Rhaan
Dołączył/a: czerwiec 2019
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
12
@lucca87 jak mieli się dogadać z Pumą jak sąd orzekł że Barca nie może zerwać umowy bez płacenia odszkodowania a Puma powiedziała że nie nie pokryje tego i podpiszą tylko jak najpierw sami rozwiążemy sprawę z Nike.
To od początku były brednie, chodziło o to żeby ludzie cały czas łączyli wielkie nazwiska z Barceloną, chodziło o medialny szum i zainteresowanie mediów.
0
@Uukasz_93 ustawa przejdzie głosami pisu.
1
@kuz ja akurat z Torre miałem problem, jak patrzyłem na niego to oprócz jakości widziałem masę elektrycznych zachowań. Mam wrażenie że on nie jest gotowy na ten poziom. Z jakiegoś powodu w świetnej Gironie sobie nie poradził.
Aktualnie potrzebujemy kasy i mamy masę zawodników na jego pozycje.
1
@Szklaner jeżeli nie ma jakichś ustaw to znaczy że pewne prawo już działało. Przypomnę przed Pisem 8 lat PO rządziło. Pis nie wprowadził ustaw konserwatywnych czyli stan jest taki jaki był za PO.
Ja nie twierdzę że pis nie miał nic wspolnego z zaostrzeniem. Twierdze ze to nie ustawa. W Polsce rządzi się ustawami i zwyczajnie brak Ci argumentów żeby przyznać że pis nie sprawił że PL stała się bardziej konserwatywna niż była za rządów Tuska i trzeba być naiwnym żeby nie widzieć tego.
0
@Kamiloza91 Fati, Ferran, Roque, Raphinha, Lewy
1
@Szklaner widzisz, Lewicy by to bardzo pasowało gdyby zasady "religii" były ustalane przez lewicowych aktywistów. Przecież lewica bardzo by chciała wsadzać ludzi do więzienia na każde słowo krytyki. Pis pewnie też by chciał. W każdym razie wizja państwa socjalnego, opodatkowanie, centralizacja, kontrola na obywatelem, wiara w to że cel uświęca środki. To wszystko łączy PiS i Lewice.
Konfa jest faktycznie katolicka ale z tą różnicą że oni nie lubią kleru, bo kler popiera PiS. Zawsze to jakaś różnica. W kwestii wypowiedzi Bosaka to on niestety patrzy na partie polityczne przez światopogląd, chociaż zawsze powtarza w przypadku pisu "tzw prawica" i moim zdaniem ma rację. Taki przykład, wymienisz jedną ustawę konserwatywną pisu? Bo zaostrzenie aborcji to nie była ustawa tylko wyrok TK.
2
@ferdas_rawa To że kiedyś sobota była pracująca nie znaczy że teraz możemy sobie zmniejszać ten czas w nieskończoność. Ja jestem pewien że przyjdzie taki moment automatyzacji i robotyzacji że pracować będziemy max 2 dni w tygodniu, ale to nie się wydarzy jeszcze przez długi czas a my jako państwo musimy być konkurencyjny względem krajów które mają tu inwestować. Jaka firma postawi fabrykę w Polsce jak pracować będzie tylko 4 dni? Ewentualnie będzie musiała zatrudnić o wiele więcej pracowników i pracować na kilka zmian ergo koszty wzrosną.
Jeżeli rozwinięte bogate kraje nie wprowadziły 4 dniowego dnia pracy to my jako biedne rozwijające się państwo nie możemy być pionierem... Jest masa czynników która to determinuje, chociażby niskie bezrobocie. Przecież jest masa branż które będą pracować w piątek, chociażby handel. Jeżeli skrócimy tydzień pracy to będzie potrzebna masa nowych etatów a ludzi na rynku pracy brakuje. Dodatkowo wzrosną koszty prowadzenia biznesu więc ceny również pójdą w górę. Można wymieniać w nieskończoność potencjalne problemy.
@escarabajo robienie pilotażu w urzędach to chyba jedynie pomysł na przepalenie pieniędzy i utwierdzenie się w swoich przekonaniach. Urzędy działają w oderwaniu od rynku i nie są żadnym wykładnikiem, dodatkowo były już pilotaże bodajże w UK gdzie wyszło że wydajność pracy wzrosła, tylko okazało się że tymczasowo i po kilku miesiącach wróciła do bazowej.
6
@misterio tzn co ich łączy, bo mi osobiście się wydaje że PiS to najbliżej ma do Lewicy i PO, zwłaszcza jak popatrzymy na głosowania. Jedyne co różni PiS od Lewicy do aborcja i związki partnerskie. Wyjmij te dwie rzeczy i masz jedną partie.
2
@EkspertzOrlikq drogi komunisto, za 2 lata planuje przeprowadzkę do Włoch. Lepszy klimat i jedzenie. Klientów i tak mam z USA / Kanady więc mi to aż tak nie robi różnicy.
2
@Arcybiskup Tak? A jak wprowadzano ten 8 godzinny dzień pracy to powiedz mi proszę ile krajów na świecie już funkcjonowało w tym systemie. Bo z tego co wiem to 4 dniowego tygodnia pracy jako standard krajowy nie ma nigdzie.
Jeżeli idziemy takimi standardami, to czemu nie od razu 2 dniowy tydzień pracy? Przecież trzeba mieć mental niewolnika żeby w ogóle myśleć o chodzeniu do pracy! Bo gospodarka działa tak że drukarka robi wrum i pieniądze lecą z nieba!
Ja Ci tak w skrócie coś wytłumaczę, w Polsce nie mamy wyspecjalizowanych sektorów których nie da się zastąpić, a przynajmniej to nie są duże sektory gospodarki które mają znaczenie. Masa ludzi zatrudnionych w korporacjach już traci pracę bo firmy przenoszą się do Azji. Jak dowalimy im jeszcze bardziej to będziemy mieli PRL bis, tylko tym razem nie my będziemy blokować wejście firmom z zagranicy, a zwyczajnie nikt nie będzie chciał tutaj inwestować.
@juarez tam to nawet jestem wstanie uwierzyć że wydajność zostanie na takim samym poziomie, nawet będą oszczędności bo pracownicy będą pić jedną kawę dziennie mniej.
1
@FCB_dimiC na 27 krajów UE, Polska zajmuje 7 miejsce od końca w wydajności pracy. Czyli stosunku ilości pracy do jej kosztów. Osiągamy aktualnie 66% średniej unijnej, podczas gdy taka Irlandia, druga w UE, robi 197% średniej unijnej.
0
@Hosh Myślę że skoro tak lubisz te kraje to może rozważysz również Koree Północną :)
4
@MesQueUnClub_87 modle się o to, bo z wszystkich głupich pomysłów, ten jest absolutnie najgłupszy. Nawet kraje które mają o wiele wyższą efektywność pracy nie decydują się na taki krok. Tymczasem my, szurając po dnie efektywności na tle UE, mając jedne z najwyższych kosztów energii, robimy jakieś pilotaże...
3
Nie chce nikomu psuć dnia ale właśnie przeczytałem że lewica prowadzi program pilotażowy 4 dniowego tygodnia pracy / 7 godzinnego dnia pracy. Wyniki mają być do końca roku, jeśli to wejdzie to można od razu się pakować bo ten kraj po prostu jebnie.
3
@Kgorecki2500 Nie, jeżeli nie jest posłem zawodowym a chyba nie jest to to nie jest jego praca i nie pobiera on wynagrodzenia poselskiego.
3
@Kgorecki2500 No i co z tego że go nie było na tych głosowaniach? Tzn coś to zmieniło? Jeżeli pił piwo z ludźmi to zgaduję że był na cyklach spotkań wyborczych gdzie namawiał ludzi do poparcia jego partii ergo działał na korzyść z swojego ugrupowania. Czy mógł być wtedy w sejmie? No mógłby tylko co by to zmieniło? Ja polecam sobie popatrzeć ilu posłów zwykle siedzi na tych wszystkich posiedzeniach, pusta sala praktycznie cały czas. Gdyby nie był taki popularny to pewnie nikt by nawet nie zwrócił uwagi na to.
Widziałem kilka wywiadów w rmfie i radiu zet jak ludzie opisywali co posłowie odwalają w sejmie żeby sobie statystyki nabić. Jakieś interpelacje z czapy pisane przez asystentów i podpisywanie się pod każdą możliwą poprawką żeby tylko było widać że jest się aktywnym. Wpisywanie się na listę obecności żeby dostać dniówkę i wracanie do domu. Przed wyborami nawet był materiał jak chyba Czarnecki z Pisu w parlamencie europejskim, wszedł do budynku wpisał się na listę i pojechał na samolot do Polski.
To ja już wolę żeby poseł miał niską frekwencję niż żeby brał dietę poselską i szedł sobie do domu albo przeglądał telefon w trakcie z nudów.
Nie oszukujmy się głosy Mentzena nie mają absolutnie żadnej wagi w tym ustroju i o ile chciałbym patrzeć idealistycznie na demokrację tak jednak trzeba sobie zdawać sprawę że 90% głosowań jest przesądzonych jeszcze przed liczeniem głosów. Najlepszym przykładem tego jest właśnie parlament europejski gdzie komisarze nawet nie liczą głosów, ba oni nawet nie czekają aż tłumacz przetłumaczy na języki rodzime treść głosowania, patrzą na liderów głównych partii i zaliczają głosowanie przez podniesienie ręki.
0
@jacobFCB Posłowie od Hołowni powoli uczą się polityki, zauważyli już że absolutnie nie ma znaczenia co robią, ma znaczenie co mówią. Dlatego teraz będą walczyć w mediach o tą składkę zdrowotną, będą bronić przedsiębiorców jak lwy! oczywiście nic z tego nie będzie a na koniec powiedzą że no chcieli ale nie było większości :)
0
@FCB24 dodatkowo bez ani jednego zawodnika potrafiącego grać w systemie z dwiema szóstkami.
3
@Kgorecki2500 Na jakiej podstawie twierdzisz że jest leniem? Można go nie lubić, można nie zgadzać się z jego retoryką czy poglądami, spoko. Tylko nie rozumiem jak można nazwać go akurat leniem, bo wydaje mi się że to jest chyba najbardziej zapracowana osoba w Polskim parlamencie. Prowadzi firmę, szefuje partii i jeszcze znajduje czas żeby przyjść do sejmu.
No chyba że Twoim wyznacznikiem pracowitości jest wpisywanie się na listę obecności i potem uciekanie do domu oraz podpisywaniem się pod 30 interpelacjami kolegów żeby sobie zajebiste statystyki nabić.
5
@Faro no, to wcale nie tak że sezon temu wyrównał rekord ligi i praktycznie wygrał nam mistrzostwo, po prostu napastnicy wtedy źle strzelali. Dobrze rozumiem Twój tok rozumowania?
6
@Arcybiskup a gdzie padła informacja że Real ma dostać z niego 1mld? W poście jest jedynie wzmianka o wysokości pensji.
0
@ProMILs może dojść Cubarsi i Araujo
0
@Pnog37 no właśnie dlatego pytam. Miał być gotowy na początek obozu. Nawet były przymiarko do gry na euro… mamy polowe sierpnia i nawet nie ma informacji co sie dzieje
0
Wiadomo już kiedy wraca Frienkie i Pedri? Mieli mieć rezonans i cisza…
4
Aktualnie mamy dosłownie 1 skrzydłowego z dryblingiem składzie… jakie to jest smutne, zwłaszcza jak policzymy sobie ilość środkowych pomocników przy jednoczesnym deficycie defensywnych pomocników
0
@norbi77 no bez jaj xd mozna go nie winic bo ma 17 lat i to sparing ale to byl jego błąd, patrzył czy jest atakowany z jednej strony a przeciwnik biegł z drugiej
0
@kuz ale jak w pomocy zagra Bernal / Casado ale przed nimi będzie Gundogan a nie Torre to mogę się założyć że będzie to inaczej wyglądać.
0
@FcPortoFan1999 myślę że jedynie kraje 3 świata są zdolne do takich potężnych serii.
9
Naprawdę wyciągacie daleko idące wnioski jeszcze przed startem sezonu? Zawodnicy mają za sobą ciężkie treningi, nie ma połowy 1 składu i do tego nie ma ani jednego podstawowego pomocnika. Poczekajmy aż chociaż w pomocy nie będzie grało 3 dzieciaków bez doświadczenia.
0
@FcPortoFan1999 Wisła niestety przerwała swoją rekordową passe 5 meczy ligowych z czerwoną kartką ale zaczęła nową, 7 meczy ligowych z rzędu w których padła czerwona kartka!