1

@JimMorrisonFCB
2-0, teraz seria łatwiejszych meczów więc mam nadzieję że złapią rytm, pewność siebie i jakieś schematy pod nowym trenerem, czas idealny bo w lidze do stycznia nie ma trudnych przeciwników wiec aby o czymkolwiek myśleć w tym sezonie muszą wszystko wygrywać i łapać rytm

0

@kosiarz92
wiem, ale to przecież jeden pies:)

3

@DaPidejpi
Rinus Michels

Mistrzostwo Europy i wice MŚ z Holandią:)

LM i finał LM z Ajaxem:)
PMT - czyli ówczesny Puchar Uefa z Barceloną:)

poza tym liczne mistrzostwa kraju i nawet trenowany przez niego 1fc Koln wygrał puchar Niemiec

twórca futbolu totalnego:)

a dla niektórych no name xD

0

@Danny Gaucho
o grubo niezły poziom odklejenia nazwać tak ojca futbolu totalnego

to tak jakby nie znać się kompletnie na piłce

9

Sociedad Barcelona

jutro wg mnie najcięższy mecz do końca tego roku, bo jednak Girona czy Atletico mecze u siebie nie wyobrażam sobie innego scenariusza niż wygrane,

mam obawy ale mimo to też jakieś takie wewnętrzne przeczucie że wygramy ten mecz po ładnej grze i jakieś 1-3:)

Vamos Barcelono:)

0

@DaPidejpi
sam sobie spadnij nie powiem na co
nie kumam jak można nie lubić Ajaxu który de facto ma wiele wspólnego z Barceloną, wręcz jest lekkim odzwierciadleniem w Holandii, gdzie oprócz wygranych liczy się styl gry, radość, wprowadzenie piłkarzy ze szkółki,
a przede wszystkim od Ajaxu zaczął się futbol totalny

0

@Krzysztof1987

zgadzam się i zasadniczo praktycznie co mecz np. w pomocy mogli by rotować jednym zawodnikiem i raz mecz rozpoczyna gundogan, raz gavi, czasami pediego odciąża fermin lopez i na jakiś byśmy nie tracili dużo, a wreszcie byłaby świerzość

inigo sądzę że też będzie ważnym ogniwem i czasami zagra właśnie na środku a wtedy np. kounde da odpoczac co któryś mecz cancelo bądź balde, a wtedy cancelo pójdzie na stronę balde

mi się to podoba i mam nadzieję że już nie będzie takiego pecha z 5 kontuzjami kluczowych piłkarzy na raz

2

AJAX Amsterdam

oby pod wodzą nowego trenera teraz szli od zwycięstwa do zwycięstwa:)

Rulli
Gaaei-Sutalo-Hato-Avila
van den boomen-taylor
Berghuis-Mikautadze-Bergweijn
Brobbey

jak na holenderskie realia wygląda oki, chociaż dziwi na razie brak stawiania na Mikautadze a gra młodziutkim Hlynsson:) które jednak gra na razie dobrze

fajnie jakby jednak zimą się wzmocnili a kilka opcji wydaje się fajnych:
1) arthur vermeeren
2) hans vanaken
3) santiago gimenez
4) yukinrai sugawara

najlepsze lata Ajaxu to wtedy jak oprócz młodych w kadrze byli również doświadczeni gracze

obecnie patrząc na 11 jedynie van den boomen, berhuis, bergweijn są doświdczeni, dwóch kolejnych więc by się przydało, aby to dobrze zbilansować

cieszy fakt że znowu młodzi ze szkółki wychodzą - hato, taylor, hlynsson, vos czy nowy stary broobey:)

0

Fc Barcelona- once de gala

Jaka 11 oczywiście z rotacjami powinniśmy grac jak wszyscy będą zdrowi? Wg mnie tak jak poniżej ale czesto powinny być 1-2 rotacje aby nie przeciążyć piłkarzy zwłaszcza że wg mnie mamy 16-17 piłkarzy do gry.
Ter Stegen
Cancelo-Kounde-Araujo-Balde
Pedri-Gundogan -De Jong
Raphinha-Lewy-Felix

+ często do rotacji Christensen, Gavi, Fermin, Ferran i Yamal:)

0

@Rewolucja123
Czyli jak zwykle w błędzie i chcesz grac gówno futbol.
Bez odbioru

0

@Rewolucja123
Słaby pomysł. Gavi z ławki idealnie pasuje

0

@P33ck
obowiązek pełna zgoda, a Porto to jednak regularny zespół co jest zawsze w 1/8 czy czasami nawet w ćwierćfinale LM, więc słaby to zespół nie jest

kadrowo na pewno jesteśmy mocniejsi niż rok temu bo Cancelo i Felix dużo dali opcji, do tego Gundogan i Inigo, także uważam że to kadra spokojnie na 1/4 LM w tym roku i wierzę że tak co najmniej będzie

co więcej pomimo tylu kontuzji nawet w meczu z Realem wyglądali na prawdę dobrze pomimo porażki, wyjmij z Realu Vinicius, Bellingham, Valverde i zobaczysz czy by w takim samym meczu z nami nie dostali kilka bramek w plecy
a jak teraz wrócą kontuzjowani to uważam że będzie tylko lepiej, zasadniczo może nawet te kontuzje spowodują że na wiosnę ci co nie grali będą mieli więcej siły i zajdziemy daleko:) oby

2

@P33ck
manu ma równie słabą grupę a nie wiadomo czy z niej wyjdą bo lepsze jest Galatasaray a i Kopenhaga z nimi niefortunnie ostanio przegrała

w tym momencie manu po prostu jest słabe, a my na pewno mocniejsi niż sezon temu

0

@Cvzx
oj dawno się tak nie uśmiałem:) manu jest słabe Barcelona mocna więc wątpię

0

@FcPortoFan1999
lubię go i oby miał dobry sezon ale z tych młodych ja większe szanse daję Tschofening
ale oby był jak najwyżej bo Słoweńców lubię:)

0

@Sawik_10
oj widzę przerysowałeś tą kadrę mocno:)

żaden z nich nie jest obecnie TOP swojej pozycji na świecie oprócz Romero i może Madisson, Son wiadomo bardzo dobry piłkarz

a już Kulusevski top10 prawoskrzydłowych mnie rozbawiłeś:)

3

SKOKI 2023/2024

Wielkimi krokami zbliża się kolejny sezon skoków z MŚwL w styczniu 2024

jaki widzicie/typujecie faworytów TOP 5, objawienie sezonu, rozczarowanie sezonu, miejsca Polaków

ja od siebie
1. Faworyci: Ryoyu, Kraft, Tchofening, Kubacki, Granerund
2. Objawienie: Tschofening - realnie powalczy o TOP3 i wygra kilka konkursów
3. Rozczarowanie: Lanzisek obstawiam że będzie bardziej TOP 6-10 niż walka o KK
4. Miejsca Polaków: Kubacki -3 miejsce, Żyła 8-10, Stoch 16-18 coś w tych granicach

A wy? @Deviler i inni fani tego pięknego zimowego sportu

0

@El Madridista.
a kto był mistrzem rok temu przypomnij mi?:)

i fajnie że przywołujesz jakieś statystyki tylko te co ci pasują bo ten sam współczynnik wg Sofascore Barcelona 1,55 xG Real 1,07xG:) ale lepiej przywoływać to co ci pasuje

Przy czym Barcelona miał 2 słupki po akcjach a Real oprócz strzału Bellingham i jego drugiej bramki po ping pongu nic nie wykreował

ilu u Was piłkarzy 2?

U nas Pedri, De jong, kounde - w ogóle nie zagrali, Lewy i Raphinha po 30 minut po 1 jednostce treningowej po długich kontuzjach człowieku co ty porównujesz

i jeśli Barcelona z taką ilością kontuzji potrafi zdominować Real to słabo to o Realu świadczy i wg mnie niedługo skończy się ich fart i zaczną gubić punkty hurtowo

zresztą gdyby nie Bellingham to Real słabo by wyglądał już w tym momencie i tylko on was ratuje

0

@El Madridista. @VegetaPolska
a teraz popatrzcie ile sytuacji wypracował sobie Barcelona a ile Real

Real nic w tym meczu nie miał i tyle a to przy tylu kontuzjach Barcelony

po prostu pech Barcelony i tyle ale real zgubi szczęście w tym sezonie podobnie jak było w poprzednim

0

El Classico

o ile po meczu byłem zły bo zagraliśmy na prawdę dobrze i przy tulu nieobecnościach byłem nawet miło zaskoczony, to uważam jak Xavi że jesli będziemy tak grać to jest duża szansa na Mistrza Hiszpanii
Real nie zasłużył na wygraną w tym meczu, jeden strzał życia, jedna bramka po pingpongu i tyle

szkoda słupków ale wierzę że jak teraz wrócą Lewy, Raphina, Kounde i za chwilę De jong i Pedri to zespół wreszcie będzie można rotować i będzie grał tylko lepiej

co więcej oprócz najbliższego meczu z Sociedad to reszty meczy do końca roku się nie obawiam bo zarówno z Gironą jak i Atletico u siebie obstawiam że wygramy, a Real kiedyś zacznie tracić punkty bo fart się kiedyś skończy, to może być analogiczna sytuacja do tej sprzed roku

0

1

@Deviler
Oby zobaczymy:) zmienił trenera, tryb treningów oby przyniosło to efekty

a ty komu kibicujesz oprócz Polaków, kogoś nie lubisz ze stawki skoczków?

0

@Xavinista
dla mnie to to samo co z Barceloną bo ja lubię skoki, jest to jeden z ulubionych sportów poza piłką nożną i siatkówką i w sumie tylko tu tak mam:)

a jak ci pisałem idoli miałem 3, w tym jeden ciągle czynny Japończyk:)

dlatego ja w tym sezonie kibicuje w kolejności:
1. Ryoyu
2. Kubacki
3. Lanzisek, Żyła (choć tu nierealnie to nie ten poziom skoczka)
4. Zajc, Tschofening, Deschwand
5. Kraft

Byle nie Granerund, Geiger, Lindvik

nie wymieniłem Stocha bo wiem że on już jest po drugiej stornie rzeki, a reszta Polaków wiadomo że na nic nie ma szans

a ty kibicujesz komuś poza Polakami, albo kogoś nie lubisz?

0

@Xavinista
a co to nie można nikomu innemu kibicować?

tak po prostu mam dla mnie Ryoyu to talent mega wielki, szkoda tylko że jest leniwy, ale może w tym sezonie wróci

miałem 3 wielkich idoli skoków - Małysz, Ahonen i teraz Ryoyu

Stocha też lubię ale trochę mniej

to tak jak by Barcelona grała z polskim klubem, no sorry ale kibicuje Barcelonie przede wszystkim w skokach mam podobnie i tyle:)

1

@Bykunn
no właśnie przy takich przebiegach się opłaca
nie pamiętam dokładnie ile to było km ale na pewno 5 lat, zakładając ze nawet jeździsz przez 5 lat po 15 to masz 75 tys. i do tego przebiegu masz wszystko w cenie pakietu
czyli średnio co roku mas wymianę oleju płynów itp. itd w cenie, bo tak książeczka serwisowa przewiduje wymiany co 15
trzym się

1

@Deviler
Oj oby zwycieski sezon dla Ryoyu:) licze mocno na niego bo to talent niespotykany. Oby tylko dobrze się prowadził w lato to będzie oki.
Potem Kubacki, Słoweńcy albo Tschofening.
Byle nie Granerund

0

@Bykunn
nie wnikam czy twoje czy nie ale strasznie dużo
ja co prawda robię małe przebiegi ale do 60 tys. PLN lub 5 lat - wszystkie rzeczy serwisowe mam w cenie pakietu i materiał i robocizna

nie zgadzam się z tym więc że nowe auto to koszty serwisowe bo nawet te 2 tys chyba z hakiem zapłaciłem za pakiet i w tym czasie 5 lat czy 60 czy 80 tys. chyba już nie pamiętam dokładnie wszystkie wymiany olejów, klocków, serwisy klimatyzacyjne itp w cenie to nie dużo
szczególnie że rozmowa była o prywatnych autach
jak jest flotowo i koszty w ASO nie wnikam

0

@Bykunn
no to co za auta służbowe nowe że takie koszta?

ja jak serwisuje w ramach gwarancji to płacę okrągłe 0 PLN, a pakiet wykupiony mam do 5 lat lub 60 tys. PLN, kupiony za ca. 2 koła chyba?

z tego co kojarzę chyba sporo marek oferuje takie serwisy, dziwi mnie więc że służbowo ci kupili jakieś auto bez tego

4

@derlysy1979
musiałem sprawdzić co to jest bo nic mi to nie mówiło:)
no jak wybrałeś BMW to co nie dziw się że Będziesz Miał Wydatki:)
Powodzenia i oby się już nie psuło już więcej:)

0

@derlysy1979
a co takiego kupiłeś psującego się? współczuję bo kupię siana jak za pierwszą naprawę

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?