14

Real na odejściu Ramosa straci więcej niż na odejściu Ronaldo.

0

@panczo Ale nie łapał syfa, nie latał na urodziny do kumpla trzy dni przed najważniejszym meczem ligowym w sezonie, nie jeździł z kontuzją na zakazanym snowboardzie przez co pogłębił kontuzje. No i ma siłę biegać dłużej niż 40 minut.

1

Czekaj co się dzieje, czemu Pique czerwona? Przecież tu nie było nic brutalnego z premedytacją a chyba przepisy nie dozwalają na podwójne kary? Co się dzieje?

4

@mr_robot On tak słabo gra od wznowienia rozgrywek, pomijając że od kontuzji z zeszłego roku mocno stracił na jakości, traci masę piłek, jest niedokładny, często ma problemy z przejściem jednego zawodnika no i najważniejsze, że jakość strzałów spadła, praktycznie albo bije prosto w bramkarza albo obok bramki nawet z bliska. Wygląda jakby się mentalnie rozsypał.

5

@inViNcibl3 O czym ty chcesz gadać, jak nie rozumiesz tych zagadnień które poruszasz? PiS KŁAMIE w sprawie deficytu stosując kreatywną księgowość, żeby im ładne cyfry wychodziły gdy realnie ustawa budżetowa nawet nie leżała obok rzeczywistego zadłużenia państwa. Przykładem obecny rok, plan budżetowy ładnie pokazywał brak deficytu i ty byś to łyknął po same kule, że się przestaliśmy zadłużać (oczywiście gdyby nie było pandemii bo ta totalnie zweryfikowała ich debilne plany). A teraz przebije twoją bańkę: czy wiesz, że w deficycie nie uwzględniono kosztów dziury w ZUS (a dokładniej w FUS) którą państwo musi zasypać co kosztuje w tym roku ponad 60 miliardów? Wiesz że emerytury+ też nie zostały uwzględnione w budżecie bo idą z funduszu solidarnościowego (który ma pieniądze ukradzione z funduszu rezerw demograficznych w którym PO zostawiło sporo kasy a teraz nie ma tam ani grosza). To jest dodatkowe 20 miliardów na minus + poczytaj sobie do czego był potrzebny fundusz rezerw demograficznych i ile będzie kosztował jego brak w ciągu najbliższych 3-4 lat.
I myk, tylko 2 punkty spośród wielu innych już robią deficytu 80 miliardów a nie powiedziałem jeszcze o zasypywaniu deficytu jednorazowymi strzałami jak sprzedaż pasma 5G czy sprzedaż pakietów CO2 (co odbije się mocno w cenach prądu bo sprzedajemy tanie pakiety a zaraz będziemy musieli kupić nowe dużo droższe). Oczywiście nie muszę mówić, że w przyszłym roku takiego zastrzyku już nie będzie i deficyt wybije w kosmos?
I to nie jest tylko ten rok, cała kadencja PiSu to zabawy księgowe ukrywające realne wydatki państwa, co możesz dość łatwo sprawdzić w necie. Tak samo jak to ile PiS ukradł ze wszystkich oszczędności jakie mieliśmy, fundusze, rezerwy, nawet OFE o które oskarża się PO mimo że nie zniknął nawet grosz a został po prostu przeniesiony z jednej instytucji do drugiej - PiS otwarcie powiedział, że albo nacjonalizacja środków, albo kradzież 15% z tej kasy, o tym jakoś się nie krzyczy na lewo i prawo.

4

@cata_luna Patrz, onkologia to także służba zdrowia a te środki dałoby się przesunąć choć i tak byłby po części wykorzystywane w walce z wirusem. A tymczasem ludzie chorzy na raka umierają bez leczenia bo wirus, wirus poza kontrolą bo nie ma kasy na personel i sprzęt.
A jak będziesz łaskaw to powiedz czego dotyczył słowa Rostowskiego.

3

@BarcaInfo Jakoś głupio to brzmi. Są zaskoczeni tym, że gość po koronawirusie który później zaczął przygotowania nie ma odpowiedniej formy fizycznej?

16

@Wilczeq No popatrz a dziwnym trafem nie rozkradł choć mógł. Zostawił za to tyle pieniędzy, że starczyło na kilka lat rozdawnictwa na skalę jakiej nie znali nawet za komuny. A to nasz nowy, patriotyczny rząd wydrenował wszystkie rezerwy jakie były. Przypomnę ci, że tylko w tym roku PiS wiedząc o zbliżającym się wirusie i tak przekazał 2 miliardy (a łącznie 10 w skali 5 lat) na media publiczne których nikt już oglądać nie chce. A teraz wirus szaleje przenoszony przez dzieciaki w szkołach a nie można wprowadzić zdalnego nauczania dla dzieci poniżej 13 roku życia, bo te nie mogą zostać bez opieki dorosłych a nie ma już pieniędzy na zasiłki dla rodziców.

4

@PatrychoO I dobrze zrobili nie rzucając się, na 100% posypały by się kartki jak zawsze.

1

@HK23 Życie stereotypami sprzed 20 lat. Dziś Seria A z defensywą nie ma już za dużo wspólnego.

4

@lukas10 To on, sprawdziłem.


0

Przecież ten Nyon to najgorszy złamas i do tego nie wiadomo czemu kryty przez sędziów za każdym razem. W lutym ten typ po pierwszej połowie powinien mieć 3 żółte kartki i jedną bezpośrednią czerwoną.
Kosił Fatiego po nogach bez szansy dojścia do piłki, łapą go przepychał tak że wpadł w bandy, kasował Messiego także bez piłki a majstersztykiem było skasowanie z premedytacją Umtitiego poprzez uderzenie w ryj łokciem przy rzucie rożnym, zdobycie bramki a następnie pyskówki do sędziego że VAR ją anulował - nie zdziwi nikogo, że przez 90 minut nie dostał żadnej kartki.


Bandyterka, z resztą całe Getafe to drwale po protekcją sędziów, zawsze mają ogromną ilość fauli i mało żółtych kartek, wczoraj 20 fauli i 4 żółte na nasz 10 i 3 żółte.

2

@lukas10 A czy Nyom to nie jest ten sam gość co w zeszłym sezonie z premedytacją skasował Umtitiego łokciem w naszym polu karnym i strzelił bramkę a potem pyskował do sędziego że mu VAR to anulował choć powinien wylecieć z czerwoną kartką, a następnie jeszcze kilka razy faulował na żółte kartki między innymi Fatiego i Messiego bez piłki a skończył spotkanie bez żadnej kary?

0

@ObywatelPL Może jest tu ktoś lepszy z fizyki ale mi to wygląda na fake. Siła powietrza pchająca parasol jest taka sama (a nawet i powinna być mniejsza) jak siła ciągu wytwarzana przez dmuchawę z tym że w przeciwnym kierunku. Więc jeżeli parasol pcha do przodu a dmuchawa do tyłu to z miejsca by nie ruszył.

0

@patry295 Różnica taka, że Konfederacja nie tylko teraz ma przyrosty ale od dawna ma 2x więcej niż PO czy PiS i 4x więcej niż Lewica i nie przekłada się to na nic. No może oprócz tego, że to Konfederacja jest kopalnią beki na czele z panem Bosakiem, który ostatnio uwielbia sam się orać, nie oznacza to więc, że większa aktywność na ich profilach przełoży się na cokolwiek innego niż na większą ilość memów w necie.

1

@SiSenior Na FB się wyborów nie wygrywa.

0

@fcbarcafan19 Dlatego zamiast dbać o polepszenie warunków to po prostu wywalą całą branżę.
@patrykppp17 Nie jest to jakaś super istotna branża, ale dalej jest to praca dla wielu tysięcy ludzi, dalej są to pieniądze wyprodukowane przez krajową gospodarkę. Do tego jest to opcja utylizacji odpadów rolniczych bo te futerkowce karmi się odpadami z innych dziedzin rolnictwa a to powoduje, że teraz trzeba będzie te odpady zamiast wykorzystać to zutylizować a my nie mamy nawet w kraju zakładów do tego.
A pozytywny rezultat jest taki, że w Polsce zwierzętom będzie lepiej ale że z rynku znika jeden z największych producentów futer, to tą rolę przejmą inne kraje i to tam będzie kasa i tam będą dręczone zwierzaczki.
No i do tego, ta 5 kaczora to nie tylko futerkowce ale ogólnie zwierzęta.

0

@tomFCB Co lepsze, niebezpieczny lewak czy niebezpieczny błazen?

1

@MarFan Nie, że dobrze sobie radziliśmy w kryzysach co nasz gospodarka jabłek i kartofli nie była uwikłana w większość mechanizmów które wywoływały kryzys.
A obecnie jesteśmy w dupie i będzie tragedia, bo kryzys był na horyzoncie jeszcze przed pandemią, a ta tylko go pogłębi i przyspieszy. Galopująca inflacja, cholerny wzrost zadłużenia, zmarnowanie wszelkich rezerw na rozdawnictwo i bezwartościowe programy socjalne które pokrywane są z kolejnych podatków i danin - to jest już wielki syf a nie ma związku z pandemią w ogóle. Za to wirus do tego bałaganu przynosi jeszcze zastój gospodarczy zasypywany tarczami czyli kolejnymi programami socjalnymi na które nas nie stać a do tego absolutny brak kompetencji przy zarządzaniu krajem w kryzysie.

0

@Zip
1. Francja
2. Brazylia
3. Portugalia/Hiszpania

Anglia to mem reprezentacyjny od dekad i nic się nie zmieniło.
A jak ktoś wybiera Niemcy to chyba kojarzy ich z 2014 roku, bo od tamtego czasu mają taki zjazd, że dziś to oni mają problem pokonać kogoś mocniejszego niż Estonia.

0

@Piorun Sugerujesz, że zostanie królem strzelców w 3 różnych rozgrywkach co bezpośrednio przekłada się na spory udział przy zdobyciu 3 różnych trofeów w tym najważniejszego z klubowych jest mniejszym osiągnięciem niż wygranie jednego turnieju szlemowego? Nie żartujmy sobie... Gdyby wygrała chociaż 3 różne turnieje stając się najlepszą tenisistką w tym roku to jeszcze, ale jeden ma być więcej warty od dokonań Lewandowskiego?

1

@Preteee W listopadzie.

8

George Russell zajmuje 21 miejsce w tegorocznej klasyfikacji kierowców F1. Trochę szkoda chłopaka, głupio jest być 21 na 20 kierwoców.

3

@Drozdu7 Nie no ma dużo racji. Jest zimno na torze, opony im całkowicie wystygną a to robi się niebezpieczne

0

@Mns21 Tak, moje obliczenia wskazują, że tym tempem wzrostu do 41 października będziemy mieli 60 milionów chorych.

0

@Damian11 Ja nie widzę zmian w tej części, oprócz obudzenia obrony która dalej jest głupia jak but i tego systemu sterowania drugim zawodnikiem, który działa jak gówno w samym silniku meczowym nic nie zmienili a to jest problem bo w FIFA 20 strasznie go zepsuli w porównaniu do FIFY 19.

0

@Encore No właśnie. W rękach Igi było wszystko (no prawie, bo brała udział w grach podwójnych).
W piłce nożnej gra drużynowa nie jest ułatwieniem a utrudnieniem, jest więcej osób do strzelania bramek a do tego więcej ludzi którzy mogą coś zepsuć więc nie tak łatwo jest szlifować rekordy drużynowe i indywidualne a mimo to Lewy dał radę zdobyć i jedno i pośrednio drugie.

7

@Piorun Bez przesady. Lewy osiągnął w tym sezonie prawie wszystko co dało się osiągnąć a do tego utrzymuje poziom od lat. To wymaga większego uznania, niż ogromny bo ogromny, ale tylko jeden sukces wielkoszlemowy.

0

@Encore 29 lat to on ma teraz i nie ma fizycznej możliwości go ściągnąć, najwcześniej po nowym roku a wtedy już rocznikowo będzie miał 30 lat a biologicznie 29,5 roku czyli de facto stary dziad.

6

@damian777 Tak, wymieniłbym 23-letniego def. pomocnika z ogromnym potencjałem na 30-latniego ofensywnego.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?