1

@Firestone To się już serio robi irytujące jak po raz kolejny przeklejane są idiotyczne newsu które podają informację bez kontekstu a pelikany zaczynają srać ogniem komentarzy z dupy.

Milion razy było mówione że pensja Frenkiego wynika tylko z odroczenia wynagrodzenia. W pierwszych latach Frenkie dostawał bodajże 3 i 6 mln euro. Średnie wynagrodzenie Frenkiego na przestrzeni trwania umowy miało wynosić ok 17mln euro brutto. Co już tak absurdalnie jak 37 mln euro nie wygląda prawda? Czy dużo czy mało nie będę oceniać bo nie o to mi chodzi.

0

@Destroyer_of_Worlds No chyba jest różnica między polityką rozdawnictwa a przewalaniem kasy wedle uznania co nie?

0

@Nefir Nie, nie będziemy mieć takiej pozycji. Nigdy nie mieliśmy, a nawet jeżeli przyjmiemy że ok, będzie 10 no to mamy na tą pozycję Gaviego, Pedriego, Gundogana i Fermina, a to tylko jedna pozycja! Ściągniemy Olmo i co? cała reszta na ławkę? Olmo to jest całkowicie zbędny transfer, od odejścia Neymara brakuje nam topowego lewo skrzydłowego i jestem w stanie zaakceptować fakt że klubu nie stać na Nico, chociaż jak człowiek sobie pomyśli że tyle samo kasy daliśmy 2 lata temu za Raphinhie to aż nóż w kieszeni się otwiera, ale ściągnięcie Olmo kosztem Nico to decyzja której nikt normalny o zdrowych zmysłach by nie podjął.

2

Nie ma znaczenia czy Olmo jest dobrym piłkarzem czy nie, nie ma dla niego pozycji, koniec kropka. To jest zawodnik który najlepiej wygląda za napastnikiem, my nie mamy takiej pozycji. Na Lewe skrzydło się nie nadaje.

1

@Kgorecki2500 Do głowy by mi nie przyszło że skrót mmmf ma mieć coś wspólnego z porno xd trzeba być niezłym zboczeńcem żeby znać takie skróty.

2

@mordini123 mogłyby, wystarczyłoby je sprzedać inwestorom prywatnym. Oczywiście to się nie stanie bo te kluby to fatalnie zarządzane studnie bez dna, które generują rok w rok straty i mogą funkcjonować tylko dzięki kasie publicznej.

0

@4drian0 Dobrze że Yamala wychowuje Mama.

5

@szkutnik91 Jeśli Hiszpania wygra a w finale nie błyśnie Rodri / Olmo to moim zdaniem wygra Yamal z prostego powodu, bo media to lubią. Co to będzie za piękna historia, jak to się będzie klikało. 16 latek wchodzi z buta, strzela piękne bramki, asystuje i wygrywa Euro + MVP. Osobiście nie jestem przekonany żeby był najlepszym z Hiszpanów na tym turnieju ale nie uważam żeby jego wygrana była jakimś skandalem czy absurdem.

0

@Luciano99 No mamy jedną perełkę, czy to oznacza że zaczęliśmy trzeźwo patrzeć na resztę młodych? Bo mi się wydaje że niekoniecznie.

1

@Luciano99 a To coś się zmieniło w tej kwestii?

1

@KrwawiaceoczyVEB Przecież my zapłaciliśmy za Oriola jakieś 3.4mln euro po sezonie w którym był jednym z najlepszych dmów w lidze. A teraz chcemy się go pozbyć po sezonie w którym wyglądał jak parodysta z 3 ligi okręgowej. Do tego jest o rok starszy, zaraz kończy 33 lata. To za ile mielibyśmy go sprzedać do Girony?

0

Sędzia sobie wystawił notę za ten mecz w 3 minucie. Absolutne zero sędziowskie.

0

@RosjaninBut Nie wystarczy, potrzebujemy klasowego DM'a tylko że potrzebujemy również LS a Nico to jest ogromny talent i okazja rynkowa. Jeśli da się go ściągnąć to trzeba to zrobić, DM'a ściągniemy za rok. Skrzydła Nico - Yamal to są skrzydła na wiele lat. A na rynku nie ma dostępnego DM'a który zagwarantowałby nam odpowiedni poziom od razu, przynajmniej nie ma takiego na którego byłoby nas stać.

0

Słowacja gra kapitalnie, i tutaj nawet jak przegrają to mogą być z siebie dumni.

Jaka to jest różnica między Słowakami a nami. Słowacja rozgrywa Anglików a my się się cieszymy że mamy „nowy optymizm” po tym jak na euro strzeliliśmy jedyne bramki z rożnego i po karnym.

Ech, a jak dodamy do tego że jesteśmy krajem 8x większym…

7

@Comentateiro przestałem czytać po „nie było TVP” było pisowskie tvp teraz jest platformerskie TVP. Po prostu propaganda szła w drugą stronę. Jeżeli nielegalne, bezprawne i siłowe zajęcie instytucji publicznej usprawiedliwiasz swoimi przekonaniami to znaczy że jesteś fanatykiem najgorszego sortu

7

@tbas @Kuchar no nie wiem, może nielegalne zajęcie TVP co potwierdził sąd? Dopiero po tygodniu TVP zostało postawione w stan upadłości, minister kultury dosłownie siłowo zajął TVP bez podstawy prawnej.

Może ustawa wiatrakowa która została po chichu wycofana bo wyszło że to lobbingowy wał?

Może ukrywanie śmierci żołnierza prze wyborami? Nie mówię tu o aresztowaniu tylko o samej śmierci który została podana do informacji publicznej tylko dlatego że Onet napisał o tym i rząd na szybko podał informacje i to przekłamaną do tego?

Można do tego dodać zatrudnienie wielu osób w SSP z partyjnych nominacji, tak wiem PiS robił to samo ale oni mieli być przecież lepsi i obiecywali co innego.

Cały czas trwa też próba uwalenia CPK, nie pamiętacie już nierozstrzygniętych audytów? A może jak premier mówił o ekspertyzach mówiących że CPK jest zbędny? Po czym okazało się że nie ma żadnych ekspertyz?

To jest naprawdę sporo jak na 6 miesięcy :)

33

@Comentateiro xD lizusostwo wobec pisu xD co wy tam ćpacie w tej wesołej koalicji! Też chce, mocny towar! Bawi mnie ten lvl fanatyzmu że jak nie popierasz wałów PO to jesteś pisiorem z obsesjami.

Powiedz jak tam wam poszło zatrudnianie ekspertów do SSP, bo słyszałem że jednych nominatów partyjnych zastąpiliście drugimi :)

69

@Comentateiro spałeś przez pół roku?

0

@blakkudium Brazylia gra o wszystko a w pierwszym składzie brakuje Brazola który określany był jako „nowy lider” :o

0

@pawello10 głupi właściciel jeden i drugi. Oba psy źle wychowane. Ogarnij lepiej nagranie, w 1 chwili szczeka mały i rusza, w odpowiedzi od razy rzuca się bokser. Oczywiście bokser powinien być pod kontrolą właściciela a jeżeli ma tak agresywne zachowania to powinien mieć kaganiec, bo dla takiego psa zabić to pestka, zwłaszcza małego psa.

Natomiast nie bez winy jest też właścicielka małego psa który zareagował agresywnie na niego czym mógł go sprowokować, oczywiście mały chciał dużego odstraszyć jedynie. Na nagraniu widać jak w 1 chwili mały rusza do przodu dopiero potem ucieka. Gdyby bokser rzucił się pierwszy mały by od razu uciekał. Widziałem takie sytuacje milion razy.

2

@tristan87 ja preferuje od razu ze strzelby walić, zwykle noszę dubeltówkę ale czasem też preferuje walić jednak z granatnika. Lubie mieć pewność żeby nikt przypadkiem mi brudnymi łapami psa nie dotknął.

Nie wiem co trzeba mieć w głowie żeby pierwsze co zrobić to wyciągać gaz albo paralizator.

W tej sytuacji właściciel dał ciała bo nie upilnował psa ale pierwszy rzucił się nie bokser tylko ten mały. To jest częste zachowanie małych psów których właściciele zamiast traktować jak psa, traktują jak maskotkę i nie socjalizują z dużymi psami. Efekt jest taki że małe gówno rzuca się z agresją na każdego duże psa.

Ja mam mieszankę owczarka belgijskiego i cane corso. Wygląda jak rasowy morderca, ale ten pies nie ma nawet instynktu obronnego a co dopiero agresji. Co chwilę mam sytuację w której jakiś szczur rzuca mi się na psa z pianą w pysku ale jeszcze do głowy mi nie przyszło żeby psa gazem potraktować. Moja sunia ignoruje takie psy raz nawet została pogryziona przez Corgiego… moja nic nie zrobiła ale obok latał dog Argentyński i jak zobaczył że corgi zranił mojego psa w łapę to złapał za kark i spacyfikował w sekunde. Ludzie oczywiście panika i już chcieli miec pretensje do doga, na szczęście powiedziałem jak to wyglądało a potem pojechałem do weta bo mój pies kulał i krwawił.

5

@Safrani Kluczowe pytanie, kto i w jaki sposób ma udowodnić że była zgoda? Bo jeżeli to oskarżony ma udowodnić że druga strona wyraźnie się zgodziła to przepraszam bardzo ale w jaki sposób? Bo słowo vs słowo to nie jest dowód. Prawnikiem nie jestem ale to brzmi tak jakby osoba oskarżona była z góry skazana. Chyba jedyne rozwiązanie to montowanie kamerek w domu.

@Objectivo no tak, bo jak pozwolono trans kobietom brać udział w zawodach sportowych kobiet to wcale nie dochodziło do skrajnych sytuacji takich jak bicie rekordu w wyciskaniu sztangi kobiet, przez trenera kadry Kanady o 120kg. Facet nawet nie udawał kobiet czy trans kobiety, normalnie byczek wszedł na zawody z brodą powiedział że identyfikuje się jako kobieta i wziął sobie machnął rekord kraju. Zrobił to żeby wyśmiać system. A oni mu na to pozwolili.

1

@zadafcb widzę kolega mnie uprzedził :) +1

0

@Borneo jeżeli myślisz że w ramach tego projektu powstanie coś więcej niż Y i magistrala łącząca centrum z Pólnocą to niestety się mylisz. Sam Y ma powstać do 2040 roku a dopiero potem mają ruszać kolejne prace więc gadanie o innych trasach to bajka. Mam nadzieję że zrobią łącznik między CPK a centralną magistrale i pozwolą ominąć Wawe. Przejazd przez Warszawę to nie tylko dodatkowe km ale przede wszystkim czas. Przejazd przez miasto trwa zawsze dłużej, a przekazd przez Warszawę to już w ogóle gwarantowane dodatkowe 40 minut przez ograniczenia prędkości i postoje na stacjach.


Kwestia lotniska w Berlinie, bede sie upierał, nie trafiona. Tam jest multum lotnisk. Sam Frankfurt obsluguje 49 mln rocznie, dodatkowe 40mln z Monachium to jest prawie 90mln. U nas CPK ma przejąć ruch z Okęcia czyli ok 23mln już w tej chwili a prognozy mówią o ponad 35mln w 2025 roku i 40mln w 2040. Wszystkie poprzednie prognozy ruchu lotniczego w Polsce się sprawdzają.

Przesiadka w Paryżu 2h to chyba żart. Najpierw muszę dojechać na swoje lotnisko, dolecieć do Pryża, ok 2.5h po czym poczekać na lot od 2 do nawet 10 godzin i potem dolecieć. Wolałbym jednak wsiąść w pociąg w domu, w 2h dojechać na CPK i polecieć gdzie chce. Tak jak pisałem wcześniej, nie wierze w inne szprychy niż Y do 2040 roku dlatego licze że zbudują przełączkę na centralnej magistrali i będę mógł ominąć Warszawe w drodzę do Poznania bo aktualna komunikacja między Krk a Poznaniem do jest jakiś żart.

0

@Borneo ale w jaki sposób puszczenie lini przez Warszawe zamiast przez Baranów ma poprawić transport? Jak ja chce jechać do Warszawy to już mam połączenie z Krakowa, teraz chciałbym do np Poznania. Nowa szybka kolej będzie prowadzić do Warszwy, to jest cofanie się a nie rozwój. Szprycha Y oczywiście powstanie i to jest podstawa która była od dawna planowana. Do 2040 miał powstać tylko Y. Więc tutaj rewolucji i tak nie ma.

Argument z Berlinem moim zdaniem nietrafiony. Niemcy mają wielkie lotniska w Monachium i Frankfurcie a większość ludzi mieszka na zachodzie i południu Niemiec. My w Polsce nie mamy ani jednego dużego portu i CPK powinien nim zostać. Ja bym bardzo chciał mieć możliwość latania bezpośrednio z Polski a nie robienia przesiadek po drodze i czekania po 8h na lot albo biegania między terminalami. Zwlaszcza że okęcie już hubem jest, niestety małym ale zawsze.

0

@Borneo Bzdury totalne, po pierwsze porty regionalne nie mają nic wspólnego z CPK, CPK ma działać jako hub lotniczy plus obslugiwać Mazowsze.

Pod koniec roku szykuje mi się lot do USA gdyby w Polsce istniał taki port to bym sobie z Krakowa dojechał w 2h pociągiem i poleciał bezpośrednio, zamiast tego oferują mi właśnie albo lot z przesiadką albo dojazd o godzinę dłuższy no rewelacja... (oczywiście to był przykład bo wiem że przecież CPK miał powstać za x lat, chodzi o to że żaden port regionalny nie będzie obsługiwać lotów transatlantyckich)

Po drugie, o jakim dokładaniu drogi mówisz? Drogi zamiast krzyżować się bliżej centrum Polski będą prowadzić do Warszawy, co tylko wydłuży przejazd. Zamiast jechać z Krakowa do Poznania np z przesiadką w Baranowie pojadę z przesiadką w Warszawie. No rewelacja.

Po trzecie, ja się zagłębiałem w projekt CPK i wiem że to co oni proponują w praktyce zabija ten projekt. Szprychy aktualnie były projektowane pod maks prędkosc 220km, w przypadku 320km max trzeba będzie wszystko robić od nowa.

5

@Borneo Aha czyli na CPK nie będziemy jeździć pociągiem tylko dolatywać z portów regionalnych albo z przesiadką w Warszawie, no faktycznie super informacja.

2

@tbas ja już nawet nie czytam tych newsów o dealach, umowach, dźwigniach itd bo tyle kitu nam wciskali przez ostatnie lata że nie widzę w tym sensu. Przecież to Barca Visio było już chyba ze 3 razy sprzedane i co 2 miesiące jest informacja że w końcu ma być jakaś kasa.

2

@Bogan Przecież zagrał kilka meczy pod rząd na 9 jak Lewy był kontuzjowany i udało mu się zagrać jeszcze gorzej niż na skrzydle co nie było prostym zadaniem.

2

@blakkudium Ja mam problem z takimi zagraniami, bo to przecież nie był atak na zawodnika a zwyczajnie kopał piłkę i potem faktycznie ta noga poszła na piszczel i źle to wygląda. Więc mamy sytuacje gdzie, zawodnik miał lepszą pozycję, atakował piłkę, nie był spóźniony, nie chciał wyrządzić rywalowi krzywdy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?