4

Będzie gorąco, liczę, ze dwie najbardziej bramkostrzelne drużyny tej LM pokażą moc, a 3 punkty pojada do Barcelony !

2

@Awtameok_Klana

20-letnie lipy i głogi.
Cena nie jest jakaś zabójcza, bo w polskich szkółkach:
https://polskiesolitery.pl/lipa-holenderska-ib-4620-3871.html
https://polskiesolitery.pl/kasztanowiec-pospolity-monstrosa--c-8b-1415.html

Niemieckie były albo tańsze, albo dostawca potrafił dostarczyć ich odpowiednią ilość podobnie wyglądających (warunek dostawy)
Tak działa wolny i otwarty rynek, ale niektórych wciąż to przerasta

A w ogóle - temat ma rok, dziwne, że ktoś sobie teraz o nim przypomniał...
https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/drzewa-z-niemiec-po-14-tys-zl-na-placu-w-warszawie-w-polsce-takich-nie-ma/jxskqxn


0

@Roobo "A kto wybrał tą firme i za nią odpowiada?"
Podejrzewam, że był przetarg.
A przedmiotem przetargu było zagospodarowanie tereny wg planu.
Zleceniodawca raczej nie drąży, czy drzewa użyte do zagospodarowania przyjadą z Bieszczad, Meklemburgii, czy Amazonii

3

Idealnie pasowali do siebie z Ronaldo w idealnym dla nich klubie z Madrytu.
Jedna i ta sama odklejka u nich....

0

@kejdzi Bo to właśnie nie był obrońca chyba, tylko defensywny pomocnik, co do asekuracji schodził.
Taki nasz Frenkie :)

0

Jutro remis daje nam druga pozycję, Borussi trzecią.
Wszyscy zadowoleni
:)

1

Jedyne pocieszenie, że Bergamo traci punkty i ma mniejsze szanse na wyrzucenie nas z TOP8

8

Real włącza swój tryb przeczołgiwania sie przez mecze LM

0

Wdzę, że Ancelotti został zwolennikiem polskiej myśli szkoleniową grając w pierwszej połowie taktyką "laga na Kyliana"

0

Zastanawiam się, kto ma gorszy czas ostatnio - Tchoumaniemi czy Frenkie ?
Obydwaj trochę, jak gorące kartofle w swoich klubach
:)

2

Teraz optymalnie byłoby wbić drugą i porotować trochę - Pedri, Rafa przede wszystkim

3

Trzeba oddać Peni, że jak wielu meczach nie wnosił nic od siebie do wyniku, tak dziś uratował nas przed zimnym prysznicem na samym początku spotkania

1

@Barcatroll Serio, nie ma różnicy między Pedrim, a FdJ ?
:)

7

+Szczęsny i byłoby na galowo

0

@CLS63AMG Dla mnie idealnie, choć TV ma już 4 lata.
Zawsze kupowałem serią 7/8 i matrycę 100 (czy tam 120)Hz

0

@Nazio_87 "no ja też bajery lubię tylko widzę potem jak z tą firmą ludzie mają przeboje"

Od 14 lat trzy telewizory, każdy Philips, bo Ambilight uzależnia.
Jeden Padł po 6 latach, to było w czasach, kiedy UE zabroniła używania ołowiu (czy jakieś innej domieszki ) w lutach na elektronice i Philips użył jakiegoś materiału, który po 5 - 6 latach się utleniał powodując zjawisko tzw "zimnego lutu"
No, ale to było jakieś 10 lat temu, pozostałe dwa bez zastrzeżeń, a fajnie działającym Androidem

2

@Kgorecki2500 "W pierwszym nie utracił, w drugim tak. A Szczurek słusznie dostał w twarz za swoją działalność i gdyby ktoś mojego tragicznie zmarłego brata by nazywał mordercą to był zareagował tak samo. "

To miałbyś proces za naruszenie nietykalności cielesnej.
I dokładnie taki czeka Kaczyńskiego.

To się nazywa państwo prawa.

0

@michal26 Intercity chciało składy piętrowe, żadna polska firma nie potrafiła ich wyprodukować.
Tak przecież działa wolny rynek - jeśli PKP Intercity na niektórych trasach bardziej opłacają się składy piętrowe (a jestem w stanie w to uwierzyć) to chcą mieć takie właśnie składy
Co w tym dziwnego ?

0

„Bracie, nie graj z nim, on gra przeciwko nam"

Tym razem Mendy usłyszy to od kogoś, a będzie to dotyczyło jego rodaka
:))))

0

A myślałem że nie da się strzelić karnego gorzej, niż w Liverpoolu
:)

5

Mają cohones piłkarze z Bilbao - wysoki pressing niemal do końca, twarda gra bez odpuszczania.
A za tydzień biali będą mieli deja vu w Bergamo

0

Akurat odpali jak Dembele

0

Biorąc pod uwagę jak zespołowo gra Yamal i że nie widać u niego tej młodzieńczej "samolubności" to 6 bramek to świetny wynik. No i te zjawiskowe asysty.
Oby tak dalej
Na boisku liczy się team, nie jakiś tam Robben :)

0

@zuang1995

Możesz mi powiedzieć, jaki liczba tych "podmywanych" leży teraz w hospicjach i jakim % oni rzutują na statystykę ?

"Zobacz sobie jeśli ludzie dożywają 70ki to w jakim są stanie, bo najczęściej to wraki ludzi, "
Piszesz o moich rodzicach i wujkach i większość z nich w przedziale 70-80 lat radzi sobie świetnie, a jedyne problemy mają ci, co nie pilnowali wagi i kolana i biodra siadły.

Ale faktycznie - kiedyś nie mieli takich problemów, bo w wieku 65 przychodził zawał i nawet kolana nie zdążyły siąść
Piszesz pierdoły, wąskie horyzonty nie pozwalają ci ogarnąć obrazu szerszego, niż Twoje bezpośrednie otoczenie.
Piszesz bzdury, że średnia wieku mężczyzn spadła a nie potrafisz podać na to ani jednego dowodu.
Trochę, jak o płaskiej ziemi.

Podsumowując: wyjaśniłem ci, że mylisz się pisząc
"i dziadków czy babcie co i po 90 lat żyli, a obecnie to mało kto dozywa 80."

Ktoś inny wyjaśnił ci korelację, pomiędzy zmniejszeniem liczby nowotworów na Śląsku (moim Śląsku) po tym, jaz zwinął się stąd ciężki przemysł, a pozostałości zaopatrzono w filtry.

Mógłbym ci jeszcze podać korelację pomiędzy stopniem zanieczyszczenia powietrza, a częstością występowania astmy i zapaleń płuc u dzieci, bo opracowała ją ordynator oddziału pediatrii szpitala w moim mieście, ale ty chyba jesteś zamknięty na wiedzę, więc trwaj sobie w swoim zadymionym świecie...


0

@zuang1995 No to czekaj, ludzie wg Twojej teorii umierają kilkadziesiąt tat wcześniej, a mimo tego średnia życia rośnie ?
To może być mit i ja to szanuję.
Jak ktoś wierzy w płaską Ziemię też szanuję

Czytaj i ucz się:
"Poziom umieralności w Polsce był bardzo wysoki bezpośrednio po drugiej wojnie światowej. W 1950 r. przeciętna długość trwania życia mężczyzn wynosiła nieco ponad 56 lat, natomiast kobiet prawie 62 lata. W dekadzie lat 50. obserwowano szybki spadek poziomu umieralności, a tym samym wyraźny wzrost trwania życia. Ta korzystna tendencja utrzymywała się również w następnym dziesięcioleciu, chociaż proces ten postępował znacznie wolniej. W okresie kolejnych 20 lat (lata 70. i 80.) średnia długość trwania życia mężczyzn prawie nie uległa zmianie – okresowo notowano nawet jej spadek – natomiast kobiet wzrosła zaledwie o 2 lata.



Dekada lat 90. przyniosła zmianę tej niekorzystnej tendencji. W latach 1991-2019 przeciętne trwanie życia wydłużyło się dla mężczyzn o 8,2 roku, a dla kobiet o 6,7 roku. Tak znaczny wzrost osiągnięto poprzez istotny postęp w zmniejszeniu ogólnego poziomu umieralności zarówno mężczyzn, jak i kobiet, w tym bardzo istotne znaczenie miał wyraźny spadek umieralności niemowląt."

https://www.cowzdrowiu.pl/aktualnosci/post/jak-dlugo-zyja-polki-i-polacy-gus-podal-najnowsze-dane

2

@zuang1995 "Kiedys tez palili weglem, a np znam wiele osób, którzy w rodzinie mieli dziadków czy babcie co i po 90 lat żyli, a obecnie to mało kto dozywa 80."

Nie ma to jak przykład anegdotyczny w dyskusji :)
A moi dziadkowie umarli tuż 60-tca, jak miałem 3-5 lat

Może skupmy się na tym, ile wynosiła średnia życia w latach70 zeszłego wieku, a ile dzisiaj ?

3

Świetne, a przede wszystkim równe dwie połowy

3

Pau Victor to typowa "9".
Jeśli gra z Lewym (jak jest w formie) daje nam tyle dobrego, to trzeba w ramach rotacji wprowadzać zawodnika, który potrafi zagrać coś podobnego, a jest przy tym szybszy.
Torres to taki napastnik/skrzydłowy "do wszystkiego", a wiadomo, że jak coś jest "do wszystkiego" to znaczy, że jest....

Jak Pep bez żalu oddał, to musi być coś na rzeczy...

1

@4Fabregas4
Weź się nie ośmieszaj.
Ferran strzelił po prezencie od Mohiki, a potem psuł każą zespołową akcję.

16

Asysta Yamala do Raphinhi powinna zostać odtwarzana w Muzeum w Sevres z podpisem:
"Wzorzec podania zewniatrzkiem"

Tempo, siła i precyzja w jednym.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?