0

W tym sezonie to bym powiedział że w PSG tak średnio ze strzelaniem goli, tak średnio

0

@aleksande_r tylko 10?

1

@daniel32778 no nie... Ja tęsknię za Ronaldinho. Messi nigdy nie budził u mnie aż takich emocji jak magiczny Ronaldinho

1

@RomanHoffer widzę francuskie auto.
Nie musisz kupować uszczelki pod korek bo każdy francuz którego robiłem do tej pory miał uszczelke miedzianą. Wystarczy ją rozgrzać do czerwoności i polać zimną wodą a odzyska swoją plastyczność ;)

Wymiana oleju powinna wyglądać następująco:
Odkręcasz stary filtr oleju. Wtedy uwolnisz zaworów ciśnieniowy i olej z obudowy filtra spłynie do miski.
Stary wkład wyjmujesz, płuczesz dekiel od obudowy, ściągasz stary oring.
Zakładasz nowy oring, wkładasz w dekiel obudowy nowy wkład filtra, bierzesz trochę oleju na palec i smarujesz nowy oring (robisz to po to aby uszczelka podczas wkręcania miała poślizg i się nie podwinęła). Dekiel dokręca się w zależności od producenta maksymalnie 20Nm, więc nie dokręcaj na pałe tylko z umiarem.
Następnie schodzisz pod auto. Musisz mieć przygotowaną szmate, naczynie w które zleci stary olej. Odkręcasz korek i czekasz aż wszystko zleci. Ja w tym czasie wymieniam filtr kabinowy i filtr powietrza. Podkładkę miedzianą grzejesz i pod zimną wodę. Przykręcasz korek, zalewasz świeży olej. Odpalasz auto, niech sobie kilka sekund pochodzi, w tym czasie napełni się filtr oleju.
Po zgaszeniu odczekaj 2min i sprawdź poziomów oleju.
Wszystko.

Pamiętaj żeby stary olej zutylizować w miejscach do tego przeznaczonych

0

@Chakalaka to jest wypowiedź sprzed kilkunastu lat. Mniej więcej w czasie kiedy był premierem

0

@michal26 chyba gdy puścili na yt w prędkości x1, 5

0

@daniel32778 jeżeli brakuje im dystansu do siebie, to chyba ich problem ;)

1

@Adamski69 ten chłop ewidentnie nie urodził się pod szczęśliwą gwiazdą.... A to asystę zaliczy, a to Lambo rozbije ;)

0

@Ghotti po zmianie zarządu to faktycznie się nie da stracić, ale gdyby taki Bartomeu postanowił go sprzedać zimą to myślę że utargowałby na nim ze 3 żetony pokemonów, dwie doniczki kaktusów ;)

0

@SelloutCrowd ależ mi elektronika nie przeszkadza w silnikach ani trochę. Mi przeszkadzają dpf, egr, start&stop itp - te elementy po prostu psują silniki, a w rzeczywistości z ekologią nie mają zbyt wiele wspólnego. Poza tym przeszkadza mi downsizing który upośledza motoryzacje. Akurat wprowadzenie bezpośredniego wtrysku do silników benzynowych nie jest żadną przeszkodą.

Dzisiaj jest tendencja zrobić mały, turbodoładowany silnik który tylko dla tych którzy się nie znają wygląda fajnie bo przecież generuje niby dużą moc. Niestety w rzeczywistości przebieg mocy i momentu wygląda fatalnie, do tego cienkie aluminiowe bloki, a jak aluminiowe to tulejowane. To dla mnie jest zabójstwo motoryzacji od strony technicznej niestety i zabijanie tuningu.

Pozostawię już bez komentarza auta hybrydowe bo to w ogóle jest ciężki dramat. Ani to ekologiczne, ani to oszczędne.

Chociaż oczywiście fajnie jest korzystać z matrycowych reflektorów, kamer cofania czy innych udogodnień. Dla mnie idealną opcją byłoby gdyby wywalić tych pseudoekologów i żeby do nowoczesnych samochodów wróciły normalne pojemności silników

56

@SHIBA mam nadzieję, że to jakiś eksperyment socjologiczny :p

0

@SelloutCrowd przepraszam, że zapytam.... Znasz się na mechanice? Robisz to?
Bo mam wrażenie że mówimy na zupełnie innym poziomie zaawansowania ;)

Potrafię z głowy wymienić kilkadziesiąt silników i po kilka z każdej popularnej marki gdzie te silniki są po prostu od poziomu konstrukcyjnego spieprzone. Gro silników dzisiaj będzie miało problem dojeździć do przebiegu rzędu 300tyś km, już nie mówiąc o tym że ponad 90% dzisiejszych silników właściwie nie nadaje się tuningu.
Dzisiaj auta projektują księgowi, a nie inżynierowie.

Auta się fajnie rozwinęły pod względem gadżetów, ale od strony stricte technicznej to jest zwykła chłodna kalkulacja.

0

@SelloutCrowd tak się składa że dłubnąłem kilka silników w swoim życiu i dokładnie wiem co mówię ;) I uwierz mi, że mam znacznie więcej pod maską niż pojemność czajnika (zresztą też dłubnięte).
Obecne silniki to w dużej mierze śmieci w które jest napchane pełno gówien które te silniki dodatkowo psują, a to wszystko pod pretekstem ekologii ;)

0

@SelloutCrowd taaaa, pod względem technologi i gadżetów to kozaki. Tylko nie pod względem tego co najważniejsze.... czyli silników ;)

0

@Kengo na pewno ciężko będzie patrzeć z nostalgią na obecne samochody ;)

A jak miałbym jechać jakimś autem z tamtych czasów to wolałbym Chargera z lat 68-69 ;)

0

@usztafik ja mam dwa auta z lpg, łącznie zrobiłem nimi ponad 250 tys km i żadnych problemów... Tylko że sam te instalacje serwisuje i ustawiam ;]

1

@OnlyCules ale to nie za 20tys tylko za 30 bardziej.
Silniki dość spoko, ale kluczowe jak jest założony gaz. Generalnie 90% instalacji LPG jest fatalnie założona. Ostatnio to już w ogóle poprawiałem lpg po jakimś dobrym artyście ;)

Generalnie jeśli jest założona porządna instalacja i zgodnie ze sztuką to będziesz zadowolony, tylko niestety jest to rzadkość.

Pamiętaj, największą wadą każdego auta jest jego poprzedni właściciel.

0

@OnlyCules jak chcesz auto z dużym bagażnikiem to w tej cenie Vectra 1.9 cdti lub 1.8 benzyna. To najbardziej niezawodne silniki w tej budzie. Jeśli nie zależy Tobie tak na rozmiarach auta to Audi A4 i raczej celuj w silniki benzynowe.
Możesz się jeszcze rozejrzec za Octavią ;)


0

@OnlyCules a jak duże to auto potrzebujesz? Diesel czy benzyna?

1

Fajne to podanie, takie nie za ofensywne

0

@Nazio87 przecież odejdzie w marcu :) naprawdę ktoś uważa że dymisja zarządu w środku okienka transferowego wyjdzie Barcelonie na dobre?

7

Jak łatwo jest grać na uczuciach. Jeden wywiad i od zera do bohatera, a tymczasem prawda leży pośrodku w takich wypadkach.
To ze Bartomeu i cały ten zarząd to dramat widać po małych rzeczach już od początku tej kadencji. Kto ma jakiegokolwiek doświadczenie w zarządzaniu czymś większym niż własna lodówka to sam dojdzie do takich wniosków.
Co do Leo to dalej uważam (tak jak uważałem od początku) to nie powinien być kapitanem. Ta funkcja go tylko ogranicza i jeszcze bardziej nastawia ludzi przeciwko niemu a on sam nie zachowuje się jak na kapitana przystało. Jednym wywiadem zrobił z siebie ofiarę, a tak naprawdę mial bardzo dużo wyjść. Mógł wysłać oficjalne stanowisko przed 10 czerwca, mógł aneksowac umowę aby ten termin przedłużyć. Zawsze to co na papierze jest święte. Tymczasem fakty są takie że Messi zrobił sobie przedłużone wakacje i opuszczał treningu bez żadnych konsekwecji, a to nie wpływa dobrze na zarządzanie grupą. Na dodatek robił to jako kapitan.... I o sposób w jaki Leo to wszystko robił mam do niego żal.

Natomiast jako że zostaje to życzę mu aby ten sezon był pełen sukcesów. To samo życzę wszystkim cules

0

@Jordi10 tyle że Messiego nie było na tym meczu ;)

1

@patrykzmc2000 zdecydowanie sprzedaż teraz

7

To będzie niezwykle ciekawe jeśli Messi zostanie.
Opuszcza treningi bez żadnych konsekwencji, nie zjawia się w miejscu pracy, nie przychodzi na rozmowy z szefem tylko czeka na swojego agenta który pojawia się po 3 dniach od czasu kiedy powinien zjawić się w klubie.

I teraz co, zostaje jak gdyby nigdy nic i nadal jest kapitanem?
Jak to wytłumaczyć reszcie drużyny że ktoś robi co chce i nie jest za to karany a wręcz wszyscy wkoło niego skaczą?

Niestety ale Leo wszystko co mógł zrobić źle to zrobił i jeśli już miałby zostać w Barcelonie to nie wyobrażam sobie ze pozostanie kapitanem i że nie zostanie nałożona na niego kara za niestawianie się na treningach.

A najlepiej by było gdyby już poszedł za ciosem. Piłkarz to wybitny, ale mentalnie dzieciak. Pokazał to zarówno teraz jak i wcześniej zarówno w Barcelonie jak i w Argentynie

5

@greymid ja wierzę Puyolowi i Iniescie :)
Jestem w tej komfortowej sytuacji że Messiemu nigdy nie wierzyłem w te zapewnienia więc nie jestem jakoś mocno rozczarowany, chociaż niesmak pozostaje mimo wszystko

25

Ojciec Messiego swoją popularnością zaraz przebije ojca Neymara i matkę Rabiot :)

0

@SHIBA ja jestem cwaniak i....
A nie, czekaj

0

@mateuszdabski ciekawe że nikt nie pamieta jak sam spartaczył setkę bo jeszcze chciał kiwać

0

@matteoFCB może nie legenda, ale kapitan - nijaki Figo

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?