Irmscher10
Dołączył/a: październik 2019
Gdańsk
5 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
A jak tam w Jastarni? Ludzie czekający w kolejce już wyszli z wody? :)
0
@VenoM nie, nie chcę aby ludzie pokroju Pana Brauna i Korwin-Mikke urządzali nam kraj. Widzę fajnych ludzi w konferencji (Mentzen, Dziambor, Berkowicza), ale niestety jest tam zbyt dużo skrajnych nacjonalistow i skrajnych katolików.
1
@Janiama u mnie wysoko :)
3
@DonMatteo901 mądrzejsza niż tatuś
0
@masq są jednak zasadnicze różnice. Na boisku piłkarz mówi do drugiego prosto w oczy, a nie napuszcza swoich ziomali żeby przeciwnikowi i jego rodzinie wklepali w ciemnej uliczce ;)
2
@dasouzar11 przykro mi, ale Konfederacja w obecnej formie jest dla mnie kompletnie nieakceptowalna
0
@macio_944 to się nazywa socjotechnika :)
0
@PatrychoO ja bym przyjął
0
@-barca4ever- na pewno jest to nie takt sztabu Trzaskowskiego
0
@justfootball w nocy będą dokładniejsze wyniki sondażowe
1
@jachuu9 na TVN było najpierw na żywo przemówienie Dudy, a potem z odtworzenia przemówienie Trzaskowskiego
10
Postanowiłem napisać kilka słów przed końcem kampanii wyborczej. Może kogoś zachęcę do pójścia na wybory, a może nawet uda się kogoś zachęcić do przemyśleń.
Jaki byłby mój prezydent marzeń? Mój prezydent marzeń, to człowiek który jest dobrym arbitrem pomiędzy większością która wybrała rząd a mniejszością która jest w opozycji. Mój prezydent marzeń powinien:
- dobrze reprezentować Polskę za granicą
- w sposób przemyślany podpisywać ustawy dobre, a wetować złe
- jeśli dana ustawa ma niezłe podstawy, ale czegoś jej brakuje to powinien negocjować jej warunki z rządem
- w sprawach kluczowych światopoglądowo powinien uwzględniać wolę większości, ale zapewnić odpowiednie prawa mniejszości (od tego są referenda)
- dbać o prawa samorządów, bo to lokalnie ludność najlepiej ocenie swoich prezydentów miast, burmistrzów, sołtysów
- dbać o praworządność. Można zmieniać prawo, ale nie można tego robić niezgodnie z prawem - szczególnie tym najwyższym, czyli Konstytucją
- powoływać na stanowiska ekspertów, a nie tych którzy zasłużyli się dla partii X lub Y. Prezydent jest przecież zwierzchnikiem sił zbrojnych , wybiera prezesa NBP, itd
- nie powinien dzielić społeczeństwa, na lepszych/gorszych, homo/heteroseksualnych, wierzących/nie wierzących, biednych/bogatych
- chciałbym aby mój prezydent nie był obojętny
Podam jeden prosty przykład który mocno wybrzmiewał w kampanii prezydenckiej - LGBT. Gdyby taka ustawa pojawiła się na biurku Prezydenta, to mój Prezydent powinien w takiej sprawie zrobić referendum, ale takie referendum poprzedzić solidną kampanią informacyjną. Słowo "informacyjna" jest tutaj kluczowa. To nie miałoby być straszenie, a zachęcenie do spojrzenia szerzej na problem. Jeśli ludzi zdecydowaliby, że nie są gotowi na taką rewolucję w Polsce - OK. Wtedy trzeba by po prostu zadbać o to, aby tacy ludzie nie byli szykanowani. Na tym przykładzie też chciałbym wytłumaczyć jedną rzecz... Prezydent ot tak sobie nie narzuci w Polsce małżeństw homoseksulanych, bo taka ustawa musi najpierw przejść przez Sejm i Senat. Zastanówmy się czy dzisiaj jest to w ogóle możliwe - bo niektórzy podają to jako koronny argument przeciw Panu Trzaskowskiemu.
W niedzielę wybieramy Prezydenta. Czy moim Prezydentem marzeń jest Rafał Trzaskowski? Nie, nie jest.... ale na pewno takim prezydentem nie ma szans być Andrzej Duda, który podpisuje wszystko co mu przyniosą (może niektórzy pamiętają słynne "konsultacje" z służbami mundurowymi już po podpisaniu ustawy i stwierdzenie PAD, że "ta ustawa nie jest dobra, ale ja nie miałem wyjścia i musiałem podpisać"), który dzieli społeczeństwo, kłamie na temat mniejszości, napuszcza społeczeństwo na mniejszości (zastanówcie się kto blisko 100 lat temu też napuszczał społeczeństwo na mniejszości i jak to się skończyło), który w imię interesu PiS przymyka oko gdy rujnowane są nasze dobre marki (200 letnia stadnina koni w Janowie), który nie przestrzega najwyższego aktu prawnego na który przysięgał - Konstytucji.
Nie będę się dłużej pastwił nad Panem Andrzejem Dudą. Wiem, że Rafał Trzaskowski nie jest idealny, ale moim zdaniem jest po prostu znacznie lepszy, bo wiem że przynajmniej jakąś część cech mojego Prezydenta marzeń spełni.
Idźcie na wybory. Nie bądźcie obojętni. To jak się kończy obojętność widać w historii.
1
@NeroTFP polecam obejrzeć całe 20min wystąpienie Pana Mariana. Bardzo mądry przekaz
0
@cata_luna musisz zatem napisać do rządu aby zmienili ustawę o zamówieniach publicznych
0
@Comentateiro i jeszcze na dodatek to nie jest wina KO ze zagraniczna firma złożyła w przetargu po prostu korzystniejszą ofertę niż polska PESA
0
@elmayakos no ja mam inne zdanie. Znam trochę te regiony, bo powiedzmy że mieszkam stosunkowo blisko. Wg mnie żadnego transportu tam nie będzie, bo jest po prostu za płytko (miejscami mniej niż 1m głębokości). Turystyka też słabo bo żaden nawet najmniejszy wycieczkowiec tam nie przepłynie. Jedynie małe motorówki i kajaki. No chyba że ten towar mają wozić flisacy na tratwach, ale chyba nie o to chodzi.
Mi jest bardzo ciężko znaleźć jakiś pozytyw, a już na pewno bardzo ciężko mi znaleźć jakiegokolwiek ekonomiczn uzasadnienie dla tego przekopu
0
@Danny Gaucho czytam dwa razy i dalej nie rozumiem. Jest pierwszym który tego dokonał, ale jednocześnie drugim bo wcześniej dokonał tego Zlatan :p
2
@elmayakos z ciekawości, mógłbyś wymienić mi korzyści z przekopu mierzei?
0
@tobiasson92 ale będzie dobry materiał do Wiadomości i kampanii Dudy
25
@tobiasson92 ciekawy zabieg socjotechniczny, tylko że więcej może stracić w Warszawie niż zyskać na Podkarpaciu
5
@Joe_Pesci trochę przejaskrawione, ale też sporo racji w tym jest. Przed I turą była debata w tvp, a nawet dwie. Jaki był ich poziom każdy widział. Żaden z kandydatów się nie wymigał z tej debaty. Przed drugą turą była jedna konferencja prasowa i jeden więc wyborczy. Poziom obu pod względem przekazu i pluralizmu też chyba każdy widział.
Nie dziwię się Dudzie ze nie poszedł na debatę gdzie było 20 dziennikarzy, bo po prostu miał tam dużo do stracenia. On ma problem w sposób przekonujący odpowiedzieć na pytania wcześniej znane od podstawionych ludzi.
A że Trzaskowski nie wziął udziału w tym gównie to się też nie ma co dziwić. Musiało powstać coś w zamian, bo gdyby nie poszedł do tvp tylko siedziałby w domu faktycznie wyszedłby na tchórza. Tyle że "debata" w której wziął udział Trzaskowski była merytorycznie i pluralistycznie na poziomie nie osiągalnym dla obecnej tvp i Prezydenta Dudy
2
@Kompletny dla mnie afera taśmowa to żadna afera (jak zdecydowana większość za poprzedniej władzy). W tych taśmach są po prostu rozmowy bez kurtuazji. Nie ma tam żadnych rzeczy korupcyjnych (są jak wspomniałeś rozmowy o załatwianiu pracy, ale mimo wszystko dość luźne, z których tak naprawdę nie wynika nic).
Dla mnie ta cała afera to jest nic innego jak amartoszczyzna naszych służb, które na cos takiego pozwoliły i tyle. Nie ma tu żadnej winy Tuska, Morawieckiego itp. Powinny polecieć głowy BOR i tyle.
Mi najbardziej zapadła w pamięć wypowiedź akurat Morawieckiego który stwierdził, że dobrze iż Kubica miał wypadek, bo nie bezie musiał ileś tam milionów na jego sponsoring płacić (było to w okresie wypadku Kubicy podczas rajdu we Włoszech. Kubica był wtedy dogadany z Ferrari, a Morawiecki był prezesem banku który miał sponsorować jego starty w F1). Jakoś uderzyła mnie ta wypowiedź
0
@Irmscher10 ja tylko sprostuje sam siebie. Chodziło mi oczywiście o ksenofobiczne demony ;)
13
@MaziFCB nawet nie to co napisałeś jest najbardziej przerażające. Najbardziej przerażające są dwie rzeczy :
1. Że to w dużej mierze kłamstwa
2. Ze nawet gdyby to była prawda to:
- dostawy energii nie są zależne od działań samorządu (jest to w kwestii rządu)
- dostawy ciepła nie są zależne od działań samorządu (jest to w kwestii rządu)
- budowa metra (ustawa o zamówieniach publicznych - kwestia rządu)
- przewozy (ustawa o zamówieniach publicznych - kwestia rządu)
- tramwaje (ustawa o zamówieniach publicznych - kwestia rządu)
- rowery (ustawa o zamówieniach publicznych - kwestia rządu)
Od razu doprecyzuje. Przetarg na zamówienie ogłasza Miasto Warszawa, ale rozstrzygnąć go musi zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych (gdzie właściwie decyduje 100% cena), więc to nie jest winą żadnego samorządu że dana oferta jest najtańsza. A wpływ na kształt tej ustawy ma rząd.
Także Morawiecki wykorzystuje to, że ludzie nie mają pojęcia jak to funkcjonuje i dodatkowo budzi w nich homofobiczne demony pozbawiając przy tym samodzielne k myślenia (bo co z tego, że coś tam buduje turecka firma, skoro zatrudnieni tam są Polacy)
1
@tobiasson92 powiem Ci, że zgrabnie to Tobie wyszło.
0
@tobiasson92 słuchałem dzisiaj... I tak Mazurek był dla niego bardzo łaskawy
1
@DonMatteo901 o ile zmiana koła była wg mnie ewidentną ustawką, to zasłabnięcie Pani dziennikarki było całkiem serio
5
@Lenioq hahaha. Fajne zdjęcie wstawiłeś. Wiesz co było na tym ekranie?
Tam bym wyświetlany czas do końca wypowiedzi. Obejrzyj chociaż kawałek tej "debaty" to zobaczysz, a nie wstawiasz zdjęcia których nie rozumiesz
4
@Kompletny jeśli można to poproszę abyś mnie też oznaczał. W wolnej chwili chętnie poczytam i pokomentuje :)
4
@Mesi12 a kolejną rzeczą jest już czysta logika. W "debacie" z udziałem Trzaskowskiego było 20 dziennikarzy różnych mediów, w tym TVP, Gazety Polskiej czy PAP. Po jaką cholere sztab Trzaskowskiego miałby podstawiać tam jedną osobę? Tylko więcej by na tym stracili.
Kolejna rzecz czysto logiczna to pytanie zadanie przez Pana Jakubowskiego... Wcale nie było to pytanie super wygodne dla Trzaskowskiego