3

Mendy to mój bohater. Sam łamie linię spalonego, widzi dokładnie że ją łamie a potem podnosi łapę do sędziego że spalony xDDD

0

@Encore Bez przesady, obecnie jesteśmy na 77 pozycji a inne kraje mają więcej przypadków. Z tym, że za cholerę nie wiadomo jakie są realne statystyki przy takim dostępie do testów, niektórzy potrafią całą kwarantannę przesiedzieć nie otrzymując wyniku, więc część z tych statystyk to nie jest nawet dzisiejszy przyrost tylko nie opisany sprzed tygodnia.
A, na podkarpaciu jest 111% pozytywnych testów, 6 tysięcy chorych na 5 tysięcy przetestowanych, takie cuda.

56

VAR przewinął wszystkie taśmy aż do 2018 roku i niestety nie znalazł żadnej sytuacji która anulowałaby gola.

1

Ahh niech ten wieczór się nie kończy

0

@PawkoFCB Nie, oni już strzelili sobie w kolana. Marketingu się nie robi na przekładaniu premier, to nie wywołuje szumu tylko zawód, ludzie tracą zainteresowanie, wygasa hype, zaczynają patrzeć bardziej krytycznie i dochodzi do momentu w którym przyjmują grę na chłodno a wtedy już się nie obroni bo oczekiwania przerastają hype.
Coś jak z meczami Barcelony. Po Liverpoolu byłem tak rozbity, że przez 2 tygodnie nawet nie miałem siły oglądać piłki nożnej, rok później nakręcenie na Barce tak spadło, że bez wzruszenia patrzyłem jak Bayern wbija kolejne bramki i dziś raczej niewiele osób jest struta oglądając jak Barca przegrywa.

1

@GIGAKOKS Ale oni są durni, łącznie z Ronaldo... Mecz grupowy a oni się zabijają o to, żeby Ronaldo mógł zagrać po pół miesiąca bez treningów i bezpośrednio po chorobie, która nawet bez objawowo nie jest neutralna dla organizmu. Ale jak lubią ryzykować jego zdrowiem, bo młody już nie jest, to do woli.

8

@MeMyselfAndI Bo nie chodzi o to czy decyzje były poprawne tylko o konsekwencje. Odbiór Casemiro nie był czysty, wjechał z pełnym impetem, nie trafił czysto w piłkę tylko staną na nią a następnie się ześlizgnął prosto korkami w nogi Leo. Eksperci z tego artykułu który wstawiasz mówią, że bez karnego a wytłumaczeniem jest to, że najpierw trafił w piłkę ale to już nie ma znaczenia w obecnych przepisach, więc nie jest argumentem, że odbiór był czysty, bo na powtórkach widać, że potem noga z piłki poszła w nogi Messiego i to przy dość sporym impecie. Więc przy takich okolicznościach każda decyzja byłaby prawidłowa i do obronienia. Tyle, że taka decyzja narzuca pewien format: można grać trochę ostrzej.
A potem przychodzi 60 minuta i jednak nie można ostrzej. Ramos był ciągnięty ale nie wpłynęło to na nic, bo piłka była zagrana daleko za jego plecy a do tego po prostu przyaktorzył przewracając się w zupełnie inną stronę niż był ciągnięty a przy okazji też sam chwilę wcześniej Lengleta szarpał.
To jest sytuacja lustrzana do meczu z RSS z zeszłego sezonu czyli podwójne standardy i w jednym polu karnym można grać ostrzej a w drugim ma być morze spokojne.

1

@AK47 Sprawa nie jest czarno-biała. Po pierwsze, komunikat jest nie tylko efektem meczu z Realem ale czarą goryczy. To nie pierwszy raz w ostatnim czasie, gdy różnie interpretowane są te same zagrania przez VAR. To nie tylko to, że w jednej Casemiro wykonał niebezpieczny odbiór w którym z pełnym impetem oprócz piłki skasował też piłkarza by następnie podyktować karnego za głupie bo głupie, ale nie wpływające na nic pociągnięcie koszulki (bo Ramos i tak by do piłki nie dosięgnął). Poza tym, Ramos ciągnął za koszulkę Lengleta i przy rzutach rożnych następuje masa rzeczy które w wolnej grze określane byłby faulem, a jednak nie dyktuje się karnego przy każdym rzucie rożnym a raczej jest to jedna z rzadszych sytuacji w których karne są dyktowane.
A przecież porównać to można do sytuacji z RSSS z zeszłego seznu, gdzie napastnik szarpał Busquetsa a Busi napastnika po czym odgwizdano faul i karny zaraz po wznowieniu gry, mimo że szarpali się wcześniej. W drugą stronę nie zadziałało i Pique szarpany był bez faulu bo sam szarpał obrońcę. Z resztą nie tylko Barcelona to odczuwa. Pamiętasz mecz po wznowieniu rozgrywek, bodajże Real-Bilbao? W jednej sytuacji Marcelo próbował odebrać piłkę ale obrońca wykonał zwód przy którym niechcący nadepnął Marcelo - rzut karny. W drugą stronę napastnik Atleticu został sfaulowany przez Ramosa w polu karnym i nie było karnego bo zawodnik nie brał udziału w akcji (i nie robiło znaczenia, że on czekał na dośrodkowanie które miało pójść ale nie poszło bo nie było już do kogo). Z resztą w poprzednim meczu Barcelony też był problem, szybciutko poszło podyktowanie karnego za faul De Jonga ale już dobrze widoczny łokieć na ryj bez echa przeszedł. Jakoś standardów sędziego głównego można wybaczyć nie powinno się, ale można wybacz, bo wiadomo że są mierni i ślepi, ale syutacje VARowe nie powinny ulegać żadnej wątpliwości a jednak ulegają.

6

@YoungTalents Wyborny fikoł, wyborny... Co czują osoby niepełnosprawne? Te które się urodziły jako wadliwe płody przeważnie niewiele czują, bo albo nie żyją albo ich stopień upośledzenia nie pozwala im czuć i rozumieć co się dzieje (tak jak ludzie z zespołem Downa, wiedzą ale nie rozumieją).
Ciekawe tylko, czy ten szmatławiec PiSowski wpolityce tak samo się zastanawiał co czują niepełnosprawni, kiedy politycy partii rządzącej olali ich i przechodzili jak koło powietrza gdy ci byli w sejmie walczyć o swoje.

2

Czy on ma taktykę, że teraz rzuci wszystko na jedną szalę? Ta decyzja jest kompletnie bez sensu co tu się dzieje, Busquets to nie powinien wyjść na tą połowę, Dembele koło 60 minuty powinien być...

2

Nie chce mi się na to patrzeć.

0

@DonMatteo901 Przecież to standard. Jak było z RSSS? Raz ciągnięcie za koszulkę to karny, potem ciągnięcie za koszulkę to nie karny.

0

FIFA i UEFA powinni już dawno wprowadzić, że jak jest stały fragment to jest absolutny zakaz dotykania piłki przez zawodników drużyny która nie ma piłki. Się nagle popisać umiejętnościami chciał gdy nasi już wznowili.

0

Było wiadomo, że sporna sytuacja zawsze jest na korzyść Realu. Ramos by się zesrał a nie dostał do tej piłki, to im dytkują. Casemiro wjeżdża na pełnej, staje na piłce i kasuje Messiego. No nie nie, czyściutko.

15

GDYBY DLA NIEMCA GRAŁ TO BY TRAFIŁ

0

@Abominacja To jest zaszczyt. O tytuł najgorszego jest spora konkurencja.

1

Vini dziś gaszony jak kiep. Inteligentny obrońca i nagle wonder-kid staje się kompletnie bezużyteczny bo nic nie potrafi więcej zrobić.

0

Alba do zmiany? Coś nie tęgo wygląda, jakby konti jakieś.

0

Jak Czibo spadnie z formą do takiej jaką miał wcześniej, to Real będzie kończył każdy mecz z manitą w papę. Tylko on im ratuje dupe przy tej bandzie parodystów w obronie.

0

Mam nadzieję że Busquets znowu zamuli początek meczu a potem się rozrusza, bo jak na razie to znowu kotwica...

0

Cou niech ogarnie łeb, bo znowu większa presja i się pali.

0

Messi na 9 to porażka. Real źle wycofuje do obrońców, bo piłka za daleko podana, potem jeszcze sobie tam klepią i rozglądają a Messi nawet kroku nie zrobił... Czemu on nie robi pressingu w ogóle? Nawet odrobinę presji na zawodnika z piłką, żeby nie miał czasu na myślenie i szansę na pomyłkę?

0

@tobiasson92 Ilość zakażeń bierze się z gorszych warunków atmosferycznych - niższe temperatury i mniej słońca sprzyja utrzymaniu się wirusa "żywego". Do tego taka atmosfera obniża odporność organizmu, zimniejsze powietrze znieczula rzęski filtrujące powietrze, mniejsza ilość słońca = mniej witaminy D3 generowanej przez organizm, wilgotność powietrza itd... Dużo tego.
Kolejnym elementem jest to, że ludzie się nie zabezpieczają po lecie. Przyzwyczajenia do chodzenia rozebranym gdy już część dnia jest chłodna no i najważniejsze: otwarcie szkół. Wśród osób które znam, żadna bezdzietna nie była jeszcze chora, za to ludzie z dziećmi w wieku szkolnym lecą jedno za drugim.

0

@endriuuu2 Serio, wzrusza mnie ta historia. Nie wiem czy jesteś bydlakiem czy zindoktrynowanym PiSowcem, jeżeli dla ciebie tamte wydarzenia (o ile były czymś więcej niż miejskimi legandami) były rzeczywiście gorsze, niż to ile krwi na rękach ma PiS. To cie kompletnie nie rusza tak? Nie rusza cie zamknięcie praktycznie z dnia na dzień biznesu futerkowego, dając 30 dni firmom na zamknięcie się? Kto spłaci ich kredyty? Podliczysz ile się wyhuśta przez utratę majątku życia? A pracownicy?
Kolejni w kolejce są ofiary wirusa. O wirusie wiadomo było od stycznia, do kwietnia nie zrobili NIC narażając cały kraj bo nie było środków. Ile biznesów upadło oczywiście nie liczysz. A teraz po pół roku, wydali kilkaset milionów złotych i nie zrobili NIC, nie opracowali żadnych procedur, nie przygotowali infrastruktury medycznej przez co teraz ludzie umierają setkami dziennie a będzie jeszcze gorzej, bo w całym kraju nie ma już miejsca, sprzętu i personelu (a propos personelu, pewnie już nie pamiętasz jak rok temu byli obrzucani gównem przez rząd?). A oprócz zarażonych są też TYSIĄCE ludzi umierających na inne rzeczy bo przez zaniedbania i olewczość rządu od pół roku cała służba zdrowia leży i nie leczy nikogo innego oprócz COVIDa? Wiesz ilu chorych na raka straciło swoje szanse przez zatrzymanie kuracji? Wiesz ilu umarło... sorry, umiera to się z godnością, po prostu zdechło jak zwierzeta bez opieki medycznej czy chociażby środków przeciwbólowych, bo rząd ma w dupie wszystko? Wiesz ile oddziałów i szpitali zamknięto przez PiS? Każda jedna martwa osoba jest na ich koncie, a ty mi tu mówisz o jakichś bandytach z SLD które 20 lat temu sprzedali na lewo kilka państwowych biznesów. Afery które kiedyś rozbijały rządy teraz dzieją się każdego miesiąca, ale masz sprany mózg ich propagandą i to do ciebie nie dociera.

4

@norbi77 Żenadą jest, że prawdziwa nie była. Konami ma umowę z kilkoma klubami na krzyż i nie chciało im się zrobić jednego modelu rzetelnie...

6

Co tu porównywać? Fati ma 17 lat ale dorosłą głowę, widać że potrafi zachować zimną krew, potrafi myśleć i się skupić.
Vini ma 20 lat i jest Grosickim Brazylii, potrafi biegać ale każda inna czynność na boisku sprawia mu trudności a szczególnie rzecz kluczowa u napastnika czyli strzelanie.
Bramki Ansu to prawie w 100% efekt jego pracy, dostaje trudne piłki, wypracowuje pozycje, oddaje mierzone strzały. Wypracowanych bramek Viniciusa jest jak na lekarstwo, do takich można zaliczyć między innymi ostatnią z Szachtarem gdzie ładnie się zachował (co potem zrekompensował stojąc jak dzban przed bramkarzem nie wiadomo po co). Ale inne bramki to albo kiks gdzie walił prosto w bramkarza i tylko cudem piłka rykoszetowała od obrońców albo strzał z pół metra do pustej bramki co i tak często mu nie wychodzi.
Gdyby nie to, że Perez ma kompleks Neymara, to Vini już by nie grał w Madrycie bo z chłopa nic nie będzie. Pierwszy sezon mówiono, że młody i ma czas ale trzeci rok leci jak intensywnie uczy się strzelania pod okiem najlepszych z Zizu włącznie i nie widać żadnego postępu.

2

@tobiasson92 Mówisz jakby ich to cokolwiek obchodziło xD To nie jest rząd myślący o kraju i jego przyszłości, to są popaprańcy realizujący swoją chorą wizje i chcący się nachapać przydupasy. Obie te grupy mogą spełnić swoje cele nawet kosztem tego, że kraj upadnie, przypominam że ich przywódcą jest dziad na krańcu swojego życia, bez żadnej rodziny o której przyszłość chciałby zadbać. On pożyje kilka lat a co potem go nie interesuje, a reszta robi to jak im zagra.

3

@endriuuu2 Siusiaka to ma zamiast głowy ktoś, kto uważa, że był jakikolwiek rząd gorszy od PiSu. W niektórych okresach nawet PRL lepiej się sprawował niż ten burdel obecny, bo przynajmniej inwestowali w rozwój kraju a nie przejadali całą kasę, rozwalali prawo a na koniec nie potrafili zrobić nic z jakimkolwiek kryzysem.
Jedyne co mnie cieszy to to, że to elektorat obecnej władzy będzie najbardziej cierpiał gdy ten domek z kart się rozpadnie a rozpadnie się niedługo.

0

@clyde Nie bierz niczego kofeinowego na ból. Kofeina jedyne co robi to blokuje receptory przez co zmniejsza się czucie zmęczenia i bólu ale skutkuje to tym, że ciało nie mogąc swoimi środkami dobić się do mózgu zaczyna produkować ich więcej, więc może być tak, że po ustaniu działania zacznie boleć mocniej.

1

@kamil9040 Przypomnę ci bo może jesteś za młody żeby to pamiętać, ale w 2009 roku też była pandemia, też wieszczona jak to ona groźna nie jest, naciskano na wszystkie kraje żeby kupować szczepionkę a mimo to nasz ówczesny rząd niczego nie zabraniał, nic nie ograniczał, niczego nie narzucał mimo że mogli więcej nie ryzykując niczym bo wirus nie był bardzo groźny.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?