Irmscher10
Dołączył/a: październik 2019
Gdańsk
5 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
49
A przepraszam bardzo, gdzie jest Pioter Zieliński? :o
29
@mateusz1989VeB to jest czysty karniaczek, ale to jest Hiszpania
0
@Emhyr bo układa ich do gry polska myśl szkoleniowa
1
@FC1899Barca prowadzisz działalność i głosowałeś na PiS?
Do tej pory znałem tylko jedną taką osobę :)
1
@Uukasz_93 Xavi gra tak większość meczów, ale dzięki za wyjaśnienie :p
0
@endriuuu2 IPN nie ma żadnych praw do miejsca gdzie powstal mural więc to oczywista nieprawda.
Możesz powiedzieć z czym konkretnie działała w Gdańsku?
Wedle mojej wiedzy działała na terenach wokół Białegostoku, później Ostródy, a do Gdańska przyjechała po leki i pierwszego dnia ją zchwytali. Jak dobrze pamiętam po około 2 tygodniach skazali ją na śmierć i po kilku następnych tygodniach wyrok wykonali.
Pytam więc na czym polega ten jej związek z Gdańskiem i jej działalność na tych terenach. Chętnie sie dowiem jako gdańszczanin :)
0
@endriuuu2 no i nie rozumiem dlaczego akurat w Gdańsku miałaby mieć swoją ulice? Z Gdańskiem to ona miała tyle wspólnego, że pierwszego dnia jak zobaczyła Gdańsk to ją złapali. Ona działa na zupełnie innych terenach.
W Gdańsku jak już wspomniałem ma fajny mural, przy glownej ulicy, nieopodal miejsca gdzie ją złapali.
Szukasz dziury tam gdzie jej nie ma
0
@endriuuu2 Nawet nie łudziłem się, że cokolwiek zrozumiesz.
Inka jest na bardzo ładnym muralu na jednej z głównych ulic miasta :)
3
@Rl9k1nG 72 i to właściwie rodzice się wyprowadzili. Długo trzeba było czekać ;)
2
@Lionel_Messi10 i na ławce Rijkaard :D
0
@HypeR mam wątpliwości czy Zalewski ma odpowiednio poustawiane klocki w głowie żeby dojść do podobnego poziomu
0
A to niespodzianka ;)
0
@FC1899Barca przy sytuacji Gaviego to samo
0
Podanie piękne, ale Lewy też ekstra zrobił miejsce tym swoim ruchem
4
@endriuuu2 uważam, że to Ty kompletnie nie pojmujesz tamtych czasów. Piszesz swoje wywody patrząc z perspektywy dzisiejszych czasów.
Postaram się trochę rozjaśnić. Jest rok 1946, zaledwie kilka miesięcy wcześniej skończyła się wojna. Pan Marian Turski ma wtedy 20 lat. Jest kompletnie niewykształcony, przez wojnę nie miał szans skończyć żadnej szkoły. Prześladowali go Niemcy za jego pochodzenie, widział zbrodnie Niemców na żywo w Auschwitz, w którym spędził rok. Nikt wtedy nie ma pojęcia o Katyniu, a Ruscy są traktowani jako nasi wyzwoliciele i bracia. Facet ma niby 20 lat, ale swoje przekonania może opierać tylko na tym co widział na własne oczy, więc ma świadomość mniejszą niż obecny 10 latek. Chcę się uczyć i zaczyna studia na Uniwersytecie Wrocławskim, a nie skończył przecież żadnej szkoły wcześniej. Jak to możliwe? A no możliwe, bo wystarczyło zapisać się do PPR i mogłeś studiować. Na studiach każdego kierunku masz przedmioty o ustroju komunistycznym i wkładaną propagandę do głowy o wspaniałości tego ustroju i narodu ZSRR. Ciezko się połapać o co w tym chodzi, bo przecież widziałeś całe życie złych Niemców, a tu dali ci możliwość kształcenia się, szanse na normalne życie po wojnie i idziesz w to.
Wtedy ci którzy umieli obserwować i wyciągać wnioski potrzebowali znacznie więcej czasu, żeby połapać się w tym co się dzieje dookoła. Byli odcięci od informacji z zagranicy, nie muszę chyba wspominać ze nie mieli telefonow, telewizorów czy internetów, a z radia i gazet szła propaganda.
Skad to wiem? Bo się tym interesowałem, a i sporo słuchałem mojego dziadka. Mój dziadek rocznik 1926, zmarł w 2018. Był w niemieckim obozie pracy na terenie Królewca, studiował weterynarię na Uniwersytecie Wrocławskim więc tam gdzie Pan Marian Turski. Różnica między Marianem Turskim a moim dziadkiem jest taka, że mój dziadek do śmierci był wdzięczny PRL że go "wykształciła" (dała mu wiedzę specjalistyczna, ale zrobiła siano w głowie pod względem ustrojowym), był dumny ze dali mu medal za wzorową pracę na rzecz PRL, nienawidził Niemców i Ukraincow, a bardzo cenił Rosjan. Nie musiał do tego wstępować do PPR... Wystarczyły studia, które wyprały mu mózg. Pan Marian Turski wiele zrozumiał już w latach 60 gdzie zbliżał się do czterdziestego roku życia, a mojemu dziadkowi życia na to nie starczyło.
Trzeba mieć świadomość w jakich czasach ci ludzie żyli i co ich otaczało
1
@skubi99 a ile Ty masz lat powiedz?
Mysle, że mówisz z pozycji gościa, który urodził się w wolnym kraju, w czasach gdy włączyłeś telewizor to miałeś co najmniej 50 kanałów i ani w domu, ani w szkole nikt Ci nie prał mózgu propagandą. 70-80 lat temu to nie bylo takie proste dojść do odpowiednich wniosków od razu gdy nie miało się odpowiednich wzorców, ale podejrzewam że Ty nie jesteś w stanie wyobrazić sobie chociaż procenta tych czasów.
8
@endriuuu2 to było ponad 70 lat temu. Wyciąganie takich rzeczy jest niepoważne. Za gówniarza wiele ludzi miało inne poglądy, bo ogromny wpływ miał na nich świat który ich otaczał, ale na tym polega uczenie się, zdolności obserwacji, wyciągania wniosków, że człowiek ewoluuje w swoich poglądach. Bez tego świat stałby w miejscu
0
@PolskiBarcelonista10 puści, puści
1
@Janiama o ile mnie pamięć nie myli to jego żona do dzisiaj pracuje w VFL Wolfsburg. Pamiętam, że klub się bardzo fajnie zachował wobec niego
1
@Janiama właśnie rodzicom opowiadalem o Nowaku :)
Fajnie, że miałeś okazję poznać go osobiście
2
@Nozyk może to jest Tolkien
13
@Roobo 3 miejsce wśród najlepszych strzelców LM to też przypadek. Przecież tam same Wolfsburgi i Eintrahty. A nie, czekaj
0
@Moderacja chvialem nadrobić zaległości i przeczytać konferencje prasową Xaviego, ale gdy się wchodzi w artykuł to wyświetla się, że strona nie istnieje. Co się, co się, co się stało?
1
@Rhaan przecież my z przodu większość czasu gramy właśnie 3-4-3
2
Jest błąd. Powinno być "Sprawa figo"
3
@maciar trzymam kciuki żeby wszystko poszło dobrze :)
0
@MrShakira Ty się spowrotem śpiewaniem zajmij, a nie planowaniem kadry ;)
1
@maciar jakby co na Zaspie są bardzo fajne warunki. Dwóch moich synów tam przyszło na świat :)
0
@MesQueUnClub_87 dokładniej to 9 aut
0
Pieprzony, w tyłek kopany grad...