kanver_
Dołączył/a: maj 2023
A teraz nalejcie mi, panowie, w to oto naczynie wódki, albowiem będę wygłaszał głębokie prawdy i różne filozofie, w tym egzystencjalne.
3 obserwujących
0 obserwowanych
2
@Arkon Widziałem jeden - Rycerza i był bardzo dobry. Oprócz tego parę odcinków Fallouta, ale mnie rozczarował i odpuściłem.
15
Hansi Flick już tu kombinuje, jak ściągnąć Haalanda w następnym sezonie.
1
Ostatnio lepiej radził sobie na pozycji Pedriego. Lubię go, ale na 10tce poza liczbami nie daje prawie nic. Oczywiście, liczby są fajne, więc dopóki je robi nie można narzekać. Ale mimo wszystko bardziej widzę tam Fermina.
4
@MichuZ44 Gość wygląda jakby był starszy od Lewego
0
@MOLESTA W tym sezonie jak najbardziej
36
Femin już takie liczby wykręca, że madrycioki go z napastnikiem mylą XD.
2
@Azi Jeden stworzył kilka okazji dla nas, a drugi swoimi głupimi stratami zapoczątkował kilka groźny kontr przeciwnika.
0
@GeneralXavi Jeszcze trochę i będę szukać innej stronki. Mam wrażenie że jakoś rok temu wyglądało to dużo lepiej, ale zaczęli kombinować w algorytmie i jest jak jest.
4
Sofascore ostatnio podkręciło te oceny dla pomocników. Bardzo dobry, nawet świetny mecz De Jonga, ale 10 to przesada.
1
@Comentateiro Ostatnio to po każdym meczu z Lewandowskim w pierwszym składzie jest osobny artykuł o tym, jak to on słabo nie zagrał. Co prawda, naprawdę gra słabo, ale redakcje tutaj idzie na łatwe kliki.
9
W gruncie rzeczy, to miał jedną okazję, która powstała przypadkowo po interwencji bramkarza. Mógł mieć więcej, dobrze się ustawiał, ale koledzy go nie wybierali.
1
@LukaszFan Rapha to nie dziewiątka, prędzej widziałbym tam Rashforda jak wyzdrowieje
1
Martwiące jest to, że już prawie marzec, a my dalej gramy bez napastnika. Flick musi w końcu podjąć decyzję kto ma grać i na kogo postawić, bo ta rywalizacja nikomu nie pomaga.
1
Ale to nie w tą stronę...
2
I myk Yamal z asystą, pozytywna ocena a hejterzy w ryk.
0
Jeszcze chwila i Fermin prześcignie w bramkach nasze dziewiątki :O
0
@speedweed To był mecz z najgorszą drużyną Ligue 1 jednak, u nas nie ma aż takich cieniasów.
1
Niestety rywalizacja w tym sezonie nie pomogła ani Ferranowi, ani Lewemu. Jednak widać, że inaczej gra się ze świadomością, że jeden słabszy mecz i wracasz na ławę.
2
@Soetie Wraca po kontuzji, spokojnie.
4
Nie wiem, czy Flick pomaga Yamalowi trzymając go na boisku w takiej formie, w takim meczu i przy takim wyniku...
0
Po prostu cofnij to do Lewego...
1
@Sulimo Skuteczność jest okej, dzisiaj bardziej kreacja
0
Wynik okej, ale szkoda, że nie gramy szybkiej piłki. Tutaj każdy musi przyjąć, zastanowić się 5 sekund i oddać do najbliższego.
0
Dlaczego Yamal nie może tego po prostu do Lewego zagrać?
0
Aj, to była idealna piłka na Lewego
0
Już widzę to spacerowe tempo... Jak zwykle gdy gramy o tej porze
0
Żeby tylko Robercik nie zagrał stinkera...
0
@addept Okej, tylko rozmawiamy o konkretnej sytuacji. Jeśli spojrzymy na to szerzej, to cywil też nie jest bezbronną osobą, bo w określonej sytuacji, przy sprzyjających okolicznościach może rzucić się na żołnierza i zadźgać go nożem kuchennym, albo zadusić.
Co do reszty się zgadzam, natomiast nie zmienia to mojej refleksji. Dalej uważam, że dawniej (a konkretnie, dajmy na to, w średniowieczu) wojna była bardziej ludzka (a przy tym bardziej brutalna i okrutna, nie zaprzeczam temu), a przeciętny żołnierz znacznie rzadziej był traktowany jako mięso armatnie (chociaż zdarzały się i takie sytuacje - patrz branie fortec szturmem) i miał więcej do powiedzenia w kwestii swojego losu. To drobne różnice, kwestia proporcji. Dla mnie ma znaczenie to, w jaki sposób się umiera.
0
@addept "Zabijanie bezbronnych? To są żołnierze, a nie cywile." i później " Ty ich teraz żałujesz, oni nie będą ciebie żałować i będą kpić z twojej "uczciwości". "
Tak jak przytaczałem wcześniej koledze.
Bezbronny, słownik PWN: «niemający możności bronienia się lub nieumiejący stawić czoła przeciwnościom»
Samotny żołnierz piechoty zazwyczaj nie ma możliwości bronienia się przed dronem, jak widzieliśmy na załączonych filmach. W związku z tym jest bezbronny. Nigdzie nie napisałem, że operator drona ma oszczędzić przeciwnika, bo to nieuczciwe, to już sobie wykoncypowałeś w głowie.
"Ty mylisz rzeczywistość z grą komputerową. Masz wypaczone spojrzenie na wojnę. Na wojnie nie ma cheaterów, nie ma zabezpieczeń zapewniających równe warunki dla wszystkich, nie ma symetrycznych map, by zrównoważyć szanse, żeby było uczciwie."
Błąd chochoła. Cały ten akapit to jest twoja fantazja, która nie ma nic wspólnego z tym co napisałem. Nigdzie nie napisałem, że jakakolwiek wojna jest uczciwa, czego nie przyjmujesz do wiadomości.
" I owszem, masz rację co do celów strategicznych wojny, ale bez zabijania przeciwników nie osiągniesz tych celów. Taka jest brutalna prawda. "
Owszem, nigdzie temu nie zaprzeczyłem. Istnieją jednak różnice dot. sposobu zabijania, skali, środowiska, celów itd.
"Przywołujesz średniowiecze, ale pomijasz już jak się zwycięskie wojska zachowywały po bitwach, jak paliły, grabiły miasta i wsie, zabijały jeńców i cywili, kobiety i dzieci, gwałciły kobiety."
Dlatego napisałem dokładnie to - "Oczywiście mógłbym rozpisać na dwie strony A4 albo i więcej wszystkie bestialstwa i nieuczciwości ówczesnej wojny (dot. średniowiecza)". Gdybyś przeczytał i zrozumiał mój komentarz, to wiedziałbyś, że niczego nie idealizuję.
0
@Ares! Nic mi nie musisz przypominać, ewentualnie ja mógłbym ci coś przypomnieć, ale nie na tym polega ta dyskusja.