Irmscher10
Dołączył/a: październik 2019
Gdańsk
5 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Roobo
1. Tusk miał zbliżony deficyt jak Morawiecki. Mówimy o prawdziwym, legalnym deficycie, bo Morawiecki miał dwa.
2. Ciężko wskazać jednoznaczego zwycięzcę tej debaty, ale w kilku kwestiach Morawiecki wykazał brak kompetencji Mentzenowi. Ogólnie obaj sporo manipulowali liczbami, ale co do ogólnych zasad gospodarczych to Mentzen wypadł słabo po prostu
0
@Aragorn33 a propos... ta wypowiedzią Mati mi przypomniał, że jest jedna rzecz za którą mogę pochwalić rząd PiS. Inwestowanie w innowacje, w technologie. To chyba jedyny plusik który mogę postawić przy nim
0
@Aragorn33 nie sądziłem, że kiedykolwiek to powiem, ale zgadzam się z Matim w tej kwestii... nie wierzę własnym uszom.
2
@macio_944 może Mentzen zapytał dziś Matiego o to na piwie... a nie, czekaj....
0
@Trojanek23 tak samo pis mamił ludzi Orlenem. To ile tam pieniędzy wyparowało to kest niesamowite i dziwię się, że żaden z posłów KO tego noe wyciągnął... Ale generalnie posłowie to głąby i nie umieją policzyć prostych rzeczy, które są dostępne w Internecie dla każdego.
1
@Trojanek23 żeby nie było... w internecie masz pełno rzetelnych źródeł ma ten temat. Pierwsze z brzegu:
https://www.money.pl/gospodarka/tak-rzad-pis-wyprowadza-pieniadze-poza-budzet-przeswietlili-raj-wydatkowy-6956582380251680a.html
Polecam też raport NIK z 2023r. Kwoty które tam padają są niesamowite. Dodam jeszcze sztuczkę z obejściem Konstytucji i finansowaniem budżetu przez NBP.
PiS grał na niewiedzy ludzi po porostu. Tak samo jak z rzekomymi rekordowymi wynikami Orlenu
5
@Trojanek23 PiS nielegalnie wyprowadzał pieniądze poza budżetem. Między innymi 13, 14 emerytury, itp szło poza budżetem. Teraz po prostu jest to robione legalnie. Realny deficyt PiS był ponad 200mld, ale ciężko się dokładnie doliczyć ile
0
@Kozinho. Tak, prezydent może odmówić podpisania ustawy w całości i skierować ją do ponownego rozpatrzenia przez Sejm.
0
@draxidox tutaj problem jest inny. Prezydent mógł nie wetować całej ustawy tylko zawetować ją w części 800+ i opieki zdrowotnej. Wtedy podpisylalbym się obiema rencyma pod działaniem Prezydenta. Wetując ustawę w całości on niestety zrobił ogromny problem na naszym rynku pracy, na froncie i naszemu bezpieczeństwu. Polecam przeczytać w całości ten dokument
1
@Safrani bez kitu. Musiałem wygooglac, bo pierwszy raz w ogóle to zobaczyłem teraz
2
@Krzysztof1987 za rękę w polu karnym prawdopodobnie, bo nie wiem co innego mogło się urodzić w tym madryckim łbie
2
@Astad Opel?
Bez problemu, tylko moim zdaniem to bez sensu
5
Yamal nabrał bardzo irytującej cechy. W pobliżu pola karnego przestaje widzieć kolegów. Programuje się tylko na strzał. Ma talent, ma ułożona nogę, ma magię, ale kurde.... nadużywa tego, że aż staje się to irytujące
0
@Cule1234 mi tam specjaliści odpisują że powiększył obrys ciała. Ekspertom z La Rambli trzeba ufac
0
@misiek0318 dwie bramki po dwóch stratach Yamala... ja byłbym ostrozny
1
Ok, niech mi ktoś wyjaśni, jak 3 latkowi, jak to jest z tymi rękami.
Tchouameni lecę szeroko jakby miał odlecieć- brak karnego
Cucurella - ręce szeroko, brak karnego
Tu ręką przy ciele, nie powiększa obrysu - karny
0
Dwa gole po dwóch stratach Yamala. Rashforda nie ma na boisku, a Ferran jak już się pojawił to spasztecił setkę. Sama gra nie wygląda źle, ale kuzwa... to trzeba poprawić w drugiej połowie
0
Jak Rea blokował strzał Barcy z szeroko rozłożonymi rękami karnego nie było... xD
0
Po co Yamal brał ta piłkę? Był tam lepiej ustawiony (chyba Pedri), skończyło się strata i prawie kolejnym golem
0
Casado profesor póki co
1
Takie 50/50 z tym spalonym
13
W telegraficznym skrócie:
MSZ przekazuje do Kancelarii Prezydenta wszystkie służbowe notatki ze spotkań Sikorskiego i Tuska.
Kancelaria Prezydenta nie przekazała ani jednej notatki, dokumentu ze spotkań Nawrockiego, przez co formalnie Premier i Minister Spraw Zagranicznych formalnie nie wiedzą o czym Nawrocki rozmawiał i co powiedział.
Kancelaria Prezydenta krzyczy "USA nie chce rozmawiać z Tuskiem. My będziemy rozmawiać z USA" -> rząd: proszę bardzo, nie będziemy się kłócić w sprawie bezpieczeństwa, tylko coś załatwcie.
Nie ma nas na spotkaniu koalicji chętnych w Waszyngtonie. Reakcje Przydacza, Fogla, Czarnka itp: "wina Tuska, ograli go, nic nie załatwił, wina Tuska, wina Tuska".
Reakcja premiera "dajmy czas Kancelarii Pana Prezydenta. Musimy mieć jedno stanowisko w sprawach bezpieczeństwa".
Kiedy cały Świat już mówi o "nieobecności Prezydenta Nawrockiego na spotkaniu w Waszyngtonie " (łącznie z ludźmi z byłej administracji Trumpa) to wchodzi nowa narracja: "dobrze, że nas tam nie było, bo Tusk by chciał tam być żeby wysyłać nasze wojska na Ukraine"
Większość Konfederatów na tej stronie "niech się przestaną kłócić, tu nie wiadomo kto jest winien".
0
@Kgorecki2500 i tym sposobem Policja zamiast patrolować miasto, to będzie pilnować Trumpman'a
16
@Azazel_Pazuzu aż musiałem sprawdzić czy ten wpis to nie fejk. Ten sposób myślenia o polskim węglu to chyba najlepszy relikt komuny właśnie xD
0
@NeroTFP1 jak to mówi prezydent (już byly), spokojnie, to takie tygryski, niedźwiadki co się trochę poprzepychają
1
@CLS63AMG Izrael który ma najlepsza ochronę przecipowietrzną na Świecie daje się zbombardować Iranowi, a Ty żyjesz w bańce że możliwe kest wykrycie i zareagowanie na każdy przedmiot wlatujący w nasza przestrzeń powietrzną.
To trochę jak z wirusami i antywirusami. Bazy są cały czas aktualizowane, ale hakerzy i tak znajdują nowe sposoby na zainfekowanie urządzenia. To samo dzieje się tutaj. Sprawdzają sobie co działa, a co nie
1
@NeroTFP1 kiedyś byłem zafascynowany Wisłą Pana trenera Henryka Kasperczaka. Jestem z Gdańska, Lechia wtedy tułała się po A klasach, ale miała sztame z Wisłą. Mając czapkę Wisły podeszło do mnie kilku jegomości, którzy wytłumaczyli mi że jak nie zdejmę "tego ścierwa" to zaraz będę miał nóż w kichach który mi zademonstrowali. Miałem wtedy kilkanscie lat. Przestałem się w ogóle interesować polską piłką, bo brzydzę się takimi ludźmi
3
@Jakchcesz jeżeli Pani Zajączkowska czuje się wśród nich bezpiecznie to musi tak być xD
2
@Roobo ja przeczytałem.
Cele kształcenia – wymagania ogólne
Przedmiot edukacja zdrowotna realizuje następujące cele kształcenia:
1. Cel – podejmowanie działań wspierających zdrowie we wszystkich jego wymiarach na wszystkich etapach
życia.
Uczeń jest gotowy do podejmowania działań dotyczących sposobów zachowania, dbania i poprawy zdrowia
we wszystkich jego wymiarach (tj. fizycznym, psychicznym, społecznym, seksualnym i środowiskowym)
oraz do dbałości o bezpieczeństwo zdrowotne własne i innych osób.
2. Cel – rozumienie i akceptacja przemian oraz procesów zachodzących w ludzkim ciele na wszystkich etapach
życia.
Uczeń zna i rozumie proste pojęcia z zakresu zdrowia oraz zależności wybranych zjawisk i procesów zacho-
dzących w ciele człowieka, w tym chorób i niepełnosprawności. Uczeń jest gotowy do akceptowania
zmian zachodzących w ciele człowieka.
3. Cel – odpowiedzialne pełnienie ról społecznych i budowanie relacji opartych na wartości zdrowia, godności,
szacunku i tolerancji na wszystkich etapach życia.
Uczeń zna i rozumie zasady funkcjonowania w różnych grupach społecznych oraz podstawowe obowiązki
człowieka wobec rodziny i społeczności lokalnej oraz środowiska. W swoim postępowaniu przejawia akcep-
tację i szacunek wobec siebie i innych osób. Dostrzega potrzeby innych osób i reaguje na nie.
4. Cel – monitorowanie własnego stanu zdrowia we wszystkich jego wymiarach na wszystkich etapach życia.
Uczeń potrafi obserwować swój stan zdrowia w różnych sytuacjach, w tym z wykorzystaniem technologii
informacyjno-komunikacyjnych. Potrafi odbierać ze zrozumieniem komunikaty dotyczące swojego stanu
zdrowia. Rozumie konsekwencje braku dbania o zdrowie.
5. Cel – rozumienie czynników wpływających na zdrowie we wszystkich jego wymiarach.
Uczeń potrafi dostrzegać czynniki pozytywnie i negatywnie wpływające na zdrowie we wszystkich jego
wymiarach (tj. fizycznym, psychicznym, społecznym, seksualnym i środowiskowym).
Ze względu na cele edukacji zdrowotnej, zwłaszcza związane z całożyciową dbałością o zdrowie i budowa-
niem potencjału zdrowotnego własnego i otoczenia, szczególnie istotne jest kształcenie i rozwijanie następu-
jących umiejętności:
1. Umiejętność – realizowanie działań wpływających na utrzymanie, poprawę i ochronę zdrowia.
2. Umiejętność – rozpoznawanie sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu, w tym zagrożeń wynikających z de-
gradacji środowiska naturalnego i zmiany klimatu, i reagowanie na nie.
3. Umiejętność – budowanie pozytywnego wizerunku siebie i innych osób oraz podtrzymywanie zdrowych
relacji interpersonalnych (w rodzinie i otoczeniu) i kształtowanie postawy szacunku wobec środowiska
naturalnego.
4. Umiejętność – promowanie w swoim otoczeniu postaw opartych na zdrowym stylu życia.
5. Umiejętność – monitorowanie aktualnego stanu zdrowia we wszystkich jego wymiarach.
6. Umiejętność – poszukiwanie, weryfikowanie i analizowanie informacji w zakresie własnego zdrowia
i czynników na nie wpływających
Nie będę tu wszystkiego wklejał, bo pismo ma 47 stron, ale zachecam do przeczytania. Dziennik ustaw, Rozporządzenie Ministra Edukacji z dnia 06 marca 2025
0
@clyde w takim razie odniosłem błędne wrażenie, że to z niej ciśniesz bekę :)