Rhaan
Dołączył/a: czerwiec 2019
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
@Criss18Barca no tak, bo na Polskie stadiony idzie się pośpiewać a na Camp Nou żeby oglądać piłkę nożną.
1
@RosjaninBut brawo. Czyli to tylko Polskie niezawisłe sądy są takie upośledzone i nie potrafią ukarać sprawcy wypadku?
0
W czasach współczesnych najbardziej lubię ilość końców świata, kiedyś świat się kończył raz na kilka lat, teraz średnio co 2 tygodnie. Wczoraj na przykład świat legł w gruzach bo załamała się giełda, dzisiaj się okazało że giełda się mocno odbiła ale spokojnie. Świat się znowu kończy bo amerykanie wycofują się z Jasionki. Ciekawe jaki koniec świata będzie jutro.
0
@Chucky Jeśli jesteś jeszcze ciekaw co z tym meczem, praktycznie wszyscy podstawowi gracze LAL są na liście "kwestionowanych" i prawdopodobnie nie zagrają (Luka, Lebron, Austin, DFS, Vincent), Hachimura nie zagra na 100%. Dodatkowo Lakers grają następny mecz B2B w Dallas i wygląda na to że odpuszczają drugi mecz z Thunder żeby skupić się na wygraniu z Dallas a potem z Portland. Te 2 mecze dają im pewne 3 miejsce.
0
@Eto'o9 R10 do dupy pomysł. Mamy XXI wiek i dobe cyfryzacji. Nauczanie w szkole powinno być dostosowane do współczesnego świata a nie wyrzucać technikę ze szkoły bo miniserstwo nie jest wstanie dostosować kształcenia do nowych realiów.
1
@Encore prawda tylko że OKC już sobie kulturalnie czeka na PO a Lakersi walczą żeby w ogóle w nich zagrać bo wciąż grożą im Playinny. Ja ogólnie boje się wyrokować wyniku następnego meczu bo Lakersi tak mają że jeden mecz wygrają 30 stoma a potem wtopią z bylem ogórem. Mi się wydaje że ich następny mecz będzie wyrównany i zadecyduje końcówka.
1
@Chucky OKC jak popatrzymy na mecze z czołówką konferencji zachodniej to tak kolorowo nie wygląda.
@Encore no właśnie przegrali 2 z rzędu :) wcześniej dostali od Houston.
1
@Roobo Jak ktoś chce kogoś poprzeć to jeszcze spoko, chociaż uważam że to mało rozsądne ale najgorzej jak zaczynają prawić swoje mądrości i tłumaczyć jedyny słuszny wybór... A ludzie którzy głosują jak celebryta albo sportowiec to już jest taki plankton intelektualny że powinni stracić prawa wyborcze.
1
@Starrk Ja tam nie mam nic przeciwko żeby celebryta sobie powiedział że popiera XYZ ale na litośc boską, stawianie Rafałka obok Mickiewicza, Słowackiego, Norwida itd? Przecież to jest zwykła kompromitacja, najwidoczniej klasyka była za trudna dla Żebrowskiego...
2
@BorzyKrzys Weź się uśmiechnij a nie weryfikujesz czy polityk platformy kłamie czy nie. Kidawa powiedziała że jest dobrze bo się ludzie na ulicy bardziej uśmiechają i ja jej wierze.
0
@lithotripter nie, przeciętny kowalski inaczej na to patrzy bo przedsiębiorca odprowadza składki sam a kowalski dostaje jedynie przelew.
0
@lithotripter to tak nie działa. Przedsiębiorca zrozumie kiedy mu składkę obniżą, przeciętny kowalski nawet nie wie że podatki płaci.
0
@mmaciass no właśnie chyba nie rozumiesz. Pomniejszenie składki nic nie zmieni więc obniżka jest spoko. Całościowa reforma nie powinna polegać na podwyżkach.
0
@lithotripter absolutnie żadnych bo już zapowiedzieli że nie zabiorą kasy z NFZ tylko dosypią z budżetu. A budżet to wiadomo, z gumy jest. Wezmą kolejną pożyczkę tak jak na wszystkie inne programy socjalne. Dla przykładu koszt 800+ to ok 63.7mld zł. Planowany deficyt budżetowy za 2025 roku to 289mld zł. Te śmieszne 5mld nic nie znaczą.
Edit: Mało kto wie ale przez ostatnie 2lata składka dla przedsiębiorców urosła o około 25%. W 2023 roku płaciłem około 2048zł miesięcznie, aktualnie płące ponad 2500. Ta obniżka sprawi że wciąż będę płacił więcej niż w 2023.
0
@mmaciass Widszisz, bo przedsięrbiorcy w przeciwieństwie do Ciebie wiedzą, że jak wyłożysz na coś 20mld i to nie działa, potem 40mld i dalej nie działa to jak nagle dołożysz kolejne 20mld i myślisz że tak po prostu zadziała to znaczy że albo jesteś naiwny albo po prostu głupi. W Polskiej służbie zdrowia potrzebna jest całkowita reforma a nie dokładanie kasy z budżetu bo ja płacąc tą składkę zdrowotną i tak odkąd pracuje zawsze lecze się prywatnie bo sorry ale nie mam czasu żeby czekać 5-6 miesięcy na wizyte.
P.S. Ostatnio chciałem z ciekawości sprawdzić czy coś się zmieniło i poszedłem do ortopedy. 3 miesiące czekania, wizyta trwała 5 minut i koleś wysłał mnie do swojego brata fizjoterapeuty na prywatne leczenie xD
0
@Cochise Skoro stać nas na wprowadzenie babciowego w wysokości 8.4 mld rocznie to chyba tym bardziej stać nas na te 5mld na obniżenie składki prawda?
1
@lithotripter Art. 4a. pl. rodz. przyryw. c
1.Przerwanie ciąży może być dokonane wyłącznie przez lekarza, w przypadku gdy:
1) ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej,
2) zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego,
Z tego co mi wiadomo ustawa nie definiuje dokładnie o jakie czyny niedozwolone chodzi. Seks w miejscu publicznym jest nielegalny, jest więc czynem zabronionyn. Gdzieś słuchałem wykładu w której jakiś profesor prawa bronie tej interpretacji.
Kolejna ciekawa sprawa z aborcją jest taka że kobieta nie ponosi za nią żadnej odpowiedzialności:
W Polsce za przerywanie ciąży wbrew przepisom ustawy grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.
Kto podlega karze?
Osoba, która przerywa ciążę za zgodą kobiety
Osoba, która udziela kobiecie ciężarnej pomocy w przerwaniu ciąży
Osoba, która nakłania kobietę do przerwania ciąży
Osoba, która dopuszcza się czynu, gdy dziecko poczęte osiągnęło zdolność do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej
7
@arasz1819 tak samo aktualna jak obietnice wyborcze PO :)
1
@lithotripter TK stwierdził że przepis zezwalający na aborcję w przypadku wady płodu jest niezgodny z konstytucją. Tylko że to absolutnie nic nie zmienia z kilku powodów. Po 1 aktualnie wszyscy mają w dupie TK i prawo. Po drugie obcence przepisy pozwalają Ci usunąć ciążę w przypadku poczęcia dziecka w miejscu publicznym więc w sumie to możesz ją dokonać kiedy chcesz (czyn zabroniony). Po 3 to w sumie jedziesz do Czech i masz wywalone.
No ale ogólnie chodzi o to że w teorii prawo nie zostało zmienione, wyrok TK to nie jest decyzja polityczna. Oczywiście jeśli zakładamy że żyjemy w państwie prawa :)
1
@Bykunn Kolega raczył zapomnieć że w latach 2007-2015 ultra konserwatywna była platforma obywatelska która plasowała się na politycznej mapie jako chadecja czyli chrześcijańscy demokracji i tak w ogóle to nikt nie kazał im rządzić z PSL'em. Po prostu PSL był im na rękę bo chcieli jedynie stołki.
4
@lithotripter Żadne prawo nie zostało zaostrzone, nie było żadnych zmian w ustawie od jej wprowadzenia. Przypominam również że aktualnie premierem jest człowiek który rządzi już ponad 9 lat. 2007-2015 oraz od 2023 i jakoś aborcji nie zliberalizował. Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru.
2
@AdrianFCB10 Potrzebował czasu na dojście po kontuzji plus aktualnie drużyna wie co ma grać. Za Xaviego widać było że zawodnicy nie mają pojęcia kto za co odpowiada, często sobie przeszkadzali i najbardziej było to widać w lini pomocy.
0
@Kuchar ja obstawiam dzisiaj dużo drobnych błędów na korzyść Realu, czyli brak 3-4 żółtych kartek, kilka wolnych z dupy, wszystkie sporne piłki dla białych no i pewnie 1 karny nie odgwizdany dla RSS ale taki z gatunku jeden sędzia powie karny drugi powie czysto.
0
@GTBTP Widziałem w tej kampanii jego 3 ustawione wywiady, chociażby u Dudka, porównaj sobie jak Dudek rozmawiał z Metzenem a jak rozmawiał Rafałkiem i sam oceń kto i kiedy się wystawia. Dodatkowo ciekaw jestem czy Rafcio będzie miał jaja przyjść do K0. Wszyscy tam będą Nawrocki, Biejat, Zandberg, Mentzen, Bartoszewicz. Rafcio pewnei spenia.
2
@GTBTP Ty tak serio? xD
1
@Ojciec5tkidzieci aktualnie ludzie nic nie wiedzą o AI, nie wiedzą nawet czym to AI w ogóle jest, nie wiedzą nawet że to z czym rozmawiają to jest jedynie LLM który zajmuje się przewidywaniem następnego oczekiwanego tokenu i bez dodatkowych contextów powie Ci wszystko czego zechcesz. Nie ma się więc co dziwić że ludzie tak kochają z tego korzystać, po prostu zwykle mogą usłyszeć to czego chcą.
9
@Roobo To nie prawda że Czaskoski kopiuje pomysły, czaskoski popiera wszystkie pomysły świata i ma wszystkie możliwe poglądy więc to nie plagiat a jedynie bardzo szerokie spektrum pomysłów :)
1
@barteq jeżeli jest taki rozpoznawalny, to dlaczego we wszystkich sondażowniach nie jest nawet uwzględniany? Skoro ludzie są tacy zdecydowani to powinien mu wyjść chociaż 1%. Dla mnie facet jest całkowitym anonimem a dużo czytam o polityce i nagle się okazuje że facet robi na luziku ponad 100k podpisów. Stanowski może sobie jaja robić ale jego zasięgi to jest kosmos w porównaniu do możliwości tego Pana.
2
@pride1899 Mnie bardziej ciekawi jak ten facet zebrał podpisy. Te jego teskty o ludziach zatrzymujących go na ulicy to jakiś cyrk. Przecież facet ma zerową rozpoznawalność.
0
Na flashscorze pokazuje że Casado w 1 składzie… jakiś błąd?