0

@Matheu12 Skończą, jak Kukiz...

1

"Wielbiciele" Xaviego i Lewego coś cicho dzisiaj :)

1

Doskonały mecz w odpowiednim momencie sezonu i z odpowiednim przeciwnikiem :)
CAMPEONES !

0

Dziś rewanż za Tamudazo , mistrzostwo i wepchnięcie Espanyolu w czeluść Secunda Division :)
Coś pięknego....

1

"Po wielu miesiącach oczekiwania Xavi Hernández poznał już decyzję Sergio Busquetsa w sprawie swojej przyszłości. Wiele wskazuje na to, że przed nami ostatnich pięć meczów kapitana w barwach Blaugrany."

Zobaczymy jak wygląda życie bez Bussiego. Przez półtorej dekady nie potrafił sobie tego wyobrazić żaden z trenerów Barcy i hiszpańskiej repry...

7

Chciałem tylko zauważyć, że Puchar Króla jest sędziowany przez te same osoby, ale, że wygrał go Real, w cudowny sposób nie jest Pucharem Negreiry
:)

14

Pensja Dembele może nawet zostać podniesiona, ale powinna być proporcjonalna do % minut spędzonych na boisku.
Dość już płacenia za jego wieczne absencje

0

@ObiwanKenobi "Nie pytałem kto zakończył sprawę tylko skąd wiesz, ze żaden cywil noe zareagował? "

No to ci odpowiadam - ponieważ w artykule nie ma na ten temat słowa mogę przypuszczać, że nikt nie zareagował.
A na pewno nie SKUTECZNIE, unicestwiając napastnika, skoro zrobił to dopiero "specjalista".
Możesz twierdzić inaczej, ale dobrze byłoby jakbyś podparł to jakimś cytatem - jest pewnie wiele artykułów na ten temat.

"Różnica jest taka, ze świr i bandyta broń taka broń zdobędzie nielegalnie a zwykły cywil już nie."

To albo w Polsce takich świrów nie mamy, albo jednak mają pewien kłopot.
Bo jakoś do takich zdarzeń nie dochodzi.

"Na pytania do kierowane do ciebie nie potrafisz odpowiedzieć, ale do dyskusji z inna osoba się wcinasz."
Po prostu cię edukuję - dlaczego policjant na widok takich zdarzeń jest obligowany do takiej reakcji. Nie sądziłem nawet, że to może budzić jakieś wątpliwości...

1

@Janas11224
Ok, trzeba było od razu pisać, ze masz na myśli patologie.
Ja mam różnie finansowo usytuowanych znajomych, czasem stricte robotnicze rodziny (praca fizyczna, na zmiany)
Ale jakoś nie widzę, że ich misja to było założenie rodziny i że się po tym fakcie skończyła.

2

@Janas11224
Nam troszkę więcej lat, niż Ty i lepszą perspektywę, mogę obserwować to, o czym piszesz z perspektywy dłuższej o lat +20.
I widzę, że te rodziny, gdzie rodzice nie pokończyli szkół, gdzie "zapieprzali w kołchozie" często bywają bardziej zgodne, bardziej szczęśliwe z wakacji we Władysławowie, niż ci, którzy jeżdżą na Malediwy.
A ich dzieci nie odstają pod kątem nauki w szkole, a czasem maja więcej samozaparcia, bo widzą, jak ciężko pracują ich rodzice, którzy szkół nie pokończyli
Są to także dzieci mniej roszczeniowe i przyjemniejsze w obyciu

0

@ObiwanKenobi No cóż, gdyby to cywil zakończył sprawę, to byłoby to opisane.
Ale musiał zakończyć to policjant na służbie.
Czyli różnica w społeczeństwie gdzie o broń trudno, a tym, gdzie ona jest dostępna polega na tym, że w tym drugim ten świr mógł łatwiej nabyć broń i zabić kilka osób.

"To ten policjant nie myślał rozsądnie? Chyba mi nie wmówisz, ze ten nosił przy sobie automat."
A to nie należy do jego obowiązków ?
Nie składają tam jakieś przysięgi ?
Bo na przykład polscy policjanci i owszem:
"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. "

0

@ObiwanKenobi "Czyli według ciebie jeżeli jesteś mieszkańcem Teksasu to na każde zakupy musisz iść z bronią?"

Oczywiście, że nie.
Ale dziękuję za potwierdzenie tezy, że powszechny dostęp do broni nie zwiększa bezpieczeństwa społeczeństwa i jego zdolności do samoobrony, bo miał ją tylko ten świr i policjant (który powinien ją mieć w każdym kraju)

0

@michal26
Podlinkuj te statystyki, chętnie zobaczę, jak wypadamy w Europie.
Bo już na przykład innego potencjelnie morderczego narzędzia (samochodu) używamy zupełnie inaczej, niż Szwajcarzy

0

@michal26
"Ewidentnie coś zaczęło się dziać w społeczeństwie. Powstała jakaś "moda na strzelaniny"."

W Polsce ? Nie zauważyłem....

0

@ObiwanKenobi
To chyba normalne, że policjant, który został tam wezwany do innego wydarzenia miał broń i zareagował.
Chodzi o to, że nie zareagował żaden z ludzi będących wtedy w centrum handlowym, a to przecież argument zwolenników dostępu do broni, że przed takimi atakami najlepiej obroni się uzbrojone społeczeństwo

"Nie jestem tak mądry jak ty, aby nie potrafić zrozumieć, ze pierwszy z bronią go zabił i akurat w tym przypadku był to policjant."

A skąd wiesz, że był tam "pierwszym z bronią" ?
Może byli inni (skoro w Teksasie to tak powszechne", ale nei poczuli się na siłach by walczyć z przeciwnikiem uzbrojonym w broń automatyczną ?
Napastnika zabił ten, który miał to zrobić. Uzbrojony stróż prawa.

6

Oglądałem dziś ten Real, oglądałem niektóre mecze wcześniej i bez Vinicjusza oni mają 1/3 bramek mniej :)
Dziś dwa razy ten sam schemat - rajd Viniego do linii końcowej, dośrodkowanie/wycofanie, strzał + rykoszet i gol.
Nic dziwnego, że kiedy Araujo ma swój dzień, potrafi schować Brazylijczyka i jest jeszcze asekurowany , to Real nie potrafi nic z nami ugrać..
Mam nadzieję, że Pep to widzi i ma kandydata do zneutralizowania Viniciusa bo choć to nie jest proste, to może byś kluczowe

6

@Comfortable_
Ja bym chętnie ujrzał twarz tego typa dwa dni po zajściu :)

0

Żebym ja, kibic Barcy z 31-letnim stażem, doczekal czasów, że będę zazdrościł kibicom Atleti polotu w grze ich drużyny i liczby strzelanych przeciwnikom goli to się nie spodziewałem...

0

Real gra przed nami, jeśli przegra z walczącym o utrzymanie Getafe to wychodzimy na Cornella witani szpalerem

2

Piękne trafienie Jordiego Alby po jego spektakularnym kiksie było niemal idealnym podsumowaniem tego "widowiska".
Piszę "niemal", bo idealnym byłby gol Ferrana nabitego piłką przez Aitora Fernandeza
:))

0

Ciekawe to, jak wyprzedanie się TIRów na dwupasmowej autostradzie...

1

@Magicc89PL
W "odwodzie", nie "obwodzie"

0

@tbas A co mamy teraz ? Ferran "bez nadzieji" Torres i Ansu "może kiedyś" Fati ?
Przynajmniej wpadłoby troche $$ za tego pierwszego

0

@Rust_Cohle Przy napastnikach w takiej formie może nie dobić. - jak będą marnowali takie ciasteczka, jak wczoraj Lewy, trafiając w słupek
Mnie tam wystarcza, ze jest najlepszy w LL pod względem prostopadłych podań do przodu, co przedkłada sie na grę drużyny

0

@tbas
napisałem "na lewe skrzydło Adbe rotujący z Yamalem"
ten 22 latek to jakieś dziecko, że ne wytrzyma 60 meczów 75-80 minut ?


0

@Survier Łatwiej zrobić liczby w Barcelonie, niż Osasunie,

0

Przed sezonem sprzedać Ferrana, wypożyczyć Ansu do klubu, gdzie rozegra pełen sezon, a do nas na lewe skrzydło Adbe rotujący z Yamalem
Tak bym to widział :)

1

@LM10GOAT Ale co mu "odwaliło" ? Że przyszedł do Barcelony, mogąc dograć do emeryturki w Bayernie ??

6

Yamal zagrał z lini pomocy dwa takie ciasteczka, że ręce same składały się do oklasków.
Z drugiej strony - nie dziwię się, że Pedri ma tyle asyst, ile ma, skoro jego ciasteczka są tak marnowane, jak dziś strzał w słupek Lewego

13

Banzema dziś póki co trzy gole, więc Lewy będzie ładował z każdej sytuacji.
Chętnie zobaczyłbym dzić Yamala

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?