0

@messi564
Daj spokój wystarczy:) aż że sprzątaniem będziesz narzekał że za duzo:)
U mnie żona należała na jak najwięcej jak to kobiety.
U mnie zejdzie bo ten rok czekam na wodę i drugie dziecko w drodze:) po drodze drugie auto. następny rok nieprzespane noce i projekt i szukanie firmy do zrobienia:) A chce zacząć i zbudować się w 2022:) póki co mieszkam w mieszkaniu czy apartamencie jak kto woli:)

0

@Ghotti
Spoko A masz zdjęcie zewnetrzne Jak ma wygladac:)
Ogrzewanie jakie?:)

Tak rok urodzenia:)
Ja Cię kojarzę z tej strony bo już gadalismy:) pracujesz w it, w firmie belgijskiej i jeździsz scenikiem:) o ile dobrze pamietam:)

0

@messi564
Ja wiem czy dużo większy. Twój też ładny:) też mam niedługo już rodzinę 2+2 A żona chciała pokój dla gosci i łazienkę i garderobę z naszego pokoju. Przede wszystkim ważne że marzenie się pomału ziszcza. Powodzenia i pozdro:)

1

@Gargamel01
Oj koleś starodawne masz myślenie.
Nie mieli dużo ale dali mi wszystko co mieli od siebie i tylko to się liczy.
Na etacie się nie dorobisz? W którym wieku ty żyjesz? Zarabiam więcej niż większość znajomych na dzialalnosci A u mnie w pracy są ludzie co mają i 20 i 30 i 100+, jesteś dobry to i na etacie zbijesz dużo kasy

3

@Ermitano
i bardzo dobrze:) wytrwałości w dążeniu do celu

0

@Bykunn
pytanie jest co to znaczy stać? znam osoby co zarabiają po 3-3,5 tys, netto czyli we 2 osoby 6-7 tys. a mimo to biora sie za budowę domu kredyt na 30 lat, teraz sa sami i mieszkają z rodziacami wiec wydaja nie duzo ale potem zycie na styk jak dojdzie rodzina, ale chca i to zrobią, bo ludzie chca miec cos swojego wlasny kąt

każdy chce mieć coś swojego aby nawet coś po nim zostało dla potomnych


0

@Bykunn
ale masz to auto, stanie się coś i masz się jak poruszac, nie wiem stracisz prace nie będziesz miał jak zapalcic za leasing to ci auto zabiora i albo poruszałbys sie komunikacja albo musialbys szukac auta bo na dłuzsza mete tak nie można zyc

to samo dla mnie z mieszkaniem/domem

moze mam mylne wrażenie ale dla mnie własnosć prywatna to coś ważnego

0

@Bykunn
ale masz swoje auto:) stanie się coś to zawsze masz czym się wozić zwłaszcza w dzisiejszych czasach to ważne

a z wynajmem mieszkań - słyszałem w Niemczech o tym trendzie, nie wiem może to staroświeckie ale wg mnie wartość prywatna ma znaczenie i nigdy bym sie nei zdecydował nie mieć na własność domu tylko wynajmować

0

@Bykunn
da się dużo obciać to fakt ale pewne koszty poniesiesz i sam tego nie zrobisz- materiały na budowe czy wykończenie, dlatego ja twierdze ze 120m2 to min. 300-350 tys. PLN, dobra nie wazne koniec rozmowy

0

@Ghotti
oki:) ja też nie planowałem ale uznałem że szkoda mi samochodów,

widadomo że wykończenie - nie ma granic:) ale ja sobie skalkulowałem ile m.in. wydam na wykończenie i liczac za ile zbuduje dom licze wszystko:)

pozdro

0

@Bykunn
po pierwsze buduje większy dom,
po drugie nie każdy ma umiejętności aby samemu wszystko zbudować,
po 3 budowanie samemu to też czas, nawet pracujac w weekendy ciezko to zrobic szybko

normalnie budowa trwa długo a ty budujac samemu jak palec zakładasz zbudowanie domu w 2 lata, spoko

zbudownie domu nawet te 120 m2 za 250 tys. pln - no możliwe- na podlodze gumoleum, agd i łóżka najgorszej jakości - można tylko po co?:)

jak dla mnie realny koszt to 300-450 budujac samemu

0

@Bykunn
tam było 200 tys. za 120m2, dodajac do tego co ja pisze czyli +100-120tys. wykończenie to masz 300-350 tys. a nie ca. 250 tys. PLN

przez te lata jak budujesz sobie to bardziej wydajesz na budowe niż dużo odkładasz

ty jak zawsze próbujesz wmówić każdemu że masz rację nawet jak bredisz
pzodro

0

@messi564
400-450 to już jak najbardziej realne:)

0

@Bykunn
nie zbudowanie domu to możliwość zamieszkania w nim, chyba że chcesz mieszkać w pustych zimnych ścianach

dużo osób popełnia ten błąd mówiąc o zbudowaniu domu nie patrzac ile trzeba włożyć aby w nim zamieszkać - a mówimy tu o niezbędnych rzeczach do mieszkania jak łóżko, kuchnia, baterie itp.

a te 20-25 za RTV, AGD podałem ci za standardowe rzeczy bez ekstrawagancji

oczywiście można dużo obniżyć taki koszt (np. panele zamiast desek drewnianych na podłodze itp. itd) ale poniżej pewnego pulapu się nie zejdzie

nie wiem ile kosztuje minimalnie takie wykończenie, bo ja w mieszkanie wykończyłem w standardzie wysokim ale strzelam na chłopski rozum że ca. 800-1000 PLN/m2 to jest taki średni standard w jakim ludzie wykanczaja wiec nawet przy 120m2 domu to masz dodatkowe 96-120 tys. PLN

0

@Bykunn
zbudowanie + wykończenie? no nie wiem z czego to i co kto sobie tam wloży

same AGD, RTV to może być grubo ponad 20-25 tys. PLN, zlewy, baterie, dywany, łóżka, materace to sporo kasy

0

@Ghotti
no wlasnie + wykonczenie:) ja mówię 750-800 tys z wykończeniem wnętrza:) ale bez ogrodu i ogrodzenia

obym się mylil i wyszło duzo mniej - oferty bede zbieral dopiero po podlaczeniu wody - oby do końca roku/wiosna 2021:) wiec wtedy lepiej ci zdefinuje

spoko możemy się wymienić 134 z garazami czy bez?

ja mam 144 + 40 garaz + kotłownia - też parterowy:)


0

@messi564
1000x36 to bliżej 40 tys. PLN:) ale sam przekonasz się też że życie na własny rachunek to nie tylko opłaty, ale też chemia, jedzenie itp. itd., pewnie wydajesz teraz na jedzenie ale zupełnie inaczej wydaje się na jedzenie jak się ma nie dzieloną lodówkę:) a już zobaczysz jak ci dojdą dzieci

ja na życie lekko wydaje 6-7 tys/mies. nie licac w tym wakacji i wg mnie cięzko zejsc dużo nizej z rodziną - może do 4,5-5 sie zejdzie, chyba że nie ma sie kredytu

0

@Ghotti
300 nie uwierze, 400 przy małym domu może

aj mam podobnie jak ty też działkę i czekam tylko na podłączenie wody by rozpocząc budowe ale założyłem budżet 750-800 tys. PLN, bez ogródka i ogrodzenia a to kolejne 100-150,

cięzko mi więc uwierzyć w 300, wg mnie 400 przy małym domu już tak - robiac samemu

0

@messi564
koleś mieszkając z rodzicami właśnie już w ten sposób masz od nich pomoc, policz sobie ile płaciłbyś za wynajem mieszkania przez ten czas, piszesz że nei dostałeś pomocy a de fakto ją dostałeś

200 tys. pln +100 tys. pln - kredytu i ty za to chcesz zbudować dom?:) no niezła kalkulacja:)

0

@Ghotti
wiadomo że dużo zmiennych ma wpływ, ale po to wzięli średnie warunki aby złapać jakiś obraz:)

0

@Ghotti
żeby nie być gołosłowny w artykule masz ino o tym średnie zarobki/zakup 1m2

wiadomo to tylko statystyka ale chyba jednak coś mówi, szkoda tylko że z 2016 roku, ale nie ma=oge na szybkości znaleźć nowszej:)

https://nieruchomosci.dziennik.pl/news/artykuly/578841,mieszkanie-dom-nieruchomosci-ceny-mieszkan-kupie-mieszkanie.html


0

@Ghotti
zgadzam się, ale jak pisałem też nie wszyscy są tak samo zdolni aby podnosić kwalifikacje, a wg mnie osoby biedniejszym w Polsce żyje się słabiej niż ich odpowiednikom w Europie Zachodniej

poszukaj sobie tego wskaźnika średnie wynagrodzenie mies./zakup 1 m2 mieszkania, bo dom to najważniejsza potrzeba a w Polsce ten wskaźnik jak jeszcze kiedyś patrzyłem był bardzo słaby

0

@Ghotti
taka jest średnia u nas w kraju i do tego się odnoszę:)
nie wiem jak jest mediana, a chciałbym dożyć czasów aby u nas w kraju żyło się dobrze nawet takim ludziom,
zauważ że nie każdy jest tak zdolny też aby podwyższać znacząco swoje kwalifikacje

wg mnie w Polsce życie jest drogie ogólnie do zarobków, gdzieś kiedyś widziałem wskaźnik ile m2 można kupić za średnie zarobki więc tak różowo u nas to nie wygląda

0

@Xwowrak
to chyba ktoś żyje na konserwach zeby z takich zarobków w 4-5 lat wybudować dom bez kredytu, bo utrzymanie domu to wydatek 6-7 tys. PLN jak się normalnei żyje

3

@Ghotti
i tak można żyć ,w Polsce jak zarabiasz 10-15 tys. brutto to nowe auto typu mondeo to 100 tys+, i tu jest problem życia w Polsce, a jak ktoś zarabia średnia 5 tys. brutto to zakup średniego auta to wydatek rzędu 50-70tys.,
u nas jest drogie zycie w porównaniu do zarobków, nie chodzi mi tu o indywidualne przypadki ale ogół spoleczeństwa

1

@kerouac
dokładnie:) trzeba walczyć o swoje marzenia:) może być momentami to frustrujące że niektórzy coś dostają ale trzeba patrzyć tylko na siebie:)

zgadza się że Państwo powinno więcej pomagać młodym na start - bo po pierwsze jest najtrudniej i masz największe potrzeby wydatkowe
MDM - to był świetny pomysł

Tak samo jak nie obciążać nadmiernie klasy średniej - poziom kwoty wolnej od podatku i poziomu II progu podatkowego w Polsce to kpina

0

@Rudi35
nie źle kocham moją rodzinę bez względu na kase:) ale czy byłoby mi lepeij gdybym miał coś na start - pewnie tak:)
no cóż pracuje aby kolejne pokolenia żyły mniej stresowo ode mnie:)
to jest mój cel życiowy aby dzieci, wnuki miały start bezstresowy:)

3

@kerouac
można mówić że to narzekanie ale taka jest prawda, jest dużo osób zaradnych co bardzo ciężko pracują na to co mają

z jednej strony to wkurwia że wokół tyle osób dostało kasę od rodziców itp. a człowiek sam musi zapierdzielać na wszystko, ale cóż takie życie/czasami brak szczęścia

jest to też pewna satysfakcja że samemu wszystko się zarobiło i nikt nigdy nie powie że coś się dostało

sam jednak uważam że fajnie dać coś dzieciom na start, aby było łatwiej im ale bez przesadzania, tylko tyle żeby się nie stresować bo obecne czasy są dziwne - często człowiek człowiekowi wilkiem, a w życiu powinno chodzić o to aby fajnie i jak najmniej stresowo je przeżyć

0

@MESSIah16
Mam dokładnie takie same przemyślenia jak ty:)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?