mkord
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
5 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@RichardWinters Gdzie ty widzisz w mojej wypowiedzi retorykę o rzezi czołgów. Odniosłem się do wpisu Murazora, o niszczeniu nowoczesnych czołgów przez drony. Chciał przykład, to podałem. Całą resztę teorii dopisałeś sam.
Wyłączenie czołgu z walki to na ogół jego strata, w taki czy inny sposób.
PS
Jeżeli chodzi ci o izraelski czołg, to jest to Merkawa :) A system Trophy (już dosyć stary) służy obronie przed pociskami przeciwpancernymi, jak będzie z dronami nie wiadomo, szczególnie, że Trophy działa w oparciu o wystrzeliwanie pocisków niekierowanych, w cele o ustalonej trajektorii. Obrona przed dronami to dla większości nowość, dopiero wojna na Ukrainie otworzyła wszystkim oczy na problem.
0
@RichardWinters
1. 22 stracili do lutego 2024, później kolejne 5
2. mowa była o "micie niszczenia czołgów przez drony", to żaden mit, czołg w starciu z dronami jest bez szans i o to tutaj chodzi, kwestia jego dodatkowej ochrony to zupełnie inna sprawa
3. Jakie by te przekazane abramsy nie były, to po doświadczeniach w Ukrainie Amerykanie zaczęli pracować nad ich ochroną przed dronami, bo nawet pancerze ze zubożonego uranu (tego Ukraińcom nie dali) nie są w tym starciu skuteczne.
0
@Kazragore to chyba trzeba u nich uzbroić nauczycieli w szkołach, może wtedy jeden z drugim się zastanowi czy warto zanim tam wejdzie i zacznie mordować.
Trzeba się bardzo postarać żeby nie widzieć korelacji częstotliwości strzelanin w USA z łatwym dostępem do broni...
Z tym Adamowiczem to już grubo odleciałeś...
0
@Murazor Ukraińcy stracili 27 z posiadanych 31 abramsów, większość została unieszkodliwiona przez drony.
0
@Gall ukraina tanim kosztem zestrzeliwuje drony dopiero jak dolatują do dużych miast, u nas póki co nie ma konieczności rozmieszczania obrony p-lot wokół Warszawy, więc pozostaje tylko lotnictwo.
0
@Criss18Barca Na kogo był ten zamach?
0
@Kazragore nie każdy domorosły gangus potrafi sobie zorganizować nielegalną broń, a jak może sobie ją kupić to znaczenie ułatwia mu sprawę
2
@wyrek a może afera w internecie (jak większość z nich) była rozpętana bezpodstawnie? Jakoś umknął mi komunikat rządu, armii o planach wysłania żołnierzy na Ukrainę...
0
@DragonxNF coś w tym jest, nasz nowy prezydent do teraz tak robi
5
@Jurny OGB robiło sondaże przed prezydenckimi dla Republiki i co by nie mówić ich badania były najbardziej zbliżone do wyników.
3
@JanuszKorwinMikke przecież on całą politykę zagraniczną prowadzi w social mediach
0
@Eklerek w sumie tak, tam były jakieś bonusy
1
@Kgorecki2500 to chyba ci kolega naściemniał, bo wynagrodzenie w tej służbie to 6 tys. brutto (jak poniżej 26 lat to netto)
0
@RichardWinters cały czas walczą tym na Ukrainie i faktycznie się sprawdza
0
@MirusAmisz nie idziesz do więzienia, a do karnych oddziałów, które idą na front w pierwszej kolejności jako spisane na straty
0
@Kgorecki2500 każdy taki domofon ma uniwersalny kod z którego korzystają np. firmy sprzątające czy bardziej kumaci listonosze
2
@ProMILs Tusk, bo pewnie o nim piszesz starował w okręgu wyborczym, w którym łącznie oddano 1,7mln głosów.
To jest jakiś wyższy level fałszerstwa, że on dostał tam ponad 6 mln głosów.
PS
Wtedy nikt na świecie nie uważał putina za zbrodniarza wojennego.
0
@Yoshi94 grupy dywersyjne to wjadą na legalu dożo wcześniej, normalnie przez przejścia graniczne na sfałszowanych paszportach, albo jako dyplomaci
2
@dawcioqqq Opóźnia działania inwazyjne? Na ile czasu ten mur zatrzyma głupi BWP o czołgu nie wspominając, że da nam to czas na przegrupowanie?
1
@JohnKennedy A ile z tych osób czarnego koloru ginie z rąk innych osób czarnego koloru? 80-90%?
3
@parpe Putin ogrywa go jak dzieciaka. Po tym spotkaniu wyczuł na co może sobie pozwolić.
2
@ranger3120 taka składania jest często spotykana w tutejszych wpisach
1
@tomek8756 ona jest fanką pana Horały...
0
@michal26 Hrycaniuk pomimo 41 lat by gorzej nie pograł, on chociaż walczy a nie tylko podnosi ręce i robi ruchome zasłony...
1
@Aragorn33 sprzęt z Korei to już w ogóle inna bajka. HSW była gotowa zwiększyć produkcję Krabów prawie o 100%, ale Błaszczak stwierdził że nie ma potrzeby i nie dofinansował polskiej firmy, a po 2 miesiącach zwiększył zamówienie na K9 (Koreańczycy byli tak zdziwieni, że musieli złożyć konsorcjum banków żeby to nam skredytować)
1
@Roobo na takich warunkach? Tak, to sukces. Można też wyprowadzić wydatki na obronność poza budżet, ale w tym mistrzami byli poprzednicy, i tak to też były kredyty, tylko dużo gorsze.
1
@APTAPT kiedy? Bo na pewno nie w tym sezonie.
1
@Ryse Europa gra jeszcze dzisiaj i jutro.
0
@tomek8756 to kręci chyba tylko ludzi dla których wyznacznikiem "fajności" jest xD na końcu zdania
0
@tomek8756 co za dno...