fotohobby
Dołączył/a: luty 2020
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Sebolinho
Error: Server Error
The server encountered an error and could not complete your request.
Please try again in 30 seconds.
0
@LatajacyHolender
No tak, napisałem gdzieś "pierwszego kapitana" ?
Kapitanów jest czterech.
2
To by się skończyło 8:2, gdyby Wojtek przepuścił Kyliana.
No, trudno - satysfakcja z tego, że Real nie dał rady wygrać nawet 2. połowy, kiedy większość jej grali w przewadze bezcenna.
2
Warto zauważyć, że Araujo schował dziś Męczennika, jak za najlepszych lat.
Gol Raphinhi to w dużej mierze jego zasługa, bo zabrał piłkę Brazolowi...
2
Po pierwszych dwóch interwencjach myślałem, że Courtois będzie dziś naszym katem, ale gdzie tam, nasi zaczełi strzelać przy słupkach i nawet Belg nie potrafił tego wyjąć
0
@LatajacyHolender A ja pisałem że ma być pierwszym ?
2
Najlepsze jest to, że na notatniku już wrzucili na przerwę nagłówek:
"1:3. Jakaś obrona, coś ?"
Haahahaaa
3
Madryczoki zaś będą się pluły do Manzano - albo im za wcześnie kończy połowy, albo za późno :)
4
To się nie dzieje :))))
1
@pt9 No to zgłaszam, że taka jest możliwa, ja 45, ona 35, tematy są przeróżne - piłka nożna, F1, praca, spłata kredytu :), łóżkowe (czy sercowe) tematy także, ale pomiędzy nami nie ma nic od lat i nie zapowiada się, mimo, że trochę piwa/whisky za nami
2
@Lola120
"jest fajny z charakteru, spotykamy się i dużo rozmawiamy ale no z wyglądu nie pasujemy do siebie. "
Zmień wygląd
10
Ja rozumiem, jakby to był Liv, ManC, albo Inter
Ale 5. drużyna Serie A ?
14 w LM ?
Mając do rywalizacji o skład 17 i 33 latka ?
Co się chłopu odkleiło ?
19
Mam nadzieję, że Lewy wróci już z zimowych ferii i trafi prosto na czołówki gazet
4
@Comentateiro
"Moim zdaniem to najsilniejszy skład w dziejach Barcelony"
Chyba tej od września 2024
15
Bez niespodzianek.
Gavi - gra na 150%, przez 60 minut potem pewnie Olmo/Fermin
Mam nadzieję na zdecydowany pressing i serducha zostawione na muravie !
0
@LatajacyHolender
O żółtych kartkach to Ty dzwonisz, jak dobrze pamiętam xD
Kimmich, jak przyjdzie, to przyjdzie, na razie to zawodnicy będą trzy razy się zastanawiać, czy ryzykować półroczny transfer a potem szukanie nowego klubu.
Nawet Raphinha to powiedział.
A prawda jest taka, że oprócz schodzącego z planszy Lewego, MATSA, którt będąc bramkarzem nie może nawet "popędzić" nie mamy nikogo, kto ma autorytet i "coś osiągnął"
Co do gabloty - nawet Rapha nie ma sie czym pochwalić
W osiągnięciach to przodują Kounde, Pedri i Yamal.
Kapitanów jest czterech, uważam, że po odejśći Araujo i opby FdJ jedno z nich powinno trafić do Gaviego.
Chyba, że zaproponujesz lepszą czwórkę
0
@LatajacyHolender Z tych, co nie mają predyspozycji to Araujo i MATS (zresztą on i tak musi byś reprezentowany w polu), od nich dwóch Gavi jest lepszy
Od trzech w sumie, bo zapomniałem o FdJ.
Zółta kartka co 4 mecze ?
2 czerwone w karierze ?
I to jeszcze mówimy o gościu, który wyłapał je, jak był nastolatkiem.
W tym sezonie jedna żółta kartka na 423min
0
@LatajacyHolender
Lepszy, niż nieodporny na krytykę, nie wiedzący czego chce Araujo.
Czym możesz uzasadnić "lekkie szurnięcie" w przypadku Gaviego ?
1
@4Fabregas4
"Ale ok, skoro Cię to tak interesuje to proszę bardzo, w prawie kanonicznym jest napisane, że można "odmówić pogrzebu jawnym grzesznikom", co w przypadku zmarłego i jego syna miało w tym przypadku miejsce (życie na tzw. kocią łapę)."
A co ma jego syn do tego ? Dalej ni rozumiesz, że enentualne grzechy syna nie mają wpływu na kwestię pochówku ojca ?
Chowasz głowę w piasek ?
OK, ja się nie dziwie.
Bo skoro - nie można go było pochować, bo "można odmówić pogrzebu jawnym grzesznikom" a gość żył na kocią łąpę, to ja to rozumiem.
Ale jak to jest, że jednocześnie można zarządać 1200zł i już życie na kocią łapę nie przeszkadza ?
I nie pisz o okolicznościach łągodzących, bo przecież zmarły nie wykazał "jakichkolwiek oznak nawrócenia"
I nie było jej ze strony rodziny, bo została zaszantażowana, a nie wpłąciła z własnej woli..
Po prostu kler tak to wycenił - "przymkniemy oko, ale za 1200zł"
OBRZYDLIWE
"To już mówi wszystko o zmarłym. Nie ma czegoś takiego jak wierzący i niepraktykujący, bo wiara to właśnie praktyka."
Ale nie można przez to odmówić pochówku
Ale pięknie zaorałeś klechów tym przykładem....
0
@4Fabregas4
Odchodzisz od tematu . Właśnie napisałeś, że jakiś biskup zastosował szantaż - "albo dacie 1200zł, albo powiadomię wszystkie "kościoły" (powinno byś "parafie") o zakazie pogrzebu".
Jak w ogóle możliwe jest to, aby biskup wydał taki zakaz wszystkim parafiom, nawet tym, nad którymi nie sprawuje zwierzchnictwa ?
Jeszcze raz zapytam - gdzie w prawie kościelnym napisane jest, że wystarczy, że rodzina zapłaci "zaduśćuczynienie" i już można pochować kogoś, kogo za mniejsza kwotę ponoś się nie dało, bo "nie miał wiele wspólnego z wiarą"
Możesz podać w jakiej diecezji się to działo ?
Chętnie skontaktuję się z nimi i zapytam, czy taka łapówka jest wciąż możliwa.
"Wiem w jakich przypadkach ma prawo odmówić, wiem też w jakich obowiązek"
Nie wydaje mi się. Bo wówczas nei pisałbyć o odmowie bo "zmarły, ani jego najbliższa rodzina z wiarą za wiele wspólnego nie mają"
Bo to nie daje prawa do odmowy.
Po pierwsze - to nie kler ma oceniać , czy zmarły ma wiele, czy niewiele wspólnego z wiarą katolicką - od tego jest ponoć Sąd Ostateczny.
A po drugie - co ma do tego jego najbliższa rodzina ?
Skąd Ty to w ogóle sobie wziąłeś ?
Masz tutaj i sie ucz, zamiast wymyślać banialuki
https://www.asta24.pl/2021/05/25/czy-ksiadz-moze-odmowic-pogrzebu-z-katolickim-obrzedem
"Notoryczne niepraktykowanie nie jest jednak dowodem na apostazję. Ksiądz powinien przy nadarzającej się okazji upewnić się, że człowiek ten nie chce mieć nic wspólnego z wiarą i Kościołem, np. w czasie odwiedzin kolędowych. Co więcej, powinien fakt ten odnotować w kartotece parafialnej albo, jeszcze lepiej, sporządzić dokument pisany, stwierdzający stan faktyczny z podpisem zainteresowanej osoby. Bez takiego upewnienia się, duszpasterz nie ma prawa odmawiać pogrzebu, argumentując, że osoba ta nie praktykowała. -Ksiądz może jednak w inny sposób zaznaczyć dezaprobatę wobec tego rodzaju postępowania, np. poprzez mniej okazałą ceremonię pogrzebową czy przez odpowiednią homilię. Nie powinien jednak „karać" takiego zmarłego przez zakaz wnoszenia trumny do kościoła czy kaplicy przedpogrzebowej - tłumaczy ks dr. Benedykt Glinkowski, specjalista prawa kanonicznego. "
Strasznie się motasz i stawiam na to, że właśnie opowiedziałeś bajeczkę o swoim kuzynostwie.
"Gdyby nie to "co łaska" nie miałbyś gdzie raz na x lat pójść i żebrać o chrzest, ślub czy pogrzeb u tych, których na co dzień wyśmiewasz i traktujesz jak wrogów."
I to miałoby stanowić dla mnie jakiś problem ?
Kościóły powinny być finansowane tak, jak w DE - z podatków ludzi identyfikujących się z daną religią.
I wtedy zniknęłoby bzdurne "co łaska, ale nie mniej niż..."
0
@tomek8756
Po imieniu. Do jego przełożonego też po imieniu i tak dopiero do prezesa, któremu mówimy Prezesie, albo Szefie
1
@tomek8756
Czyli lekarze zarobią na lewych zaświadczeniach o bezpłodności :)
0
Jeśłi tak jest, to...
Pedri na kapitana.
Albo Gavi
0
@4Fabregas4
"Ja znam przypadek, głupio mi, bo dotyczący mojego kuzynostwa, że ksiądz nie chciał im odprawić pogrzebu za symboliczne "co łaska", bo jak (słusznie) stwierdził ani zmarły, ani jego najbliższa rodzina z wiarą za wiele wspólnego nie mają.
Oni się oczywiście (nieprawdziwie) zasłaniali biedą, nawet padały oszukańcze deklaracje, że teraz już będą postępować inaczej, zaczną chodzić do Kościoła, etc.
Prosili moją mamę żeby się za nimi u księdza wstawiła, "bo ona regularnie do kościoła chodzi to jej ksiądz posłucha", oczywiście nieprawdziwie przedstawiając jej sytuację. Powiedzieli, że ksiądz chce od nich ponad 10 razy tyle co się normalnie daje za pogrzeb.
Okazało się, że standardowo ksiądz pobierał opłatę 600zł, od nich chciał dwukrotność, a oni chcieli dać 100zł, wiec z ich punktu widzenia rzeczywiście chciał ponad 10 razy tyle, ale nie co standardowo, tylko co oni chcieli dać.
Jak to zwykle bywa, najwięcej problemów z opłatą za cokolwiek w Kościele mają ci, co i tak nie wierzą i którym Kościół niepotrzebny.. do czasu.
Postanowili walczyć z księdzem, naskarżyć do biskupa. Ten po rozeznaniu sprawy odpowiedział im, że albo jako "zadośćuczynienie" wpłacą datek na Kościół zgodnie z tym co im ksiądz polecił, albo wyda zarządzenie żeby w żadnym z podległych mu Kościołów nie mogli pogrzebać zmarłego, bo "zmarły nie był osoba wierzącą i pogrzeb katolicki mu nie przysługuje"."
Ty chyba jesteś niepoważny, człowieku ?
Co to za fikołek ?
Wg Ciebie - biskup stwierdził, że nie można pogrzebać zmarłego, bo "nie był osoba wierzącą i pogrzeb katolicki mu nie przysługuje" (już nie mówiąc o tum co mają do tego "jego najblizsi" ?)ale jak już się tysiaczka wpłaca, to zapominamy o tym ?
Ty w ogóle czytasz, to co piszesz ?
xDDD
I jeszcze śmiesz pisać:
"Prawo jest prawo. W państwie prawo ustalają politycy, a kościele duchowni"
No to pokaż mi to prawo, które pozwala odprawić niewierzącemu katolicki pogrzeb po wpłacie tysiaczka.
Ty wiesz w ogóle w jakich przypadkach ksiądz MA PRAWO odmówić katolickiego pogrzebu ?
"Wyobraź sobie, że sprawa nie dotyczy Kościoła, tylko np. firmy sprzedającej opał."
Firma sprzedająca opał ma ustalony cennik, tak, aby zarobić i utrzymać się na rynku.
Kościół nie jest od zarabiania, prawda ?
0
@4Fabregas4
"A jeśli o ciekawostki chodzi to zwykle (a znam przypadki co najmniej kilkunastu księży) "co łaska" jest dużo większe dla tych, dla których pogrzeb jest ich pierwszą "wizytą" w Kościele od lat, niż dla tych co uczęszczają regularnie i jeśli nie ma całkowitego odmawiania pogrzebu tym co im z Kościołem za życia było nie po drodze to jako "kompromis" bardzo mi się takie podejście księży podoba."
Kolejny argument, żeby z klerem mieć jak najmniej wspólnego.
Zresztą - wystarczy skarga do kurii, żeby ksiądz odprawił pogrzeb za faktyczne "co łaska" rodziny, jak ma to w obowiązku
Znam dwa takie przypadki, kiedy góra trochę utemperowała zbyt pazernego przedstawiciela kleru
"I jeszcze słowo odnośnie przepisów.. w przypadku zakopania w ogródku już przeszkadza, że jest to niezgodne, a jak się chce chrzestnym zostać bez spełniania podstawowych przepisów prawa kanonicznego to nie przeszkadza?"
Rozdzielmy jednak prawo państwowe od kanonicznego.
0
@4Fabregas4
"Niech Cię zakopią jak chcesz to choćby i w Twoim ogródku, ale bez mszy, bez księdza, bez obrzędów"
Niezgodne z polskimi przepisami. Podobnie, jak np urna z prochami w domu, co akurat uważam za błąd.
Natomiast "ksiądz i obrzędy" za jakiś czas będą potrzebne :"jak umarłemu kadzidło" :)
Patrzę na rosnącą popularność pogrzebów świeckich także w Polsce (bo w Eu to norma)
https://www.nowytydzien.pl/swieckie-pogrzeby-coraz-bardziej-popularne-bez-ksiedza-i-modlitwy-ale-z-led-zeppelin/
Ciekawy cytat:
"Bo koszty pogrzebu prowadzonego przez mistrza ceremonii są niższe niż pożegnania zmarłego z udziałem księdza."
1
@turhiay "a my mamy gownianego De Jonga"
Na ławce
1
Mallorca się stawia, ale pewnie i tak karny z dupy w 85 minucie, albo coś wpadnie po rykoszecie wcześniej
3
@BorzyKrzys
"To może wszyscy laiccy wierzący przestaną sobie wycierać, nie powiem co, kościołem. Od 10 lat nie byłem w kościele, ale chce kościelny, bo ładnie na fotkach wygląda. Nie byłem 20 lat w kościele, ale chce być chrzestnym, bo tamto siamto."
Spokojnie, kwestia czasu.
W takich Niemczech, czy całkiem religijnej do niedawna Irlandii tak właśnie jest.
Po prostu większość społeczeństwa jest ateistami i nikt nie musi przed nikim udawać
3
I to jest dobre podejście do tematu.
Powodzenia w finale !