1

@PW27 nie martw się, mamy schodzącego do środka napastnika który uwolni potencjał lewego obrońcy :)

0

@FcPortoFan1999 tak bardzo chcesz czerwone kartki oglądać w meczu towarzyskim?

0

@kanver_ no jak widać nie ma nikogo lepszego. Bo Bernal / Casado się nie sprawdzi. Obstawiam Frenkie / Bernal albo Frenkie / Pedri.

@LukaszFan no jak czytam ramble to przecież najsłabszy pomocnik w europie którego zjada przeciętny dzieciak z Juvenilu

0

Każda minuta tego meczu utwierdza mnie w przekonaniu że FDJ będzie grał wszystko jeśli tylko będzie zdrowy

0

@Faro @ShawnC dzięki :)

Znając nasz sztab medyczny to pewnie jeszcze siedzą i się zastanawiają co wyniki oznaczają…

0

Wie ktoś kiedy do treningów wrócą Pedri i FDJ? Albo kiedy klub mówi że wrócą :)

0

@marcin62 i jeszcze odnosi się do umowy której ewidentnie nie zna bo umowa obowiązuje tylko na trasach do warszawy :)

0

@Arden Tak Pedri ma lepsze statystyki ale nie dużo, a niektóre wręcz gorsze, np xA Frenkie ma lepszy od Pedriego, w obronie jednak Frenkie wygląda dużo lepiej, chociażby w liczbie odbiorów czy wygranych pojedynków, Frenkie ma też lepszy procent udanych dryblingów i mniej strat ale nie chce tutaj wchodzić w dyskusje kto jest lepszy bo to dwaj zupełnie inni zawodnicy i mają różne zadania chodziło mi jedynie o to że Frenkie ma porównywalne liczby do Pedriego a jakoś młodego hiszpana nie kwestionujemy. To co można holendrowi zarzucić to sa przede wszystkim błędy w obronie, bo oczekujemy od niego że to będzie klasyczny DM, tylko że najlepsza wersja Frenkiego z Ajaxu była wtedy kiedy miał obok siebie właśnie typa od czarnej roboty, który go asekurował i przypomnij sobie poprzedni sezon. Pierwsze 2-3 miesiące kiedy Frenkie gra z Oriolem i Holender był bezdyskusyjnie najlepszy w całej drużynie, potem przyszła kontuzja, Oriol się spalił a Frenkie już nie wyglądał tak dobrze bo nie miał obok siebie tej asekuracji. Zobaczymy jak to Flick w tym sezonie ułoży.

1

@Gaucho Frenkie bardziej niż na 100% zostanie i będzie grać w 1 składzie. Przecież on jeszcze nawet nie wrócił po kontuzji, nikt w takiej sytuacji nie zapłaci za niego odpowiedniej kasy i nie da mu kontraktu który zrekompensuje mu aktualny kontrakt. No chyba że Barca wypłaci mu zaległe jakieś 20mln euro (albo i więcej ) w co wątpię.

Dodatkowo oprócz Frenkiego nie mamy ani jednego doświadczonego zawodnika który może grać jako DM, Gavi i Pedri nigdy tam nie grali i nie nadają się do tego. Gundogan regulujący tempo gry? Przecież w ostatnim sezonie niemiec wyglądał najlepiej właśnie grając blisko pola karnego, najwięcej asyst, stworzonych okazji bramkowych, kluczowych podań. Kiedy grał niżej w miejscu FDJ to wyglądał po prostu źle, w obronie popełniał te same błędy co Holender ale dawał mniej w rozegraniu i wyprowadzeniu piłki.

Nie wiem też na jakiej zasadzie twierdzisz że Fermin to może być box to box zawodnik? Naprawdę lubię tego chłopaka i uważam że ma swoje atuty ale on się dobrze czuje jedynie w polu karnym i tuż przed nim. Jak trzeba rozegrać w środku pola to wygląda to źle, wyjście z piłką? Kiepskie, utrzymanie się przy piłce? kiepskie, dryblingu brak, umiejętności gry w obronie również szału nie robią, fizycznie to też nie jest terminator. Fermin aktualnie może grać za plecami napastnika albo wcale.

1

@Arden statystyki z la liga z poprzedniego sezonu

Frenkie xA 4.88 Big chances 4, key passes 1.1 na mecz

Pedri 4.07 / 8 / 1.5 na mecz

Pedri grał jak 8 a Frenkie 6.

Nie bede porównywał statystyk defensywnych bo tam Frenkie jest lepszy doslownie w kazdej.

1

@Faro każdy z nich ma inne cechy. Gundogan ma wszystkie cechy Olmo tylko jest lepszy, Pedri o wiele lepiej reguluje gre i wiecej widzi na boisku. Gavi biega za 3, Fermin ma kapitalne wejscie w pole karne i latwosc zdobywania bramek.

Prawdziwe braki mamy na skrzydle i na pozycji dm’a

@Gaucho Fermin to typowa dycha żaden z niego środkowy pomocnik w typie 8. Gundogan może grać na 10 i 8. Pedri i Gavi to typowe 10 nie są ale mogą tak grać, gdzieś muszą przecież bo chyba nie posadzisz ich obu a niżej na bank będzie grać Frenkie

1

@Arden statystyki Pedriego też dupy nie urywają a gra wyżej, rozumiem że jest słaby? Frenkie odpowiada za regulowanie tempa gry, przechodzenie z ataku do obrony, ma za zadanie nie tracić piłek.

Bardzo często w rozegraniu wchodzi między stoperów żeby pomóc w wyprowadzeniu piłki. Można wymieniać…

I nie będę sie upierał że jest w wybitnej formie ale twierdzenie ze jest bezużyteczny to jakiś nonsens.

1

@arasz1819 no niestety ludzie mają tendencje do wyciągania wniosków po highlightach, Frenkie faktycznie nie zachowywał się w niektórych sytuacjach w obronie najlepiej ale to zwykle nie byly kardynalne błędy a jakieś detale gdzie kilku zawodników nie wykonywało swojej roboty, no ale był w kadrze często. Inna sprawa że moim zdaniem Xavi nie potrafił ułożyć u nas gry obronnej pomocy, on miał w głowie tylko granie klasycznym pivotem, a jak trzeba było grać na 2 szóstki to wyglądało to słabo, zawodnicy nie wiedzieli kto za co odpowiada.

Natomiast w grze do przodu, do momentu wejscia Cubarsiego do 1 składu, wyprowadzenie piłki od bramki bez FDJ nie istniało. Dopiero pojawienie się Cubarsiego sprawiło że brak Frenkiego przy wyprowadzaniu piłki nie był aż nadto widoczny, dodatkowo zaczęliśmy grać bardzo często długie piłki.


2

@Faro jeśli Flick zagra 4231 to na pozycji 10 mamy Gundogana, Pedriego, Fermina i Gaviego. Testowany jest tam również Raphinha, a przecież za plecami napastnika może zagrać chociażby Ferran albo Pau Victor. A to jest tylko jedno miejsce! Jeśli zagramy innym ustawieniem to zwyczajnie nie ma pozycji dla Olmo bo to dupa nie skrzydłowy.

6

@Faro nikt nie kwestionuje tego czy Olmo to dobry piłkarz, ludzie kwestionują to że daliśmy 60mln euro za zawodnika który najlepiej czuje się na pozycji która jest u nas aż za dobrze obsadzona, dodatkowo jest szklany a my mamy problem z kontuzjami.

Do tego mamy problemy finansowe i gigantyczne dziury na innych pozycjach.

0

@Arden ile powinien zarabiać? Dostaje 17mln euro brutto na rok jeśli rozłożymy całość kontraktu przez długość trwania.

1

@arasz1819 ja naprawdę nie mogę zrozumieć tylko jednej rzeczy. Bo to że Frenkie nie gra na poziomie na którym potrafi to jasne, ale jak to jest że jakimś cudem wszyscy trenerzy, jak tylko jest zdrowy to grają nim absolutnie wszystko. Jak czytam la bambe to przecież Frenkie jest zawsze najgorszy na boisku, oczywiście widzi to tylko wprawne oko fachowego kibica z la bamby.

3

@KrychaFCB siema ja tu jestem cały czas :) i upieram się że do momentu kontuzji miał dobry sezon. Teraz w końcu ma trenera który będzie potrafił wyciągnąć z niego to co najlepsze więc liczę że będzie miał dobry sezon. Jeśli jednak nie będzie miał dobrego sezonu to myślę że trzeba go już będzie spieniężyć.

3

@Kamiloza91 60mln za zawdonika który nie dobija 2k minut w sezonie?

12

O panie, co ja przeczytałem, Olmo profilem ma być blisko FDJ. Panie autorze, na jakiej podstawie pan takie coś wywnioskował? Bo mi się wydawało że Olmo to typowa 10 robiąca często za fałszywego skrzydłowego. Piłkarz operujący między liniami, blisko pola karnego.

Tymczasem Frenkie, abstrahując od jego błędów w obronie, to jednak zawodnik który operuje bardziej jak 6 / 8. Najlepiej czuje się rozgrywając piłkę z własnej połowy i transportując ją do lini ataku.

Dla mnie to jest jakieś szukanie plusów na siłę. Olmo będzie grał u nas na LS albo na 10 i jak tylko Frenkie będzie zdrowy to stawkam dolary przeciwko orzechom że będzie grał absolutnie wszystko, od dechy do dechy a zmieniać się będą jego partnerzy odpowiadający za ofensywę.

W sytuacji w której potrzebujemy lewoskrzydłowego i topowego dm’a, dostajemy szklaną 10tke, zawodnika który o miejsce w skladzie bedzie walczył z Pedrim, Gundoganem, Ferminem, Gavim, Raphinha, Ferranem i Pau Victorem. Nico jako nominalny skrzydłowy miałby gwarantowane miejsce, potencjalny DM również. Olmo to zawodnik jeden z wielu, do tego drogi i szklany.

0

@Hajny nie są ciśnięci ale tu będzie 3:1 spokojnie dla Spartaka. Wisła popełnia w obronie absurdalne błędy.

0

To jaka jest różnica między LE a LKE to jest przepaść. Rapid na tle Wisły wyglądał jak zdobywca LM, w obu meczach byli o wiele lepsi. Natomiast Spartak Trnawa… ok, widać że mają więcej jakości, ale oni wyglądają jakby grali ze słabszą drużyną z tej samej ligi. Tymczasem Wisła regularnie dostaje wpierdol od pierwszoligowców.

1

@Kgorecki2500 jeśli to są oceny "krytyków" to zapowiada się najlepszy film w historii ludzkości.

5

@MesQueUnClub_87 Owszem można, a pani Ania jeszcze nawet nie pokazała całego swojego potencjału.

0

@Kondziubarca Proszę niech oni już nikogo nie kupują, przysięgam że nie będę narzekać na kadrę tylko błagam niech nikogo więcej nie ściągają... Ich dotychczasowe transfery bolą dostatecznie mocno.

0

Znając nasz wspaniały sztab medyczny to będą jedyne badania medyczne które u nas przejdzie. Za miesiąc będzie kontuzja i widzimy się w lutym.

0

@Messibestplayerintheworld No i co to ma do FFP ? Jak nie mamy limitu w FFP i musimy sprzedawać zawodników, a zamiast tego wydajemy 55mln euro kwoty stałej plus pensja to chyba coś jest nie tak prawda? Przestań się oszukiwać. Nikogo nie sprzedadzą i nie ściągną Nico.

1

@Messibestplayerintheworld tak tak, czeka patrząc jak ściągamy Olmo :)

20

Nico został tak oszukany przez Basków że stracił pamięć i nie wie że ma klauzule wykupu i jakby tylko chciał to jutro byłby piłkarzem Barcy. Zajebista teoria.

5

@Arden Z małymi psami są największe problemy z agresją z dwóch powodów. Pierwszy jest taki że jest bardzo dużo pseudohodowli, w końcu w ocenie wielu ludzi łatwiej hodować małe psy... No i drugi większy problem, ludzie którzy mają orzeszek zamiast mózgu myślą że jak mają małego psa to nie muszą go traktować jak psa. Nie socjalizują go z innymi psami a zwłaszcza większymi. Jak coś się dzieje to od razu pies na ręce. Potem taki mały szczur boi się wszystkiego co go otacza i reaguje agresją na wszystko co się rusza.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?