1

@michal26 Racja, nie na tego posta spojrzałem

1

@VegetaPolska
"Był brak pieniędzy do tego 2015 roku. Ale kiedy wszedł PiS było po prostu lepiej. Były lepsze zarobki. Nie chce się kłócić ani nic. Być może to był przypadek, być może coś innego, ale to za Pisu zarobki moich rodziców i potem moje, kiedy skończyłem szkołę były lepsze"

A teraz znowu są gorsze ?
Polska rozwija się szybciej, niż reszta Europy, teraz szybciej trochę, niż za PiS, to normalne, ze żyje się teraz lepiej, niż 10lat temu.
PiS nie sypnał groszem jak przejął władzę.
A jeśli nawet (500+) to nie swoimi. No rząd niei ma swoich pieniędzy,

2

@Yoshi94 "Dla mnie Nawrocki mógłby nawet pijany biegać nago wokół stadionu Lechii krzycząc Polska Biało-Czerwoni, a i tak nie zagłosowałbym na gościa, który z otwartymi rękoma przyjmie każdą ilość ciapatych inżynierów jaką Unia mu każe."

A to od prezydenta zależy ?
Duda wstrzymywał Pakoli, przyjmowanych za czasów PiS, czy też hinduskie ekipy "filmowwców" z Bollywood ?

0

@KamQiX
"Łap analogię podzieloną na kluczowe części:

1) Musi zostać kupiony chleb (takie założenie) = musi zostać wybrany prezydent

2) Dasz wybór kasjerce, żeby za Ciebie wybrała = nie idziesz na wybory, by oddać głos

3) Kasjerka wybiera dla Ciebie ten gorszy chleb = społeczeństwo wybiera dla Ciebie tego gorszego kandydata.

4) Sam wybierasz lepszy z dwóch chlebów = idziesz na wybory i przyczyniasz się do tego, żeby wygrał lepszy z dwóch kandydatów.



Mózg mi wybucha jak czytam Twoją logikę."

Ale gubisz w tym wszystkim jeden, istotny aspekt.
Może krok po krok, (choć nie wiem, czy z mózgiem po przedwczesnym wybuchu jeszcze to ogarniesz.
Analogia 1. Wybierasz sposób przeprowadzenie kary śmierci na SOBIE
Analogia 2. Wybierasz SOBIE chleb

SOBIE.
Twój wybór nie ma NAJMNIEJSZEGO wpływu na to, co otrzyma społeczeństwo.
Te analogie tyczę tylko CIEBIE.
Dlatego są do doopy, bo idąc na wybory nie decydujesz czy dostaniesz mniej, czy bardziej beznadziejny chleb, tylko o tym, że pozbawisz kogoś jego ulubionego, skazując na jakiś zakalec

0

@michal26
Z Konfederacją i Braunem trafiłeś, z z frekwencją, z , Hołownią Zandbergiem, Jakubiakiem i różnicą między Trzaskowskim i Nawrockim nie trafiłeś.
Nic nadzwyczajnego w sumie

2

@KamQiX „Jednak jednego nie lubisz jeszcze bardziej niż drugiego. Musisz kupić, bo nie ma co jeść. ”

Ech… nie potrafisz w analogie.
Słowo klucz - „musisz”
Już rozumiesz ?

5

@KamQiX A gdzie można wybrać karę śmierci ? W PL ?
Możesz wymyślić trochę bardziej życiową analogie ?

Sprawa jest prosta - idąc na drugą turę i głosu na danego kandydata stajesz się jego wyborcą i "kupujesz" jego poglądy - czy to w sprawie LGBT, czy pożyczania staruszkom pieniędzy na lichwiarski procent
:))

7

@KamQiX
"A będzie popis tak czy inaczej, więc co zmieni nie pójście na 2 turę?"
Zę jeśli pójdziesz i zagłosujesz, to sie pod tym podpiszesz.

1

@kiper09 W kraju, gdzie kombinatorstwo nadal cieszy się uznaniem, taki gość, jak Nawrocki plusuje u wyborców.

2

Doceniam klasę i umiejętności Olmo, ale to co robi Fermin powoduje, że jak dla mnie to Fermin > Olmo

4

Lekarz tego gośćca z EL Pais powinien zmienić mu leki - obecne powodują omany.
"Totem w postaci Cubarsiego:"
:)))
Ciekawe, ile nad tym myślał...

0

@michal26 Jeślii uważasz, że z logiki mojego zdania wywnioskowałeś, że Zandberga przeszacowałeś z uwagi na myślenie życzeniowe, to muszę Cię naprostować, że nie, Zandberga PO PROSTU przeszacowałeś.

3

@Barca_Big_Moment Kurde, dzwoń do Flicka i mu i tym opowiedz, bo on najwyraźniej Taha nie zna :))

0

@michal26 Frekwencja niedoszacowana, Mentzen z Braunem przeszacowani (włączyło sie myślenie życzeniowe) Zandberg trochę też
Biejat niedoszacowana

4

I znowu dorzucił trochę punktów do plebiscytu ZP :)

4

I pomyśleć, że w dzisiejszym dniu dokonali tego m.in. Martin, Fort, Cubarsi, Balde, Yamal, Fermin - nastolatkowe ze szkółki Barcy, którzy w wielu momentach sezonu unosili jego ciężar.
Z lekkim współczuciem można się uśmiechać z euforii białych, kiedy odkopany z uwagi na braki w kadrze Jacobo strzelił gola.

Piękny sezon, a mam nadzieję, że nasze młode wilczki nie najadły się zbytnio i od września znowu będą kąsać.

4

Yamal, jaki grzeczny dzisiaj, od razu po gwizdku do szatni, jak sobie Flick zażyczył :)
Chyba chce punkty za "postawę" do ZP nabić :)

0

I pomyśleć, że z Realem było już 4:2
xDDD

1

Trzeba oddać Flickowi, że szanuje graczy wracających po kontuzji - patrząc na to, jak zarządza powrotem Balde.
Ancelotti wstawił Mendy'ego do podstawowego składy ledwo ten na dwie nogi stanął :))

2

@Trojanek23 Ej, a powiedz mi - Ty te duże litery w swoich wypowiedziach wstawiasz jakoś losowo, czy to awaria klawiatury, bo nie kumam kontekstu ?

0

Serio, ten klub i jego "telewizja" , oraz notatnik nigdy nie przestaną mnie zaskakiwać xDDD
z notatnika:

"Dzisiaj sędziuje arbiter, który tylko w tym sezonie nie odgwizdał Realowi 6 karnych"

0

@Rupert_Haubica Rozbili to celowo, żeby Ancelotti myślał, że są starsi, niż w rzeczywistości i wreszcie dał im szanse w pierwszej drużynie.
W przypadku Ascencio, jak widać, pykło

1

@kamiVeB A Nawrocki stanął po stronie pokrzywdzonego ?
Nie.
Mało tego, sam go skrzywdził, bo dziadek dzięki jego "pomocy" wylądował w DPS.
I tak, zagłosuję na Trzaskowskiego, bo w przeciwnym razie pisowski beton zrobi z Karolka prezydenta.

5

@Chada Zandberg/Trzaskowski

0

@GTBTP
Obietnice wyborcze łyka wiele pelikanów
Wcześniej ci pierwsi kupowali już elektryczne Izery, parkujące pod ich nowo wybudowanymi mieszkaniami.
Ale jak widzę taką naiwną, tępą propagandę, to nie dziwię się, że rozkład poziomu wykształcenia wśród wyborców poszczególnych partii wygląda tak, jak wygląda...

0

Hahah, ponoć Nawrocki "załatwił" podczas rozmowy z Trumpem zdjęcie restrykcji na eksport chipów do PL :)))
Aż mi ich żal, że pozostają im ci wyborcy, którzy są w stanie w to uwierzyć :)

0

@michal26 Bo go nikt nie przygrillował.
To, że lubię piwo, a nie lubię wódki, to i ja mógłbym powiedzieć

33

Zadanie maturalne:
"W ciągu 30 sekund przedstaw typowego kibica Realu Madryt w sezonie 2024/2025"

Odpowiedź:


0

@michal26 Klepał komunałami, jak na swoich wystąpieniach

0

@michal26 "jakie uprawiają Hołownia czy Trzaskowski"

...albo Mentzen

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?