ważne świetnie dogaduje się z Yamalem i bez zająknięcia zasuwa za 2 w każdym meczu, a do tego bez urazów zdrowy jak byk :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?