1

@Mroziu Ale jest chyba jeszcze problem odciążenia budżetu płacowego żeby wyrobić się w ograniczeniach narzuconych przez ligę i FFP.

1

@karolek981 Coutinho podobno coś tam bąkał o występie na MŚ więc jeśli to nie była ściema to powinien odejść żeby grać. Umtitiego się nie pozbędziemy, będzie doił klub do końca kontraktu.

4

@jedrek7000 Mimo wszystko powinieneś sobie darować takie porównania, zwłaszcza że pomimo przeciętnego poziomu jest to wychowanek przywiązany do barw.

0

Albo ściemnia jak jeden siwy szczur z Portugalii.

0

Coutinho marzą się jeszcze MŚ więc pewnie będzie chciał coś sobie znaleźć ale L de Jong jak Umtiti pewnie żadnych celów już sobie nie stawia więc może dojść do wniosku że lepiej dostawać kaskę tylko za chodzenie na treningi niż za te same diengi męczyć się grając mecze.

0

@Vempers Nawet jakby przyszedł za darmo to jego pensja nie jest ok.

0

@jordi70 Akurat o te wymiany i kreatywną księgowość włoska prokuratura zainteresowała się Juve i wieloma innymi klubami z różnych poziomów rozgrywek.

0

@monsterrize W limitach może się i zmieści ale czy zmieści się w składzie? Oczekiwania przed transferem do Juve były chyba większe niż to co zaprezentował, w przeciwnym wypadku klub by się go nie pozbywał.

2

@Barca1922 Niestety Barcy nie stać na taki ruch. Poza tym, kupisz tego Umtitiego bo jakoś nie widać chętnych na jego zatrudnienie?

4

Nie ma się co martwić, za jakieś cztery lata możliwe że będziemy kombinować jak go kupić za jakieś 60-80 baniek. Cóż, podsumowanie obecnej Barcy, najpierw były ochy i achy, młody zdolny, wyciągnięty na dobrych warunkach, a teraz nie ma głupich 10 baniek żeby go zatrzymać.

0

A na co on chce czekać, na jaki lepszy projekt skoro w Barcy nic nie pokazał? Pół raku w Kadyksie szybko minie, może się pokaże w słabszym klubie i wtedy będzie mógł marzyć o lepszych klubach. Po tym co pokazał przez ostatnie pół roku niech się cieszy że w ogóle ktokolwiek z poziomu pierwszej ligi zainteresował się nim.

0

Gdzieś wyczytałem, że i hiszpańska federacja jest nim zainteresowana ale z tego co widać raczej się spóźnili.

0

@kejdzi Dino Zoff w wieku 40 lat został mistrzem świata, niżej jest komentarz o VdS, Buffon dalej nie wiesza butów na kołku, itd. 34 lata dla bramkarza to żaden mocno zaawansowany wiek. Ale to jego wybór, gorzej wyszedł np Kuszczak który najlepsze lata kariery przekiblował na ławce w MU i później nawet się nie załapał do jakiegoś średniaka w PL.

0

@Gall No właśnie, niektórych, powiedz to Daniemu Alvesowi. Zresztą ostatnio n/t Daniego wypowiadał się Cafu który też w dobrej kondycji śmigał sobie na PO dość długo jak na tą pozycję i jak na Brazylijczyka.

5

@kejdzi Nikt nie wie co siedzi w głowie takiego gościa. Piłkarza - czyli bardzo często gościa rozpuszczonego, zmanierowanego przez nadmiar pieniędzy na które jego praca nie zasługuje. Dobrym przykładem jest np. Dudek, gość stracił miejsce w L-poolu, ale wyrobił sobie markę, był bohaterem finału LM (piękna bajka od zera do bohatera), mógł sobie wybierać kluby DO GRANIA może nie z najwyższej półki ale solidne marki w których byłby nr 1. Wybrał spokojną emeryturkę na ławce w wieku w którym bramkarze na prawdę jeszcze wiele mogą osiągnąć. To i taki Coutinho czy Umtiti patrzą na konto a nie na to czy jeszcze mogą pograć i coś osiągnąć. Wychodzi na to że po boisku biega więcej groszorobów (tylko w innych kwotach niż grosze) niż piłkarzy.

5

Czyli w temacie Coutinho i Umtitiego dalej jesteśmy w ciężkiej d... i nie zanosi się na zmianę tego stanu. Podobno Cadiz dogadał się z Barcą i Sevillą w sprawie wypożyczenia Luuka de Jonga na pół roku ale akurat tu jest tylko kwestia zwolnienia miejsca w składzie bo ten ruch chyba nie odciąży w znacznym stopniu budżetu płacowego.

2

@Mesialdo87 Dlatego ja na większość z nich nie mówię dziennikarze tylko pisacze.

0

Juve jak i cała liga włoska to ma problemy prawne a nie tylko finansowe. Kłania się tzw. kreatywna księgowość. Na tapecie jest m.in. wymiana Arthura za Pjanicia i inne wymiany. Ogólnie we włoskiej piłce znowu robi się wesoło.

0

@normasubiektywna Tu jest właśnie problem , dzisiaj Barca nie ma jak szaleć na rynku transferowym , nie ma kim grać więc to jest nie tyle danie szansy młodym tylko granie tymi którzy są pod ręką, a że są to młodzi, utalentowani zawodnicy przed którymi przyszłość stoi otworem to wszyscy na tym zyskują. Poprzednia taka wielka ofensywa młodzieży też była w sytuacji kryzysowej. W momencie kiedy klub jest na szczycie jest parcie ze wszystkich stron na zdobywanie kolejnych trofeów i są nikłe szanse że ktoś będzie ryzykował ogrywanie młodych. Chociaż sądzę że gdyby trafiła się perełka typu Fati czy Gavi to pewnie dostali by szansę.

0

@masik86 No tak ale Fabs po powrocie do Barcy za wiele nie nawojował, byli lepsi od niego. Dzisiaj Fabregas z tamtego okresu byłby w Barcy jedną z największych gwiazd.

3

Ojoj, dlaczego opowiedzieliście to akurat w wigilię, nie będę mógł spać przez całe święta łkając w poduszkę bo ojciec Braithwaita nie dał sobie odebrać piłki. I to ma być ta tytułowa trudna relacja z ojcem?

1

@MajkiYB Ale Neto jest drogi w utrzymaniu jak na rezerwowego bramkarza. Ta zamiana za Cillessena to był kolejny chory pomysł księgowych, lepiej go było sprzedać i sprowadzić kogoś za małe pieniądze.

1

@zaiks Pewnie w kibicach bo pomimo symptomów poprawy dalej jest jedną wielką niewiadomą, czy to w aspekcie boiskowym, czy transferowym, zarządzanie to też znak zapytania bo nigdy nie wiadomo co wymyśli Laporta.

0

@Magicc89PL A ilu młodych, zdolnych zrobiło karierę poza Barcą? Barta, Montoya, Munir, Alena czy inni? W samej Barcy tak pogardzany przez wszystkich Sergi Roberto który piłkarzem jest dość przeciętnym? Po prostu trafiło się lepsze pokolenie i tyle, faktem jest że sytuacja klubu pomogła im zaistnieć ale trudno mi uwierzyć że Barca straciła perełki pokroju Gaviego skoro nikt z wychowanków nie zaistniał w wielkim futbolu.

0

@monsterrize Nie mów nic o opcjach na lata bo to rzadko wypala. Umtiti miał być stoperem na lata, a wyszło obciążenie budżetu na lata.

0

A jak wygląda sprawa kwarantanny? Gdzieś mi się obiło o uszy że będzie musiał ją przejść po powrocie z PNA. Ktoś coś wie?

1

@Herbert Też mnie to zastanawia. Pieniądze na Torresa ponoć są bo Laporta wziął kredyt ale usuwanie zbędnych zawodników żeby obniżyć budżet płacowy i móc zarejestrować nowych piłkarzy idzie opornie. W sumie to w ogóle stoi w miejscu, jedynie rozwiązanie kontraktu Aguerro i wypożyczenie Collado które nie załatwiają problemu.

0

@karolek981 Z tego co było mówione wcześniej kontrakt ma być przedłużony o dwa lata.

7

"Xavi co tydzień składa mu deklaracje miłości". Kwiaty mu przywozi czy jak?

1

@AbelKabel Kredyt na Torresa jest ale problemem może być FFP jeśli nie pozbędziemy się paru osób ze składu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?