0

Komentarz usunięty przez użytkownika

2

Chwała Kounde za tę bramkę do szatni, ale mam wrażenie, że o dzisiejszych podaniach naszych pomocników pisały już wczorajsze gazety

1

A ja myślałem, że Ancelotti to beton...

0

@ziomal88
Jeśli '88 to Twój rocznik, to kiedy Koeman strzelał bramkę Sampdorii. ja kibicowałem Barcelonie, a Ty ogarniałeś wdrapywanie się na sedes.
To a'propos "sezonowych trolli"

9

Czekam na bramkę Lamala i rekord Ligi :)
Ma jeszcze 5 meczów na to - może to dziś :)
No i może Lewy zacznie strzelać, bo konkurenci do Pichichi odjeżdżają...

1

Cancelo i Rapha w pierwszym (przy czym za tego drugiego Lamal na 25minut)
Cały czas czekan na Torresa w pierwszym i Lewego za niego od 60 minuty, no ale ja nie wiem, kiedy Xavi dojrzeje do tego...

1

Rok temu wydawało mi się , że mamy długą ławkę. idealną na "mundialowy" sezon.
A i tak, jak przyszło zagrać w Madrycie w Pucharze, to mieliśmy pół ławki z rezerw, a skład klejony Kropelką...
Oby do zimy, przyjdzie Vitor, może jeszcze jakieś wzmocnienie się trafi...

Natomiast krótsza ławka to też potencjalnie mniej niezadowolonych z siedzenia na niej, a jak wiemy, "bracia Żoao" to wrażliwe chłopaki :)

0

Mają potencjał, żeby odegrać ważną rolę dla Barcy i wzmocnić siłę zespołu.
Boję się tylko o ich charaktery - obaj mają coś takiego, że jak nie idzie (są zmieniani, rotowani) to ich nastawienie mocno siada i zaczynają się kwasy...
Ale liczę, że dadzą nam dużo radości.
Vamos, Panowie !

9

@ziomal88
Nie czytaj, nie komentuj. Na notatniku też streszczają mecz ligowy Barcy

5

"João Felix podobał się nam wszystkim, nie tylko prezydentowi "

No a cóż mu teraz pozostało mówić...

1

Mam nadzieję, że dostanie dużo minut, strzeli sporo goli i odbuduje pewność siebie.
Oby zdrowie dopisało !

1

No i ok, będzie można mecze Totków z jakimś większym zainteresowaniem śledzić.
Jedno jest pewne - jak rozegra sezon w Anglii bez kontuzji, to znaczy, że jest na 100% wyleczony

0

"Przypomnijmy, że RB Lipsk latem 2021 roku zapłacił Barçy 16 milionów euro tytułem odstępnego za transfer Ilaixa. Był on wówczas wyceniany przez Transfermarkt na 25 milionów euro, a obecnie jego wartość spadła do 4 milionów euro. "

A mówią, że Barca nie potrafi w transfery...
;)

2

8mln rocznie plackowi co nic nie gra....
Miał jakieś taśmy na poprzedni zarząd ?

1

@marcin62 PiS robi wszystko, żeby na świat przychodziło coraz mniej Polaków.
Kto będzie się decydował na dziecko mając świadomość, że jak coś "nie pytknie" w chromosonach, to zostanie z problemem sam...?

3

Ferran wszedł i nie zawiódł.
Yamal zasługiwał dziś na bramkę, szkoda, ale sądzę, że to kwestia czasu. Fajnie się go ogląda

0

@negreanu
Skąd wziąłeś informację, ze w Chinach nie mozna wyznawać jakiejkolwiek religii ? Kompletna nieprawda...

"Ja w swoim życiu nie miałem z innymi osobami jakiś konfliktów na tle religijnym"
Bo żyjemy w kraju, który jest niemal monoreligijny. bogacący się, więc o to trudno.
Ale historia wojen religijnych w Europie została napisana krwią.

0

@negreanu Religia to tylko jedno podłoże konfliktów. Pozostaje jeszcze władza, bogactwo, różnice kulturowe.
Zlaicyzowana i żyjąca w powiększającym się dostatku Europa żyła ostatnie 70 lat zgodnie, jak nigdy wcześniej . Aż pojawił się putin i ten spokój zburzył - dla władzy, dla zaspokojenia własnego ego

0

3 punkty są w tym meczu bardzo ważne, ale zaczynam się zastanawiać czy gdyby przegrana miałaby oznaczać otrzeźwienie Xaviego, to czy byłoby to złe rozwiązanie ?

0

@brd42 dlatego chętnie zobaczyłbym jego na 60 minut, a Roberta na 30

1

@JohnA Mamy na tym świecie wiele religii, ich wyznawcy święcie wierzą, że właśnie ich jest jedyna i słuszna (w przeszłości byli, a nawet teraz są w stanie za to zabijać), każda ma swoich proroków, święte księgi, cuda.
Tak naprawdę potwierdza to fakt, że człowiek (a szczególnie człowiek dawnych, mrocznych czasów) potrzebuje opowieści, historii, która wyjaśni mu skąd się wziął na tym świecie (kiedyś wyjątkowo mało przyjaznym dla człowieka), jak ma postępować, by na wieku znaleźć się w lepszym świecie, na zawsze.
Kiedyś cywilizacje nie miały ze sobą kontaktu, a mimo wszystko podstawy religii monoteistycznych są zbieżne

Tak naprawdę wierzymy w to, co się wierzy w rodzinie w której się urodziliśmy.
Gdybyś urodził się w Arabii Saudyjskiej, wyjaśniałbyś teraz wersety Koranu.
Przy czym - następuje laicyzacja społeczeństw, szczególnie tych, żyjących w dobrobycie. Gdyby ten dobrobyt rósł wszędzie w miarę proporcjonalnie, sądzą, że religie straciłyby na ważności, wraz z nimi na intensywności straciłyby konflikty na tle religijnym

2

@michal26 Składka ZUS to MOJE pieniądze, które idą na MOJE cele (leczenie i przyszłą emeryturę) oraz utrzymanie aktualnych emerytów.
I teraz wybór - albo zapłaci je za nas pracodawca, bo MUSI, albo da nam do ręki.
Ten drugi sposób po pierwsze nierealny do wprowadzenia (bo moje skłądki utrzymuja moich rodziców i ich pokolenie), po drugie, jak widać w USA powoduje znacznie dysproporcje i ograniczenia w dostępie do opieki medycznej.
Ale cały czas rozmawiamy o moich pieniądzach idących w dużej części na moje potrzeby

Natomiast moje pieniądze, które idą na poczet podatku dochodowego finansują rzeczy, któe niekoniecznie popieram - kościół, partie polityczne, przekop Mierzei, wieloletnie pilnowanie pola pod budowę CPK czu budowanie i burzenie EC Ostrołęka

2

@michal26 Moje pieniądze, które idą na moje konto w ZUS, tak ?
Plus utrzymują moich rodziców.
Czyli nadal pozostają moje, tylko zmuszają pracodawcę do wpłaty na moje konto w ZUS.

"A idąc Twoją logiką, to powinieneś patrzeć na netto, bo Według Twojego optymizmu, to kwoty między brutto a netto też by Ci nie wypłacił."
Brawo. Ile jest umów za płacę minimalną, gdzie reszta płacona jest pod stołem tak, aby pracodawca wydał troszkę mniej, niż gdyby przepuścił to przez system, a pracownik dostał troszkę więcej, niż gdyby to przeszło przez system.

Pracodawca chce zarobić jak najwięcej, po to prowadzi biznes.
Jeśli pracownik zarabiający 6000 kosztuje go 10000 to taki koszt ponosi, bo MUSI.
Ale gdyby nie musiał, to dałby pracownikowi 8000, a resztą przytulił.
I teoretycznie wszyscy byliby zadowoleni.
No, może do momentu, kiedy pracownik by zachorował, lub przeszedł n aemertyurę

2

@michal26 "a ja powtarzam. Bo to są TWOJE pieniądze. No chyba, że mi wytłumaczysz jaką korzyść ma pracodawca, że odprowadzi ten ZUS ZA CIEBIE :)

Innymi słowy - zamiast dać Tobie te pieniądze, to przelewa na ZUS"

Moje pieniądze są te, które mam na UMOWIE. Owszem, pracodawca MUSI odprowadzać pewne składki za mnie.
Pytanie, co zrobiłby, z tymi pieniędzmi, gdyby NIE MUSIAŁ.
Optymistycznie zakładasz, że w 100% dostałby je pracownik.
A ja nie jestem aż takim optymistą...

3

Prawdziwy Kapitan !

0

@BIGCULES Człowieku, kibicuję temu klubowi, od kiedy Koeman strzelił bramkę w finale LM, więc do kibica sukcesu mi daleko, bo potem były różne sezony.
A na końcu mojego tekstu są takie trzy znaczki, sprawdź sobie w necie, jakie mają znaczenie, zanim pękniesz z tej frustracji.
Miłego piątku.

27

W normalnym klubie emocji dostarczają gównie mecze, w Barcelonie oprócz tego dźwignie, fundusze, negocjacje, rejestracje i kontuzje mięśniowe.
Bo my to więcej, niż (normalny) klub
:))

0

Dembele-Fati -Araujo-Pedri
Kto następny zostanie celem naszego sztabu medycznego ?

1

Pozdrowienia dla sztabu medycznego.
A następny w kolejce jest Lamal, jeśli stanie się ulubieńcem Xaviego i selekcjonera repki Hiszpanii

4

A ja chętnie zobaczyłbym Ferrana w wyjściowym na 60min, a potem Lewego na "wku.wie" przez 30 minut na podmęczonych obrońców.
To może zadziałać....

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?