Rhaan
Dołączył/a: czerwiec 2019
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@arasz1819 A czy ja napisałem że na bank tak było? Ja napisałem
"Musimy sobie zadać pytanie czy gdyby żołnierz wiedział że może oddać strzał w obronie własnej i kolegów to czy doszłoby do tej sytuacji. "
I to trzeba wyjaśnić,. Idźmy dalej, mówisz:
"Bierzesz po uwagę, że tamci może strzelali bez potrzeby?"
Ja przypomnę że my jesteśmy w trakcie wojny hybrydowej i właśnie umarł żołnierz, a tutaj żołnierze zostali aresztowani za strzały ostrzegawcze. Rozumiesz? Nie dostali ostrzeżenia ani reprymendy, zostali aresztowani.
1
@kazbychu Nie ma znaczenia kiedy one były. Od ponad roku ta granica jest notorycznie atakowana, w tych żołnierzy notorycznie rzucane są przedmioty, jednocześnie są pod wielką presją części mediów. Ryzykują życiem i zdrowiem, oddali strzały ostrzegawcze jak ludzie się cofali? Nie ma to najmniejszego znaczenia, nie zrobili nikomu krzywdy natomiast samo zdarzenie się poniosło. Przeciętny żołnierz na granicy wie tyle, oddali strzały -> zostali aresztowani i żołnierz teraz kalkuluje, czy jak za szybko strzeli to czy nie skończy to jego kariery? czy nie pójdzie do więzienia, czy jak przypadkiem ktoś umrze to nie pójdzie siedzieć do końca życia? Przecież Ci żołnierze nie bronią tej granicy przed matkami z dziećmi, Ci bandyci notorycznie atakują "ufortyfikowaną" granicę, mając przecież niedaleko przejście graniczne. To nie są uchodźcy a ludzie którzy starają się nielegalnie przekroczyć granicę, jednocześnie atakując funkcjonariuszy państwowych.
6
@arasz1819 robienie polityki nad grobem to by było gdyby w marcu ŻW nie aresztowała żołnierzy za oddanie strzałów ostrzegawczych a cała sprawa była transparentna. Tymczasem teraz ta śmierć to nie jest zwykła tragedia, to jest skandal za który trzeba pociągnąć winnych do odpowiedzialności. Musimy sobie zadać pytanie czy gdyby żołnierz wiedział że może oddać strzał w obronie własnej i kolegów to czy doszłoby do tej sytuacji.
0
@Comentateiro większość ludzi głosuje na pis/po więc czy większość ma racje? No cóż śmiem wątpić. Możesz napisać jeszcze milion razy co uważasz, nie rusza mnie to bo wiem że jesteś fanatykiem politycznym i masz tendencję do rozumowania wszystkiego w tylko jeden prawidłowy sposób, po lini swoich przekonań czyli płytki i ograniczony.
0
@HighestInTheRoom @Comentateiro
"Najgorsze jest to, że tu po prawdzie nie ma żadnej rozsądnej, niepopulistycznej partii jako alternatywy."
Jeżeli twierdzisz że partie alternatywne są populistyczne, to znaczy że partie mainstreamowe takie nie są, jeżeli są to argument o populizmie jest zwyczajnie bez sensu bo skoro wszystkie partie takie są to nie można ich klasyfikować jako inne zbiory i określać jako alternatywę do czegoś. No ale widać taki poziom rozumienia was przerasta.
0
@fart No tak, super wymówka do tego że prokuratura aresztuje żołnierzy broniących granicy xD NIKT BY TEGO NIE OGARNĄŁ. Pis to fatalna partia ale na litość boską nawet oni tak nisko nie upadli żeby aresztować żołnierzy.
@HighestInTheRoom No tak, tylko jak zdymisjonować szefa partii koalicyjnej bez której nie ma większości :) Nie wspominając że działa we współpracy z ministrem sprawiedliwości z PO.
0
@HighestInTheRoom No tak bo PO i PiS to w ogóle nie są partię populistyczne! W ogóle nic a nic. Wcale nie obiecują cudów a na koniec nie wprowadzają rozdawnictwa i nie upychają swoich do koryta.
1
@alone49 Ja ogólnie uważam że to wstyd nie mówić po angielsku jak chce się zajmować jakieś poważne stanowiska ale bądźmy uczciwi, w PE komisarze prowadzą obrady po niemiecku i nikt nie ma z tym problemu, jest tłumacz i tyle. Znasz angielski ? fajnie tylko na koniec każdy może gadać w swoim języku i znajomość angielskiego nic Ci nie da. Kolejna sprawa to to że Tusk nauczył się angielskiego dopiero jak został przewodniczącym rady europejskiej.
10
Ludzie przecież to są bzdury a wy się emocjonujecie... Wystarczy przeczytać co oni tutaj napisali: "czuł, że na trzeci sezon prowadzenia drużyny potrzebuje innego typu środkowego napastnika."
Tak bardzo potrzebował innego typu środkowego napastnika że wybrał... DOVBYKA. No faktycznie, całkowicie inna charakterystyka. Ja tutaj nie twierdze że jest słaby, zwyczajnie z dostępnych napastnik chyba najbardziej przypomina Lewego.
0
@Faro A w życiu, ja się będę bardzo cieszyć jak chłopak odpali, tylko że ja w to nie wierze, bo z jakiegoś powodu 2 trenerów stwierdziło że jest za słaby na 1 skład.
0
@Faro Oj ale Cie będzie boleć jak Frenkie znowu będzie grać w każdym meczu od dechy do dechy :)
3
@Destroyer_of_Worlds Ale Ty wiesz że Barca jest łączona z 3/4 zawodników z czołówki i większość z tego to zwykłe brednie?
6
@TheNekro94 Tylko krowa nie zmienia zdania to naczelny tekst fanatyków politycznych jak ich guru pluje im w twarz. Jest różnica między zmianą poglądu na jakiś temat na przestrzeni lat a robieniem fikołków logicznych po dosłownie 6 miesiącach od przejęcia władzy. W czasie październikowych wyborów CPK to było uwaga "mordowanie dzieci" dzisiaj to Polska racja stanu. Mur na granicy to była aberracja a żołnierze byli mordercami, dzisiaj to ochrona ojczyzny i mężowie stanu.
25
"Co możesz wnieść do Barcelony Flicka? "
Odpowiedź: "Jestem zawodnikiem ze szkółki," xD
Ansu nauczył sie w Brighton głównie tego jak wygląda łatwa rezerwowych klubu z południa Anglii.
13
@Kgorecki2500 Państwowe żabki obniżałyby ceny xD gnije, to musi być jakiś sarkazm, ironia ... Żabka, najdroższy sklep operujący w najbardziej niewolniczym systemie ajenckim, robiący z franczyzobiorców niewolników i zatrudniający tylko studentów na śmieciówkach. Ja naprawdę chce żeby to się stało! Przecież to będzie piękne, albo będziemy świadkami sytuacji gdzie państwo będzie właścicielem firmy która jest dosłownie zbudowana na obchodzeniu prawa pracy albo będziemy świadkami upadku żabki w kilka miesięcy.
0
@FcPortoFan1999 akurat cała 4 była słaba, żyro to już w ogóle wygląda jak parodysta
0
@FcPortoFan1999 ja jestem zniesmaczony tym trenerem. Byla informacja że Wisła chce przedłużyć z nim umowę ale on nie chciał. Facet najpierw mówi że dostał tu wszystko o czy marzył, czyli zaplecze, zaufanie i technologie. A potem odchodzi po pół roku jak szczur, bo cytat „Wisła potrzebuje czegoś innego”. Ja uważam że robił dobrą robotę tylko zawodników miał miernych ale po tym jak odchodzi to już sam nie wiem.
5
@tristan87 Od dawna było mówione, strzelać bez ostrzeżenia w każdym przypadku SIŁOWEGO, CELOWEGO i NIELEGALNEGO naruszenia granicy. Jak ktoś chce złożyć papiery o azyl to zapraszamy na przejście graniczne. Jak ktoś atakuje dosłownie mur graniczny to tak jakby atakował jednostkę wojskową.
0
@kanver_ Bardzo ciekawe wnioski wyciągasz z tych danych, ja na to patrzę całkowicie inaczej. Gdyby przyjąć Twój tok rozumowania to najgorsi na boisku byliby stoperzy, bo oni mają zwykle najwięcej kontaktów z piłką i jednocześnie najmniej kluczowych podań.
Jeżeli pomocnik ma dużo kontaktów z piłką to znaczy że jest pod grą i zajmuje się rozgrywaniem piłki, nadaje płynności grze. Busquets zawsze miał bardzo dużo kontaktów z piłką i mało kp i asyst. Odpowiadał za inne rzeczy. Jeżeli zawodnik odpowiadający za wyprowadzenie piłki i przeniesienie jej do strefy ataku wykręca liczby na poziomie pomocników operujących przed polem karnym to znaczy ze robi naprawdę dobrą robotę.
1
@kanver_ I Ty myślisz że jak Frenkie schodzi do lini obrony żeby wyprowadzić piłkę to dlatego że ma takie widzimisię a nie dlatego że trener mu każe? No niezła rozkmina. Prawda jest taka że dopiero kiedy pojawił się Cubarsi to nasze wyprowadzenie piłki od lini obrony się poprawiło, wcześniej to była katastrofa i właśnie dlatego Frenkie schodził tak nisko. Druga sprawa, jakbyś uważnie oglądał mecze to byś zauważył że kiedy nie ma Frenkiego na boisku to stwarzamy zagrożenie jedynie po długich podaniach za line obrony, dzieje się tak dlatego że absolutnie nikt nie potrafi tej piłki wyprowadzić oprócz Holendra. Frenkie odpowiada za spokój w rozegraniu i kiedy jest w formie daje drużynie bardzo dużo.
Mówisz o kluczowych podaniach, bardzo dobrze. Garść statystyk z tego sezonu.
** 11 kolejki podawana z sofascore na podstawie oceny.
Frenkie w lidze zaliczył 20 meczy, 5 krotnie wybrany do 11 kolejki.
Średnio 1.1 kluczowego podania mecz, łącznie 4.80 xA
Porównajmy teraz z innymi środkowymi pomocnikami. Bez Gundo bo on bezdyskusyjnie wygląda najlepiej, ale warto pamiętać że operuje przed polem karnym a nie jak Frenki w głębi pola.
Pedri:
24 mecze, 11 kolejki 1 raz
Średnio na mecz 1.4 kp oraz łączie 4.07 xA
SR:
14 meczy, 11 kolejki 1 raz
Średnio 0.6 kp na mecz i 0.77 xA
Fermin:
31 meczy, 11 kolejki 1 raz
Średnio 0.6 kp na mecz i 1.27 xA
Gavi:
12 meczy, 11 kolejki 0 razy
Średnio 0.9 kp na mecz oraz 1.37xA
Christensen:
30 meczy, 11 kolejki 0 razy
Średnio 0.2 kp na mecz i 0.81xA
Oriol:
28 meczy, 11 kolejki 0 razy
Srednio 0.3 kp i i łącznie 0.89 xA
Jak widać żaden z naszych środkowych pomocników, nie licząc Gundo, nie ma lepszych liczb od Frenkiego, oczywiście to nie są wszystkie statystyki można o wielu rzeczach dyskutować ale prawda jest taka że Xavi nie potrafił poukładać naszej lini pomocy i to linia pomocy wygląda najsłabiej z wszystkich formacji. Ciężko więc w ogóle winić jakiegokolwiek zawodnika z pomocy bo tutaj cała formacja wypadła słabo i to jest wina trenera. Oni zwyczajnie nie wiedzili co robić. Niby graliśmy 3 pomocników ale prawda jest taka że jedna z ósemek grała jako podwieszony napastnik, druga operowała jako szóstka a szóstka pełniła role jedynie przecinaka... Nie widzieliśmy praktycznie żadnych akcji kombinacyjnych środkiem pola z udziałem pomocników. Wszystko szło przez napastników a raczej przez Lewego i Yamala, lub też długimi piłkami na Raphinhie.
5
Kolejny trener twierdzi że FDJ jest kluczowy i fundamentalny, kolejny chce w środku Holendra ale co tam rambla mówi że jest cienki jak siki węża... Sprzedać i zapomnieć.
Frenkie miał bardzo dobry początek sezonu, potem były kontuzje i zjazd formy, gdyby trend był odwrotny to byłby tutaj nietykalny i wychwalany. No ale jest jak jest.
Dla mnie to jest kluczowy sezon dla Frenkiego, liczę że będzie zdrowy. Ma w końcu trenera który potrafi grać na 2 środkowych pomocników. Xaviemu od początku to nie pasowało, on chciał mieć klasycznego pivota w stylu Busquetsa, nie miał więc szukał rozwiązań w tym sezonie i widać było że nie potrafił ustawić drużyny na 2 środkowych dmów. Dużo osób czepiało się o brak dobrej pracy w obronie, moim zdaniem to wynikało w dużej mierze z tego że tam nikt nie wiedział za co odpowiada.
1
@Amigo_Blanco No a ja Ci serio odpowiada.
[fragment] - żeby nie było
Definicja: zespół gwar śląskich, być może łączących się w kilka dialektów[9], którym posługuje się rdzenna ludność Górnego Śląska.
Język Śląski nie jest jednolity, w różnych częściach historycznego Śląska, który przecież sięga przez Opolskie aż do Dolnego Śląska, gwara różni się od siebie.
0
@Amigo_Blanco Takie że język śląski składa się z wielu gwar łączących się w różne dialekty. Więc który dialekt ma być tym oficjalnym?
0
@tristan87 No i czemu skandal? Wielu Ślązaków jest przeciw tej ustawie i są ku temu konkretne powody. Ponadto nawet gdyby nie dał oficjalnego weta to odesłałby ustawę do TK w związku z mandatami Wąsika i Kamińskiego, tak jak robi z dokładnie każdą ustawą xd
2
@DLFCB Może mi ktoś w ogóle wytłumaczyć dlaczego ktoś miałby przyjść do sejmu z psem? Ja sam mam psa i codziennie biorę go do pracy, tylko że moja praca zwyczajnie na to pozwala, tymczasem w sejmie to jakiś absurd. To jest wręcz skrajnie głupie przyjść z psem w miejsce gdzie będzie narażony na masę stresowych sytuacji bo przecież wszyscy wiemy że posłowie to największe bydło w Polsce.
0
@Mow_mi_Douglas Skończcie pier*** z tym "ONI CHCIELI", CPK musi powstać i nie ma znaczenia kto zaczął czy kto zawalił. Póki co z inwestycjami szło im lepiej niż uśmiechniętej koalicji a naprawdę nie brzmi dobrze, bo skoro fatalny pis był lepszy to jak fatalna musi być nowa koalicja? Zapowiada się na to że PO odkłada otwarcie atomu o 8 lat, CPK o kolejne 5 - 10. TO JEST DRAMAT.
0
@partymaker panie największa to jest FIFA potem UEFA ale KK też jest wysoko.
3
@PatrychoO Flick prowadząc Bayern miał średnio ponad 60% posiadania piłki, dobrze że nie wiedział że jego 4-2-3-1 to granie kontrami xd Dla porównania, my w lidze mamy ok 64%
2
@Mow_mi_Douglas No ale gdzie błąd? Nie powiedział że każdy będzie miał samolot xd powiedział że będzie coraz więcej bogatych ludzi których będzie stać na samolot ( prędzej śmigłowiec ) . No i ma rację, oczywiście ich nie będzie nagle x tysięcy, aktualnie w Polsce mamy chyba niecałe 2k maszyn prywatnych ale pewnie w perspektywie 10 - 20 lat będzie ich 2x więcej. W USA 1 na 6 lotów to lot prywatny.
No ale nie znam całego kontekstu wypowiedzi, więc ciężko ocenić co autor miał na myśli. W każdym razie wypowiedzi Dudusia to pikuś przy tych od ludzi z lewicy xd
0
@FcPortoFan1999 świetnie to ująłeś, ten facet strzelił masę bramek z niczego. Koledzy natomiast nie tylko nie pomagali, ilość błędów indywidualnych to jest jakiś dramat, to jest wręcz niewyobrażalne. 5 czerwonych kartek w 17 meczach? Kilka bramek straconych po idiotycznych błędach typu podanie do przeciwnika.
Edit: mi jest w takiej sytuacji żal trenera, bo za te wszystkie indywidualne błędy największy syf wyleje się na Rude