2

@tristan87
Populizm:
1. popieranie lub lansowanie idei, zamierzeń, głównie politycznych i ekonomicznych, zgodnych z oczekiwaniami większości społeczeństwa w celu uzyskania jego poparcia i zdobycia wpływów lub władzy

jeśli to nie jest definicja pasująca do każdego Polskiego polityka z Tuskiem i Kaczyńskim na czele, to nie pasuje również to Memtzena xd

EDIT: A pamiętasz 100 konkretów platformy? xD

1

@kanver_ jak utrzyma taką regularność na przestrzeni 10-15 spotkać to będzie miał około 20 G/A w grudniu czyli absolutnie chore statystyki.

2

@Matheu12 ale będziesz miał zonk jak Frenkie wróci i będzie grał absolutnie wszystko od dechy do dechy w pierwszym składzie xd

1

@kanver_ no Hansi ma rękę do napastników ale akurat Guardiola gorszy nie jest xd u niego nawet Ferran dobrze wyglądał. Wiec nie wiem czy facet który w 3 meczach ładuje 7 bramek, u Flicka strzelałby jeszcze więcej.

0

@MesQueUnClub_87 piłkarza trener ocenia na podstawie treningów. Jeśli dwóch trenerów go odrzuciło to znaczy że na treningach wyglądał słabo.

1

@Lucyfffer fajnie to by było jakby Roque przyjął dzisiaj celnie kilka piłek, to by był jakiś progres względem tego co pokazał do tej pory, więcej od niego ciężko oczekiwać.

3

@Rust_Cohle może to będzie przypadek Ferrana, wyglądał dobrze u Pepa a bez ułożonej drużyny szału nie robi.

3

@Lucyfffer byłem pierwsz do sprzedaży bo to dla mnie nie jest prawo skrzydłowy na Barce ale Flick ustawiając go na lewym skrzydle potrafił kapitalnie uwolnić jego potencjał. Uwydatnił jego atuty, nie kazał mu dryblować przy lini i Brazol wygląda jak topowy zawodnik. Absolutnie klasa światowa.

1

Nie no ale żeby brać trenera bez DNA Barcelony?

0

@Azi no to kiepsko bo Balde w ofensywie daje jeszcze mniej niż Ferran

0

@bodzio10 z Valencią i z Rayo były dobre połowy, ale jednak to były trudne mecze które udało się wygrać i mieliśmy po meczu dobre odczucia a nie wrażenie że uciekliśmy spod topora.

2

Masa kontuzji, praktycznie brak wzmocnień, a Flick bierze tą ekipę i pokazuje ile znaczy dobry trener. Ja nie pamiętam żeby Xavi przez 2 i pół roku miał takie 4 mecze z rzędu.

0

@Hosh kiedy byli piłkarze są zapraszani do programów, za każdym razem zaczynam doceniać role dziennikarzy sportowych, czasem mówią bzdury ale jak były piłkarz się odezwie to klękajcie narodu. Głupota, hipokryzja i uprzedzenia wychodzą momentalnie na 1 plan. W Polsce jak 3/4 drużyny to obcokrajowcy to jest skandal że nie ma polaków, ale jak w np w Realu zagra w 1 składzie jeden Hiszpan to wtedy to już jest różnorodny zespół złożony z topowych zawodników... Prezesi klubów musza pamiętać że jak trzeba wybrać między piłkarzem lepszym i tańszym a gorszym i droższym to w pierwszej kolejności trzeba patrzeć na narodowość...

Przykład Wisły jest fajny bo widziałem kilku "ekspertów" byłych piłkarzy i trenerów którzy śmiał się z "hiszpańskiej" drużyny, szkoda że zapomnieli wspomnieć że za 3/4 strat punktów i porażek odpowiadali Ci nieliczni Polacy którzy nie potrafili dobrze przyjąć piłki a Hiszpanie ciągnęli ten klub za uszy. Dzisiaj w drużynie jest więcej polaków ale którzy zawodnicy są najlepsi? Rodado, Carbo, Baena.

0

@FcPortoFan1999 ja ogólnie mam wrażenie że pod koniec sezonu połowa drużyn zaczyna się zastanawiać czy w ogóle chcą awansować.

0

@FcPortoFan1999 póki co bilans mają imponujący ale tak jak powiedziałem wcześniej, tutaj się wszystko może wydarzyć. W zeszłym sezonie jakby mi ktoś powiedział 2 miesiące przed końcem sezonu że Arka nie awansuje to bym nie uwierzył, tak samo jak w fakt że Wisła po zdobyciu PP nawet do baraży nie weszła, gdzie byłem pewien że skończy na 3-4 miejscu. Skończyło się 1 punktem w 5 meczach i 10 miejscem w tabeli.

0

@FcPortoFan1999 w tej lidze każdy może awansować, nie zdziwiłbym się gdyby zrobili to przez baraże. Aktualnie nie widzę ich na miejscach 1-2. W pucharach 1 mecz wysoko przegrany i jeden wysoko wygrany potrafią się zrównoważyć, w lidze trzeba orać każdy punkt a tutaj widać że oni mają problem z koncentracją.

1

@Kidd reklama miasta przez klub piłkarski to jedna wielka ściema wymyślona po to żeby uargumentować przelewy milionowe. No no komu da logo miasta ja koszulce Sląska Wrocław? Przecież nazwa miasta w nazwie klubu nie zniknie magicznie bez dotacji.

0

@FcPortoFan1999 dolary przecieko orzechom że w nieziele wyłapią czerwo z Kotwicą i przegrają jedną bramką.

2

@Ojciec5tkidzieci babka rok zajmowała się dzieckiem a w międzyczasie dorabiała co widać po wpisie wyżej. Moim zdaniem bardzo kreatywny sposób wypełnienia luki zawodowej.

1

@alone49 Można go lubić, nie lubić, można poddawać w wątpliwość formę itd ale twierdzenie że to wina piłkarza że ma kontuzję to już przesada. Chciał grać na euro i nie zagrał na euro bo nie wyleczył kontuzji... Skoro pojechał na kadrę to dostał zielone światło od lekarzy. Co innego jeśli byłaby informacja że klub doradza operację a piłkarz nie chce.

0

@kanver_ nie ma słowa w artykule o netto / brutto. A wartości z capology są tak wiarygodne jak wyceny na transfermarkt. Według nich Gundogan przechodząc z BVB do City zgodził się na redukcję wynagrodzenia. A Ferran Torres dostaje u nas niby 10mln brutto podczas gdy inne źródła pisały o ponad 12mln. Można tak wymieniać niescisłości w nieskończoność. Gundogan jest w ogóle fajnym przykładem, bo grając w City 7 lat miał chyba 7 czy 8 najniższą pensję w zespole. Żeby w to uwierzyć trzeba naprawdę bardzo chcieć.

Dodatkowo kontrakty są zbudowane w różny sposób, różni zawodnicy mogą mieć masę bonusów, np Mbappe miał bonus lojalnościowy warty 100mln euro który nie był wliczony w pensje. Ergo, wróżenie z fusów. 28mln euro podstawy czyniłoby Frenkiego 3 najlepiej zarabiającym piłkarzem w europie po Lewym i Mbappe :)

Ja wiem że mieliśmy zarząd jaki mieliśmy ale przecież to są bzdury totalne. Nie wierze w pensje Lewego na poziomie 33mln euro brutto i nie wierze w pensje Frenkiego na poziomie 28mln euro. Sam Holender wiele razy wypowiadał się na temat tego że te kwoty nie są prawdziwe.

0

@kanver_
"There are three main reasons why these amounts are so high. Firstly, the player's fixed salary was stipulated at 14m euros when he signed for Barcelona in 2019."

GDZIE W TYM ZDANIU JEST NAPISANE ŻE TO JEST NETTO.

W całym artykule są kwoty brutto podawane. Ja nie wiem co ludzie Twojego pokroju mają w głowie z tym zawyrzaniem pensji. Każdy, dosłownie każdy zawodnik ma podawane zarobki brutto, NO CHYBA ŻE TO FDJ, TO WTEDY NAPISZEMY NETTO.

0

@kanver_ bo Frenkie nie dostał 25 ani 28 mln w roku 19/20! Barca tego nie zapłaciła, chcesz lepsze zródło? Proszę bardzo,

Marca:
https://amp.marca.com/en/football/barcelona/2022/07/05/62c3ebb146163fc10d8b4588.html


Cały kontrakt wart 88.8mln euro, za 5 lat gry.

Jak w ogóle można myśleć że Frenkie na start dostał u nas 28mln euro, to jest najbzdurniejsza informacja jaką widziałem. Tyle to primę Busquets dostawał po 20 podwyżkach

0

@Dejvo a no tak, dobrze wiedziec ze sledzisz zawodników i wiesz co kiedy kto robil. Jesli myslisz ze Gavi po operacji odrazu latal na treningi to ładnie się odkleiłeś

0

@kanver_ zadne z tych nie podaje takich liczb… ostatnie dwa lata za 75mln nie uwzglednija ze wczesniej dostal 3 9 i 12 co daje nam łącznie 99mln na 5 lat czyli niecałe 20 mln brutto. Uwzględniając podwyżkę za odroczenie, pewnie miał pierwotnie 17mln brutto. W kazdym razie w zyciu nie wyjdzie 7-10 mln brutto wiecej od Gundogana

Edit: capology podaje 25mln za 1 sezon co jest bzdurą bo Frenkie nie dostał tej kasy… były o tym artykułu, Barca or razu przedłużyła kontrakt i rozłożyła tą kasę na x lat.

2

@Dejvo plujesz na ludzi którzy nie mają pretensji do zawodników o kontuzje? Do Gaviego też masz pretensje że od roku ma wakacje?

@kanver_ według jakiego źródła Frenkie miał dostawać 25mln euro przez 5 lat, co daje 125mln euro pensji bazowej? Bo Gundogan miał 18mln brutto.

1

No i wychodzą braki Raphini, wszyscy się tak zachwycali, a ja się będę upierał że to dobry piłkarz ale nie pasuje tutaj. Autobus postawiony, piłka oddana i nasza dycha straciła wszystkie atuty bo Rafa grać na małej przestrzeni nie umie. Olmo do środka, Raphinha na LS i drużyna ruszy. Byle Torres zszedł bo patrzeć nie mogę.

10

Ej a pamiętacie jak nam mówili że transfer Olmo nie wpłynie na ściągnięcie Nico?
A tutaj niespodzianka i transfer Olmo wpływa nawet na rejestrację Olmo xD

1

@norbi77 to nie tylko odejście Krosa, to też całkowity brak balansu w drużynie. Real ma kapitalne nazwiska w składzie tylko co z tego skoro w ofensywnej 4 mamy 2 lewo skrzydłowych i dwie dziesiątki. Natomiast żaden z dwóch defensywnych pomocników nie ma umiejętności rozgrywania i kontrolowania tempa gry (tutaj właśnie brak Krosa wychodzi )

Ja od początku nie kupowałem grania duetem Mbappe - Vini, bez prawdziwego napastnika.

0

@Pinek5 Oczywiście że Nico jest lepszy i dzisiaj wygląda lepiej, po czyim zagraniu był karny dla Bilbao? Pamiętaj że Raphginha gra w lepszym zespole. Nico gra na Kounde a i tak stworzył kilka kapitalnych akcji z niczego. Raphinha wygląda jedynie lepiej w pressingu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?