fotohobby
Dołączył/a: luty 2020
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Matheu12 "U mnie w rodzinie też był wielki kłik, jak ksiądz nie dał w trakcie chrztu własnego dziecka rozgrzeszenia mojemu wujkowi i ciotce"
Ksiądz chrzcił własne dziecko ?
To już mógł innego poprosić...
;)
1
@Kidd "Bo ktoś tego chce? Bo ktoś tak każe? I to jest właśnie obraz kościoła w Polsce. Wszyscy muszą mieć ślub kościelny czy chrzcić dziecko, bo tak „wypada” i „ładnie wygląda na zdjęciach”"
I dokładnie tak wygląda obraz przeciętnego, współczesnego, polskiego katolika
1
@KamQiX @pt9
Pewnie dla "świętego spokoju" od rodziny, środowiska itp.
A czy Kościół ma się na to godzić ?
Przecież ne musi. Ale nie wnika i się godzi
I chrzści, "jak leci.
Nie wiem, dlaczego ? Dla statystyk ?
@pt9 "Ja w takiej sytuacji po prostu siostrze odmówiłem bo wiem jak dla niej ważna jest to kwestia a sam jestem z kościołem na opak"
Moja siostra dzieci mieć e nie może, ale gdyby miała postąpiłbym podobnie
1
@KamQiX
Napisałem.
Dodam do tego jeszcze może to, żeby dziecko nie było "inne", od 90% dzieci, które w PL jest chrzczone w piewszym roku życia i 8% w wieku latach 1-7
i jeszcze ciekawy artykuł:
https://www.edziecko.pl/rodzice/7,79361,30719109,pierwsze-dziecko-ochrzcza-przy-drugim-wymiekaja-to-nie-dowod.html
1
@Kidd
Ale jeśli rodzicom dziecka nie przeszkadza ten rozbrat z kościołem potencjalnego chrzestnego (być może sami cechują się podobną postawą) to w czym problem ?
eska.pl:
"Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego przedstawił raport dotyczący praktyk religijnych Polaków. Opracowanie pokazuje dane zabrane podczas liczenia wiernych, które miało miejsce w 2022 roku. Z badania wynika, że średnio w Polsce do na niedzielną mszę świętą uczęszcza 29,5 proc. wiernych"
Statystycznie, większość ludzi w PL chrzci dziecko "to tak wypada", "bo co rodzice (dziadkowie) powiedzą" i pomoc chrzestnych w "wychowaniu w wierze w wartościach katolickich" nie jest dla nich specjalnie ważna
Sami są tzw "katolikami tradycyjnymi" (od święta) , więc zapewne poproszenie osoby o podobnych poglądach nie jest jakimś problemem
2
Przed i pomeczowe wypowiedzi Ancelottiego stały się tak samo przewidywalne, jak "Kevin sam w domu" na Święta w Polsacie
25
A za rok się spłacze bo znów "ukradną" mu Złotą Piłkę, ale głąb chyba nie ogarnia, że punkty dostaje się tez za "Zachowanie i gra fair play"
0
@Ricardinio14
Numer 24
0
@insp1re Z wiekiem obniża się zdolność uczenia i przyswajania nowinek, więc 70-latek, który nie ogarnia bankowości internetowej nie jest tak śmieszny, jak 20-latek, którego przerasta proces wymiany koła...
1
@TheNekro94
Szanuję jej osiągnięcia, bo w swojej dyscyplinie zdominowała konkurencję.
Ale ostatnie nagrody dla reprezentantów dyscyplin w świecie niszowych (wspinaczka, żużel) pokazują, że w tych najpopularniejszych nie znaczymy zbyt wiele....
0
@AmigoBlancos A od kiedy powtarza się karny w przypadku oddania niecelnego strzału ?
Kibice Realu nigdy się nie zmienią - wiecznie pokrzywdzeni, jak Męczennik
"Ok zwracam honor. ALE Tomek jako autorytet wielu, tez mowil, ze karny do powtórzenia xD"
OK
To tylko komentator, nie znawca przepisów.
Ma zawodników nie mylić i niech się na tym skupia.
0
@RoberDzik Ryan Giggs
0
@ObiwanKenobi
"Za ciężko zrozumieć co oznacza „do 200tys.”."
Nie rozśmieszaj mnie. Trzy rodziny dostają po 40, jedna 200tyś i już jesteśmy w pobliżu tej średniej.
Włąśnei to oznacza "do 200tys zł"
I najśmieszniejsze jest to, że nie masz żadnych dowodów, że taka sytuacja nie wystąpiła, ale "twierdzisz, że..."
xD
A proporcjonalnie - więcej domów zostało uszkodzonych w mniejszym, a mniej domów w większym stopniu (kwalifikującym do wypłaty maksymalnej kwoty)
Jesteś przesiąknięty jadem tej TVPisowskiej szczujni, która do niedawno płaciła podstawionym osobom.
I najżałośniejsze jest to - że nie mając dowodów - rzucasz oskarżeniami, że to trwa nadal.
No, ale taki już urok pisowców
EOT
0
@ObiwanKenobi "A tak swoją drogą to ty nawet nie potrafisz czytać ze zrozumieniem wrzucając ten artykuł i w ten sposób próbując potwierdzić taką wypłatę. 67tys na rodzinę to według ciebie ta wypłata 200tys?:"
Ręce opadają.
Serio, za każdym razem, kiedy poświęcam ci czas okazuje sie, że dno może być niżej
Przecież ta wypłata 67 na rodzinę to średnia.
Uważasz, że każdy miał dom zniszczony w takim samym % i dostał tyle samo ?
No chyba nie.
Jesteś w stanie postawić cały swój majątek że wśród tych rodzin nie było ANI JEDNEJ z takim % zniszczeń, że kwalifikowała sie na wypłatę 200 ?
Tego bredzenia o o osobie wynajętej nawet nie komentuję.
Typowy rzucanie goownem na oślep, może gdzieś trafi i się przyklei
0
@ObiwanKenobi Ale to Ty dzwonisz i twierdzisz, że NIKT nie dostał.
Może pokażesz jakiś dowód, to Twoje "twierdzenie" jest warte całe nic.
"a to trzeba tego samego pato aktora kilka razy zatrudnić? Opłacenie za każdym razem kogoś innego już jest ok? To jakaś teoria „uśmiechniętych”, aby wytłumaczyć sobie i usprawiedliwić obecną patologię w TVP?"
Nie, nie trzeba. Ale pomawiając kogoś o to, że jest aktorem warto mieć jakoś dowód, a nie tylko anegdotyczne "twierdzę, że..."
:)
Pisowski aktor sam się podłożył, bo po fakcie przyznał się do tego ,że to było zlecenia agencyjne.
Masz podobny dowód ?
0
@Yoshi94
Nie prosiłem oodpowiedź pytaniem na pytanie, tylko o link do wypowiedzi n/t nieopłacalności
0
@ali3gator
"przecież kolega Ci udowodnił, że dalej jest zatrudnianie pato aktorów"
Nic nie "udowodnił"
Udowodniłby, gdyby pokazano, ze ta pani systematycznie występuje w innych materiałach, jako "przygodna rozmówczyni", albo występowała w jakiś reklamach, przedstawieniach itp"
Dowód masz tutaj:
https://www.wprost.pl/kraj/11301544/aktor-z-materialu-wiadomosci-prostuje-wlasne-slowa-nigdy-nie-pracowalem-dla-tvp.html
A tu taki mały przegląd pluralizmu TVP
https://www.press.pl/tresc/78340,towarzystwo-dziennikarskie-monitoruje-_wiadomosci_-tvp_-najwazniejszym-sposobem-manipulacji-jest-selekcja-informacji
1
@ObiwanKenobi "bejrzyj jeszcze raz ten filmik i zastanów się czy kobieta mówiąca, że dostała 200tys. odszkodowania naprawdę w to wierzy mimo że nikt takiej kasy nie miał wypłaconej."
Nikt?
"MSWiA wylicza, że do środy (4 grudnia) zasiłek do 200 tys. zł wypłacono w kwocie wynoszącej ponad 546,2 mln zł dla 8842 rodzin (na rozpatrzenie czekają 22 wnioski obejmujące 47 rodzin). Natomiast wnioski na zasiłki do 100 tys. zł spływają i są rozpatrywane, ale wypłacono już ponad 44,5 mln zł dla 1046 rodzin (na rozpatrzenie czeka pięć wniosków dla siedmiu rodzin)."
https://www.money.pl/pieniadze/zasilki-dla-powodzian-wiemy-ile-rodzin-otrzymalo-pieniadze-7099716885269120a.html
0
@Yoshi94 A zciekawości - który to prominentny polityk KO stwierdził, że się nie opłaca ?
I o jakim projekcie piszesz - lotniska, czy lotniska ze szprychami ?
4
@JoeBlack Ale że co ?
Tęsknisz za Xavinietą ?
Flick co poniektórym rozbudził apetyty, kompletnie nieracjonalnymi wynikami, kiedy zaczął wysoko wygrywać składem w którym główną rolę grali m.in wciąż niedoświadczeni Cubarsi, no-name Casado, czasem zmuszony był grać Martinem, Fortem, czy Torre.
Do tego Martinezem, który był wcześniej co najwyżej zmiennikiem.
Teraz wyniki siadły.
Ale dlaczego ? Czy z winy sztabu szkoleniowego, bo wdrożony zły plan przygotowania kondycyjnego ?
No raczej nie - patrząc, jak wczoraj Pedri, Raphinha , Kounde zasuwali przez 90minut
Czy porażki jedną bramką przy xG dla Barcy sięgającym 2.5 i około 0.8 dla przeciwników to wina gościa, który siedzi na ławce ?
I jeszcze jedno - jeśli wczoraj na boisku widziałeś piłkarzy o "mentalności przegrywów" to chyba oglądaliśmy inny mecz.
0
@Coutinho007
A gdyby nie Oblak byłoby 2:3
0
@mielniczas nie komentuję dla lajków, bo tych mi nie brakuje, tylko z uwagi na dbałość o język.
"W obwodzie" tak zastosowane jest bez sensu, poprawnie jest "w odwodzie"
To czym sa "odwody" już nie będę tłumaczył
25
Wylazły płaczki, malkontenci, szydercy i zwykłe durnie, co myślały, że w październiku, przy +6pkt nad białymi wygraliśmy La Liga.
Nie - tak jak wówczas nic nie wygraliśmy, tak teraz mając -3 (a może i -6) jeszcze nic nie przegraliśmy.
A jak ktoś chce kibicować drużynie, któraw lidze jest murowanym faworytem, niech się przerzuci na Bayern, 12 mistrzostw w 15 latach powinno go zadowolić
0
Najwyraźniej uznali, że w 2025 lepiej gonić, niż uciekać.
Taki plan :)
0
Oby w Pucharze Króla Araujo i Wojtek
I oby tak już pozostało.
Bo Pena... Niby nic nie zawala, ale też superbohaterem nie jest....
1
Pedri dziś nieziemski poziom, odwaga w prowadzeniu piłki i zagrywaniu jej do przodu.
MVP, szkoda tylko że z przegranej drużyny...
0
@mielniczas w jakim znów "obwodzie"....?
6
Brawa dla Atleti za skuteczność, brawa dla Barcelony za pasję, ambicję, chęć wywalczenia 3 punktów.
Brawa dla Pedriego za genialny mecz, na pełnych obrotach przez 90 minut
Szwankuje nam skuteczność, czasem brakuje kilkunastu centymetrów, jak przy lobie Raphinhi.
Szkoda błędów w obronie, szczególnie tej "wystawy" Casado do De Paula.
Futbol to prosta gra, ale nie zawsze sprawiedliwa.
Ostatnie dwa mecze pokazały to dość brutalnie.
0
@mcsarna
HiszpaNNi na pewno
0
@D10SLEO
No ale to kilka miesięcy zmienił, czy teraz, że jako newsa zapodałeś ?
Przecieź jego poglądy na tę sprawę od ponad pół roku są znane