Irmscher10
Dołączył/a: październik 2019
Gdańsk
5 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Striker racja :) tym większy minus dla Leo
1
Powie mi ktoś czym się różni sposób odejścia Neymara od sposobu potencjalnego odejścia Messiego?
Bo z tego co widzę to póki co niczym.
0
@RosjaninBut oczywiście, zgadzam się. Uważam w ogóle że dawanie Messiemu opaski kapitana to robienie krzywdy zarówno Messiemu jak i całej drużynie. Na Leo nakładana jest odpowiedzialność której on nie jest w stanie sprostać. To od czasu kiedy ma opaskę kapitana zarówno w Barcelonie jak i Argentynie w ważnych meczach częściej przechodził obok spotkania lub po prostu zawodził niż bywało to wcześniej.
Z kolei drużyna jak ogląda człapiącego kapitana ze spuszczoną głową, do którego na dodatek (zakładam że podświadomie) grają każda piłkę też wpływa negatywnie.
Jeszcze co do człapania Leo... Ten piłkarz nigdy nie biegał tyle co inni, ale mam subiektywne wrażenie ze u Pepa oraz u Enrique on po stracie startował do pressingu, przynajmniej na tych kilku metrach. Później jego rola i legenda budowana wkoło niego rosły i rosły aż w końcu on totalnie przestał biegać do tyłu. Mam w głowie poszczególne mecze (m. In z Liverpoolem) gdzie on naprawdę był zaangażowany w pressing. Jednak 95% meczów od 3 lat to jego strata, głowa w dół i tyle.... A wszyscy wkoło dalej Leo bóg, Leo najlepszy, przychodzi nowy piłkarz to dostaje więcej pytań o Leo niż o siebie samego, trenerem zostaje fan Leo... Po prostu stracili nad tym kontrolę moim zdaniem. Chyba właśnie to mnie tak zoobojetnilo do tej całej szopki.
Dziękuję Leo za wszystko co zrobił dla Barcy. Zapisał się w historii na zawsze. Jest wybitny.... Ale on potrzebuje mieć nad sobą porządnego trenera a nie swojego fana. On musi być częścią drużyny a nie uważany za boga otoczonego pokrakami.
9
Bolał mnie transfer Figo do Realu,
Bardzo mnie bolało odejście Rivaldo do Milanu,
Gdy odchodził Ronaldinho to przeżywałem to kilka miesięcy,
Odejście Puyola też mnie bardzo przygnębiło,
Xavi mimo że zapowiedział to dużo wcześniej również odcisnął ślad na moich uczuciach,
Na pożegnalny mecz Iniesty zasuwalem szybko z Poznania do Gdańska i żona mi nagrywała (bo niestety dojechałem na drugą połowę dopiero)...
Odejście Neymara w ogóle mną nie wzruszyło (zadawałem sobie tylko pytanie po ki członek on to robi),
A saga z Messim jest mi obojętna...
I teraz nie wiem, czy to ja się starzeje, czy zarówno Messi jak i ludzie wkoło swoim zachowaniem sprawili ze widzę w tym jakąś nadzieję na przyszłość.
Żeby było jasne, Messi to żywa legenda klubu, piłkarz wybitny, prawdopodobnie najlepszy w historii, ale... Właśnie... Coś się na przestrzeni ostatnich 2-3 lat na tyle zepsuło że po prostu Barca przestała się rozwijać i niestety utozsamiam to z m.in. z postawą Leo.
Bartomeu i ten zarząd to oddzielny temat, podobnie jak socios którzy temu zarządowi biernie się przyglądali
0
@barcelonaLM tylko że to właśnie Leo nie trafiał decydujących karnych w finałach CA ;)
0
@Pawelsky nie że chce odejść, tylko o to jak to robi
5
Lipiec 2020. Premier Morawiecki mówi w Białymstoku że niedługo to właśnie na Jagiellonie będą patrzyć z zazdrością, ze zamiast Barcelony i Manchesteru piłkarze będą wybierać grę w ośrodku treningowym w Białymstoku.
Sierpień 2020. Messi chce odejść z Barcelony
Przypadek? ;)
0
Fajny felieton Marcina
https://www.facebook.com/116580465063718/posts/3187648824623518/
0
@Xaah ale to nie jest problem Barcy czy kogoś stać czy nie. To bardziej problem Messiego
5
Jest mi przykro że Messi chce odejść z Barcy w taki sposób, ale niestety mam wrażenie że chłopak się pogubił trochę.
Do rzeczy. Bartomeu od samego początku mi się nie podoba. Uważam że zarządzanie tym klubem stoi na fatalnym poziomie pod wieloma względami, ale marcowy termin wyborów jest jak najbardziej racjonalny. Każdy kto kiedykolwiek czymś zarządzał, albo ma własną firmę wie że nie można było zrobić tych wyborów w tej chwili, bo skończyłoby się to katastrofą. Było po prostu za mało czasu.
No i tu dochodzimy do samego Leo i jego zachowania. To jest piłkarz wybitny, genialny, prawdopodobnie najlepszy jaki biegał kiedykolwiek po boiskach, ale nawet taki piłkarz nie powinien być ponad klubem, a tak się ostatnio działo.... I nie jest to tylko wina Leo, ale wszystkich dookoła. Na każdej konferencji prasowej pytanie o Leo, przed każdym meczem trener musi odpowiadać na temat Leo, przychodzi nowy piłkarz do klubu to go więcej pytają o Leo niż o jego samego. Ba, w samej grze Barcy zaczęło to być bardzo widoczne od czasów Valverde. Mam wrażenie że niektórzy grają tak jakby mieli zapisane w kontrakcie ze mają podać do Leo. Oczywiście to sarkazm. Wydaje mnie się że Ci piłkarze po prostu podświadomie nie chcą podpaść Leo i w związku z tym na siłę szukają go na boisku. Cierpi na tym gra Barcy jako kolektywu i sami na własne życzenie robimy się jeszcze bardziej zależni od Messiego. Spirala się nakręca.
Od dawna powtarzam ze Messi jest największym zbawieniem, ale jednocześnie największym przekleństwem tego klubu, a to wynikało z tego ze i Valverde, a szczególnie już Setien, dawali się w to wciągnąć aby wszystko kręciło się wkoło Leo. Brakowało trenera który by wykorzystał potencjał Leo na tle całej drużyny, a nie żeby każdą piłkę puszczać do Messiego. Uważam że przez to nakręcił się cały ten marazm, Barca mniej biega bo zawodnik podał do Messiego, czyli swoje już zrobił i nie musi dalej się pokazywać bo Leo załatwi sprawę.
Przychodzi trener który widać że chce to zmienić, ma swój plan gry i gdy okazuje się że Messiemu ten plan nie do końca się podoba bo jego przyjaciele mają w tym planie odgrywać mniejsze rolę bądź w ogóle nie są uwzględniani to Leo chce odejść.... I nie to jest najgorsze, że chce odejść. Najgorsze jest to w jaki sposób. Jestem zawiedziony jego postępowaniem, bo to policzek wymierzony nie w Bartomeu, bo jego za parę miesięcy nie będzie. To policzek wymierzony w klub, w kibiców i w legendę Leo.
Daleko mu niestety do klasy Puyola, Xaviego czy Iniesty.
0
@NeroTFP winszuję :)
0
@pafcioxxx a czy tak nie jest? Bayern miał dwie dobre sytuacje i obie Lewandowskiego
0
@Kuczek ze względu na sam talent :
1. Ronaldinho
2. Maradona
3. Messi
4. Cruyff
5. Beckenbauer
Ze względu na całokształt :
1. Messi
2. Cristiano Ronaldo
3. Johan Cruyff
4. Beckenbauer
5. Insiesta
3
@VanBest właściwie to wszystkie z Rogerem Moorem i spora część z Brosnanem
1
@Colon Polska - Czechy
Polska - Portugalia
Barca - Chelsea
Barca - Inter
Barca - Liverpool
2
@mariosss20 tzn że ona porwała Twoją żonę i gdybyś jej szukał to daj jej znać bo ona wie gdzie jest ;)
0
@Bartoso z Liverpoolem
0
@mekston sam też setkę zmarnował ;)
2
@Mario96w różnica jest taka że PO pomimo swoich grzechów to w czasie kryzysu zachowywali się odpowiedzialnie, a o PiS tego powiedzieć nie mogę
4
Koeman spotyka się z Messim. Domyślam się że w cztery oczy. Prasa po spotkaniu wie wszystko.
Wniosek:
1. To wszystko bzdury?
2. Messi kapuje prasie? (oczywiście z przymrużeniem oka)
Ważne żeby sprzedaż gazet szła jak trzeba ;)
1
A ja tu czegoś nie rozumiem. Dyrekcja sportowa planuje wyjściową jedenastkę... A Koeman ma coś do powiedzenia? A forma piłkarzy się liczy?
4
@Przemek2323 z Barcą zagral przeciętnie? Dobre, dobre. Moim zdaniem zagral świetnie. Poświęcił się dla drużyny, grał przy liniach bocznych a nie w środku i wyciągał naszych obrońców robiąc miejsce chociażby Mullerowi. Sam do tego dołożył bramkę. Jeśli to jest przeciętny występ to ja nie mam pytań. Przy Messim w tym meczu wyglądał jak profesor
0
@kkbarca wyciekły pierwsze pytania:
- Panie Prezydencie Bartomeu, dlaczego dziecko Victora Fonta odmówiło przyjęcia komuni świętej?
6
Niektórym z Was szkoda jest Setiena, a mi szczerze mówiąc tak średnio. Od początku pomysł jego zatrudnienia w tym momencie sezonu bardzo mi się nie podobał.
Natomiast moją sympatię zdobył Sarabia i wg mnie może być z niego fajny trener... i nie, wcale nie chodzi tylko o to że umiał wydrzeć się na piłkarzy, tylko o to że ten facet moim zdaniem miał po prostu pomysły. Bez przerwy mówił coś Setienowi, był przy tym charyzmatyczny, a Setien wydawał się zagubiony, podniecony ze może trenować Messiego.
Zresztą każdy trener który wchodził w tylek Leo źle kończył, widać to doskonałe po reprezentacji Argentyny. Leo nie powinien mieć za trenera swojego bezgranicznego fana tylko kogoś takiego jak Pep czy Enrique, ludzi którzy go szanują, wiedzą że jest najlepszy ale mają pomysł na to go wykorzystać i potrafią nauczyć nowych rzeczy. W przeciwnym wypadku wygląda to tak jak tutaj
1
Ta ósma bramka ewidentnie podcięła Barcelonie skrzydła ;)
1
@fcbarcafan19 proszę o oznaczanie. Delikatnie mówiąc to trochę siedzę w motoryzacji. Chętnie poczytam, podyskutuje jak będę miał czas
93
Muszę się pochwalić. Dzisiaj o 10:30 urodził mi się drugi syn :) Dzisiejszy dzień już jest cudowny.
Barca, postarajcie się żeby tak zajebiscie było do końca dnia
0
@masq patrząc całościowo (nie tylko pod względem czysto piłkarskim) to dla mnie byłby to wybór jak między ebolą a gangreną. Nie chcę żadnego z nich w Barcelonie.
Natomiast czysto piłkarsko w tym momencie lepszy jest Neymar
0
Czekaliście na LM?
https://www.facebook.com/typowaseriea/videos/1261858064153585/
1
@Janiama Metallica - Nothing else matters
Ale żony już dawno nie ma więc nie ma o czym mówić ;)