Rhaan
Dołączył/a: czerwiec 2019
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@BezglutenowyPedri No ale jeszcze raz, wymień mi zawód który wymaga 8 lat nauki i zdanych egzaminów gdzie ktoś bierze mniej za godzinę usługi niż 150zł. Przeciętny terapeuta nie zrobi więcej niż 5-6 sesji dziennie bo to nie jest lekarz pierwszego kontaktu który obskoczy pacjenta w 10 minut i następny. Kolejna sprawa to urlopy i chorobę. Jak terapeuta ma działalność to w czasie urlopu dostaje 0zł, jak jest chory to wiesz kto mu płaci? Nikt mu nie płaci. Jak sobie to odejmiesz to Ci wyjdzie że z tych 150zł, realnie zostaje 60zł za godzinę pracy. Dużo? Przypomnę, psychoterapeuta musi mieć skończoną magisterkę z psychologii i do tego szkołe psychoterapii trwającą 4 lata. Łącznie to może być nawet 9 lat nauki i na koniec ma dostawać minimalną krajową albo coś koło tego?
0
@BezglutenowyPedri nie, praca terapeuty nie jest prosta, to jest 5-6 lat nauki, do tego praca bardzo obciążająca psychicznie. Do tego dolicz to że terapeuta musi zapłacić podatki, zus, opłacić biuro czy księgową. Do tego dochodzi praca po sesji, terapeuta nie wykonuje jedynie pracy w trakcie sesji.
1
@Marian_Pazdzioch ahahahahahaha xD to jest ta pani co stwierdziła że koszt (całej inwestycji) wybudowania bloku na działce za miliard i za 20 milionów jest taki sam bo przecież działkę już mają więc się nie liczy xD To jest też ta sama pani która powiedziała że niezależnie od wszystkiego nie wyjdzie z partii Razem, po czym wyszła z niej 2 dni później xD
No i moje ulubione: "Jeżeli będą zakazane samochody spalinowe, to będziemy jeździć na benzynowych!"
2
Słaby skład -> Eric sabotaż Garcia znowu dał dupy.
Słabe zmiany -> od momentu zmian stworzyliśmy jedną okazje.
Tak naprawdę jedynie Pedri, Casado zagrali na poziomie.
0
Jak grasz przeciwko systemowi 1-11-0-0 to nie wprowadzasz Fermina… ten chłopak nie umie grać w tłoku
0
Olmo do zmiany, dramatyczny mecz
1
Obrzydliwe sędziowanie, widać że sędzia stara się gwizdać pod rywali. Takie małe decyzje ale Leganes powinno już mieć 3 żółte
0
Nawet faulu nie gwizdnęli…
2
Garcia dał się wyblokować? Xd szybko zawalił
0
@draxidox widzę skręt w prawo i parking to na niego wjeżdżam :) widać prawka nie masz, jakbyś w korku stał i karetka jechała i trzeba by zjechać na chodnik to byś powiedział że sorry ale po chodniku się nie jeździ niech koleś w karetce zdycha? Gratuluje rozumowania.
Zanim się zesrasz o hiperbole to Ci wytłumaczę jedynie że chodzi o to że chodnik to nie jest święte miejsce a piesi to nie bogowie, piesi też czasem łamią przepisy, przechodzą w niedozwolonych miejscach albo na czerwonym świetle. Koniec świata! Zapraszam do Toronto, żaden pieszy nie czeka ani na zielone ani nawet na pasy nie idzie. Wali jak mu wygodnie byle gdzie.
Ludzie mieli prawo popełnić błąd bo tam jest wjazd i stoją auta. Nie ma zakazu. A wjazd na chodnik jest legalny dla aut do 2.5 tony. Jeśli nie ma zakazu zatrzymywania się lub postoju to możesz tam zaparkować.
Za zamieszanie winny jest właściciel placu/parkingu lub miasto które źle oznaczyło to miejsce.
0
@draxidox No a dla mnie to pretensje do osoby która postawiła ten „parking” a nie do ludzi. Widzą wjazd, widzą miejsca parkingowego. Oczywiście jak idzie pieszy to trzeba przepuścić i poczekać ale ludzie. To jest takie czepianie się dla czepiania. Co dalej? Rozumiem że każdy taki prawy kierowca i nigdy nie przekroczył prędkości nawet o kilka km/h…
0
@FcPortoFan1999 ostatni mecz w tym roku. Widać było po zawodnikach że mają dość. Będzie przerwa, obóz przygotowawczy, pewnie wzmocnienia i zobaczymy jak pójdzie ostatnie 15 kolejek. Ogólnie runda od zwolnienia Moskala udana. Jeśli uda im się poprawić na wiosnę to powinni powalczyć o miejsca 2-4.
1
@MESSIah16 ja rozumiem jak obrońca upada i się musi podeprzeć ale tutaj chłop jechał dupą dobre kilka metrów a ręka jedynie powiększała obszar ciała. Wał i tyle.
0
@Ricardinio14 to nie jest chory przepis tylko wał sędziego. To był 100% karny. Gdyby nie ta ręka to Duda nabiegłby na piłkę na 5 metrze.
2
@esem91 kapitalny mecz, 0 obronionych strzałów!
1
@gumaz jakbyś czytał w myślach, właśnie zamówiłem pizze a wczoraj zaopatrzyłem się w burbon
0
@Stinger_ "a w tabeli różnica 3 i 6 punktów.
Koniec końców przewaga prawie żadna jak na ilość minut w nogach piłkarzy z Białegostoku i Warszawy"
No jak widać w porównaniu do Ciebie tak bo nie potrafisz zrozumieć najbardziej podstawowych zasad statystyki, bagatelizujesz liczby i argumenty ku chwale "chłopskiego rozumu", podając jakieś pojedyncze mecze. Co jeszcze, może przytoczysz mecz Wisła 1:0 Barcelona z 2008 roku, tam to dopiero była przepaść w budżecie! Przypomnę że rok temu Jaga wygrała mistrza mając 0 pkt przewagi nad drugim Śląskiem.
Otóż budżet w perspektywie jednego meczu nie ma znaczenia, w perspektywie 10 lat ma ogromne. Kończę z Tobą dyskusję bo naprawdę nie mam ochoty marnować czasu na dyskusję o tak podstawowych rzeczach z ignorantem który zaprzecza sam w sobie a jego jedynym argumentem są wewnętrzne przekonania, gusła i czary.
Pogadamy jak podrośniesz albo zaczniesz czytać coś więcej niż fora internetowe.
0
@Stinger_ To znaczy mniej więcej tyle:
Budżet Legii: 180mln zł
Budżet Lecha: 115mln zł
Legia ma taką przewagę finansową że jako jedyna w lidze może pozwolić sobie na posiadanie kadry na tyle szerokiej żeby grać na kilku frontach.
Ty twierdzisz że 3pkt nie mają znaczenia a ja twierdzę że Wiśle zabrakło 3pkt do baraży rok temu.
0
@Safrani Jest różnica między wierzyć albo nie wierzyć w teorie spiskowe czy nawet je głosić a prześladować 72 letniego emeryta. Wystarczyłoby go olać i się nim nie interesować. Jeżeli od 10 lat chodzisz miesiąc w miesiąc za facetem tylko dlatego że głosi jakąś głupią teorie to z Tobą jest cos nie tak.
@barteq jakby idioci nie chodzi się szamotać z pisiorami to by nikt nawet nie wiedział że ktoś jeszcze obchodzi te miesięcznice. Ja nawet nie miałem pojęcia że takie cyrki robią aż usłyszałem o tym że facet pozwał kaczyńskiego o pobicie, no przecież to jest śmiech na sali. Faceta można by osądzić za milion rzeczy ale pobicie?
3
@SeWo77 jak smutny karzeł chce sobie wierzyć w swoją teorie spiskową to niech to robi, jak chce uczcić pamięć swojego brata to ma do tego prawo ale chodzenie za nim i prowokowanie to jest wyższy poziom bycia pojebanym. Takich ludzi powinno się separować od społeczeństwa bo są niebezpieczni.
0
@tomek8756 Służby? Na nich to powinna zwykła policja i prokuratura wystarczyć. Ci ludzie powinni siedzieć w pierdlu od lat. Oni się nawet nie kryją z tym że pomagają przemytnikom w nielegalnej migracji.
0
@Stinger_ O nie nie, sorry ale wyśmiałeś moją tezę i twierdziłeś że nie mam argumentów. Dałem Ci suche liczby z które potwierdzają że drużyna gorzej punktuje grając w pucharach (jeszcze dodatkowo sam podałeś argument potwierdzający moją tezę - Lech Poznań). Twierdzisz że Lech ma przewagę TYLKO 3 i 6 pkt, szkoda że nie dodałeś że na koniec zeszłego sezonu miał 6 i 10 pkt STRATY do Jagi i Legii.
Dodatkowo te 3-6 pkt które deprecjonujesz to zwykle jest różnica która dzieli 1-2 miejsce albo 3-4 dające grę w pucharach. To właśnie te małe różnice, że tu się uda gdzieś coś wcisnąć i zdobyć 3 pkt a gdzie indziej nie stracić, zdobyć dodatkowe 6 pkt, powodują że wygrywa się ligę albo awansuję do pucharów czy poziom rozgrywkowy wyżej. Zarówno przykład Wisły jak i wszystkich naszych pucharowiczów od x lat potwierdza że w Polsce drużyny nie potrafią grać na więcej niż 1 froncie. Weźmy chociażby taki PP. Przecież to jest przepustka do gry w LE, tymczasem kto go wygrywał w ostatnich 11 latach?
Kolejno
- Zawisza
- Legia
- Legia
- Arka
- Legia
- Lechia
- Cracovia
- Raków
- Raków
- Legia
- Wisła
Na 11 finałow mamy 3 kluby których nie ma w ESA, jednego beniaminka i do tego 4x Legia i 2x Raków gdzie Legia jak dobrze wiemy ma taki budżet w porównaniu do innych klubów że może sobie pozwolić na o wiele szerszą kadrę. Tylko Legia i raz Raków potrafili zdobyć jednocześnie PP i wygrać ligę.
Przykłady można mnożyć ale nie o to w tym chodzi bo w całej tej dyskusji chodziło o to żeby wykazać iż gra w PP i pucharach europejskich zmniejsza szansę na awans, więc dalej podtrzymuje tezę że gdyby Wisła odpadła w 1/8 PP rok temu to dzisiaj MOŻE grałaby w ESA. A na pewno miałaby większe szansę na awans. Wszystkie liczby to pokazują.
0
@Stinger_ zeby nie bylo, tam mam jedno typo 16/39 punkty nie 52.
0
@Stinger_ Co to w ogóle za absurdalne twierdzenie że rok wcześniej nie grali w PP na wiosnę i nie awansowali pomimo tego? Rok wcześniej to po pierwsze inny trener i inna drużyna, po drugie wtedy zajęli 4 miejsce z 2 pkt straty do bezpośredniego awansu i odpadli w barażach. Rok 2023/24 i ich przygoda w pucharach to 10 miejsce i 12pkt straty do bezpośredniego awansu. Teraz sobie policzmy ile meczy Wisła zagrała w okresie od 1/4 PP do końca rozgrywek (sama liga).
13 meczy
- 4 wygrane
- 4 remisy
- 5 przegranych
z czego ostatnie 4 mecze to 1 pkt na 12 możliwych, wszystkie 4 grane po finale.
W ostatnich 13 meczach zdobyli 16/52 pkt. średnia 1.2 pkt na mecz
Porównajmy to z poprzednimi 21 meczami.
- 9 wygranych
- 7 remisów
- 5 porażki
Daje to nam 34/63 pkt średnia 1.61 pkt na mecz.
Gdyby punktowali na tym samym poziomie to zgarnęliby w tym okresie 21pkt, czyli 5pkt więcej i zajęliby 4-5 miejsce ergo graliby w barażach z których awansował 5 Motor Lublin. Myślę więc że twierdzenie iż gdyby nie PP mieliby większe szansę awansować nie jest wzięte z dupy.
Nie mam już na to czasu ale jeśli weźmiemy sobie śr punktową z tego sezonu z okresu w którym grali w pucharach i porównamy do późniejszego to ewidentnie zobaczymy sporą różnice. Jaką? Nie wiem ale finalnie może im braknąć 5-6 pkt do bezpośredniego awansu.
Napiszesz pewnie że 2-3 mecze nie robią różnicy. Dla mnie robią, po pierwsze dlatego że zawodnicy grający na takim poziomie mają o wiele gorszą wydolność a dodatkowo mecze w których grali były bardzo obciążające emocjonalnie. To była walka do ostatnich minut, często były dogrywki po 12 minut. Sam finał to przecież walka do ostatnich sekund z dogrywką i widać było że ta drużyna od wygrania finału już nie funkcjonuje.
0
@Stinger_ Widzę czytanie ze zrozumieniem nie poszło Ci najlepiej w podstawówce ale nie martw się, dam Ci kilka korepetycji i będzie lepiej!
Zacznijmy od podstaw, jak ktoś napisał że "drużyna miałaby większe szanse". To nie napisał że "NAPEWNO AWANSUJE / AWANSOWAŁABY".
Ja twierdzę że drużyny w Polsce nie potrafią grać na 2/3 fronty, zwłaszcza w 1 lidze. Uważam że Wisłe przerasta granie co 3 dni. W tym sezonie mają rozegranych 8 meczy więcej przez grę w pucharach. Dobrze że odpadli, Ty twierdzisz że to nie ma znaczenia ale porozmawiamy na koniec sezonu i ocenimy jak im poszło. Moim zdaniem awansują.
0
Sędzia okularów zapomniał? Facet powinien już schodzić z czerwoną
3
@urbipl cytowanie pana naleśnika to już naprawdę niski poziom xD
3
@BorzyKrzys Osoba która ma odebrane prawo jazdy i została złapana na prowadzeniu pojazdu, a już zwłaszcza pod wpływem, powinna być sądzona za usiłowanie popełnienia morderstwa, lub jak w tym wypadku, za morderstwo. To nie był wypadek.
1
@adi7adi8 https://fbref.com/en/comps/12/La-Liga-Stats - dane brałem wczoraj, nie wiem czy była jakaś aktualizacja. Dodałem jednak karnego z meczu z Athleticiem który nie był uwzględniony w statystykach.
@kamyk_23 no takich przypadków jest sporo, w drugą stronę jest natomiast spalony widmo Lewego.
3
@michal26 Ja nie napisałem że karne zostały wydrukowane ale chodzi o to że Real na 3 stykowe sytuacje dostaje 3 karne, my na 3 stykowe sytuacje dostajemy 3 żółte kartki za dyskusje.