panczo
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Przemyśl
17 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Blantozaur no ja nie mówię, że tutaj wszystko było ok i że ten projekt słusznie dostał dofinansowanie. Po prostu znając jednak system grantowy, instytucję NCBbiR i jak to działa od środka trochę, zalecam ostrożność w takich ocenach, a ponadto zauważam, że w tej sensacji dziennikarskiej nie ma nic co dawałoby podstawy że mamy do czynienia z taki walkiem.
2
@IronSanHybrid Powiem nie lecąc z tutejszym trendem tak:
Przez jeden rok brałem udział w ocenie merytorycznej projektów w NCBiR i punktowałem je, nikt nie nakładał na mnie presji, nie mówił co mam robić, nie czepiał się.
Powiem jeszcze tyle, że pamiętam ocenę merytoryczną projektu złożonego przez OncoArendi (firma młodego Szumowskiego), który gnojono w związku z tym, że prezes Szumowski jest bratem ówczesnego ministra. Dziennikarze bezpodstawnie usnuli oskarżenia, że dostał kasę przez znajomości, tymczasem w ówczesnej edycji był to jedyny (podkreślam jedyny) projekt w dziedzinie nauk farmaceutycznych, który napisany był i stworzony prawie perfekcyjnie (rozmawiałem z osobą, autorytetem, która go oceniała). Czas pokazał i rozwój tego projektu, że dziennkarskie kaczki były wyssane z palca, więc ja z dystansem podchodzę do takich newsów.
Czy ktokolwiek się zastanowił kim jest założyciel tej firmy ? Może to założył ktoś, kto zdobył ogromne doświadczenie w innej firmie i postanowił działać na własny rachunek, mając własny super pomysł i chcąc go rozwijać na własną rękę, tworząc przy tym własny zespół zaufanych ludzi? Przecież tak naprawdę, ta sama informacja nic wielkiego nie mówi. Nawet dokładnie nie wiecie, jaki on ma pomysł i co chce robić.
0
@RosjaninBut no ja widziałem choćby super asystę do Pedriego, który ten powinien zamienić na gola i asystę dla Raphinii.
0
@Antimadridista_WR ja się nie wypowiadałem w tym temacie, ponieważ Chelsea od pewnego czasu prawie nie oglądam, ewentualnie tylko wtedy kiedy grali z United któremu kibicuję. To co zapamiętałem jednak to jego naprawdę dobre wyprowadzanie piłki, często też komentatorzy to zresztą przy nim podkreślali, że to obrońca nowoczesny, z głową podniesioną do góry.
2
@Kinginiesta uwierz mi, nie wszyscy wiedzieli, znakomita większość nie wiedziała, bo oceniała go po jednym meczu z Realem, który większość oglądała i który mu nie wyszedł. Tutaj był nazywany "nowym Longletem", to jedno z bardziej łagodnych określeń jakie jeszcze przed przyjściem otrzymał.
1
@Faro gdybym nie wiedział, że trollujesz, to pomyślałbym żeś psychol xD
1
@Firestone no właśnie też mam takie wrażenie i nie rozumiem tego, co tu się dzieje. On jeszcze nawet przed strzeloną bramką naprawdę grał nieźle, moim zdaniem na boisku jego gra była lepsza niż np. Lewego, mimo że obaj zakończyli mecz golami.
6
Nie za mocna jazda po tym Raphini w tym meczu ? Już zostawmy nawet to, że jest konkretny, bo liczby od początku sezonu to on jakieś ma, ale jednak wydaje się, że miał naprawdę fajne zagrania w tym meczu, na czele z tym dopieszczonym podaniem do Pedriego. Tracił piłki, to jasne, ale próbował, szarpał. Dla mnie występ na plus, lepszy niż się spodziewałem.
14
FDJ wreszcie zagrał jak cwaniaki z Madrytu.
. Szybko, bez celebracji, sprytnie ... I to jest główny autor tej bramki jak dla mnie. Ale brawa też dla Raphinii i oczywiście Balde
0
@AmigoBlancos niestety tak
0
Pedri - złodziej asyst dziś doskonały
2
@Emhyr Jeśli miną trzy godziny i czterdzieści trzy minuty, to będzie czwartek...
2
@Kacper1432 a dla mnie zdecydowanie teoria powstania życia, a właściwie liczne teorie, których wiarygodności póki co nie udowodniono. Nieprawodpone jest też to jak działa ludzki organizm, komórka, jak tym steruje zaprogramowana genetyka. Powiem szczerze że nauka, odkrywanie tego doprowadziło mnie do wniosku, że musi być jakiś architekt który to wymyślił i zapoczątkował, jakiś byt wyższy nad nami.
1
@Emhyr z dużą dozą niepewności Locatelli. Jako piłkarz na tej pozycji moim zdaniem zdecydowanie najlepszy, mam wątpliwości jak tylko zareagowałby na inną ligę. Taki Parejo czy Kante na pewno super opcje, ale wiekowo to półka ta co Busi. Ruben Neves do mnie nie przemawia, podobnie jak Zubimendi.
0
@Ziemny no ja myślę, że to Ty nie masz pojęcia o inwestowaniu, ponieważ każdy ogarnięty inwestor, wie, że w inwestowaniu i nie tylko jest coś takiego jak ryzyko i musi je szacować i brać pod uwagę inwestując, szacując przy tym możliwy zwrot i zysk. Mając własny kapitał jest łatwiej inwestować pieniądze na wysokim ryzyku, ale przy np. wysokim przewidywanym zysku, niż w sytuacji kiedy tych pieniędzy sie nie ma i robi się na pożyczone.
0
@Ziemny napisałem tylko, że inaczej się inwestuje, mając swój własny kapitał, a inaczej się inwestuje za nie swoje pieniądze czyli pożyczone... czego nie rozumiesz?
4
@Ziemny no zasadnicze i kolosalne... Jeśli inwestujesz i wiesz że możesz to stracić i w zasadzie nic się nie stanie, a jeśli inwestujesz i jak nie wygrasz to cię zlicytują... Nie widzisz różnicy ?
1
@martin3131 nie powiedziałbym że tradycyjnie, bo ostatnie okienka transferowe były raczej bardzo obfite.
0
@tbas a mnie zastanawia, dlaczego tebas napisałeś małą literą, a Bartek już wielką ? Czy jednak nie powinna być dwukrotnie mała użyta ? xD
0
@Kidd ja bym powiedział, że on nigdy nie miał potencjału na bycie na poziomie Edena z Chelsea. Po prostu solidny zawodnik balansujący na granicy pierwszej drużyny i ławki w takim Dortmundzie.
7
@Nazio87 brać wszystkich i sprzedać wszystkich xD jeszcze Williana prosimy xD
3
Dziwny ruch z tym ściąganiem kogoś na szybko, w związku z kontuzją Dembele. Moim zdaniem do zajebistej obrony i pomocy, trzeba dodać Lewego, fałszywego skrzydłowego Gaviego (czyli pseud 4-4-2) i wybrać najmniejszą łamagę z tych trzech orłów co są. Wystarczy wtedy nie tracić bramek, no a te jedną - może dwie bramki na mecz wcisną.
2
@lucca87 za Realem, PSG i Bayernem... żeby oczywiście szybko pożegnały się z rozgrywkami. Reszta jest mi obojętna
15
Ale stypa na Eleven...
0
@taris Boszzz... mam nadzieję, że trollujesz... niby każdy może mieć swoją opinię, ale niektóre są tak głupie, że aż nie wypada ich wygłaszać xD
0
Xavi i Barcelona bazują w tym sezonie na bardzo, bardzo silnej obronie i nieprawdopodobnym bramkarzu i solidnej pomocy z polotem i fantazją. Przód do tej pory ciągnął Lewy z przebłyskami Dembele, ale teraz tak się zastanawiam, czy jeśli do tej obrony i pomocy dorzucimy Ferrana, Fatiego i Raphinie, to czy już nie będzie zakrawać na komedię i czy będą w stanie wtaczać te jedną jedyną bramkę dającą wygraną w meczu ? Niestety, ale to jest tak różnica, mała i duża w zestawieniu z Realem, może my mamy lepszą pierwszą jedenastkę (a przynajmniej w lepszej formie), ale na ławce jest niewielu równorzędnych zmienników... Real jednak zmianami potrafi wskrzeszać grę i robić różnice.
0
ten chłopak to jakiś kolejny wałek zarządu, naprawdę dawał niewiele argumentów, żeby płacić za niego nawet takie pieniądze, jakie poszły w ruch.
1
Mimo wszytko brawa dla Raphinii za ten mecz, dzięki niemu liczba piłkarzy Barcelony na boisku wynosiła jedenaście...
1
Fati i Raphinia, przypominają mi pewien legendarny duet, mianowicie: Flip i Flap
0
Czas uciekający z Fatim na boisku to czas stracony, kompletne ciało obce, na dodatek do złych wyborów częste błędy techniczne. Może warto byłoby go na paręm eczy do drugiej drużyny odesłać, to jest ten poziom niestety, może to pomogłoby mu się odbudować.