5

No teraz nie będzie młodym łatwo.
Pedri i Gavi zbudowali już swoją markę i jeśli zostaną na lata w klubie, to może się powtórzyć sytuacja z Xavim i Iniestą, którzy na lata "zamknęłi" drogę do pierwszego zespołu młodszym kolegom z LaMasii

Ale próbować trzeba, powodzenia Aleix !

4

Najlepsze jest to, że w sytuacji która (zresztą z chirurgiczną precyzją) wykorzystał Ferran, po lewej miał zupełnie nieobstawionego Kessie.
To niesamowite, jaki ten gość ma dar do ustawiania się odpowiednim miejscu w takich sytuacjach

EDIT:
Właśnie tu przeczytałem, że to ,że Lewy strzelił dwie bramki niewiele zmienia, bo nie były ładne i czyste.
Ręce opadają...

2

No i tak powinien grać mistrz ze spadkowiczem.

Cieszy, że nawet w okrojonym składzie wygraliśmy pewnie, że każdy z ataku zszedł z golem.
Gavi TOP, jego doskoki, dynamika są fenomenalne.
No i dziś parę fajnych piłek do przodu posłał

2

Jestem bardzo ciekaw, jak Eric będzie rozgrywał piłkę w przód.
Życzę mu asysty dzisiaj.
VAMOS po 3 pkt !!

0

@doctordexter
A Vinicjusz już o tym wie ?

2

"... nie cofał nóg na treningach."
To weźcie jakiegoś miękiszona, a w rewanżu Szkocja wam 3 wciśnie...

2

Dobry pomysł.
Nie sądzę, aby kiedykolwiek zostal topowym (albo chociaż solidnym) stoperem, głównie z uwagi na warunki fizyczne, gubienie krycia.
Poza tym mam wrażenie, że często się go imają różne "głupie" sytuacje w polu karnym - niepotrzebny faul czy ręka
Może grając przed stoperami nie byłby tak elektryczny, a sądzę, ze odnalazłby się, jako pierwsza instancja obrony i rozegrania...

0

Jak Szczęsny skończy karierę, to skończy się reprezentacja Polski...

1

@Kondziubarca Być może, tak, czy tak to nie moja bajka :)

2

@Kondziubarca 38% mężczyzn w wieku 18-30l deklaruje chęć zagłosowania na Konfę, więc dlatego tak tu gwarno...

18

Alba bije go jeszcze na głowę ostatnim podaniem - jeśli Alejandro to nadrobi, będzie praktycznie kompletny i mam nadzieję - na lata

0

Rozruszałby nasz atak. A jeśli jeszcze gotów jest zejść z pensji...
Lewemu też przyda się motywator :)

10

Sergi, poprosimy jeszcze o jednego gola w pucharowym Klasyku, bo znów trzeba będzie łatać skład :)

43

Widać duszę prawdziwego cule...
Powodzenia, Pierre-Emerick !

4

@tomal17 Mają szczeście, że mecz był w marcu, nie w maju, bo by szpaler musieli ustawiać...

27

Kessie katem Realu. !!
:)
W półfinale miał dwie akcje bramkowe, po jednej był samobój, drugą zlikwidował Fati, na szczęście dziś Franck strzelił już w drugi róg bramki :)
Nieoczywiści bohaterowie dziś doprowadzili do remontady i -12 w Madrycie :)

3

Czy trzy tegorocznie zwycięstwa Xaviego nad Anczelotem powodują, żę ten drugi pakuje już walizki, czy trzeba czekać do rewanżu CDR ?

3

Tak naprawdę, to Curtois miał w tym meczu więcej pracy, niż MATS.
Statystyki strzałów
Barca 9-5
Real 2-1
mówią same za siebie.
Do tego Real ma w nogach mecz więcej, wieć sądzę, że powinno być dobrze.
VAMOS !

29

Pozdrowienia, dla wszystkich jadących po Roberto po ogłoszeniu składów...
Kibice.....

0

@Litman Granie do przodu zostawmy pozostałym pomocnikom. Kessie był o krok od spowodowania karnego w meczy z Walencją (brak szybkości), a po wejściu na boisko w meczu z Bilbao niczym nie pomógł drużynie w odzyskaniu kontroli nad meczem

0

@Hrzan Które symbole za przytoczonym przez Ciebie zdjęciu są w PL zakazane, że nawiązujesz do swastyki ?

5

Roberto wydaje się pewniejszy, niż Kessie (przy całym szacunku dla tego drugiego za akcje bramkowe w ostatnim Klasyku).
Poza tym zawsze to wychowanek i kapitan, ,mam nadzieję, ze dziś da wszystko, co najlepsze
Vamos ! Po 3 pkt, po LaLigę !

2

Mam nadzieję, że Lewy pokaże swoją klasę. To znaczy - to jest moje chciejstwo.
Bo rzeczywistość pewnie będzie taka, ze bez Pedriego i Dembele będzie się tam bezproduktywnie odbijał w przodu...

1

@rafa324
A vinicjus będzie mógł robić sobie drwiny z sędziego a ten uzna, że to deszcz pada.
To dziwne, ale Gavi w LL ma więcej kartek od Vinicjusa ? To dostał je od "przypadkowych ludzi" ?

1

@MajkiYB Niech znów wsadzi Realowi, do tego zaasystuje i będzie OK

1

@ObiwanKenobi
Wiesz, ja w firmie też mogę do zbadania jakieś sprawy wyznaczyć taki zespół, co do którego mam pewność, że nic nie znajdzie :)
Wierz sobie dalej w tę nieskazitelność JP2, w to, że sterował tą krypą, a nie dostrzegł, jak syf znajduje się na jej pokładzie.
Liczę na to, że jednak uda się odtajnić kolejne dokumenty, które rzuca więcej światła na sprawę

1

@ObiwanKenobi "przeciez wyraznie jest napisane, ze zlecil badanie sprawy, ktore nic nie wykazało? Wiec nie dostał, żadnych dowodów winy."

Czyli miał dwie opinie i wybrał sobie tą wygodniejszą.
Ja się okazało, popełnił błąd, może pod naciskiem Dziwisza

1

@ObiwanKenobi Wyraźnie napisane jest, że był ostrzegany i przez jakiś czas pomijał go w awansach, póki ten nie napisał listu do Dziwisza.
Wtedy awansował go, a zarzuty póżniej okazały się jednak słuszne.
A mógł już wówczas zlecić zbadanie sprawy i szybciej odsunąć McCarricka od posługi. Wówczas zyskałby wizerunek papieża pragnącego uzdrowić Kościół.
A tak...
Albo wiedział i nic z tym nie zrobił, albo nie potrafił dodać dwa do dwóch.

0

@ObiwanKenobi Kościół sam się niszczy, "działkami Morawieckiego", czy ogłoszeniami typu "ile do koperty na kolędzie", czy "co jem, a czego nie jem i o której po mnie podjechać"



Kościół sam się zniszczy, jak w np Irlandii
https://wiez.pl/2020/08/13/kosciol-stracil-wiecej-niz-pan-bog-czy-polacy-pojda-w-slady-irlandczykow/
https://kulturaliberalna.pl/2020/11/17/kosciol-w-irlandii-upadl-przez-hierarchow/

"Jak wyglądał ten proces?





W latach 90. na jaw wyszło wiele głośnych pedofilskich skandali z udziałem księży i hierarchów. Państwo podjęło bardzo zdecydowanie działania wobec tych nadużyć, co jeszcze niedawno byłoby nie do pomyślenia. Prokuratura i policja nie stosowały wobec nich żadnej taryfy ulgowej. Presja ze strony mediów i państwa zmusiła Kościół do przyznania się do odpowiedzialności. To sprawiło, że coraz więcej ofiar publicznie zabierało głos, co dało okrutny obraz gwałtów, przemocy, znęcenia się nad dziećmi przez księży i siostry zakonne. Kościół stracił społeczne zaufanie, a liczba osób uczęszczających na msze radykalnie się zmniejszyła."

U nas idzie to dokładnie w tym samym kierunku i nawet atakowanie, czy bohaterska obrona JP2 tego nei zmieni.... Taka młodzież 16-17l ma wywalone na to, czy JP2 wiedział, czy nie wiedział, dla nich to żadna pomnikowa postać...

Co do kwestii, czy JP2 wiedział, czy nie wiedział:
https://oko.press/mccarrick-raport-jan-pawel-ii-dziwisz


1

@Azi
Dokładnie tak, Kościół wyznacza własnych śledczych i przeprowadza własne śledztwa, które powinny zakończyć się wydaleniem księdza ze zgromadzenia i oddania go organom cywilnym. Tak się jednak raczej nei dzieje, księża są po prostu przenoszeni

"Metody postępowania wobec sprawców wykroczeń seksualnych w Kościele katolickim


Rozróżnia się dwie płaszczyzny postępowania Kościoła katolickiego wobec pedofilii we własnych szeregach: zewnętrzną i wewnętrzną. Zewnętrznie księża w każdym kraju podlegają prawom miejscowym, które definiują przestępstwo pedofilii i inne przestępstwa seksualne w różny sposób. Kościół katolicki nie ma ustalonego jednolitego sposobu postępowania wobec praw obowiązujących we wszystkich krajach. Wewnętrznie Kościół katolicki ustala reguły postępowania w taki sposób, by nie naruszały kompetencji władz świeckich do karania przestępstw. Reguły te określają, jakie postępowanie księży w zakresie życia seksualnego jest przestępstwem kanonicznym, zagrożonym karami kościelnymi. Nie zawsze nadużycie seksualne księży stanowią przestępstwo w rozumieniu prawa świeckiego. Przestępstwem według prawa kanonicznego jest przede wszystkim wykorzystywanie sakramentu spowiedzi do molestowania seksualnego, podczas którego może dojść do przestępstwa w rozumieniu prawa świeckiego – na przykład pedofilii, czy homoseksualizmu (w krajach muzułmańskich). Dokumentem, w oparciu o który władze kościelne postępowały w przypadkach podejrzenia księży o nadużycia seksualne w rozumieniu prawa kanonicznego, przez długi czas była instrukcja Crimen sollicitationis z 1922 roku, aktualizowana w 1962.





Instrukcja ustalała całkowitą poufność postępowania kanonicznego – wszystkie osoby zaangażowane w postępowanie zobowiązane były do zachowania tajemnicy w sprawach, o których dowiedziały się podczas procesu[34], jednak nie zobowiązywała do milczenia ofiar i świadków, których wiedza nie była związana z procesem. Instrukcja pozostawała w użyciu aż do wydania nowych regulacji w 2001 roku[35][36]. Jej istnienie stało się powodem oskarżania Kościoła katolickiego o ukrywanie przestępstw seksualnych księży, na podstawie nie potwierdzonego domniemania, iż instrukcja rozciąga regułę poufności postępowania kanonicznego na stosunek ofiar i świadków do śledztwa według prawa świeckiego[37]."
wikipedia


" sprawie o. Konkola trwa kilkumiesięczne kościelne śledztwo, które dotyczy spraw z zakresu szóstego przykazania "nie cudzołóż". Duszpasterz miał wiele lat temu utrzymywać kontakty seksualne z młodymi kobietami, nieoficjalnie - także z podopiecznymi Stowarzyszenia Droga. Zgłoszenia wpłynęły w tym roku, zeznawało kilka osób.





- Wpłynęły do nas pewne oskarżenia, zebraliśmy wszystkie świadectwa, opinie kobiet. Zgodnie z procedurami kościelnymi, przesłaliśmy je do naszego zarządu generalnego w Rzymie, następnie trafiły do Kongregacji Nauki Wiary. Czekamy na rozwój sytuacji i zalecenia, nie wiemy, ile to potrwa - mówi nam o. Andrzej Danilewicz, rzecznik prasowy Stowarzyszenia Werbistów. - Wszystko przedstawiliśmy prawnikowi, który ocenił całą dokumentację i stwierdził, że nie ma tutaj materii do zgłaszania omawianych sytuacji organom ścigania. Ojciec Edward Konkol otrzymał upoważnienie do opublikowania oświadczenia w tej sprawie - dodaje. Rzecznik potwierdza, że o. Konkol ma się przeniesć do domu zakonnego werbistów w województwie kujawsko-pomorskim, ale jeszcze przebywa w województwie podlaskim."

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?