fotohobby
Dołączył/a: luty 2020
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
25
Fajny wywiad, widać, że Bask sporo serducha zostawił w Barcelonie.
No i dobrze sie czyta, że klub, trener pokazali klasę.
9
Joan Garcia zaczyna się spłacać. Bez niego byłaby kompromitacja
2
Tak szczerze na tym stadionie to nic nie działa - murawa, VAR, ultrasi, a nawet Barcelona kiepsko
2
Brakuje w tym meczu Gaviego, a jak nie mamy Gaviego, to powinien zagrać Fermin.
To nie jest gra dla Olmo, to nie jest murawa dla Olmo, zresztą tym kiksem sam się wypisał z tego meczu...
2
Przehypowany zawodnik, przepłacony transfer.
Jak go widziałem go w meczu repki Niemiec, to pomyślełem sobie, że źle się dzieje w niemieckim futbolu, skoro tacy zawodnicy pukają do reprezentacji.
Aczkolwiek przy stałych fragmentach gry nasi relatywnie niewysocy stoperzy mogą mieć z nim ciężary...
7
@Dejvo "Prywatne firmy - OK'' hahahahahahahahahahha. Przecież do prywatnych firm też dopłaca państwo XDDDDDDDD"
Do których i jakiego rzędu kwoty ? ?
6
@Dejvo
Ty najwyraźniej też nie masz żadnego, bo żaden górnik, otrzymujący i analizujący swój pasek z wypłatą nie pisałby bzdur, że jego składka emerytalna jest inna, niż w innych branżach, a do tego musi płacić "bardzo duży" podatek "od węgla"
Ala masz jeszcze szansę wyjść z tego z twarzą - po prostu podaj jako % składki emerytalnej płacisz i jaką kwotę podatku "od węgla" co odciągają
"Sprawdzałem pasek i mam 40% potrąceń z brutto, nie wliczając w to podatku bo jeszcze nie skończyłem 26 lat i nie mam podatku. Coś jeszcze? Dolicz 12% i wychodzi ci 5.5-6.5 z 12k XDDDDDD Marnie bardzo wyglądasz w tej dyskusji."
Człowieku - konkret.
Podaj wysokość % składki emerytalnej
Podaj wysokość podatku za węgiel.
Po weekendzie wystarczy parę telefonów , żeby Cię zweryfikować.
I o jakich 12% piszesz ?
Już się zbłaźniłeś, pisząc, że krajowy węgiel jest tańszy, niż importowany, ale widzę, że to lubisz i brniesz dalej...
EDIT:
Kolejna porcja wiedzy dla Ciebie, żebyś nie pisał, że górnicy płacą większą stawkę emerytalną, bo krócej pracują:
https://helpfind.pl/blog/emerytura-gornicza
11
@Imonkey "zięki za ciężką pracę, która gwarantuje na bezpieczeństwo energetyczne. Chłopie, nie przejmuj się zawistnymi debilami. To zazwyczaj nastoletni kuce, którzy jeszcze nie mieli styczności z rynkiem pracy, wyrosną z tego za parę lat. Nikomu nie musisz się tłumaczyć"
Kolego, mieszkam 50 lat w byłym ROW, z górnictwem na szczęście ten region ma coraz mniej wspólnego, choć ostatnio Chińczycy chcieli stawiać tu kopalnie (za szczęście udało sie utrącić)
Patologie, które występują na grupie, dziesiątki związków zawodowych, śmieszna wydajność pracy - to jest rak polskiej gospodarki.
Prywatne kopalnie - OK, dlaczego nie.
Ale wieczne dopłacanie do tej branży to patologia
10
@Dejvo
"Przecież jakby górnik miał normalna stawkę emerytalna to jakby szedł po 25 latach na emeryturę to by miał 2k emerytury."
Może najpierw odwiedź ZUS i dopytaj, czy emerytury górnocze naliczane są tak samo, jak pracowników innych branż.
Może pomogę:, zdanie klucz:
"przeliczniki pracy górniczej pod ziemią są korzystniejsze niż standardowe okresy składkowe"
Ale ok, zerknij na pasek io napisz nam, jaki % Twojego wynagrodzenia jest odprowadzany w formie składki emerytalnej.
8ton węgla to 10tysięcy złotych. (na składzie)
Kopalnia wpisuje wartość po koszcie wydobycie - pewnie z 6 tysięcy
No to ile podatku płacisz od tego miesięcznie ?
Wszystkie źródła mówią o normalnym podatku PIT, więc 22 (30) % rocznie.
2000zł/12 miesięcy - 170zł
Doprawdy, bardzo wysoki podatek
Wiesz, strasznie mało wiarygodnie wypadasz w tej dyskusji...
7
@Dejvo
"A skąd to wiesz że jest tańszy? Z telewizji? XDDDD"
Oj, jak Ty mało wiesz...
https://energy.instrat.pl/2025-07-23-ceny-wegla-koszt-produkcji/
2
@Dejvo "2 tysięcy zarabia, ale brutto. Na czysto moze 5,5-6,5 coś koło tego."
Że jak ??
A to górnicy są inaczej opodatkowani, niż reszta społeczeństwa ?
Jak masz 12 brutto, to netto wychodzi 8
"Po drugie każdy miesiąc trzeba płacić podatek od węgla który jest bardzo duży."
Jak to "bardzo duży podatek" i od jakiej ilości węgla ?
"na kopalni jest to liczone inaczej. Między innymi za to że górnicy pracują 25 lat to jest brana ogromna składka emerytalna"
AI:
"Górnicy, tak jak inni pracownicy, płacą standardowe składki na ubezpieczenie emerytalne, których wysokość jest procentową częścią wynagrodzenia. Nie ma osobnej, odrębnej stawki dla górników, ale ze względu na specyfikę ich pracy, mogą oni kwalifikować się do specjalnych, korzystniejszych zasad obliczania emerytury, w tym wcześniejszych emerytur"
1
@clyde 281 ofert pracy dla Administracja Biurowa w Poznań +30km
https://www.pracuj.pl/praca/poznan;wp/administracja%20biurowa;cc,5001?rd=30
9
Z taką grą w obronie, to będziemy musieli bić strzeleckie rekordy, żeby podnosić trofea...
Czuję sporo hokejowych wyników w tym sezonie :)
6
Lubię, jak wygrywają, ale jak po remontadzie to uwielbiam !
0
Nasz obrona to jakiś niewesoły mem...
4
Jest coś pozytywnego w tym, że wielu młodych wychowanków (Gavi, Fermin, Fort) deklaruje, że widzi swoją przeszłość tylko w Barcelonie i nie rozważają odejścia, a jeśli już to nie definitywnego, tylko wypożyczenie.
Oczywiście, nie każdemu się uda, ale brawa za ambicje
21
To tylko pokazuje, jak słaba jest.liga brazylijska, i jak trzeba uważać z brazylijskimi "talentami
1
@Rhaan "Ja oczekuje że jeśli premier musi średnio raz w miesiącu kogoś "dyscyplinować", "dymisjonować" albo "karać" lub też "dawać przykład", to poda się do dymisji"
Nie zapominaj, że to rząd koalicyjny i niektóre postaci w rządzie musi przyjąć w spadku
1
@GeneralXavi Najbardziej mnie bawią komentarz "rudy, to pewnie mściwy" :)
1
@Kgorecki2500 Jednak wolę tak, jak jest. Bo o ile w rządzie zawsze znajdzie się grupa kretynów, to zgodnie z rozkładem Gaussa trafi się zawsze kilka poukładanych osób, które je zrównoważą.
Natomiast, jak się wybierze kretyna, czy nawet drobnego cwaniaczka na prezydenta, to robi się gruby problem...
0
@Vegeta88 Masz może to zdjęcie ? Chętnie spojrzę.
TY wiesz, co wiedział mój współpracownik ?
Bardzo ciekawe :)))
To raz. A dwa - skoro nawet zostali wyedukowani w nurcie o którym piszesz, no to raczej nie "propagują ludobójców" świadomie>
I dobrze, że niektórych po czasie nachodzi jakaś refleksja, a inni dostaną dedukowani o tym, jak sie wydarzenia miały
0
@Blantozaur A niech czyta. Jak po niemiecku mówię o tyle, o ile, jakbym miał coś powiedzieć do kamery, tez wolałbym czytać
A kto go "zmusił" ?
Doskonale sobie radzę bez "oschłości"
3
Biały stan umysłu.
Aż zaczynam im współczuć...
3
@Vegeta88 " I jeśli Twoim zdaniem patrzenie na ręce przyjezdnym, którzy nie umieją się zachować i propagują ludobójców "
Ładnych lat przed wojną pracowałem w firmie z Ukraińcem. Byl w PL dwa lata, gość po studiach.
Mieliśmy imprezę podsumowującą rok. Połowa spotkania business casual, wieczorem już na luzie.
Wieczorem rzeczony Ukrainiec pojawił się na imprezie w tshircie z nadrukiem "UPA"
Towarzystwo miał już trochę %,jakiś "patriota" już startował, żeby mu za tę jawną demonstrację zayebać.
Konsternacja Michała była olbrzymia, bo kompletnie nie wiedział o co chodzi.
Trzeźwa część towarzystwa wytłumaczyła mu kulturalnie ten faux-passe i poszedł się przebrać.
Kompletnie nie miał pojęcia co robiła UPA z Polakami, bo go nikt tego nie nauczył... Dla niego to było tak, jak tshirt z "Polską Walczącą" dla Polaka.
I tak jest nadal, jak porozmawiasz z Ukraińcami o Banderze, o Wołyniu i rzezi na Polakach to kompletnie zero wiedzy.
Propagowanie nazizmu, stalinizmu, banderyzmu powinno być penalizowane, nieznajomość przepisów nie powinna chronić przed karą, natomiast ostrożnie podchodziłbym do opinii, że ci ludzie są antypolscy, niewdzięczni, że prowokują mieszkańców kraju, który im tyle pomógł.
0
@Blantozaur "niewiedza nie zwalnia z odpowiedzialności. "
No nie zwalnia, do Polski wstępu nie ma i to wystąpienie nic nie zmienia.
Ale przynajmniej powiedział te kilka zdań, kiedy ogarnął, co narobił...
8
Marciniak nie zjadł Snickersa…
0
Pozostaje wierzyć, że Flick potrafi zrobić z Araujo piłkarza.
W końcu nie tak dawno dostawał w klasykach zadanie specjalne anty-vinicjus
6
Powodzenia, Szefie.
Szkoda, ze do tak wielkiego klubu trafiłeś tak późno…
3
Za darmo to można im było baskijską kozę wysłać, nie baskijskiego stopera…
3
Mimo wszystko liczyłem na dwucyfrową kwotę, no, ale my nie potrafimy sprzedawać….