Irmscher10
Dołączył/a: październik 2019
Gdańsk
5 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Janiama Metallica - Nothing else matters
Ale żony już dawno nie ma więc nie ma o czym mówić ;)
3
@endriuuu2 znam fizykę, budowę skrzydła samolotu i to mi wystarcza.
Ci ludzie zginęli w wypadku komunikacyjnym a nie żadnym zamachu, a na przyczyny tego wypadku złożyło się wiele rzeczy
1
@DaPi to jest kwestia kultury osobistej. Sam mam mocno porobione auto, z mocno porobionym audio, ale gdy jadę nocą to muzykę w poblizu zabudowań ściszam, a wydech mam cichy :)
0
@krefi10 oczywiście Guardiola. Tu się nie ma nad czym zastanawiać
1
@SHIBA za 20 lat otworzą szafy @SHIBA i na cały kraj się rozleje kto był agentem a kto nie :p
1
@Bykunn ja mówię o zwykłej podstawie, najzwyklejszej....
Policz sobie z grubsza:
- koszt wynajmu pomieszczenia (w Gdańsku dwustanowiskowy warsztat to około 10tys miesięcznie)
- bdo, utylizacja olejów, złomu, badania udt
- koszt licencji programów diagnostycznych, koszt zakupu tych programów
- koszt zakupu blokad rozrządów, przyrządów do montażu sprzęgieł, ściągaczy wszelakich, kluczy dynamometrycznych itp
Już nie będę pisał innych pierdół... A nawet sobie nie wyobrażacie ile kosztują sprzęty do obsługi klimy i jakie problemy się z tym wiążą. Trzeba prowadzić całą książkę zużycia czynnika. Miesięczny koszt utrzymania 2-3 stanowiskowego warsztatu w dużym mieście to około 50tys. Dopiero to co powyżej zostaje dla właściciela (który sam też pracuje). Do tego dodaj pakiet startowy... Jak nie masz wolnych 300tys żeby zakupić i utrzymać niezbędne minimum i liczyć że bardzo szybko będą klienci to w ogóle nie ma o czym myśleć. W miarę rozsądne wyposażenie warsztatu (porządnej jakości sprzęt, legalne oprogramowanie i wszystko zgodnie z prawem jeśli chcesz obsługiwać wszystkie marki) to trzeba wyłożyć nawet milion. Popatrz teraz ilu ludzi grzebie sobie samemu przy aucie, a potem przyjedzie bo coś tak popierdzielil że już kompletnie nie wie o co kaman, naprawiasz mu to (okazuje się jakaś pierdola), mówisz 200zl a on że to przecież 20min roboty
4
@Encore zgadza się, jest wielu nieuczciwych mechaników i partaczy. Powiedziałbym wręcz że zdecydowana większość, ale ten zawód ma zdecydowanie więcej minusów niż plusów. Tym bardziej jak chcesz to robić uczciwie
0
@Bykunn a ceny w warsztacie nie? Policz sobie koszty prowadzenia warsztatu
0
@kkbarca ciekawe ciekawe...
Radzę Wam poprowadzić warsztat to zobaczycie jaki to fajny chleb :)
20
Setien przejmował lidera w połowie sezonu, a skończy prawdopodobnie z 7 punktami straty w lidze i dziwnym odpadnięciu z PK
0
@G9 można, Benzema jest tego najlepszym przykładem :)
0
@WhySoSerious jeżeli tak będzie to odszczekam to co powiedziałem. Niestety, ale sledze sprawę od początku i wcześniejsze wypowiedzi prezentowały zupełnie inne podejście. Jeśli zachowają się tak jak w dzisiejszym komunikacie zapowiedzieli to ok
0
@Chaoss wciąż czekam na te pozytywy :)
Jeszcze dodam konkretniejsze liczby. Lotos musi sprzedać 30% swoich udziałów i 80% stacji należących do sieci. Niech mi ktoś przedstawi jakiś pozytyw
2
@Amigo_Blanco Energę już Orlen przejął.... A dziwnym trafem od kiedy PiS doszedł do władzy to akcje Energi poleciały ponad 5 krotnie na dół, po czym klik i Orlen przejmuje Energę, która przed rządami PiS świetnie prosperowała. I to też Gdańska firma ;)
2
@Triv44 a podasz jakiś pozytywny argument czy tak po prostu będziesz pluł jadem?
3
@Chaoss oczywiście. Proszę bardzo :
- Gdańsk traci ogromne wpływy z podatków
- redukcja etatów, a to miejsce pracy wielu Pomorzan
- lokalne instytucje, sportowcy, kluby stracą poważnego sponsora
- Orlen i lotos to SSP, ale jednak istniała między nimi jakaś konkurencja
- sprzedaż ogromnej części udziałów
To teraz wymień mi pozytywy :)
5
KE dała zgodę oraz warunki do fuzji Orlenu z Lotosem. Niestety, dla mnie jest to ciężko dramat i cholernie boli mnie ta decyzja. Nie widzę ani ja, ani ludzie z którymi rozmawiam, żadnych pozytywów tego rozwiązania. Żadnych. Mam wrażenie, ze obecną władze Gdańsk strasznie boli. Zabrali nam najpierw Muzeum II Wojny Światowej, potem Westerplatte, próbowali zabrać ECS (ale ludzie obronili), a teraz potężny cios w postaci Lotosu. Mam kompletnie dość
0
@Colon dr House. Lubię tego skurczybyka :)
2
@tobiasson92 dzień po wyborach, 3 lata do następnych, Antonio od razu wypuszczony z bunkra. Rano też Brudziński się odnalazł, wszystko wraca do normy
3
@maleta009 uważam że powinno to być w formie odpisu od podatku
0
@brzucho tak, ale gdyby edukacja była na odpowiednim poziomie to ludzie wiedzieliby ze Trzaskowski nie wprowadzi małżeństw homoseksualnych, a Duda nie pomoże frankowiczom
10
@Kamilos84 dziwi Cię to?
Przecież wyniki pokazują wyraźnie, że jedna telewizja rządowa to może być za mało na następne wybory
1
@NeroTFP mam podobne spostrzeżenia :)
U Hołownii były dwa fakapy.
1. Spot z tym papierowym samolocikiem z którego szybko się wycofał i przeprosił.
2. Wymuszony płacz nad Konstytucja.
Resztę jego kampanii i zaangażowanie oceniam na duży plus
4
@masq może i Duda był jak ranna i ślepa antylopa, ale za tą antylopą stali po zęby uzbrojeni obroncy praw antylop ;)
0
@Pogba ona w ogóle nie głosowała podobno :)
1
@Janiama zobaczymy czy Twoja szklana kula nie wymaga serwisu :D
0
@NeroTFP a z ciekawości, jako osoba która się na tym zna... Jak oceniasz kampanie Hołownii, WKK i Biedronia? Bo o pozostałej trójce już się wypowiedziałeś
1
@Colon muszę przyznać, że naprawdę mnie tą wypowiedzią rozbawił :D
17
Fajnie się tak tutaj spieracie ze wieś to głosuje tak a miasto siak, że młodzi głosują tak a starsi siak, ale nie zauważacie jednej rzeczy, dokładnie tej samej której nie zauważają politycy kiedy już wygrają wybory.... Że ci wszyscy ludzie (starzy, młodzi, biedni, bogaci) żyją w Polsce i każda ta grupa społeczna ma swoje prawa i każda jest potrzebna.
Nie mogą być w kraju tylko ludzie super wykształceni, bo nie będzie miał kto machać łopatą.
Nie mogą być tylko ludzie bez wykształcenia, bo przestaniemy się rozwijać.
Nie mogą być tylko ludzie młodzi, bo zabraknie doświadczenia.
Nie mogą być tylko ludzie starsi, bo zabraknie sił.
Itd. Itd.
Tymczasem opanowaliśmy do perfekcji szczucie tych wszelakich grup na siebie wzajemnie. Pracowników na pracodawców, pracodawców na pracowników, wierzących na niewierzących itp.
Opanujcie się trochę i spójrzcie szerzej. Gospodarka, społeczeństwo... To wszystko to są naczynia połączone i trzeba to wszystko wypośrodkować a nie patrzeć na czubek własnego nosa. Pozdrawiam
1
@MarioVeB! Niestety, ale prawda jest taka że pod względem umniejszania oponentom i obrażania przeciwników to jedni i drudzy są siebie warci...