0

@michal26 Carvajal wchodzi ciałem w prawą nogę Lewandowskiego który jest w pełnym biegu. W tym momencie jest faul. Mam wrażenie, że większość ludzi patrzy na rękę Carvajala na plecach Lewego która jest w tym najmniej istotna

0

@Godlo ale zanim te trofea wygrał, to w wielu meczach męczył bułę i to wcale lepiej nie wyglądało

1

Strach pomyśleć co by się działo jakby La Rambla istniała w czasach Guardioli.
Wywalili by go po kilka razy w sezonie

0

@michal26 ok, pójdźmy za logiką, że gra ma być twardsza i karnego ma Lewym nie ma. A to na Rodrigo w takim razie jest? Był kontakt, został nadepnięty, ale on już robi kolejny krok i nagle podwija nogi. Widać, że mógł i nawet z początku chciał kontynuować grę... To w takim razie tutaj też nie ma karnego

Żeby była jasność. Ja uważam, że karny dla Realu słuszny i powinien być karny na Lewym. On w pełnym biegu zostaje tracony w prawa nogę i dopiero wtedy traci równowagę. On tam w żadnym momencie się nie rzuca

1

@SteuerFreiMoney to na pierwszy fotelik Cybex będzie w sam raz. Jak będzie miał 10-12 miesięcy to wtedy zmiana.

Nawet chyba jeszcze mi gdzieś leży ten Cybex :p

1

@SteuerFreiMoney to zależy dla dziecka w jakim wieku i do jakiego auta.
Pierwszy fotelik dla moich chłopaków to był Cybex.
Drugi fotelik był tyłem do jazdy Axkid minikid 2. Świetny, ale raczej nie sprawdzi się w bardzo małych autach.
Teraz obaj jeżdżą w Recaro i trasę Gdańsk - Makarska dali radę :)

1

@Matt_i1992 dokładnie tak. Głos rozsądku w końcu :)

1

@AmigoBlancos Kowal jako "ekspert" to taki sam autorytet jak Janek Tomaszewski. Obaj są przykładem na to, że niektórzy po zawieszeniu butów na kołku powinni zapaść się pod ziemię, publicznie nie udzielać i spokojnie żyć z zarobionych pieniążków, albo prawadzic swoje niemedialne biznesy, zeby ich renoma którą zbudowali jako piłkarze nie poszła się jeb... Wiadomo gdzie :p

0

@Zbyszard ja kibicuje Barcy od przełomu 98-99r. Pamiętam jak Barca była 6 w lidze, jak do ostatniej kolejki walczyła o 4 miejsce, żeby grać w LM.
Teraz jestem spokojny, bo widzę inne kolory niż czarny i biały. To idzie w dobrym kierunku, a porażka w LM jest w dużej mierze splotem nieszczęśliwych okoliczności.
Nawet za Guardioli było pełno meczów takich jak ten z Interem, ale wtedy było gdzie odrabiać.

Jestem spokojny, chociaż ta LM boli

0

@PatrychoO z tej trójki w pierwszym składzie gra tylko Busquets.
Pique jest w tej chwili piątym środkowym obrońca w hierarchii,
A Alba trzecim lewym obrońcą w hierarchii

0

@MateuszGotowka99 mnie się wydaje, że Kessiego najlepiej przetestować w innym klubie, bo on się nie nadaje do gry na jeden kontakt. Jest silny fizycznie i wybiegany... I to jest koniec atutów

1

@Klaudiaa8 tak jak zrobili marmoladę z Copenhagi...
Tutaj są niesamowite skłonności do hiperbolizacji. Albo coś jest kultowe, albo ch***we. Nie ma nic pomiędzy

2

2

@Bzyczekk a Guardiola przegrał z Wisłą w Krakowie. Mierny trener

1

@KlonaZepan a czy Balde zagrał lepiej? Niestety nie... Obawiam się, że z Alba byłoby podobnie

6

@AmigoBlancos a co było nie tak taktycznie? Ruchliwość z przodu, stwarzanie sytuacji gdy Inter bronił w 10, umiejętne robienie miejsce zawodnikom wbiegajacym w pole karne.
A Inter z czego sobie stworzył okazję? Z totalnych wylewów Busquetsa i Pique x2. To jest błąd taktyczny czy indywidualny?

0

@Janiama wszystko się zgadza, poza tym, że to nie była porażka tylko remis ;)
Chociaż w sumie remis jak porażka :p

31

Lewandowski oddaje strzał który obrońca wybija z bramki,
Wystawia ciasteczko do Raphinii
Daje kluczowe podanie do Dembele z którego powinien paść gol
Strzela bramkę z niczego tak naprawdę
Strzela bardzo ładną bramkę głową...

A na koniec La Rambla napisze, że kopie się w czoło bo spieprzył dwie wrzutki. Rewelacja :p

0

@norbi77 tak, tak... Kopał się w czoło i przypadkowo wyłożył setkę Raphinii

2

@PatrychoO Queen bez Freddiego to jak samochód bez silnika. Można sobie popatrzeć, powspominać, ale już nie jeździć ;)

3

Dla wszystkich którym w głowie się nie mieści, że mając dzieci i w przeszłości żonę można interesować się również mężczyznami przypominam, że Piasek miał kobietę, Elton John miał żonę, Freddie Mercury był zaręczony, itd itd

A to tylko kilka przekładów z brzegu :)

Bądź szczęśliwy Iker :)

15

Ciężko za Ikerem nadążyć... Sara, później niby spotyka się z Shakirą, a na końcu okazuje się, że cały czas myślał o Puyolu :)


1

@SteuerFreiMoney bardzo porównywalny z Ferrari przez cały sezon.
Bardziej to ma strategie przez duże S, w przeciwieństwie do Ferrari

0

Max to kierowca przez duże K.
W kwalifikacjach na suchym różnice z Ferrari po 0,05sek. Wyścig w deszczu, a on po 20min ma 10sek przewagi nad Leclerc

2

@kuba1794 IFAB zdecydowała, że przypadkowe zagranie piłki ręką, które dało okazję do zdobycia bramki koledze z zespołu, nie będzie karane.
Plik można pobrać m.In. ze strony PZPN w formie pd

8

Teraz już na spokojnie...
Mecz z Bayernem, przy wyniku 0-0 jest ewidentny karny, o którym potem mówi cały świat, a VAR nawet tego nie sprawdza.

No i przychodzi mecz z Interem...
Najpierw sytuacja z potencjalnym karnym dla Interu. VAR sprawdza i powinien sędziego poinformować "jest spalony, nie ma co w ogóle rozważać ręki", a sędzia idzie do monitora... Po co? Sprawdzić czy linie spalonego dobrze narysowane? Chyba tylko sytuacja z Włoch i meczu Juve tłumaczy podejście w tej sytuacji do monitora.
Lecimy dalej. Gol Pedriego i anulowanie go przez VAR który stwierdzil rękę Ansu Fatiego. Onana wybija piłkę ręką i nabija z odległości około 40-60cm Fatiego w opuszki palców. Piłka kompletnie nie zmienia toru lotu piłki i trafia do Pedriego który zdobywa gola. Jeszcze kilka miesięcy temu gol byłby słusznie anulowany, ale wedle obowiązujących przepisów gol jest jak najbardziej prawidłowy, a VAR go anuluje.
Następnie Lewy trafiony wyprostowaną nogą, uniesioną około 30-40cm nad ziemią. Tzw pomarańczowa kartka, a VAR nawet tego nie sprawdza. Dlaczego?
No i ręka Dumfriesa. Jeśli to nie jest karny to co nim jest? I dlaczego sędzia nie idzie do monitora skoro wcześniej sprawdza czy linie spalonego są dobrze narysowane.
A na dodatek na VAR jest ten sam sędzia co w meczu z Bayernem.

Daleko mi do spiskowej teorii dziejów, ale sędzia var nie powinien już nigdy siedzieć na meczach Barcy.
Ciężko mi wskazać jakąkolwiek pomyłkę na korzyść Barcy w meczu z Interem. Ten mecz wygląda jak typowy wałek

0

@AmigoBlancos to sędziowanie zabrało wygraną. Bo zarówno gol Pedriego był prawidłowy (przepisy FIFA) jak i karny był 100% (również przepisy FIFA)

1

@Medium wiecie.... I to od kilku lat

12

Lewy gra w Barcy i tak potrafi go docenić trener, który jako zawodnik wygrał wszystko co się dało wygrać : "Zwracam też uwagę na to, jak pracuje, zarządza, rozmawia z kolegami…"


Lewy przyjeżdża na reprezentacje, polska myśl szkoleniowa ustawia zespół, tak by zabić nasz potencjał ofensywny, a Lewy mimo to stara się podpowiadać kolegom lepsze ustawienie. Wtedy wkracza do akcji polski kibic :" Lewy to tylko łapami macha. Za grę by się wziął. On niszczy psychicznie kolegów."


1

Zawsze mi imponowała inteligencja boiskowa Lewandowskiego, ale mam wrażenie że w Barcelonie jest z niej najwięcej pożytku. W reprezentacji mam zbyt ograniczonych taktycznie piłkarzy, a przede wszystkim trenerów, w Bayernie było to widać bardzo, ale w Barcelonie widać naprawdę pełną współpracę i ma się wrażenie, że Lewy jest przedłużeniem myśli Xaviego na boisku. Genialnie on się porusza bez piłki.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?