fotohobby
Dołączył/a: luty 2020
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Martwy A u białych Team Chemistry 55%, czyli niewiele się od tego czasu zmieniło :))
1
Czyli wygląda na to, że Ferran na Anglików...
1
Po kwadransie tak właśnie pomyślałem, że Bernal jest bardziej pod grą, niż Pedri...
0
@Bilon87
1. Tak, bo za wydatkowanie pieniędzy odpowiada polski rząd i on przygotowuje program wydatkó przed otrzymaniem środków
2. Oczywiście, że zwiększy
3. Koszt kredytu jest niższy, ale jak oszacowałaś koszty współpracy z zakładami na terenie UE ? Przy czym tsz SAFE 0%, konieczny dodruk pieniądza (lub wypuszczenie obligacji) może spowodować spadek ratingu Polski i drożejący kredyt/wykup obligacji.
A dla społeczeństwa - znaną nam, pisowską inflację
4. Nie
5. To chyba, tak, jak w Niemczech, prawda ? Koszt w ujęciu krótkoterminowym, zysk w ujęciu długoterminowym., Przecież nie jesteśmy gorsi od Niemców ?
6. Tak. Polska, jako kraj o jednym z najbardziej emisyjnych miksów energetycznych, jest największym beneficjentem unijnych środków na transformację energetyczną. W latach 2021–2027 z kluczowych funduszy ) Polska ma otrzymać ponad 25% wszystkich unijnych środków na ten cel, czyli ponad 26 mld euro.
Osobiście jednak słabo widzę transformację energetyczną, skoro drugie pod kątem sondaży ugrupowanie polityczne jako kandydata na premiera przedstawia pana, który uważa, że "OZE-sroze", mimo iż sam ma na dachu fotowoltaikę (z dotacją) i zapowiada oparcie energetyki na węglu.
Przypomina, że to za czasów tego ugrupowania przyjęto ZŁ i ucięto Ostrołękę 2
""Potrafisz pisać tak, aby nie wprowadzać w błąd ?" W jaki sposób wprowadziłem cię w błąd? Serio nie zrozumiałeś, że "kopciuch" to inna forma grzewcza aniżeli energia z PV?"
aaa, czyli to nei zła wola, z zwykła ignorancja ?
OK, to może trochę doedukujemy kolegę, wyręczę sie ChatemGPT:
Pyt: "co oznacza popularne określenie "śmieciuch" w kontekście ogrzewania domów i mieszkań ?"
Odp: "Określenie „śmieciuch” w kontekście ogrzewania oznacza stary, prymitywny piec lub kocioł na paliwo stałe, w którym można spalać praktycznie wszystko – nie tylko węgiel czy drewno. ????
Co dokładnie oznacza „śmieciuch”
To potoczne określenie kotła:
starej konstrukcji,
bez filtrów i kontroli spalania,
o bardzo niskiej sprawności,
emitującego duże ilości zanieczyszczeń.
Najczęściej chodzi o ręcznie zasypowy kocioł węglowy starego typu.
Dlaczego nazywa się go „śmieciuchem”
Nazwa wzięła się stąd, że w takich piecach ludzie często spalali:
plastikowe opakowania
stare meble i płyty wiórowe
lakierowane drewno
tekstylia
inne odpady
czyli dosłownie „śmieci”.
Powodowało to emisję bardzo toksycznych substancji, m.in.:
dioksyny
benzo(a)piren
pyłów PM.
Związek ze smogiem w Polsce
Takie piece są jednym z głównych źródeł tzw. niskiej emisji, która powoduje smog w wielu miastach i wsiach w sezonie grzewczym.
Status prawny
W wielu województwach w Polsce wprowadzono tzw. uchwały antysmogowe, które:
zakazują używania kotłów bezklasowych,
nakazują ich wymianę na nowsze kotły (np. klasy 5 lub Ecodesign).
Terminy wycofania „śmieciuchów” różnią się między regionami.
Jak odróżnić „śmieciucha”
Typowe cechy:
brak automatycznego podawania paliwa
brak wentylatora sterującego spalaniem
brak certyfikatu klasy emisji
prosty stalowy kocioł zasypowy.
✅ Podsumowanie:
„Śmieciuch” to potoczne określenie starego kotła na węgiel lub drewno o bardzo niskiej kulturze spalania, który pozwala spalać odpady i jest dużym źródłem zanieczyszczeń powietrza."
Teraz już wiesz i będziesz mógł wyrażać się bardziej konkretnie
Reasumując - dostałeś ode mnie sporą dawkę wiedzy, linków informacji.
Wymienę zdań umyślnie prowadziłem , wykorzystując pytania, gdyż daje to (jak coachee) możliwość refleksji, zastanowienia się nad swoimi przekonaniami, czy konfrontacji z wiedzą zdobytą z innych źródeł.
Po naszej rozmowie zauważam, że kierujesz się w dużej mierze emocjami - UE to Niemiec, a Niemiec jest zły, nie można z Niemcem robić interesów, ani brać kredytu.
W dodatku nawet gazowe urządzenia grzewcze, które nadal uchodzą za dość ekologiczne (przynajmniej pod kątem niskiej emisji) nazywasz "śmieciuchami", bo Niemcy odłożyli w czasie ich wycofanie....
Tak silne zorientowanie na emocje trochę wypacza sens rozmowy, bo pomijasz argumenty takie, że SAFE jest tańszy, niż zakupy w Korei i daje wiekszy % partycypacji polskich zakładów w programie.
Twoje ostatnie pytania najlepiej udowadniają, że na siłę doszukujesz się zagrożeń, "haczyków", a w ogóle nie bierzesz pod uwagę szkód, jaki może przynieść pomysł Nawrockiego.
To tyle, wystarczająco dużo czasu przeznaczyłem na ten wątek, bywaj zdrów.
EOT
1
@Bilon87
"Nie znacznie, ale czy PiS miał wtedy opcje SAFE do wyboru?"
Ale teraz ma, prawda ? I to przy projekcie lepszym dla polskiej gospodarki, niż ówczesny kontrakt z Koreą
A poza tym - jak to nie miał wyboru ? Dlaczego brali wtedy na 6% ?
Nie mógł wówczas wymyśleć swojego finansowania 0% ?
(które oczywiście absolutnie nie jest 0%)
https://www.facebook.com/marek.wloclawek/posts/pfbid02j3r9HG2aB8ZRgMMykVpiM7Mt3qiVfjRPMcHBWj3dMnDaQgNLLxNXFjfFcLgq2WuAl
"W Niemczech cofnięto zakaz używania pieców gazowych i olejowych. Za chwilę będą węglem grzali"
Nie "w Niemczech " tylko w UE (dotyczy to także PL), zauważyłem, że cały czas mylisz pojęcia....
No i pisałeś wyraźnie: "wracają do kopciuchów"
Potrafisz pisać tak, aby nie wprowadzać w błąd ?
"Także reasumując, krótkoterminowo wiele tradycyjnych sektorów traci, a zyskują nowe segmenty co w perspektywie długoterminowej wyklucza stwierdzenie że ZŁ nie przynosi im zysków."
Czyli w obecna sytuacja wygląda tak, że na ZŁ stracili, ale BYĆ MOŻE dzięki inwestycjom w innowacyjne gałęzie gospodarki na tym w końcu zarobią ?
No to jak jest z tymi "ogromnymi zyskami", które ZŁ już im PRZYNIÓSŁ ?
1
@Bilon87
"zekaj, bo na pierwszym pytaniu się zawahałem. Całkowita wartość sprzętu z Korei: ~22 mld USD.
Wartość produkcji lub komponentów w Polsce: ~4,4 mld USD (ok. 20 %).
Procentowy stosunek może się zwiększy ale nie jestem w stanie ci odpowiedzieć o ile. Może wzrósłby do 30%. Zależy czy UE nie narzuci nam swoich idiotycznych wymogów co do danej produkcji."
Poproszę o źródło.
Ale to znacznie mniej, niz udział polskich firm w SAFE prawda ?
"To co mieli zarobić już zarobili, teraz wracają do kopciuchów. Niestety w Polsce wciąż serwis pomp, fotowoltaiki i innych wynalazków ZŁ daje tym firmom znikomy zarobek, ale daje."
hahaha, do jakich kopciuchów wracają ? xDDD I jaki to "serwis fotowoltaiki", czy pomp ciepła wykonują u nas niemieckie firmy ?
Jeszcze raz - bo wymigałaś się od odpowiedzi : Czy nadal chcesz powiedzieć ze ZŁ per saldo jest korzystny dla niemieckiej gospodarki i na niej zarabia ???
"Dla przeciętnego Shmidta czy innego Mullera kupującego taki samochód jakieś 4-6tys euro. Dla koncernów gdy zsumujesz różne programy i fundusze UE, wsparcie sektora EV i łańcucha EV może przekraczać 10–20 mld € łącznej wartości.
"
Przy czy ten Muller może kupić chiński, albo francuski samochód, więc cóż z tego ?
A pieniądze z dotacji to pieniądze podatnika - wlał-wylał.
4
Z niecierpliwością czekam, aż wróci Bellingham, bo białym coś za dobrze idzie ostatnio...
0
@Bilon87
SAFE to pożyczka UE, szkoda tylko że większość banków obsługujących ten kredyt to Niemieckie Banki."
A jaka ro różnica - niemiecki, czy francuski, albo włoski ? One są tylko operatorami.
"Transfer technologii z Korei w kontekście zakupów militarnych i przemysłowych dotyczy głównie komponentów elektronicznych, systemów komunikacji i produkcji niektórych pojazdów – w Polsce powstają np. moduły do czołgów, drony, niektóre systemy obronne."
Jakie wartości jest to produkcja ?
Jako procent stosunku do kredytu 6%, jaki PiS zaciągnął w Korei ?
"Siemiens to tylko wierzchołek góry lodowej.... Northvolt, Bosh, Varta, Nordex... To wszystko Niemcy."
Czy nadal chcesz powiedzieć ze ZŁ per saldo jest korzystny dla niemieckiej gospodarki i na niej zarabia ???
Jakie to "olbrzymie" dopłaty do niemieckich EV w Europie ?
0
@Bilon87 Ponawiam pytanie - co ma historia do tego od kogo pożyczasz pieniądze ?
Pomijając fakt, ze pożyczkodawcą jest UE, nie DE
"Fundusze unijne w praktyce nie mogą być przeznaczane na zakup ciężkiego uzbrojenia dla armii, takiego jak czołgi czy armatohaubice."
Ale my tu piszemy o SAFE. Jaki widzisz problem z finansowaniem czołgów i armatohaubic z SAFE ?
A teraz napis znam, jakiego transferu technologii dokonano w związku z zakupami z Korei i co jest u nas produkowane ?
", zielony ład to również ich wymysł który sprawił że takie firmy jak chociaż Siemens przyniósł im ogromne zyski."
Hahaha, jaka bzdura. Wiesz, co jest podstawą przemysłu Niemiec ?
Motoryzacja.
Zdajesz sobie sprawę, jak mocno niemiecka motoryzacja cierpi na Zielonym ?Ładzie ?
Podajesz przykład Siemensa, bo produkuje turbiny do wiatraków ???
https://autoblog.spidersweb.pl/volkswagen-zwolnienia-50-tys-osob
14
@Eklerek "Oczywiście sam złom, a my teraz pożyczki na 50mld będziemy brać od Niemców, którzy dziurawe kaski wysłali na Ukrainę."
Ty wierzysz w to co piszesz, czy tylko walisz fejki dla propagandy ?
"Od 2022 r. Niemcy przekazały Ukrainie m.in.:
ponad 120 czołgów Leopard (1 i 2)
140 bojowych wozów piechoty Marder
ponad 300 pojazdów opancerzonych różnych typów
systemy obrony powietrznej IRIS-T
haubice PzH 2000 i wyrzutnie rakietowe
duże ilości amunicji, sprzętu inżynieryjnego i logistycznego
Wartościowo Niemcy są drugim największym dostawcą pomocy militarnej dla Ukrainy po USA."
1
@Bilon87 "lepiej być dłużnikiem Korei która nigdy nie była wrogiem Polski, niż dłużnikiem Niemców którzy są obłudni, cyniczni i cwani."
xDD
A co, Niemiec przyjdzie i ci dom zabierze ?
1
Posadźcie tego Yamala na ławce, chociaż na 60 minut….
5
@Faro Przecież najgorszą szczepionką przeciw COVID pod kątem częstości wstępowania NOP-ów była „tradycyjna”, wektorowa szczepionka Astry-Zeneca.
Największy ostatek zakrzepic, szczególnie u kobiet w czasie menopauzy i tuż po niej.
Jedyna, która została wycofana.
Zawsze mnie bawi, jak wrzuca się wszystkie szczepionki przeciw COVID do jednego worka…
0
@Fog_W_1899
„nie no ale porównywać Apap do szczepionki to wyższy poziom absurdu”
Dane dla samej Australii:
https://politykazdrowotna.com/artykul/paracetamol-zbiera-smiertelne-zniwo-n832612?srsltid=AfmBOorGilvdYnwulDmN8Xc44J1ui0zqSxzaMrYlJFBbhN66eRf4G96T
8
Dać mu wolne z Sevilla, bo chłopak zacznie chodzić, jak na załączonym obrazku
0
@MrJanKo Celtą, Osasuna, czy Elche miały pomysły. Ale w LM jakaś niemoc innych druzyn
7
@ZwyklyKibicBarcy04 Jako jedyna grała u siebie, mam nadzieję, że po rewanżu dołączy do zgwałconych
2
Dobrze żarło, a umarło...
To tak pod kątem wyników klubów z Premier League w LM
1
@mildan1704 Jakoś bardziej wierzę w niemiecką piłkę.
Jak i w motoryzację :)
0
Po co nam Haaland, skoro zagrał jak 37-letni Lewy ?
6
Guardiola, jak ty mnie zawiodłeś....
Bez pomysłu, bez zaangażowania, bez jaj...
Fakt, faktem, że Real włączył swój farciarski tryb z LM - im wpadało wszystko (poza karnym), a Belg też wyciągał wszystko - jak strzał po beznadziejnej stracie tego młodzika z la fabryki.
Chyba teraz trzeba już liczyć na niemiecką precyzję :)
4
Haha, ManC chce zrobić, to co my w połfinale PK - przewalić awans w 45minut.
Jak się nie zorganizują w 2. połowie i czegoś nei wsadzą, to słabo ich widzę.
Dla nas pocieszenie - po takim meczu w CM biali grają padakę w lidze
4
@AlexDark00 Bo wszystkie wydatki idą przez budżet
A teraz pisowcy chcą zrobić dokładnie to, co uskuteczniali wcześniej, tuszując swoje długi - wyprowadzić te wydatki poza budżet.
A potem mają nadzieję przejąć teke premiera, mieć jeszcze trzy lata swojego prezydenta - hulaj dusza, piekła....
Warto przeczytać o tym genialnym pomyśle:
https://subiektywnieofinansach.pl/rewaluacja-rezerw-zlota-jesli-tak-to-po-prostu-dodrukujmy-pusty-pieniadz/
1
@AlexDark00
Batalie ? Może i batalie, ale ja piszę o efekcie - tańszy dom
Zakładasz że złotówka spadnie ? Znów mega inflacja ?
Biorąc pod uwagę ogłoszonego niedawno kandydata na premiera to w sumie dość prawdopodobne :)
Ale równie dobrze może spaść złoto.
11
@AlexDark00 "pamiętamy jak skończyli chociażby frankowicze"
Jak skończyli ?
Bo najpierw mieli tańsze raty, potem jakiś czas była histeria i w efekcie ugody z bankami.
Większość ludzi z kredytami we frankach po zakończeniu kredytu było do przodu, w stosunku do złotówkowiczów w tym samym okresie.
Zaś chytry plan prezydenta opiera sie na założeniu, że złoto będzie tylko drożeć.
A jak wojny się pokończą i pójdzie korekta ?
1
@lucca87 Mało było w tym sezonie drużyn, które zdominowały nas na boisku, ale Newcastle jest jedną z nich.
Nie bardzo potrafiliśmy grac naszą grę wczoraj.
0
@voitek Raphinha ? Tak, ale nie zrobił
0
@voitek Jakby był w rytmie meczowym, to pewnie by bez skurczów wytrzymał.
Poszedl do przodu, złapały go skurcze, nie wrócił
Ale przy bramce jego pozycję asekurował Rafa. Tylko krył na radar
13
Dzisiaj taktykę ustalał Wojtek.
Była laga na Lewego, na Raphinię, jedna chyba na Rashforda, generalnie w drugiej połowie, graliśmy bardziej prymitywną, wyspiarską piłkę niż Newcastle :)
2
@mint Dziś dobry mecz zagrał. Tzn Araujo.
W przypadku Czecha to deprecha konkretne, faktycznie