fotohobby
Dołączył/a: luty 2020
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Jak mawiają w mojej korpo: „Nie ma ludzi niezastąpionych”
xD
6
Zarąbisty turniej :)
Obejrzałem jeden mecz Interu Miami, żeby popatrzeć na Amigosów
Obejrzałem drugą połowę PSG.-Real, bo przeczytałem,, że jakiś gwałt idzie.
Może obejrzę finał, a pewnie skrót, bo grają drużyny, co mnie raczej ziębią, niż grzeją.
Pełen sukces
0
Biedny Kiki, zawsze piaskiem w oczy.
Jak Real eliminował paryżan z LM to w oczy...
Jak PSG wywala białych z KMŚ to w oczy...
Oby tak dalej !
1
Biali robią wszystko, by przyklepać ZP dla Dembele :))
Brawo Lucho, wsadźcie im manitę
3
Barca lubi kupować pomocników bardziej, niż moja żona buty
37
Dzień, kiedy ten pajac spadnie ze stołka będzie świętem dla hiszpańskiego futbolu
1
Trzy dni byłem na wyjeździe, gdzie uczestnicy ustalili, że nie korzystamy z tel. komórkowych, jedynie odbieramy rozmowy, gdyby coś zadziało sie w domach.
Wracam dzisiaj i co ja paczę ?
Nico z Nico ?
A byłó 150%....
xDDDDDD
0
@Metempsychosis "Jeśli jednostka, którą posługują się w obliczeniach jest przyjęta "na oko", no to nie masz do czynienia z rzetelnym badaniem."
W takim razie z chęcią zapoznam się z jednostkami, na jakoch operują badania do któych Ty mas zdostęp.
Już po raz trzeci o nie proszę.
|"Jeśli dla Ciebie nie ma znaczenia wzrost o 30% aktywności sejsmicznej Ziemi, to nie mamy o czym dyskutować."
Nie, to nie jest "potworne zwiekszenie. To tylko 30%
Niedostrzegalnie, szczególnie, przy tak małym wpływie wulkanów na globalny bilans CO2
I teraz ciekawostka dla Ciebie. W talach 1960-1980 średnia erupcji wynosiła 56.
CO2 przybywało w tempie 0,8ppm/rok
W tatach 2000-2020 średnia erupcji to 75.
Wzrost o 35%
Natomiast CO2 przybywało w tempie 2,2ppm/rok
Wzrost o 200%
I która liczba wygląda tu "potwornie" ?
Dlaczego nie ma tu korelacji ?
Natomiast widać korelację z
- liczbą ludności - w 1950 2.5mld w 2020 7.7 mld (znów potworne 200%)
- ilości spalonego węgla kamiennego - w 1950 1.6 mld ton, w 2020 4,8mld ton. Znowu potworne 200%
ropa - dziesięciokrotny wzrost......
A ty wierzysz w te bajki o wulkanach ...
xDDD
0
@Metempsychosis
Oczywiście, że przeczytałem. Co jest wg Ciebie "funtem kłaków" ?
Poprosiłem Ciebie o przytoczenie prac naukowych, które uważasz za rzetelne.
Póki co się ni doczekałem
A teraz najlepsze
zgodnie z Global Volcanism Program (Smithsonian Institution), liczba zarejestrowanych erupcji wulkanicznych rocznie od 2000 do 2024 mieściła się najczęściej w przedziale 56–88:
2000–2023: rocznie od 56 do 88 erupcji
Dane konkretne dla poszczególnych lat:
Rok Liczba erupcji (ok.)
2000 ~60–70
2001–2009 ~56–88
2010–2023 przeciętnie ~80
2024 61 erupcja
2025* 54 (stan na 2 maja 2025)
Gdzie widzisz "potworne" zwiększenie erupcji ?
Już pomijam fakt, że erupcja, erupcji nierówna i nie zawsze dwie z nich wyrzucą więcej CO2m niż jedna.
0
@YNOSVT "Wyprzedanie aktywow robienie machlojek które może i są zgodne z przepisami ale nadal śmierdzą to wyciąganie klubu?"
To znaczy, że teraz Barcelona jest mniej warta, niż przed jego przyjściem ?
A może pomogę ?
Wartość FC klubu Barcelona wg Forbes (mln dol)
2015 - 3,16
2016 - 3,55
2017 - 3,64
2018 - 4,06
2019 - 4,00
2020 - 5,00
2021 - 4,80
2022 - 5,00
2023 - 5,50
2024 - 5,60
2025 - 5,65
1
@Metempsychosis "Ciekawa sprawa z ekoterrorystami badającymi emisje gazów z wulkanów. Jak przychodzi do szczegółowego spojrzenia w ich obliczenia to widać, że nie ma nic wspólnego z prawdziwą rzetelną pracą naukową."
To podaj te prawdziwe.
Serio, wierzysz, że akurat od 15 lat cały pas zrobił się "potwornie aktywny" ? xD
W moim linku - jeśli go otwarłeś i przeczytałeś ze zrozumieniem - ujęte są też wulkany podwodne.
1
@Metempsychosis
1. A co ma miejski smog z ociepleniem klimatu ?
Jaką powierzchnię zajmuje Londyn w stosunku do powierzchni globu ?
2. Każdy musi ograniczać produkcję ZANIECZYSZCZEŃ, także Chiny. I to robią.
2
Oby nie tylko daty, ale i wyniki Klasyków były podobne :)
5
@Szczygiel06 "akie były? takie, że mieliśmy NAJZIMNIEJSZY maj w Polsce od 34 lat"
No tak, zapomniałem, że zmiany klimatu zależą od tego, co się dzieje w Polsce xDDD.
Hej, pobudka, powierzchnia Polski to 0,06% powierzchni globu xD
Polecam spojrzeć dalej, niż na czubek własnego nosa:
""Maj 2025 w Polsce charakteryzował się ekstremalnie niskimi temperaturami, znacznie poniżej średniej wieloletniej. Średnia temperatura w maju 2025 roku była niższa od średniej z lat 1991-2020 o 2,2 stopnia Celsjusza, co czyni go jednym z najzimniejszych majów w historii pomiarów. W niektórych regionach kraju odnotowano przymrozki przy gruncie, a nawet spadki temperatury poniżej -10°C. Globalnie, maj 2025 był drugim najcieplejszym majem w historii, ale w Polsce sytuacja była odwrotna, wskazując na nietypowe zjawiska pogodowe. "
3
@Kgorecki2500 "Spokojnie, planeta sobie poradzi."
Tak, zawsze sobie radziła.
Tylko jej mieszkańcy nie zawsze
4
@cracker
"pierdyknie jeden wulkan i wyrzuci tyle CO2 że możesz sobie i całe życie dbać o ten klimat i nic to nie da. Jesteś okruchem. "
Mit
https://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity/mit-wulkany-emituja-wiecej-dwutlenku-wegla-niz-czlowiek-58
"Emisje CO2 z wulkanów stanowią zaledwie ułamek procentowy w porównaniu z emisjami spowodowanymi przez człowieka, które wynoszą miliardy ton rocznie. Dla przykładu, erupcja wulkanu Mount St. Helens w 1980 roku wyrzuciła około 10 milionów ton CO2 w ciągu 9 godzin, podczas gdy człowiekowi zajęło 2,5 godziny, aby wyemitować taką samą ilość"
Damagog.pl
"Klimat się zmieniał na przestrzeni milionów lat i człowiek wiesz co mógł z tym zrobić? Nic :D"
A teraz się zmienia na przestrzeni setek (nawet dziesiątek) lat. W dużej mierze przez człowieka
0
@wyrek „PIS nasprowadzał, to prawda, ale nie muzułmanów i większość z nich została w Polsce, a nie uciekała do 4 Rzeszy”
Skąd ta naiwna wiara, że nie muzułmanów ?
To za 2022
https://kresy.pl/wydarzenia/365-tys-zezwolen-na-prace-dla-cudzoziemcow-w-2022-136-tys-dla-osob-z-krajow-muzulmanskich/
0
@dafik85 ten turniej jest co cztery lata, więc Euro, Mundial, Copa mu nie przeszkadzają
0
@marcin62 Cóż za podłe uderzenia w prezydenta elekta !
0
@QQL5 "To na co wykorzystują urlopy nie powinno cię już interesować"
Jeśli mają urlopy :)
Jakieś efekty ?
12
@QQL5 A co ci "obywatele" wzięli we własne ręce i z jakim efektem ?
"Jak dla mnie to moga stać nawet w spódniczkach, szpilkach i pełnym make-up."
Sądzę, że byłoby korzystnej, jakby się do roboty wzięli, chyba, że wykorzystują urlopy na tę pokazówkę
0
@Dan997 " Co najmniej do 18 roku życia każde dziecko stanowi poważne obciążenie dla Państwa "
A potem przynosi w zdecydowanej większości przypadków wielokrotny zysk. Ten zysk przynosi wtedy, kiedy ty jesteś staruszkiem, wymagasz częstszych wizyt u lekarza.
Te podatki opłacą równy, oświetlony chodnik przed Twoim domem, czy policjanta "na rogu". Czyli Twoje bezpieczeństwo
Ponieważ nie zapewniłeś pańśtwu osoby, która się do tego przyczynia masz niższą emeryturę.
Także (a może przede wszystkim dlatego), że nei posiadając dzieci miałaś wyższy dochód, więc powinienieś więcej odłożyć na swoją emeryturę.
Osoby, które kosztem swoich dochodów i poziomu życia zapewniły państwu kolejnego podatnika powinny mieć większe świadczenia.
0
@Dan997 Kłąnia się czytanie nie zrozumienie.
Przecież podałem uzasadnienie.
Tam nie było nic o czyjeś pracy na moją emeryturę
8
Oby, oprócz koszulek, powtórzył si też wynik.
Choć, w sumie - byłby to krok wstecz w porównaniu do zeszłego sezonu :)
0
@michal26 Jeśli nie bykowe, to w takim razie obniżona emerytura w przyszłości dla bezdzietnych (lub powiększona dla posiadających dzieci o współczynniki w zależności od ich liczby)
Uzasadnienie proste - to co ja muszę wydać na ubranie wyżywieni dzieci, ich rozrywkę i edukację bezdzietni mogą odłożyć sobie na emeryturę.
Jeśli nie wspierasz pańśtwa rodząc i wychowując kolejnego podatnika, to go przynajmniej nie obciążaj na starość
0
Ale to już było...
4
@Karol145 Kiedy zaczniesz chodzić na kobiecą piłkę piłkę i takich jak Ty będą tysiące, czy też dziesiątki tysięcy to zainteresują się tym sponsorzy i telewicja i zacznie się "kobieca rewolucja"
Bo "kobieca rewolucja" nie polega na tym, by kobiety były sponsoworane, utrzymywane przez mężczyzn.
Jeśli "kobiecy football stale się rozwija i będzie rozwijać." to będą potrafiły grać, jak topowe drużyny męskie, więc będą podobnie zarabiać.
No, chyba, że jednak nie - i wtedy za gorszy produkt jest mniejszy hajs
0
@Karol145 Możesz nie odpowiadać pytaniem na pytanie ?
Odpowiedz, to sie dowiesz
2
@Karol145 "Przecież wiem na czym cały cykl polega, nie znaczy że powinniśmy stać w miejscu i warto inwestować coraz to mocniej w sektor kobiecy, bo zwyczajnie rośnie zainteresowanie tym sportem."
Na ilu meczach piłki nożnej kobiet byłeś w tym roku ?
2
@Karol145 no to niech kobiecy futbol szuka i znajduje chętnych do inwestycji w tę dyscyplinę.
Każdy może uważać, że gorszy produkt może kosztować tyle, co lepszy i może próbować go sprzedawać w tej cenie.
Mamy wolny rynek