1

@NeroTFP1 dobrze, jest piłka nożna dla Polaków. Polska mistrzem Polski, mamy świetnych trenerów, świetnych działaczy, minister sportu jest super. Wódeczka się leje, hajs się kręci. Miasta dają kasę na kluby przynoszące straty idące w dziesiątki milionów, spółki skarbu państwa sponsorują kluby w których mają partyjnych kolegów. Dobrze, jest, po co szukać dziury w całym.

0

@Damian11 pisałem to przed meczem. Casado gorzej wygląda bez Inigo, Frenkie wygląda lepiej przy parze Araujo Cubarsi bo Holender lubi grać niżej

0

A pamiętacie jak tutaj ludzie niektórzy hejtowali Matsa? XD

0

Jeżeli była sygnalizacja bramkarza że wychodzi to błąd Balde bo powinien to zostawić. Jak sygnalizacji nie było to nie wiem co Szczęsny odjebał.

0

@BORO_12 Gdyby kontuzja Bernala to by nie grał, gdyby nie kontuzja Inigo to pewnie też byłby zbędny. Tylko tak się składa że jeden i drugi jest kontuzjowany a Casado ostatnio wygląda naprawdę kiepsko, zwłaszcza mecz z Getafe to pokazał. Dlatego twierdzenie że akurat wystawienie Frenkiego w 1 składzie na mecz z Benficą jest sabotażem jest oparta jedynie na twojej niechęci do Holendra.

Ja nie mam zamiaru tutaj bronić Frenkiego i twierdzić że zasługuje na pierwszą jedenastkę, musiałby naprawdę dużo pokazać na boisku po jego wyczynach z grudnia, twierdze jedynie że w przypadku takiego ustawienia stoperów, może się okazać lepszym rozwiązaniem na Benficę niż Casado. Ewentualnie może zagrać w duecie z Casado a Pedri zagra wyżej.

0

@kanver_ Nie chce się kłócić o to ile realnie daje ale chyba zgodzimy się w tym że zwyczajnie gra niżej niż Casado i w przypadku kiedy obrońcy mają problem z rozgrywaniem ( patrz Araujo ) to może mieć sens a w przypadku kiedy grają stoperzy typu Inigo sensu to jednak nie ma.

0

@BORO_12 Casado świetnie się sprawdzał grając z duetem Inigo - Cubarsi, dlatego że on gra zwyczajnie wyżej niż Frenkie. To stoperzy wtedy odpowiadali za rozegranie w większym stopniu i posyłali piłki do wyrzej ustawionych pomocników. Kiedy nie ma Inigo a Araujo ma problem z progresywnym podaniem, Casado traci swoje atuty poruszania się między liniami bo on tam zwyczajnie piłek nie dostaje, natomiast Holender schodzi niżej i pomaga stoperom rozegrać.

Zwracam jedynie uwagę na pewną korelacje między stoperami a typem ŚPD, Frenkie ostatnio był w kiepskiej formie ale wydaje mi się, pomijająć fakt że ogólnie jest lekki progres, że może to wynikać własnie z tego że mając za plecami stoperów którzy świetnie wyprowadzają piłkę, jego zejścia są zbędne i dubluje pozycje. Kiedy w obronie gra Araujo jego zejścia mogą jednak okazać się zbawienne.

3

Właśnie sobie oglądam materiał Ćwiąkały o Araujo i z przytoczonych statystyk można potwierdzić wpływ Frenkiego na grę Barcy względem pary stoperów.

Araujo podania progresywne na 90 minut - 2,76
Martinez - 7.98
Cubarsi 5.34

Rajdy z piłką na 90 minut:
Araujo - 0.35
Martinez - 2.34
Cubarsi - 0.52

Przerzuty na 90 minut:
Araujo - 0.35
Martinez - 1.28
Cubarsi - 0.47

No i teraz do rzeczy, Frenkie ma tendencje do rozgrywania od tyłu, wręcz do wchodzenia w linie obrony. Kiedy gramy duetem Martinez - Cubarsi, takie zejście jest zwyczajne zbędne bo stoperzy wyprowadzają piłkę wystarczająco dobrze. Przy kontuzji Inigo może się okazać że Holender zanotuje zwyżkę formy, gdyż to rozgrywanie nie będzie zbędne dlatego nie zdziwię się jeśli dzisiaj w pierwszym składzie zagra Frenkie.

2

@PostPandemicPancake Torre jest zbyt nieokrzesany, on ma surowy talent, ale jak trzeba do tego dodać czytanie gry, poruszanie się po boisku itd to wygląda słabo. Oczywiście problem z Ferminem jest taki że on również tego nie ma, ma jedynie ciąg na bramkę no i z takim zawodnikiem zawsze będzie albo bardzo dobrze albo bardzo źle, zależnie od tego czy akurat uda mu się strzelić czy nie. Jak zalicza 3-4 mecze bez gola to okazuje się że na boisku praktycznie nie ma z neigo porzytku.

4

@D10SLEO Jak to się mówi, pis po jedno zło. Jedni i drudzy prezentują dokładnie taki sam poziom, niestety chodzi o dno.

9

@Rastafarnianin kto dzisiaj nie jest prorosyjski? Może Trzaskowski kupujący po cichu gaz od ruskich? Albo PiS którego posłowie szukają azylu u przyjaciela Putina.

0

@blakkudium jakoś u nas nie przypominam sobie żeby dużo, a zwłaszcza szybko biegał.

1

@Robert_Kubica Da się, wytłumaczenie to HANSI FLICK. Rok temu graliśmy tym samym składem praktycznie.

6

@ObiwanKenobi Uśmiechnij się, jest fajnie, ludzie się bardziej na ulicy uśmiechają więc musi być dobrze.

0

@Yoshi94 Szczęsny przy golu Mbappe nie tylko nie popełnił babola, nie popełnił żadnego błędu. Strzał z 5 metrów nad nogą bramkarza. Bez jaj, 9/10 by to puściło a ten 1 miałby farta i akurat by zachaczyl o piłkę.

0

Ciekawe czy Carletto dotrwa do lata czy zostanie zwolniony.

1

To są takie mikro decyzje na korzyść Realu ktòre wszystko zmieniają. Camavinga i Vini powinni mieć po 2 żółte

0

@karci0 zależy czy Real odrobi

0

Jak mnie wkurwia że my zawsze te czerwone kartki głupio łapiemy. Araujo z PSG, teraz Szczęsny. Obie interwencje były zbędne

0

@Coutinho007 tak, dałby. Ciężko byłoby dać mniej, bo w rozegraniu i kreacji Gavi nawet nie brał udziału a co dopiero mówić o wnoszeniu czegoś.

0

@Coutinho007 Olmo nawet bez formy dałby więcej niż Gavi na 10tce

0

Ależ mnie irytuje Gavi na 10 i nie piszcie że strzelił bramkę bo to jest taki sam case jak Fermin ( oczywiscie Gavi overall jest lepszy ). Jakby nie ta bramka to praktycznie chłopaka nie ma, ok dużo biega i walczy, szanuje ale ja chce żeby 10 dawała więcej niż pressing walka i dostawianie nogi.

2

@Marian_Pazdzioch czy ja wiem czy Mariusz będzie dużo gorszy od naszej klasy politycznej?

5

813 minut, tyle na boisku w sezonie 24/25 spędził Olmo. Któż przed początkiem sezonu mógł się spodziewać że ten transfer nie ma sensu. Normalnie żodyn nie wiedział!

No i wszystkie znaki zapytania które były przed sezonem, okazały się zasadne.

- Kontuzje, nie zagrał nawet 50% możliwych minut.
- Przepełniony środek pola, do występów specjalnie nie można się doczepić ale widać było że jego gra na 10 nie była aż decydująca żeby zrekompensować brak LS.
- Brak kasy, 45mln euro… za 813 minut i kompromitacja z brakiem rejestracji. Brak słów.

0

@The Game 10 ja tam mam gdzieś gdzie dostał. Wali mnie Orban i PiS, sorry ale chyba nie będziemy udawać że w europie nie liczą się układy, nie masz żadnego argumentu na to że nie publikują wyroków SN i nie uznajà TK. Jeżeli Tobie to pasuje no to współczuję bo to znaczy że dla Ciebie władza sądownicza pasuje tylko wtedy kiedy wydają wyroki które Ci pasują, niczym się to nie różni od Putina.


@Borneo tzn kto nie uznaje xD bo z tego co wiem to jedynie w Polsce mają one moc prawną więc to Polskie partie mają to uznawać. Przypomnę że jak komisja wenecka i helsinśka fundacja praw człowieka zwracali uwagę na to że PO łamie prawo to nowa władza miała już ich w dupie, brali ich pod uwagę tylko jak mówili to co dla nich korzystne.

W ogóle to ładnie trzeba mieć sprany mózg żeby nie widzieć ordynarnego łamania prawa albo inaczej, widzieć mówić że tak trzeba. Pis zrobił masę syfu ale zrobił to legalnie! Bo mamy zjebaną konstytucje która pozwala na prawie wszystko mając parlament i prezydenta. PO ordynarnie sra na prawo a wy piejecie z zachwytu i mówicie jakie pyszne gówno. Nienawiść was tak oślepia że jak ktoś wam pluje w twarz to mówicie że deszcz pada. I ja mam w dupie Rymanowskiego i PiS, wiem jedno. Jakby zrobili zmiany zgodnie z prawem to dzisiaj Rymanowski nie miałby jak się bronić i by siedział w pierdlu i ja z tym problemu nie mam, niech siedzi jak zasłużył ale prawda jest taka że dostał argumentu i nie można ich kwestionować.

0

@tomek8756 najsmutniejsze jest to że Romanowski może mówić że rząd w Polsce nie uznaje SN i TK i niestety to prawda. Jak w takiej sytuacji jakikolwiek kraj mógłby mu nie dać azylu? Kwestia prokuratury jest drugorzędna bo ona zawsze była polityczna, ponadto prokuratura ściga a nie osądza. Inna sprawa że uśmiechnięta pani prokurator stwierdziła że to nie czas na przestrzeganie prawa :)

0

Jak ma się skład węgla i papy to taki mamy efekt. Do usranej śmierci można powtarzać, nie mamy DM’a nie mamy LS a nasz LO to poziom 6 klasy szkoły podstawowej.

5

Balde to jest prze kocur, może i odpuszcza krycie, nie wraca i słabo broni ale za to chujowo gra do przodu. Za ten powrót powinien zostać zesłany do rezerw.

0

@Pawlak1992 nie ma co oceniać tego co się dzieje w City bo to wynika z kontuzji Rodriego, popatrz na poprzednie lata i porównaj win ratio z Rodrim i bez niego. Guardiola stworzył system oparty na jednym centralnym zawodniku, w Barcelonie był nim Busquets. Teraz nie ma czasu na zbudowanie alternatywy. Przyjdzie zimowe okno, ściągną jakiegoś dm’a i wszystko zacznie chodzić.

10

@Ojciec5tkidzieci Nie no co Ty, tam rządzi prawicowy populista to na pewno wszystko musiało się zawalić. Pewnie nie ma już Argentyny.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?