Bogan
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
9 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@arasz1819 Kto jest najlepszym strzelcem presezonu? Dembele ma chyba 3 bramki.
0
@kejdzi Wiem, że jest taka moda. Nie mogę jednak zrozumieć skąd się bierze.
1
@6bakero W kluczowym meczach ostatnich sezonow LM nawet Leo znikał z radaru. Wyglądaliśmy po prostu mizernie jako zespół.
1
@Zbyszko z Bogdańca To z racji tego, że to Messi może niech gra do 40 u nas? Sam Messi niczego nie gwarantuje. PSG odpadło szybko z lM. Nie jego wina, ale też im nie wygrał w pojedynkę dwumeczu bo teraz piłka się zmieniła. Poza tym nawet mając Messiego nie byliśmy się ostatnio w lidze i dostawaliśmy manto w LM. Liczy się zespół, co dobitnie pokazało 2:8 z Bayernem.
1
@FCBparasiempre Quaresma jakie kozackie wykończenie. Zawodnik, z wielkimi umiejętnościami, który nie wykorzystał swojego potencjału.
1
@HighestInTheRoom Dowalę do pieca: Benzema (już grając w Lyonie robił wrażenie, uważam że z jego technika idealnie pasowałby do Barcy), Mbappe (kto wie, może za dwa lata) i Banega (lubię taki rodzaj pomocników na wymarciu, podobał mi się w Sevilli)
0
@PatrykBarca No i bez piłki.
1
@MesQueUnClub96 Mentalgoalski.
0
@hayek Nunez ostatnio strzelił 4 bramki w jednym meczu.
2
@Eto'o9 R10 Co masz na myśli "przejść restrukturyzację"? Piłka cierpi z tego powodu, że młodzi się nie pasjonują. Mają teraz pełno innych bodźców. Mają ciężko się skupić 45 minut ciągiem, żeby oglądać połowę meczu. Piłkarzy też bym nie wrzucał do jednego worka. Puig może i nie chce odejść, ale ilu zawodników chce do Barcelony mimo, że finansowo na tym straci.
1
@Kluivert_P Też tak miałem. Na kawalerskim kumple zabrali mnie pierwszy raz na strzelnicę. Bardzo mi się podobało. Najbardziej AK47 choć tylko kilka strzałów miałem.
13
@QuentinTarantino Ja mam zupełnie inne zdanie. Torres idealnie pasuje do gry kombinacyjnej Barcelony. Czuje tę grę od samego początku, z łatwością dochodzi do sytuacji strzeleckich. Musi popracować nad skutecznością i będzie dobrze. Oczywiście czas pokaże czy poprawi się w tym aspekcie.
15
@ElTomas Taki słaby i przez tyle lat, żaden pilarz nie jest w stanie go wygryźć. Czy to w klubie, czy reprezentacji. No straszny cienias.
1
@wojpie6377 Luis Enrique też grał w Realu.
0
@ini_barca Też lubię Memphisa. Jeśli zostanie to mam nadzieję, że wykorzysta swoje szanse.
0
@ini_barca O widzisz. Nieźle poszukales. Dzięki za wnioski!
0
Na głównej w opisie pod art jest : "ale ich dziś był bardzo intensywny". Chyba powinno być dzień.
0
@Azi Pełna zgoda. Czy ryzyko było tylko w wypadku dźwigni? Brak inwestycji również byłby ryzykowny. Przychody mógłyby spaść. Nie każdy chciałby oglądać wychowanków i zespoł bez gwiazd. Zobaczymy za kilka sezonów czy było warto. Mam wrażenie, że z wielkiego dołka idziemy w stronę dużego optymizmu co jest ważne marketingowo. Czas zweryfikuje to podejście.
0
@Azi Nie znam się na szczegółach. To jest inżynieria finansowa i operowanie na liczbach z neta i na chłopskim rozumie może okazać się mylne. Chodziło mi o podkreślenie, że stosowanie takich rozwiązań to nie jest coś wcześniej niespotykanego.
1
@Borneo Tu pełna zgoda.
1
@JarekS Wrzucanie takich komplikacji wg mnie nie ma większego sensu. Dlaczego? Można nagrać taka o każdym piłkarzu bo nie ma nieomylnych. Tutaj równie dobre popisy Senegalczyka, którego stawiasz za wzór a ma prawie dekadę doświadczenia więcej
1
Dużo pisze się teraz o sprzedaży praw telewizyjnych przez Barcę. Wiele osób nie wie, że np Real też to robił i dzięki temu mógł między innymi robić wielkie transfery i generować większe przychody. Tutaj wrzucam artykuł że strony białych, gdzie widnieje info o podpisaniu przez Real 7letniej umowy z Mediapro. https://www.realmadryt.pl/news/24039-skad-real-madryt-ma-tyle-pieniedzy-na-transfery
Ciekawy fragment: "fani ze wschodzących rynków mogą przeczuć się na Manchesteru United na Real Madryt, ponieważ oczywiste jest, że wolą wspierać kluby wypełnione gwiazdami. Aktywując dźwignie Laporta chce zwiększyć dochody, przyciągnąć przyszłych sponsorów i zwiększyć atrakcyjność zespołu dla innych rynków. Chce przyciągnąć pieniądze, których by nie miał bez inwestycji. Powiedzmy sobie szczerze - kibice wola oglądać rywalizację Raphinhy z Dembele niż Collado z Abde. Jak widać w Realu też pomysł wypalił, a Laporta to biznesmen. Połączenie wzrostu przychodów z obniżaniem wydatków (nowi zawodnicy są już wynagradzani z nowa zdrowsza drabinka płacową) powinny przynieść dobre rezultaty.
Edit: https://www.realmadryt.pl/news/12212-kontrakt-stulecia
Calderon ogłasza sprzedaż praw telewizyjnych jako kontrakt stulecia.
Na koniec - ciekawy artykuł na temat dźwigni w Madrycie.
https://www.realmadryt.pl/news/113751-dzwignie-finansowe-realu-madryt
1
@Bogan Tutaj kolejne źródło
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
1
@ini_barca https://www.realmadryt.pl/news/24159-real-madryt-otrzymal-kredyt-na-76-6-mln-euro tu masz ogólna wzmiankę, postaram się znaleźć stricte pod to artykuł. Mówił o tym Leszek Orłowski studio transferowego młyna canal +.
1
@Feniks_37 Ja mam podobne zdanie. Leo jest legendą, ma gigantyczne zasługi dla klubu, ale nie widzę miejsca w składzie dla niego. Na rezerwowego to również szkoda bo to nie zawodnik na ławkę, a pozostają kwestie finansowe. Później w roli np ambasadora jak najbardziej.
4
@ini_barca Inwestuje, żeby zwiększyć zyski. Przy jednoczesnym obniżeniu pensji wyjdzie na swoje. To jest biznes i gość myśli jak biznesmen. Jak marka jest silna to więcej zarobi. Perez też wyprzedawał prawa telewizyjne i większy % i kupował zawodników. Czy ktoś go teraz wyśmiewa?
3
@y13 Spora część La rambli stawia jako wzór prowadzenia klubu Pereza. Zgadnij co robił Perez po objęciu Realu żeby spłacać długi ;)
16
@creativeopinionNie chce Cię martwić kolego, ale zmarnujesz popcorn. Wszyscy będą zarejestrowani. Nie wiem czy wiesz, ale Twój ukochany klub również wyprzedawał prawa telewizyjne. Także, sugeruję się nie podniecać.
0
@Borneo Pablo Torres został kupiony - nie jest ze szkółki.